Samsung UE55H7000

Pastusiak

New member
Zapomnij.. Tu sie poleca jedynie toshibe, philipsa i czasem panasa. Jak uzytkownik nie zrobi tak ze strony portalu sie nie doczekamy. Ja pracuje nad recenzją sama h6400 bo jestem bardzo zadowolony i z przyjemnością się podziele wrażeniami.
 

karbeti

New member
No właśnie. Ja jakiś czas temu zakupiłem 55h7000 i jestem mega zadowolony ale prawdę mówiąc fachowiec ze mnie żaden bynajmniej od testowania i opiniowania takiego produktu. W intrenecie nie ma żadnego testu na polskich forach.
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Czy ktoś z użytkowników posiada podpięty sygnał z UPC? Interesuje mnie jak sobie radzi z tym sygnałem, ten tv, bo Philips sobie nie poradził.
Kolejna sprawa to transmisje meczy piłkarskich? Jak sobie z tym radzi h7000? (czy jakies niemiłe niespodzianki?)
Czy 46 i 55 cali mają taką samą matrycę? Nie wiem czy dobrze wywnioskowałem z jednego z postów, matryce mogą być w określonym modelu zainstalowane różnych producentów? Jeśli tak to jaka jest lepsza?
Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedzi.
 

karimor

New member
Z tym kompem coś jest na rzeczy ;) Multiscreen i oglądam tv, jednocześnie przeglądam Internet ;) mecze piłki nożnej genialne (głównie dlatego wybrałem ten model, po naprawdę długich testach) z resztą nie pomogę. Poszukuj na forum jak wklepac kod serwisowy i wyskocza Ci dane o matrycy.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

qbek78

New member
Bez reklam
Co do UPC się nie wypowiem mam nc+ i mecze ogląda się świetnie. Płynność, brak bandingu, efekt DSE jest praktycznie niezauważalny. W czasie mundialu można było czasami ponarzekać na jakość ale użytkownicy innych modeli również mieli zastrzeżenia.
Co do matryc to nie słyszałem, żeby były innych producentów niż samsung chyba że model 40 cali gdzie nie ma Ultra Clear Panel.
Na duży plus podświetlenie, nie ma żadnych kwiatków w postaci chmur.
Z minusów na pewno cena i brak funkcji smart led. Może wtedy micro dimming miałby większy sens jak w najwyższych seriach Sama.
Mimo wszystko kupiłbym ponownie.
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Dzięki za opinie, słyszałem, żę matryca 46 cali jest nie Samsungowa, a 55 tak, chciałem się upewnić... Wyczytałem w stopce u TDX jak to sprawdzić, ale tam jest chyba mowa o modelach zeszłorocznych, czy w serii H działa to identycznie?
Nie wiem także co to Smart Led... spróbuje poszukać...
Nie ukrywam, że w wyborze tv najważniejsza jest jakoś jakość podczas transmisji meczu jak dla mnie.
Pozdrawiam.
 

karimor

New member
Nie zawiedziesz się kolego! 200Hz robię swoje! Delikatne ustawienia obrazu i jest pięknie ;) podobnie jak qbek78 kupilbym raz jesCze ten model!

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

qbek78

New member
Bez reklam
Tak matrycę sprawdza się identycznie. Jeżeli będziesz kupował na miejscu to sprawdź piksele jak już matryca chwilę pochodzi. U mnie jeden zły się pojawił (znalazł go sprzedawca - szacunek) i brałem inny.
A diody smart odpowiadają za kontrolę jasności w obszarach na ekranie w celu polepszenia kontrastu. Funkcja aktywna w wyższych modelach.
 

tataniny

Member
Fajnie jak spotkasz życzliwego sprzedawcę, ale to niestety loteria. Dziś jeden uparcie odradzał mi zakup H7000. Argumentował tym, że Samsung ma tylko lepsze multimedia, ale Sony 50W829 kolory, zwłaszcza czerwienie i żółcie. Zresztą wg. niego Sony i tek wszystko podłączone odtwarza i ma zamiast 46, cztery cale więcej.
I co ja mam o tym myśleć? Komu wierzyć?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
A po co masz komuś wierzyć? Sam sprawdź, a nie szukasz autorytetów. Uznasz że świeci lepiej Sony - bierzej jego. Wygra H7000? Bierz tego.
Pamiętaj że w sklepach EURO 95% obsługi nie ma o niczym pojęcia, bo odpowiadają jednocześnie za wszystkie działy. Stąd polecają to, gdzie ostatnia liczba w kodzie produktu jest większa (wyższa prowizja).
 

RHJG

New member
Bez reklam
Fajnie jak spotkasz życzliwego sprzedawcę, ale to niestety loteria. Dziś jeden uparcie odradzał mi zakup H7000. Argumentował tym, że Samsung ma tylko lepsze multimedia, ale Sony 50W829 kolory, zwłaszcza czerwienie i żółcie. Zresztą wg. niego Sony i tek wszystko podłączone odtwarza i ma zamiast 46, cztery cale więcej.
I co ja mam o tym myśleć? Komu wierzyć?
Witam spytaj się tego sprzedawcy,czy wie co to jest kalibracja,z czym to się je? czerwienie,żółcie i co jeszcze,omijaj z daleka takich doradców!!! Powodzenia
 

tataniny

Member
Mocno powiedziane. Nie chodzi o szukanie w sklepie autorytetów. Potwierdza się tylko to, że aby dziś coś kupić (obojętnie z jakiej branży, dziedziny), musisz Kliencie się do tego wcześniej przygotować.
Też tak czynię, dlatego czytam fora dyskusyjne. :)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Tak matrycę sprawdza się identycznie. Jeżeli będziesz kupował na miejscu to sprawdź piksele jak już matryca chwilę pochodzi. U mnie jeden zły się pojawił (znalazł go sprzedawca - szacunek) i brałem inny.
A diody smart odpowiadają za kontrolę jasności w obszarach na ekranie w celu polepszenia kontrastu. Funkcja aktywna w wyższych modelach.

Kupowaliśmy u tego samego sprzedawcy :) Ja również testowałem razem z nim i wszystko było i jest ok. Telewizor żyleta.
Wczoraj wgrał się nowy soft 2114. Co wnosi, bo nie zauważyłem?
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Dzięki chłopaki za rady, zastanawiam się obecnie nad w829, czy trochę dozbierać do tego Sama... Problem, że chciałbym przed zamówieniem zobaczyć go na żywo, ale niestety nie jest u mnie nigdzie dostępny.
Karpaj z tymi sklepami, to stuprocentowa racja. Czasami mam wrażenie, że ktoś pracuje za karę... i nie chodzi tu tylko o sklepy z elektroniką...
 

qbek78

New member
Bez reklam
@ mafia 35
He he miło, pozdrawiam lokalnie. A Gościo bardzo w porządku, nawet odzywał się po zakupie jak TV się sprawuje.
Co do aktualizacji to nie wiem czy korektor dźwięku wraz z nią nie powrócił. Nie jestem na 100% pewien bo od jakiegoś czasu używałem trybu film dla dźwięku a tam wartości nie są edytowalne. Po aktualizacji sam wrócił na tryb standard.
 
Do góry