Samsung UE40ES6100

SATAn_

New member
Bez reklam
Sformatowalem na fat32 wkladam do tv to mi wyskakuje allshare i pyta sie zdjecia muzyka filmy widzi katalog ale nie da sie wejsc bo nie widzi plikow. Jak daje z pilota menu menu i wchodze w zaklade pomoc techniczna i aktualizacja z pendrive poprzez usb szuka szuka i nie moze nic znalezc nie wiem jak sie dostac do pendrive'a z plikami aktualizacji.

Menu > Pomoc techniczka > Aktualizacja oprogramowania.

Pendraj jest OK ? Sciagasz dobra aktualizacje ? Sciagnij 1 z gory.

Choc widze ze pojawil sie kolejny plik, wsumie 4 z czego 2 na MACa
 
Ostatnia edycja:

RafMat

New member
Sorry że tu pisze Tdx , ale nie mogę tobie wysłać prywatnej wiadomości
.Cztery dni temu pisałem do ciebie( wysłałem też link do tematu) odnośnie ustawienia prefixu, ludzie chcą wiedzieć :) jak ustawić, będąc za granicą ruter i móc oglądać polskie filmy ,programy z aplikacji zainstalowanych w smarthub na samsungach, jeśli mógłbyś pomóc to odpisz ,odpowiedź dołącz do linku.


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

waldi_007

New member
haha a to się nie dogadaliśmy hehe. no ale swoją drogą to lipa z tą przeglądarką, liczyłem że weeb będzie śmigać... no cóż może kiedyś będzie jakaś aktualizacja, mam nadzieję....
 

grzesinek

New member
Zaktualizowało się niby. Piszę niby bo wyskoczył komunikat że wszystko ok, tv wyłączył się i włączył automatycznie. Po sprawdzeniu pokazuje że aktualna wersja to 1028. Ktoś wie co ona wnosi?
 

rafaellok84

New member
ja narazie lece na standardowych jedynie ustawienia obrazu dalem na dynamiczne bardziej zywe kolory sa, glos w opcjach ustawilem na wzmocniony ma lepsze podbicie. Aktualizacje wgralem 1029 ktore jest do pobrania ze strony samsunga przez pendrive tylko ta z 1.11.2012 nie dziala trzeba wgrac ta z 27.10.2012 i wtedy bedziemy miec najnowszy soft.

Wczesniej mialem problem ze jak ogladalem cos na yotube wyskawial zaraz blad brak pamieci narazie po aktualizacji widZE jest ok.

Czy ktos tez sie borykal z tym problemem brak pamieci podczas ogladaniana youtube itd...itp ?
 

hans2

Banned
kazdemu beda podobaly sie troche inne ustawienia bo to rzecz gustu, ale zauwazylem ze zwlaszcza do przegladania zdjec (niezaleznie od zrodla) tryb movie ma taka niezaprzeczalna zalete ze wylaczone sa wszystkie niedostepne do ustawienia dla uzytkownika "polepszacze" obrazu.

w pozostalych trybach sa one wlaczone i maja czasem taki dziwny skutek ze jasnosc zdjec na tv jest bardzo nierowna. 2 bardzo podobne zdjecia pod wzgledem jasnosci gdy sa wyswietlane na tv to potrafia miec bardzo rozna jasnosc.
 

touareg1972

New member
kazdemu beda podobaly sie troche inne ustawienia bo to rzecz gustu, ale zauwazylem ze zwlaszcza do przegladania zdjec (niezaleznie od zrodla) tryb movie ma taka niezaprzeczalna zalete ze wylaczone sa wszystkie niedostepne do ustawienia dla uzytkownika "polepszacze" obrazu.

w pozostalych trybach sa one wlaczone i maja czasem taki dziwny skutek ze jasnosc zdjec na tv jest bardzo nierowna. 2 bardzo podobne zdjecia pod wzgledem jasnosci gdy sa wyswietlane na tv to potrafia miec bardzo rozna jasnosc.


