Samsung UE40ES6100

gnusmsa

New member
Kupiłem ten TV i nie obyło się bez problemu.
TV łączy się przez WIFI z routerem TP-Link TD-W8951ND niestety nie ma połączenia dalszego czyli z internetem. Na ekranie TV pojawia się komunikat "sprawdź ustawienia serwera DNS w ustawieniach protokołu IP lub skontaktuj się z usługodawcą internetowym" . Miły pan w Netii poinformował mnie, że nie zajmują się konfiguracją innego sprzętu niż komp. (Internet w komputerze vie router działa bez problemu). Jak to wszystko poustawiać żeby korzystać z SMART TV?
 

grzesinek

New member
Wiesz co, skoro działa ci net bezprzewodowo na lapku to i w tv też powinien. U mnie połączył się bez problemu z netem za to mam problem z połączeniem bezprzewodowym z odtwarzaczem multimedialnym :/ ale to raczej wina odtwarzacza i mojej niewiedzy :)
 

kamoreks

New member
Dzisiaj stałem się posiadaczem tego sprzętu 37 bez Vatu za 2113 zł, świeżutki podstawka z zestawu z 2012-10-11 :) Pytanie czy pójdzie do kogo innego do pokoju, a ja wezme PFL6007, czy go może zostawie, o ile potencjalni posiadacze w najbliższych tygodniach potwierdzą jakość z testu Kikiego.

Edit: Telewizor ma bardzo "śmiesznie" rozwiązaną podstawkę, metalowe śruby samogwintujące?
To pewnie taki patent na złodzieja, raz odkręci i ponownie nie skręci. To takie pierwsze wrażenie.

Telewizor ładnie się prezentuje, to fakt, ale jakośc wykonania, rozwiązania podstawy pozostawia wiele do życzenia. Cena przyzwoita więc, narazie się tak nie złoszcze.

Podświetlenie matrycy, bałem sie spojrzeć ale to co szybko zobaczyłem równe.

Niestety :( Jakaś Chinguawa Czy ona jest znacznie gorsza?

Edit2: No niestety, ktos pisał, że biały ma poświatę różową, i miał rację. Ahhh, pytanie czy to wina ten Chinguwawy od 7 boleści czy nawet Samsungi tak mają.
 
Ostatnia edycja:

kamoreks

New member
INFORMACJA DLA WSZYSTKICH KTÓRZY NIE KUPILI JESZCZE ES6100 NIE KUPUJCIE TEGO TELEWIZORA!!!! Wszystkie Samsungi w różnych sklepach ES6100 od 31 cali do 55 cali mają, biały kolor który jest RÓŻOWY, dotyczy to na 100% matryc z naklejką 01 z tyłu obudowy Dziwi mnie tylko, że przez 15 stron wątku nikt o tym nie wspomniał tak jak ja, a nie wierze, że trafialiście na tylko i wyłącznie matryce 02 i 03.Także Was uprzedzam obiektywnie. I ilu na forum jest sprzedawców Samsungów w takim razie? Problem nie dotyczy wyższych serii S8000, S7000 osobiście sprawdziłem tam biały to biały!
Niestety nie umiem zrobić dobrego zdjęcia, bo na zdjęciu nie wychodzi różowe, ale jest tak dosłownie, nie trochę tylko bardzo, tak więc jeżeli chcecie wyrzucić pieniądze to kupujcie.
Na pocieszenie powiem, że dźwięk jest w miarę dobry :) Więc jak ktoś lubi może uzywać Tv jako radia.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
INFORMACJA DLA WSZYSTKICH KTÓRZY NIE KUPILI JESZCZE ES6100 NIE KUPUJCIE TEGO TELEWIZORA!!!! Wszystkie Samsungi w różnych sklepach ES6100 od 31 cali do 55 cali mają, biały kolor który jest RÓŻOWY, dotyczy to na 100% matryc z naklejką 01 z tyłu obudowy


Generalizujesz... Niepotrzebnie
Ja dawno nie widziałem matryc P w TV samsunga....
Sprawdziłem nawet najniższe EH5000 mają matryce samsungowe
zresztą nie musisz mi wierzyć na słowo wszystko masz tu http://www.hdtv.com.pl/forum/833595-post3.html
A gdzie kupiłeś swój TV? :)
 

januszkosss

New member
Panowie mam pytanie,
wczoraj kupiłem UE40ES6100, zrobiłem aktualizacje smarta i patrze a tam nie ma TVN Playera.
Czy występuje on w tej serii Samsunga?
Z góry dzięki za info :)
 

grzesinek

New member
Słuchajcie koledzy i koleżanki. Jak u Was wygląda sprawa 3D? Osobiście nie sugerowałem się tym przy wyborze TV ale jak już jest to zachciało mi się pooglądać. I tak: filmy w których ekran jest dzielony pionowo działają super i widać efekt 3D a w tych, gdzie ekran jest dzielony poziomo niestety baaardzo cieniutko. Wygląda jak gdyby za mało się obrazy nakładały. Patrząc przez okulary po włączeniu opcji 3D ekran nadal jest delikatnie podwójny. Może trzeba coś jeszcze ustawić???
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Dzis dotarl moj 6100 i pytanie - jak wylaczyc dzwiek przy odpalaniu TV i dzwiek "klawiszy ?

Matryca 01 i nie moge znalesc tego bialego koloru swiecacego na rozowo.

EDIT: Poradzilem sobie

EDIT2 :

Apropo, na stronie samsunga pojawil sie kolejny doft, numerek 1029 ale o wadze tej samej co 1028 i dzacie wydania, choc jestem pewien iz wczoraj jeszcze mial on numerek 1028.
 
Ostatnia edycja:

kamoreks

New member
Matryca 01 i nie moge znalesc tego bialego koloru swiecacego na rozowo.

Ustaliśmy, że obecnie matryce da się ustalić tylko i wyłącznie wchodząc w Menu serwisowe, więc pewnie masz matryce samsungową. Czyli najklejka jest nieważna, tak mówi TDX bo miał 01 z Samsungami. A ja akurat trafiłem na 01 senczuańską.
 

waldi_007

New member
hello;) jestem tutaj nowy i chyba zawitam na dłużej bo za chwilę wybieram się po ue40es6100 :) Może ktoś powiedzieć w 100 % czy działą weeb tv? bo na tym najbardziej mi zależy a opinie są podzielone. może ktoś potwierdzić że działa mu to bez problemu??
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
hello;) jestem tutaj nowy i chyba zawitam na dłużej bo za chwilę wybieram się po ue40es6100 :) Może ktoś powiedzieć w 100 % czy działą weeb tv? bo na tym najbardziej mi zależy a opinie są podzielone. może ktoś potwierdzić że działa mu to bez problemu??

Nie dziala weeb tv

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry