Samsung UE40ES6100

pepeush

New member
witam,
mam pytanie odnośnie cloudingu.
czy na ustawieniach fabrycznych, przy wlaczonym czarnym obrazie (np. w trakcie ladownia sie filmu na youtube, zanim pojawi sie jakis obraz) w Waszych telewizorach widac bardzo, ale to bardzo wyrazny clouding?

jestem jeszcze przed wlasciwa kalibracja telewizora, ale to co zobaczylem tutaj wola o pomste do nieba; pracowalem pare lat w centrum sony, wiec troche tych telewizorow ludziom poustawialem, ale tylko raz widzialem AZ tak duzy clouding, wtedy zakonczono go wymiania telewizora...
przede wszystkim przy dolnej listwie, mniej wiecej okolo 10 cm od naroznika tv widac "stozki" swiatla; gorna krawedz cala jest mocniej doswietlona; sa tez plamy na pozostalej czesci ekranu, ale juz wyraznie slabsze (choc na moje oko wciaz za duze); solidna plama znajduje sie rowniez w poblizu srodka ekranu, ale zdecydowanie jest przesunieta do pierwszej cwiartki (czyli od srodka w strone lewego, gornego rogu);

wstepnie obnizylem wartosc podswietlenia i kontrastu, efekt cloudingu spadl, ale wciaz jest na podejrzanie wysokim poziomie;

zly dzien wybralem na zakup telewizora... mam sporo pracy, mialem go dzis podlaczyc i zostawic, ale mi teraz spokoju nie daje; powiedzcie prosze, czy u Was na fabrycznych tez jest taka tragedia, bo nie wiem czy juz do serwisu pisac... :/
 

m_a_rek

New member
Witam. Czy miał ktoś z was możliwość wysłania dźwięku 5,1 wyjściem optycznym z telewizora do kina domowego. Posiadam tv ue55es6570 i idzie mi tylko stereo ...? Próbuje podlaczyc blueray samsunga do tv kablem hdmi a z tv optykiem do kina d. Niestety tylko stereo.
Slawoz przeczytaj, (mój) post nad Twoim, tam jest odpowiedź na twoje pytanie :).
 

mauers

New member
Witam mam taki problem gdyż włączając filmy z usb nie mam polskich znaków a funkcja napisy jest niedostępna i nie wiem co zrobic...
 

nielot

Member
Panowie, czy jest opcja wyświetlania tła pod napisami tak jak np w VLC na kompie czy napisy są wyświetlane bezpośrednio na obrazie ?

Wifi to standard n jak rozumiem ?
 

krzys.pe

New member
A jak jest z hz w serii es6100 a dokladnie 32es6100. Wszedzie widuje philipsy pfl5007 z matrycami samsunga i mnie to zniecheca A model samsunga 32es6100 chyba jednak lepszy o ile herce.

Ile samsung 32es6100 ma naprawde hz. Uzytkowany bedzie pol na pol tv i gry na ps3. Zalezy mi na tym zeby oczy nie odczuwaly bolu po wielogodzinnej grze czy kilki godzinkach filmow

Macie moze jakis sprawdzony i korzystny cenowo sklep?
 

pepeush

New member
moje pytanie na poprzedniej stronie zostało olane... rozumiem, że zbyt lamerskie, albo nie w tym miejscu co być powinno, ale ok... może z następnym ktoś się bardziej zainteresuje...

próbuję skalibrować tv z planszami, które są dostępne w teście komputer świat (który był polecany na tym forum). no i tu ciekawostka: na planszy służącej wyregulowaniu jasności (czarne tło z dwiema skalami szarości) na poziomej skali szarości u mnie na tv widać jedynie 5 prostokątów po prawej stronie, a wszystko na lewo stapia się z tłem; żadna zmiana parametrów nie pozwala mi uzyskać jakiegokolwiek odcienia na pierwszych prostokątach skali szarości; bezwzględu jak operują paskiem podświetlenie czy jasność, to tam jest jeden kolor; czy może to być efekt wady telewizora, np. związanej z wadliwym podświetleniem o którym pisałem wczesniej?

proszę kogoś o zabranie głosu
 

domek03

New member
TV Player, Ipla, Vod TVP

Witam
Mam zamiar kupic ten model Samsunga. Drodzy koledzy posiadajacy ten telewizor. Odpowiedzcie na pytania:

1. Czy uruchomie na nim TV Player, Ipla i Vod TVP.
2. Czytalem rozne opinie na temat zamulenia netu przez slaby procek.
3. Czy to prawda, ze tak sie dzieje?
4. Czy konwersja z 2D do 3D funkcjonuje prawidlowo?
5. Czy warto wydac wiecej kasy na Samsung UE40ES6800 lub Samsung UE40ES6570
 

myszkatia

New member
samsung UE40ES6100

Witam, bardzo proszę o pomoc gdyż mam problem z przeniesieniem zdjęć z aparatu na ten właśnie model tv. Używam do tego programu allshare i jeżeli chodzi o przeglądanie tych zdjęc widzi je ale jak już chce je wysłać do programu Picasy, ktora jest zainstalowana w tym Samsungu i jestem zalogowana wysakuje informacja, że na tym urządzeniu nie ma zdjęć!!! Jak to jest możliwe? Jeżlei ktoś się z tym spotkał proszę o odpowiedź. P>S proszę mi wybaczyc formę wizualna tekstu ale to jest drugi minus tego modelu tv- nie mam pojęcia jak mam wyłączyć klawiature wyświetlaną na ekranie skoro mam podpieta zwykłą klawiaturę bezprzewodową!!!Przez to nie widzepolowy tekstu ktry piszę a na dodatek nie mogę używać klawisza enter jako "nastepnego wiersz" oraz "wyślij"( chodzi mi np o czat). Bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam
 

faraon20

New member
Witam
Mam zamiar kupic ten model Samsunga. Drodzy koledzy posiadajacy ten telewizor. Odpowiedzcie na pytania:

1. Czy uruchomie na nim TV Player, Ipla i Vod TVP.
2. Czytalem rozne opinie na temat zamulenia netu przez slaby procek.
3. Czy to prawda, ze tak sie dzieje?
4. Czy konwersja z 2D do 3D funkcjonuje prawidlowo?
5. Czy warto wydac wiecej kasy na Samsung UE40ES6800 lub Samsung UE40ES6570

1. Tak wszystko chodzi. Wprawdzie sprawdzałem Ipla i Vod TVP ale reszta playerów pewnie też chodzi.
2. Z netem to nie wiem jak jest bo nie testowałem dokładnie ale YT chodził dobrze. Czasami jakieś głupie zwiechy łapał na niektórych filmikach ale to chyba nie wina tv bo reagował normalnie tylko video nie było.
3. jw
4. 2d 3d działa, ale to tylko bajer, jak nie wiesz czego w 3d szukać to efekt marny. Filmy 3d testowałem też jak na razie na YT i efekt lepszy niż w konwersji ale fajerwerków nie ma.
5. nie mam pojęcia, ale chyba 6800 będzie szybszy bo dwa rdzenie ale dużo droższy.

Ja za swojego 40es6100 dałem 2449 na miejscu w mieście, a chodza po 2200-2300, a 6800 był za prawie 3k.

Jedyna rzecz co mnie troszkę denerwuje to jest płynność filmów, są jakby za płynne i czasami jak traci na szybkości to dziwnie to wygląda ale nikt oprócz mnie tego nie widział jak razem oglądaliśmy także może coś ze mną jest nie tak.
 
Do góry