Ale mając ustawienia kogoś kto przez jakiś czas testował ustawienia przy różnych źródłach sygnału i stwierdził że te są w miarę optymalne,daje innemu użytkownikowi dobrą podstawę pod własne ustawienia,jeśli stwierdzi że można jeszcze coś zmienić :)
Sam bym się tym tv pobawił,ale jak napisałem parę postów wcześniej,tv ma ojciec i nie jestem w stanie tego dokonać siedząc chwile u niego.
 

waldi_007

New member
jak można zmienić rozdzielczość obrazu? bo nie jest na fulll tylko tak na 3/4 ekranu, tzn od góry i od dołu jest ok 10 co czarnego pola
 

hubert177

New member
jak można zmienić rozdzielczość obrazu? bo nie jest na fulll tylko tak na 3/4 ekranu, tzn od góry i od dołu jest ok 10 co czarnego pola

Klikasz na pilocie P.SIZE i wybierasz najbardziej odpowiednia dla siebie opcje dopasowania ekranu. A powiedzcie mi panowie czy po wgraniu tego nowego Firmware T-MST10PDEUC-1029.0 to TV nadal bedzie miał menu Polskie iż zamierzam się zaktualizować ponieważ coś mi strasznie wolno buforuje plika na YT, a ten sam filmik na kompie idzie bez zacinki.
 

desmond22

New member
"Pływający", przyspieszający obraz ue40es6100?

Witam, trafiłem na to forum szukając informacji na temat tv led samsunga i podoba mi się, że jest bardzo merytoryczne i można pomóc sobie nawzajem.

Byłem ostatnio w Saturnie naocznie sprawdzić jakość obrazu tv led samsunga. Na moim usb miałem filmy; w full hd (transformers 3), 720p (Avatar), mp4 720p (Szeregowiec Ryan) oraz zwykły avi (Drive 2011).

Szczególnie interesowały mnie modele ue40es6100, ue40es6340 oraz ue40d6500. Pracownik sklepu od razu poinformował mnie, że model 6100 i 6340 to jedno i to samo więc filmy sprawdzałem na 6340. Wszystko fajnie tylko raził mnie w oczy zbyt płynny ruch, tak jakby film właczony był na delikatnym ale odczuwalnym przyspieszeniu. Może to wina procesora przetwarzającego obraz, gdy pojawia się dużo efektów pojawiają się jakieś lagi i aby nadgonić obraz dostaje przyspieszenia. Niezbyt ładnie to wygląda a już na pewno nie chciałbym tak oglądać filmów. Odtwarzając zwykły avi było lepiej alei tak obraz nie był taki filmowy jak powinien. Nie sprawdzałem 6100 więc nie wiem czy to prawda, że 6340 to własciwie ten sam model.

Sprawdziłem jeszcze ue40eh6030wxxh (6500 nie mieli) i tam wyglądało to znacznie lepiej ale także obraz był zbyt płynny jak dla mnie i niekomfortowo się czułem. Co powiecie na ten temat i na ile to wina np. tych wszystkich bajerów, "dopalaczy obrazu" itp.?

To już na moim monitorze lg flatron w2252tq (22 cale) lepiej się ogląda filmy w hd choć teoretycznie nie nadaje się on do tego ale pomijając jakość obrazu, brak szerokich kątów widzenia, rozdzielczośc to obraz nie ulega zmianie tempa wyświetlania, rzadko kiedy przycina i generalnie jest filmowy jeżeli wiecie o co mi chodzi.

Jakieś sugestie?:roll:
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Jesli ktos chce zmienic region widgetu w Smart HUb to wystarczy zrobic to jak w TV B651 i C650, dziala:

Wchodzimy w Smart Hub
- przewijanie do przodu 2 8 9 przewijanie do tylu
- Pojawi się lista krajów do wyboru
Uwaga: TV skasuje widety a nastepnie zainstaluje nowe POLSKIE

Screen.
 

Attachments

  • IMAG0053.jpg
    IMAG0053.jpg
    932,8 KB · Wyś: 1594
Do góry