Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

lexio

New member
Odkryłem jak wyłączać tv i tuner ( w moim przypadku polsatu) Jak raz naciśniemy na pilocie wyłączanie to się wyłączy sam TV . Trzeba dwa razy nacisnąć i wyłączy się TV i Tuner . Nie działa to zawsze dobrze ale działa jak za pierwszym razem sie tuner nie wyłączy włączamy tv i szybko jak po prawej jeszcze miga czerwona dioda na tv naciskamy dwa razy wyłączanie i działa za każdym razem :)
 

przeeemek

New member
U mnie ten myk nie działa z ferguson 102e. Najlepsze jest to, ze dekoder wyłączał się razem z tv. Nie chciał sie włączać. Od kilku dni nie chce się już nawet wyłączać :).
 

Marcin333

New member
Napisy pod DLNA

Witam wszystkich,
Jestem bardzo przekonany, że UE48H6400 z powodzeniem zastąpi 37LM620S.
Pojawiło się jednak jedno ale... Od dłuższego czasu używam domowego NASa Synology DS114 m.in do oglądania filmów, filmów 3D, seriali, zdjęć etc. LG bez problemu widzi napisy .srt lub takie które są w kontenerze mkv.

Mam pytanie do posiadaczy telewizora: czy ktoś znalazł skuteczny sposób na oglądanie filmów z napisami po DLNA (szczególnie Synology)? W ogóle jakie są Wasze opinie na temat działania DLNA? Nie ukrywam, że dla mnie to jedna z podstawowych funkcjonalności TV i bez niej telewizor staje się bardzo mało użyteczny...
Z góry dziękuję za pomoc!
 

Irokez99

New member
UE40F6400 oraz UE48H6400 bez problemu czyta mi wszystko z NAS Zyxel NSA310S z napisami w SRT i bez. Brakuje mi jedynie odtwarzania od momentu przerwania jak to jest z mediami podłączonymi pod USB. Po DLNA zawsze od początku.
 

krisr77

New member
Mam ds110j i ue48h6400 i wszystko działa jak potrzeba na standardowym media serwerze (nie trafiłem jeszcze zeby czegoś nie otworzył i żeby nie było napisów). Na poprzednim TV (le32b650) zresztą tez.
Napisy musza byc oczywiście w SRT.
Raz tylko zdarzyło sie ze napisy sie rozjeżdżały pomimo ze na kompie bylo ok.
Na Synology masz tez Video Station (troszkę ciężkawe), alternatywny minidlna oraz Plexa (jeśli oczywiście DS114 da rade)
Jednym słowem - żadnych problemow.
Ps. Specjalnie pod PLEXA wkrótce robię sobie swojego nasa na Asrocku j1900 i sofcie Xpenology.
DLNA działa ok ale jak na SMART TV ma dla mnie trochę mało możliwości (brak wznawiania, okladek,info itd) ogólnie bardzo ubogie.
 

Marcin333

New member
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę z "ubogości" DLNA i przewagi PLEXa nad tym standardem, niestety procesor w moim Synology nie obsługuje PLEX.
Na pewno w przyszłości będę inwestował w lepszy NAS jednak póki co chciałem zachować chociażby dotychczasową funkcjonalność z LG.

Czy ktoś jeszcze mógłby mi w skrócie powiedzieć czy po dłuższym użytkowaniu poleca ten tv oraz jakie są jego mankamenty? Czytałem opinie o clowdingu pojawiającym się po pewnym czasie na jasnych scenach? Poza tym jak z awaryjnością?
Pytanie także, czy wszystkie egzemplarze (np. 48'') mają matrycę AV?
 
Ostatnia edycja:

Galvin1978

New member
Witam.

Posiadam 48H6400 i zauważyłem, że na niektórych kanałach (np TVN HD, TTV HD itp) nie mam EPG. A już na TVN SD jest normalnie. Tak ma być czy u mnie coś jest nie tak? Nie mam gdzie tego sprawdzić tak na szybko.

Pozdrawiam
 

Metrolog

New member
Kanały HD są odbierane przez satelitę od twojego dostawcy sygnału a przytoczone przez Ciebie kanały SD pochodzą z telewizji naziemnej dlatego są takie problemy a właściwie to problemem jest operator Twojej kablówki.
 

