Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

lexio

New member
A czy dekoder wspiera polaczenie hdmi-cec? Oba urzadzenia musza to miec. Nie lepiej obslugiwac dekoder poprzez ir-blaster bedacy na wyposazeniu tv?

Wysłany z Samsung Galaxy S5
Niby tak tylko nie wyłącza mi dekodera . a Dekoder w anynet+ znajduje ale nie chce działać .Gdzieś czytałem kiedyś ,ze jest na to sposób ale to było jakiś czas temu zanim miałem tv
 

hellborg

New member
witam
ma zamiar nabyć ten telewizorek (w starym le32b650 juz doskwiera mi brak smarta no i jest chyba za mały :) ).
teoretycznie jestem zdecydowany tylko mam jedno pytanko (pewnie jest gdzieś info na ten temat ale przebijanie sie przez 220 stron tego wątku nie należy do przyjemności)
1. czym sie różni model UE48H6400AK (Telewizor 3D LED SAMSUNG UE48H6400AK 2xokulary (5412232340) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.) od tego dostepnego w opisie na stronie Samsunga UE48H6400AW (48 Full HD Smart TV H6400 Seria 6 | SAMSUNG Polska)

2. drugie pytanie 2 139 to dobra cena za to szkiełko czy czekać jeszcze az seria J sie upowszechni

3. czy seria J (tizen) cos tak naprade nowego wnosi ? (głównie zależy mi na funkcjach smart - moze dla serii H Samsung powoli bedzie wycofywał wsparcie dla nowych aplikacji)

Ad. 1 Końcówka nazwy modelu to ma różne znaczenie, czasami przyczyną jest, że matryca jest innego producenta niż była w pierwotnej wersji, czasami jakimiś szczegółami, które są ukryte np w menu (dodali lub zdjęli jakąś funkcję)

2. Drogo, ja w styczniu kupowałem za 1800 jak jeszcze dolar był tańszy niż obecnie

3 tizen to nowa platforma programowa samsunga, będzie powoli ją upowszechnią we wszystkich swoich urządzeniach (telefony, tablety etc) bo zaczynają odchodzić od androida, co do wycofywania się z aplikacji to powszechna praktyka zaplanowanej nieprzydatności.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
krisr 77 - dla Twoich potrzeb będzie ok. Choć znacznie taniej wyjdzie Ci Panasonic 40AS640 który lepiej skaluje obraz.
 

krisr77

New member
Hej
Podzwoniłem trochę i tak końcówka oznacza dystrybucje i tak
AW - to dystrybucja Polska, AK - nie wiedza (prawdopodobnie europejska)
Wysłałem zapytanie do Agito zobaczymy co odpiszą.
Co dziwne AW chyba nie udało mi sie znaleźć w zadnym sklepie wszędzie jest AK.
Co do ceny - 1800 za 48 calowke ?? na pewno???
Pytałem sie jakie ceny byly tego tv to w sierpniu ubiegłego roku bylo 2700.

Co do Tizena to na pewno sie nie wycofają wiem to z pierwszej reki. TV smartwache, teraz smartfony to wszystko będzie tworzyć ekosystem.

Musze to przemyśleć - moge poczekać z roczek jak seria J sie zestarzeje za rok pewnie ceny zejada do tego poziomu. tylko cos nie mogę znaleźć odpowiednika seri 6400

Co do Panasa to wole nie :) jakosc obrazu nie jest dla mnie az ta istotna (jezeli bedzie przynajmniej tak dobrze jak w b650 to bedzie ok)
A funkcjach multimedialnych pewnie Panas troche ssie... :)
 

krisr77

New member
edit
poszperałem troche na stronie Samsunga i wydaje mi sie za naprawdę nie ma odpowiednika serii 6400 :(
jest seria FHD 6300 i 6370 ktore nie mja BT i tego pilota smart
oraz seria 6500 ktora jest juz UHD i kosztuje ponad 4 kilo wiec watpie ze przez rok stanieje o 2 tys :(

PS. widze Samsung wycofuje sie z 3D ??? to akurat dla mnie zadna przeszkoda w ogole nie potrzebuje tej funkcji...
edit 2
jest 6400 :)
nie wiem jak jak wcześniej szukałem
http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/tv/uhd/UE48JU6400WXXH
ale cena zaporowa nadal :( ale i tak nie jest do konca odpowiednik h6400 bo widzę nie tego żyroskopowego pilota :(
 
Ostatnia edycja:

atom2008

New member
krisr77;1167574 1. czym sie różni model UE48H6400AK ([url=http://allegro.pl/telewizor-3d-led-samsung-ue48h6400ak-2xokulary-i5412232340.html napisał:
Telewizor 3D LED SAMSUNG UE48H6400AK 2xokulary (5412232340) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.[/url]) od tego dostepnego w opisie na stronie Samsunga UE48H6400AW (48 Full HD Smart TV H6400 Seria 6 | SAMSUNG Polska)
Z tego co było w starszych modelach to AW oznaczało tuner DVB-T, a literki AK tuner DVB-T2 (rynek UK). Może więc ten model obsługuje już DVB-T2, zgodny również w dół z DVB-T. Póki co u nas naziemna nadawana jest w DVB-T, więc na razie obsługa DVB-T2 jest bez znaczenia, ale kto wie co będzie w przyszłości. Może Samsung już coś wie i dlatego wypuszcza u nas TV zgodne z DVB-T2 :)
 

gidyja

New member
Model AW jest przeznaczony na rynek polski, nie wiem jak ma się sprawa z gwarancją jeżeli kupisz AK który jest na inny rynek.

Wytapane z LG-G2
 

piteron

Active member
Bez reklam
co do informacji z pierwszej reki to to samo słyszałem jak wprowadzali swój autorski system BADA
Samsung jest marka globalna i nie będzie wiercił dziury w całym,a cały ten Tizen to taka ciekawostka i chęć pokazania myśli technicznej a czy ona się przyjmie to zadecydują odbiorcy a nie producent
To tak jak Nokia kombinowała z Symbianem S60,S80,Maemo,Megoo,a co zostało ano tylko nazwa własna w postaci LUMIA
 

amdek

New member
Witam,
Mam pytanie czy nagrywając coś na pamięć zewnętrzną mogę oglądać inne kanały czy zablokowane jest tylko do obecnie nagrywanego? Jak miałem tuner telewizji naziemnej to jak nagrywałem to mogłem oglądać inne kanały w obrębie tego samego MUX-a, a jak jest w tym telewizorze? Bo waham się w wyborze między tym, a modelem 6500. Satelity nie mam i nie wiem czy jest sens dopłacać ponad 400 zł do tego żeby był podwójny tuner.

Z góry dzięki za wszelkie info

Podpowie ktoś coś w temacie jak wyżej?
 

krisr77

New member
znam gościa ktory pracuje nad tym systemem - o ile w telefonach rzeczywiście jeszcze nie wygląda to najlepiej to w innych smartach juz raczej nie ma odwrotu - to jest globalna decyzja cale sily sa kierowane na Tizena.
w sumie to muszę sie z nim spotkać i dowiedzieć jak to będzie z tymi smart tv :)
 

krisr77

New member
wracając jeszcze do tych różnic w oznaczeniach modeli.
poszperałem trochę w necie ogólnie mało przydatnych informacji ale w jednym miejscu znalazłem następujące info
"The first two letters indicate the place of manufacture and the retailer type, and the final three letters are the distribution zone"
to by mialo sens bo caly kod po numerze serii to AWXXH i AKXXH czyli dystrybucja XXH na Polske
z drugiej strony np na stronie
Forum MediaSwiat :: Zobacz temat - Lista TV wsppracujcych z mediamoduem CI+ UPC
mamy info "Na forum pojawił się także Samsung AKXXH, czyli na rynek litewski, łotewski i estoński."
juz sam nie wiem co o tym myslec ....:(

na stronie estonskiego samsunga jest AK
http://www.samsung.com/ee/consumer/tv-av/tv/hd/UE40F6400AKXXH
 
Ostatnia edycja:

sirmike1

New member
Panowie,
Kilka stron wcześniej pisałem o problemie między H6700 a Pioneer VSX 310 i dekoderem TOYA.
Otóż jedna kwestia się wyjaśniła ;) kabel hdmi w tv nie był wpięty w złącze HDMI ARC tylko w inne hdmi. Zatem teraz jak w tv włączę smarta a w amplitunerze wybiorę źródło na tv - dźwięk ze smarta pojawia się na kinie, również dźwięki systemowe tv są odtwarzane :) W sumie niby nic ale zawsze jeden problem mniej.


Niestety nadal mam niezgrany dźwięk z obrazem - czasami jest to bardzo zauważalne a czasami delikatnie, nie mniej jest. Ustawiałem opóźnienie w tv czy w ampli ale nie działa to tak jakbym oczekiwał. Jak sobie z tym poradzić?


H6700 w trakcie wykrywania urządzeń Anynet+ wyświetla podczas skanowania nazwę mojego ampli, jednakże po zakończeniu tej czynności, na liście wykrytych urządzeń widnieje informacja "Brak wykrytych urządzeń". Nie mniej pilotem od tv mogę robić głośniej lub ciszej dźwięk na kinie. Wtedy na ekranie pojawia się ikonka głośniczka wraz z plusem lub minusem i w nawiasie nazwa urządzenia, ale.......raz ta nazwa to "VSX 310" a raz "Receiver"..... Od czego to zależy ???


Bywa tak i nie wiem od czego to zależy, że jak włączę dekoder, następnie tv a potem ampli na źródło SAT/CBL to wszystko jest ok , albo po kilkunastu sekundach ampli przełącza się na źródło TV - dlaczego ??


