Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Pytanie do posiadaczy H - czy działa wam poprawione HBO GO? Mi od 2 miesięcy nie odtwarzają się filmy. Mój model to: UE55H6640


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

moreno

New member
Cześć, nie wiem czy mogę pytać o takie sprawy w tym temacie ale mój bohater to właśnie tytułowy samsung to bohater mojego problemu. Od kiedy zmieniłem mieszkanie mój telewizor nie chce współpracować z tutejszym internetem. Mam UE48H6400 i obecnie Orange funbox na modemie sagemcom. Na poprzednim mieszkaniu gdzie miałem lokalnego dostawcę neta wszystko działało normalnie i płynnie. Tutaj mam niby 2x szybszego neta a po pierwsze, po około 30 min odtwarzania youtube na tv zrywa połączenie z netem i kaplica, trzeba wyłączyć i włączyć tv ponownie. Drugi problem to że nic się nie da oglądać na playerze bo tak przycina (ładuje 10s, program leci 3 sekundy i ponownie buforuje). Na laptopach net działa normalnie. W tv wszystkie aktualizacje porobione, sprawa dotyczy oczywiście wifi. Niestety nie mam kabla aby w tej chwili sprawdzić czy jest na nim różnica. Czy ktoś jest w stanie coś doradzić?
 

moreno

New member
Koledzy na poprzedniej stronie pisali o Vod Onet, u mnie problem występuje na Player (Tvn) oraz Vod Tvp. Do tego ten youtube. Wątpię w taki zbieg okoliczności, może to objawy padającej karty wifi w tv? Naczytałem się też o nie współpracujących modemach z tv i teraz już sam nie wiem co z tym robić :)
 

asdbse

New member
Flash player

Witam,

czy też macie problemy z flash playerem w przeglądarce internetowej? Od paru dni plugin się nie ładuje. Chyba coś zmienili po ostatniej aktualizacji. Wcześniej działało wszystko bardzo dobrze.
 

Refix

Member
Problem z aplikacją "TVP VOD" po uruchomieniu wyskakuje "błąd połączenia spróbuj za chwilę ponownie" :-( Dodam, że na drugim TV odpala bez problemu więc kwestia NETu odpada. Czy u was na tym TV działa poprawnie ?
 

bogdanzieba

New member
Witajcie, noszę się z zamiarem zakupu używanego TV UE50H6400 i zastanawiam się czy warto się zainteresować takim używanym telewizorem ?

W ostatnim czasie na różnych portalach aukcyjnych pojawił się wysyp sprzedaży tych telewizorów, tak 2-3 letnich w cenie 1200-1900 zł.

Mój szwagier ma taki tylko 48 calowy i muszę przyznać, że dobrze się sprawuje i obraz wyświetlany jest na wysokim poziomie.

Ewentualnie jakim modelem się zainteresować UE50H6400AW czy UE50H6400AK ?

Czym one się różnią ?

Dzięki z góry za pomoc.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Ktoś może wie czy ten model obsługuje HEVC?
https://news.samsung.com/pl/telewizory-samsung-zgodne-ze-standardem-dvb-t2

Twój TV to H6400 (model na 2014 rok) i nie ma go na liście modeli mających zaimplementowany kodek video H.265 HEVC.
Najniższy model na 2014 rok z tym kodekiem, który jest na liście to H6500.
Ale żeby upewnić się ostatecznie czy twój H6400 może jakmś cudem dostał aktualizację wprowadzającą ten kodek do modelu H6400 to zaktualizuj oprogramowanie w TV i potem spróbuj odtworzyć z dysku twardego/pendrive przez USB jakiś plik video z kodekiem H.265 HEVC (np. jakiś odcinek serialu czy inny film). Jak odtworzy to będzie OK.
Jak nie odtworzy to po 30 czerwca 2022 r. twój TV nie będzie odbierał naziemnej cyfrowej DVB-T2.
Dokupisz wtedy zewnętrzny dekoder DVB-T2 (z kodekiem H.265 HEVC) za 90 - 100 zł. i będzie gitara.
 
Ostatnia edycja:

DonAndress

New member
Ale żeby upewnić się ostatecznie czy twój H6400 może jakmś cudem dostał aktualizację wprowadzającą ten kodek do modelu H6400 to zaktualizuj oprogramowanie w TV
Nie polecam.
Zostało to już dawno odkryte przez użytkowników, że Samsung z czasem pogarsza funkcjonalność tv. Chyba nawet w tym wątku o tym było...

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
 

Irokez99

New member
Właśnie odpaliłem 4 filmiki ściągnięte z sieci HEVC z USB i odtwarza.
Na przykład jellyfish-15-mbps-hd-hevc.mkv ze strony Jellyfish Video Bitrate Test Files




PS. W instrukcji telewizora jest zapis: Supported Video Codecs: HEVC(H.265), ale na drugiej stronie jest: HEVC codec is only available in MKV /MP4 / TS containers.

cokolwiek to nie znaczy.

hmm...
 