Galvin1978

New member
Nie posiadam kablówki. Wszystko odbieram z telewizji naziemnej na starej antenie siatkowej. Z tego co zauważyłem to chyba te kanały są z jednego MUXa nadawanego z PKiN przez TVN. Wydawało mi się że wcześniej miałem EPG na wszystkich kanałach. Posiadam dwie anteny na dachu i cztery tv w budynku. Na wszystkich jest to samo.
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
Nie mieszkam w Warszawie ale widać tu wyraźnie że problem leży po stronie nadawcy, czyli jak ja płacę za nadawanie a Ty masz teoretycznie za darmo programy TV to możesz mieć byle jak i się człowieku ciesz że masz cokolwiek, przecież nikt mnie nie zmusi żeby zadbać o techniczną poprawność przekazu która jest poza konkursem.
 

azspider

New member
Witam, mam 3 kwestie które mnie ostatnio nurtują.
1. Czy wy też macie problem z mikro przycięciami przy odtwarzaniu MKV z dysku zewnętrznego (mam WD Passport Ultra 1TB). Widzę, że obraz czasami szarpie co 2-3 sek. (nie dzieje się tak przez cały film, tylko np przez 2-3 min).
2. Ostatnio gdy oglądałem MKV w połowie filmu wyskoczył błąd "nieobsługiwany format kontenera" i cos tam dalej. Film się wyłączył, włączyłem go ponownie, przewinąłem do tego momentu (nawet minutę wczesniej) i dalej poszedł bez problemu.
3. Do którego gniazda podłączać dysk? HDD 5V 1.0A czy 5V 05.A? Ma to jakies znaczenie? Tu i tu wykrywa.

Proszę o odpowiedź posiadaczy tego TV :)
 

Rafal7

Banned
1. Nie
2.Tak się dzieje z każdym filmem czy tylko na jednym
3.Podłączaj pod 1A to usb jest bardziej wydajne prądowo, dyski z usb 3.0 pobierają nawet do 700 mA, także to słabsze wejście można spalić.
 

Roberto2015

New member
Szanowni Panowie eksperci. Muszę szybko kupić telewizor LED . Aktualnie w domu posiadam Samsung UE32H6410 i jestem z niego bardzo zadowolony. Jednak musze dokupić większy i zastanawiam się nad:
Samsung
1.UE60J6200
2.UE55H6410
3.UE55H7000SL

Który wybralibyście?
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ja posiadam jak widzisz H6400 i tak, z 3d nie korzystam także okulary leżą nie używane, z pilota smart nie korzystam również.
Na dzień dzisiejszy wolałbym więcej cali niż te dodatki za które zapłaciłem a z nich nie korzystam.
 

Roberto2015

New member
Dopisałem jeszcze trzeci TV.

Tak masz racje 3D równiez nie uzywam. Musze mieć Samsunga pomiędzy 55 a 60 cali . Najważniejsza jakość obrazu w cenie do 4999 PLN :)

Chyba ten UE60J6200 jest dobrą opcją ma 600 Hz i 60 cali
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
Jeżeli chodzi o 3D to również nie korzystam ale gdybym miał dzieci w wieku "bajkowym" to nie wyobrażam sobie żebym miał uruchamiać za każdym razem projektor tylko po to żeby dzieciaki miały frajdę z nowej bajki w 3D. Jeśli zaś chodzi o smart pilota to owszem nie używam ale cenię ten funkcjonalny dodatek bo jednak czasami się przydaje, zresztą i tak leży na stole bo to ulubiony gadżet mojej żony i za żadne skarby świata nie pozwala go schować, czyli coś w nim jest :)
 

krisr77

New member
Ja uzywam tylko smart pilota ale nie korzystam z zyroskopowego sterowania tylko nawiguje kursorami.
A uzywam go dlatego za pomoca tego extednera na podczerwien steruje rowniez samsungowym dekoderem polsatu i ten pilot jest po prostu najszybszy ( w sensie czasu reakcji).

Wysłane z mojego SM-G750F przy użyciu Tapatalka
 

mafia35

New member
Bez reklam
Bez zastanowienia h7000 jesli jest w pudelku, a nie powystawowy. J6200 matryce 60hz wiec kicha wielka.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry