Samsung UE40ES6100

memento78

New member
No to dziwne. Nie widzi. Dioda dysku miga i nic się nie dzieje. Czy z tyłu jest kilka wejść USB bo nie pamiętam a tv wisi bardzo blisko ściany. Podłączam do tego wyżej od gniazda sieciowego.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Podlacz do jednego z dwoch w boku TV, jak masz inny kabel USB sprawdz na nim, bo cos mi sie wydaje ze kabel USB jest kiepskiej jakosci. Osobiscie mialem tak na jednym kablu, dysk sie krecil ale nie startowal w TV, po zmianie kabla na orginalny od dysku zewnetrznego - dysk wykrylo.
 

memento78

New member
Rzeczywiście dysk wystartował na gnieździe z boku. To dziwne bo według opisu powinien dysk obsługiwać tylko tylny port. I znalazł ktoś sposób jak uśpić dysk przy nie używaniu?
 

SamZiom

New member
Kupiłem dla spokoju taki dysk co prawda potrzebuje dodatkowe gniazdko (z tym nie problem listwa spora) no i mam guzik by uśpić dysk gdy nie jest mi w niczym potrzebny

onlineshop.real.de/externe-Festplatte-8-89-cm-3-5-Zoll-airy-2-Terabyte/0577799001001
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Mam dziwna sytuacje z TV. Wczoraj wylaczylem TV i poszlem sobie, wracam po 25-30min. a TV tak jakby byl wlaczony tzn. podswietlenie czarnego ekranu dziala, dziwne, ale wlaczylem i wylaczylem TV - ekran wylaczony, czarny. W nocy wstaje i znow podswietlenie ekranu sie swieci.

Co moze byc przyczyna soft ? Nic nie grzebalem wczoraj w Ustawieniach.

btw. Mute + 1 + 1 + 9 + Enter = Odpala Tryb szpitalny ? Hospitality Mode, nie bawicie sie, wlasnie zablokowalem MENU :)
 

Attachments

  • tv.jpg
    tv.jpg
    60,1 KB · Wyś: 1001
Ostatnia edycja:

kuba380

New member
Witam jestem na kupnie ES6100 tylko 55 calowego.
1. Jak się sprawdza matryce jest jakaś kombinacja klawiszy ale nie mogę jej znaleźć ;/ Po rozmiarze tv 55 ma być literka A ?
2. chodzi o wejście CI+ w cyfrze ten moduł kosztuje 200zł po podpięciu go w tv będziesz wszytko dobrze działać ? dzięki za odpowiedzi
 

ivi

New member
Witam Panowie :)
Niedawno kupiłem UE46ES6100, i teraz chodzi o to, jak zmienić region w menu serwisowym... Mieszkam w Wiedniu. Mam najnowszą aktualizację, widgety są polskie, ale ipla jak wiecie, nie działa. Wyskakuje tylko komunikat o regionie i koniec. Pomoże ktoś?
 

ivi

New member
SATAn, to zrobiłem w pierwszej kolejności, ale niestety nie działa... Ponoć w menu serwisowym trzeba jeszcze zmienić region. Sprawdzałem, ale się nie da. Znalazłem opis jak to zmienić, ale w innym modelu, i u mnie nie działa.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
SATAn, to zrobiłem w pierwszej kolejności, ale niestety nie działa... Ponoć w menu serwisowym trzeba jeszcze zmienić region. Sprawdzałem, ale się nie da. Znalazłem opis jak to zmienić, ale w innym modelu, i u mnie nie działa.

nie sprawdzalem bo jestem w Polsce, sprawdzalem jedynie czy skroty dzialaja

@kuba380 musisz z pilota wcisnac pokolei INFO MENU MUTE POWER, a co do rozkodowania matrycy to masz w pdf, zrobilem na podstawie tego co pisali w Tym watku http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/83298-samsung-ue40es6100-17.html

PDF na chomiku z podpisu w odpowiednim dziale lub > Rodzaje matryc i ich rozkodowanie.pdf - Samsung UE40ES6100 - legalne_gps - Chomikuj.pl
 

kuba380

New member
ok dzięki za odpowiedz.
a powiecie jak jest z gwarancją samsunga chodzi o to czy w okresie gwarancji sam telewizor kurier odbierze tak działa to w Sony. Pytam dlatego bo telewizor kupuje na allegro ;)

i kurde jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi z CI+ jak to działa czy lepiej może kupić dekoder bo ten moduł 200zł kosztuje ?
 

hateregs

New member
Czym się różni es6100 od es6100W ? Nic nie znalazłem w sieci na ten temat. Inna sprawa że na stronie samsunga jest tylko ten W.
 
Ostatnia edycja:

tomaszeklolek

New member
mam pytanko... brachol ma ue46es6100 i chce puscic dzwiek dts przez kabel optyczny podlaczony do amplitunera z glosnikami.... po przestawieniu na glosniki zewnetrzne i przestawieniu z pcm na dts dzwieku nadal nie ma, jest cisza.... czego to przyczyna? dodam ze kabel optyczny to jakis zwykly tani kabelek. do amplitunera ma narazie podlaczone 2 glosniki przednie i centralny (tylnych jeszcze nie zdazyl zamontowac a suba nie ma). ktos moze wie co zrobic zeby uslyszec dzwiek ;)?
dodam ze film jest wlaczany na tv przez dane udostepnione przez wifi a amplituner to denon AVR-1713 i polaczone sa tylko tym kablem optycznym
 
Do góry