Ostatnia edycja:

bartosz4

New member
Właśnie odpaliłem 4 filmiki ściągnięte z sieci HEVC z USB i odtwarza.
Na przykład jellyfish-15-mbps-hd-hevc.mkv ze strony Jellyfish Video Bitrate Test Files


No to ja sprawdziłem filmik z jakieś innej strony i też zadziałał. Wydaje mi się, że gdzieś słyszałem, że odtwarzalność z pendrive'a wcale nie musi się przełożyć na tę z DVB-T2.

W każdym razie miałem możliwość sprawdzić ten filmik także na modelu UH5300 i tam odmówił współpracy. Podobnie jak na tunerze Wiwa bodaj 90.


Tak swoją drogą czy taki ***************ung czy inna Wiwa teoretycznie nie mogłyby wypuścić odpowiedniej aktualizacji tych urządzeń? Czy też problem leży we właściwości sprzętu iza dwa lata Polska zamieni się w elektrośmietnik?


Dokupywanie po dalszych telewizorach w domu i tych na działkach nowych tunerów "90 - 100 zł. i będzie gitara. " wcale mi się nie uśmiecha. Nie tylko zbędny wydatek, ale i przez złość. A kto mi zagwarantuje, że jak teraz kupię, to nie okaże się, że te urządzenia nie mają czegoś, co akurat teraz wymyślono i za 5-7 lat będą wprowadzać? A ja naprawdę nie mam potrzeby co kilka lat zmieniać sprzęt. Zwłaszcza, że telewizory kineskopowe jakoś nie chcą się zużyć. A co do tych nowych to kupisz taki tuner, właśnie taki ekranik ci siądzie za dwa lata i, i tak trzeba będzie nowy kupować. Zostanę z kolejnym tunerem.
 

robertokot25

New member
Witam, warto kupić ten model w werrsji 55" za około 800zł przy założeniu że jest w pełni sprawny i bez wad/zabrudzeń matrycy?
- brak stopy, czy od 40" będzie pasowała? czy musi być typowo od 55"
- matryca jest tej samej firmy co w 40/48"
- na cloudnig i banding ten model też cierpi? -jeszcze go nie oglądałem
 

robertokot25

New member
Posiada ktoś jeszcze ten model czy wszyscy już sprzedali? jak sprawuje się z perspektywy czasu? - kurz, niebieskie przebarwienia na matrycy to wada tego modelu?

- clouding i vertical banding jest obecny?

- aplikacje smart działają jeszcze mimo upływu lat?

- DVB-T2 raczej nie obsłuży?
- Podświetlenie jest krawędzwiowe czy direct?

- Czytałem też że nie bardzo się nadaje do dynamicznych scen np. sport czy szybkie akcje w filmach bo traci ostrość isą przyciecia oraz że tylko w trybie film nie ma efektu samoczynnego ściemniania tv



rozważam zakup używki do max. 700/800zł

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

Irokez99

New member
Pewnie chodzi o to:
https://telewizja-cyfrowa.com/2020/02/testowa-emisja-polsat-film-w-telewizji-naziemnej/

"Od poniedziałku 24 lutego w Poznaniu, i okolicach będzie można oglądać nieszyfrowaną emisję kanału Polsat Film. Kanał będzie nadawany w nowym standardzie emisji telewizji naziemnej – DVB-T2/HEVC. W ramach emisji testowej zostanie dołączony również kanał Polsat News w standardzie DVB-T2/AVC.

Jak podaje strona Polsat News również widzowie z Gdańska, Katowic i Warszawy będą mogli skorzystać z możliwości odbioru emisji testowej kanału Polsat Film w standardzie DVB-T/HEVC. Polsat News pozostaje tak jak dotychczas nadawany w standardzie DVB-T/AVC.

Gdańsk / Chwaszczyno – kanał 22 (482 MHz), polaryzacja H, moc ERP 50 kW
Poznań / Śrem – kanał 28 (530 MHz), polaryzacja H, moc ERP 40 kW
Katowice / Kosztowy – kanał 40 (626 MHz), polaryzacja H, moc ERP 10 kW
Warszawa / PKiN – kanał 45 (666 MHz), polaryzacja H, moc 3 kW

Aby odbierać sygnał testowy należy posiadać telewizor z wbudowanym tunerem albo zewnętrzny tuner DVB-T lub DVB-T2 z obsługą kodeka HEVC oraz przeprowadzić proces wyszukiwania nowych kanałów w sposób automatyczny lub ręczny."
 
Do góry