Gdzieś na forum o tym czytałem ale teraz znaleźć nie mogę - jak ustawić tv żeby za każdym razem przy włączeniu go z pilota czerwonym guzikiem startował z HDMI 1, bez względu na jakim źródle zostawiłem tv przed wyłączeniem ??
 

amdek

New member
Witam,
Kupiłem wczoraj ten telewizor i mam 2 małe problemy:
1. Na nie których programach po kilku sekundach obraz ciemnieje. Nie jestem pewien co do momentów w których to się dzieje, ale wieczorem się ściemniał a teraz w ciągu dnia nie. Pewnie jakiś czujnik lub coś takiego, ale gdzie to wyłączyć?

2. Mam podłączoną kablówkę i puszczają z niej nadawane cyfrowo kanały telewizji naziemnej, jednak po przeszukaniu kanałów jako "kablowych" widzi te programy ale drze się o kartę, a w TK powiedzieli mi że do tego nie potrzebuję karty i powinien to odbierać od razu. Jak przełączę wyszukiwanie kanałów na ustawienie że "naziemna" to mam tylko podstawowe kanały z kablówki, a tych z cyfrowej naziemnej już nie pokazuje. Miał ktoś podobny problem lub wie jak to rozwiązać?

Z góry dzięki
 

lexio

New member
Witam,
Kupiłem wczoraj ten telewizor i mam 2 małe problemy:
1. Na nie których programach po kilku sekundach obraz ciemnieje. Nie jestem pewien co do momentów w których to się dzieje, ale wieczorem się ściemniał a teraz w ciągu dnia nie. Pewnie jakiś czujnik lub coś takiego, ale gdzie to wyłączyć?

2. Mam podłączoną kablówkę i puszczają z niej nadawane cyfrowo kanały telewizji naziemnej, jednak po przeszukaniu kanałów jako "kablowych" widzi te programy ale drze się o kartę, a w TK powiedzieli mi że do tego nie potrzebuję karty i powinien to odbierać od razu. Jak przełączę wyszukiwanie kanałów na ustawienie że "naziemna" to mam tylko podstawowe kanały z kablówki, a tych z cyfrowej naziemnej już nie pokazuje. Miał ktoś podobny problem lub wie jak to rozwiązać?

Z góry dzięki
wyszukiwanie z TK powinno być Antena -> naziemne i automatyczne strojenie ,wtedy wyszukujesz cyfrowe naziemne pod warunkiem ,że Twoja TK wrzuciła paczki ( muxy) na jakąś tam częstotliwość ( łaski nie robią to jest ich obowiązek pod rygorem kary) co do cyfrowych z TK to ja mam np 115 kanałów z tym ,że 8 mam odkodowanych a te co są zablokowane to krzyczy o kartę i to jest normalne. Dowiedz się czy w Twojej TK są kanały nadawane w starym systemie +cyfrowe .U mnie są inne opłaty za analog i cyfrowe .Mogli Cię nie zrozumieć i pomysleli ,że chodzi Ci o analog . Teraz najważniejsza rzecz czy dają swój dekoder czy właśnie kartę dekodującą

zrób tak :
Nadawanie -> Antena ustaw na Naziemne
Automatyczne strojenie i masz Antena> Naziemne
Typ kanału > Cyfrowe i Analogowe ( być moze tu zostawiłeś samo analogowe )
 
Ostatnia edycja:

amdek

New member
wyszukiwanie z TK powinno być Antena -> naziemne i automatyczne strojenie ,wtedy wyszukujesz cyfrowe naziemne pod warunkiem ,że Twoja TK wrzuciła paczki ( muxy) na jakąś tam częstotliwość ( łaski nie robią to jest ich obowiązek pod rygorem kary) co do cyfrowych z TK to ja mam np 115 kanałów z tym ,że 8 mam odkodowanych a te co są zablokowane to krzyczy o kartę i to jest normalne. Dowiedz się czy w Twojej TK są kanały nadawane w starym systemie +cyfrowe .U mnie są inne opłaty za analog i cyfrowe .Mogli Cię nie zrozumieć i pomysleli ,że chodzi Ci o analog . Teraz najważniejsza rzecz czy dają swój dekoder czy właśnie kartę dekodującą

zrób tak :
Nadawanie -> Antena ustaw na Naziemne
Automatyczne strojenie i masz Antena> Naziemne
Typ kanału > Cyfrowe i Analogowe ( być moze tu zostawiłeś samo analogowe )

Wielkie dzięki, zrobiłem tak jak napisałeś i teraz mam zarówno cyfrową naziemną jak i analogową z kablówki :) Dzięki serdeczne.

@darus75
Tobie także dzięki za podpowiedź, jak sobie poradzić z tym problemem. Nigdzie nie mogłem znaleźć opcji wyłączenia tego czujnika, a okazuje się że sprawa jest trywialna

Powoli zaczynam ogarniać ten sprzęt. Po przesiadce ze starego kineskopowca, to normalnie jakbym koło na nowo odkrywał :)
 
Do góry