Samsung TV model D6500

saptis

New member
Jakis czas temu chodzily plotki, ze Samsung pracuje nad uaktualnieniem oprogramowania, ktore ma rzekomo wprowadzic 3D Full HD w modelu D6500 - czy jest to w ogole mozliwe poprzez odpowiedni firmware czy to moze jakas sciema ?
 

lemon 1971

New member
Jakis czas temu chodzily plotki, ze Samsung pracuje nad uaktualnieniem oprogramowania, ktore ma rzekomo wprowadzic 3D Full HD w modelu D6500 - czy jest to w ogole mozliwe poprzez odpowiedni firmware czy to moze jakas sciema ?
gdzies na zagranicznych forach pisalo ze nie ma szans niewiadomo nawet jakim oprogramowaniem ulepszyc modul 3d w tym telewizorze ;)
 

saptis

New member
Ja wlasnie na pewnym wiekszym, zagranicznym forum to czytalem. Zmiany mialy nadejsc wraz z oprogramowaniem 1020, ale niestety nic sie w tej sprawie nie zmienilo. W ogole troche mnie to dziwi, ze niby mieli to poprawic - jakby nie mogli tego od razu zrobic.

Zastanawialem sie nad zakupem innej "nogi" do modelu 55" D6500 - podoba mi sie taka jak jest chyba w 7000 i w jakims jeszcze innym, srebrna na czterech nogach. Nie wiem tylko czy bedzie pasowala, moze ktos wie cos na ten temat ?
 

gryngol

New member
Witam. Dzisiaj jadę do ciotki która ma tv 37D6500. Coś pogrzebała i teraz po włączeniu wyświetla się czerwona plansza i prosi o jakiś kod. Da się to jakoś zresetować?

pozdrawiam
 

lasyk

New member
Cześć i czołem wszystkim :) Mam pytanko. Jaki jest w tej chwili najnowszy soft do modelu d6500? I skąd ewentualnie go ściągnąć jeżeli TV sam go nie znajduje?
 

Jacol2929

New member
No właśnie - na stronie Samsunga jest aktualizacja z początku czerwca - mój TV nie znajduje jej przez wifi. Chcialem ją zainstalwoać z dysku ale na stronce piszą że ma język angielski. Ściągał ją ktoś ? To jest tylko angielski ??
 

pawelfiga

New member
Witam, nie mogę cofnąć firmware do starszej wersji, robię wszystko według opisu po zmianie DNS wyskakuje kod błędu 800 błąd zasobu. Nie wiem co robię źle może ustawienia OTN a może moja radiówka się nie nadaje to tego
 

cyfer83

New member
Witam wszystkich,
założyłem konto na forum aby podzielić się niezbyt ciekawą usterką w powyższym modelu tv.

Mianowicie... po około roku użytkowania, normalnego, bez żadnych ekstremów, zauważyłem pęknięcia na przezroczystej ramce obudowy.

Generalnie szlag mnie trafił bo nie jest to najniższy, najtańszy model, tylko już spore pieniążki kosztował, a tu o taka dziwna przypadłość pękającej obudowy.

Konkretnie jest to widoczne od góry po prawej stronie na wysokości nierównych odlewów (każdy takie ma? w sklepach ja patrzyłem chyba każdy tak miał) - podejrzewam jakiś mocowań tej ramki od środka. Da się wyczuć od zewnątrz pod palcem, paznokciem ryski, które pękają dalej już wewnątrz ramki. Co ciekawe te ryski zanim pękały były od początku - ale po 1 nikt by mi tego nie wymienił - bo ryska - z podejrzeniem, że sam zarysowałem, po 2 odpuściłem temat - ryska trudno.

No i teraz ciekaw jestem co na to serwis... Bo generalnie jak się trafi ktoś mało przychylny to mi będzie wmawiać, że sam to popsułem. Udowodnić nie mam jak... generalnie masakra.

Ponad to, występuje efekt chmurkowania - czy to normalne w tym modelu?
Widoczne jest właściwie tylko na czarnym tle w momentach gdy tv nie jest w stanie się sam wygasić, np w SmartHub kiedy ładuje się jakaś aplikacja. W przypadku oglądania TV, sprytnie się wygasza w ciemnych scenach, co można zaobserwować np na znaczkach programu tv. I nie da się tego wyłączyć, nie jest to opcja dynamicznego oświetlenia.

Ktoś miał taki przypadek, jak na to patrzą serwisy, do którego serwisu w Warszawie najlepiej oddać?
 

mercleb

New member
Witam wszystkich,

Ponad to, występuje efekt chmurkowania - czy to normalne w tym modelu?
Widoczne jest właściwie tylko na czarnym tle w momentach gdy tv nie jest w stanie się sam wygasić, np w SmartHub kiedy ładuje się jakaś aplikacja. W przypadku oglądania TV, sprytnie się wygasza w ciemnych scenach, co można zaobserwować np na znaczkach programu tv. I nie da się tego wyłączyć, nie jest to opcja dynamicznego oświetlenia.

Ktoś miał taki przypadek, jak na to patrzą serwisy, do którego serwisu w Warszawie najlepiej oddać?
Witam, mam niższy model, 6200 i pęknięć nie mam, na szczęście, bo nie wiem jak by było z gwarancją. Chmury mam w tym samym momencie jak ty, w normalnym oglądaniu praktycznie ich nie widać, może czasem w nocy na trybie film górny prawy róg jest lekko jaśniejszy, ale to musi być wyjątkowa ciemna scena i chyba raz taki objaw widziałem. Mam za to inny problem, 3 plamy na ekranie, ale to jak w necie czytałem zdarza się w każdej firmie, mam nadzieję, że na gwarancji mi to zrobią.
 

melon32

New member
witam i mamy znów nowy soft T-GASDEUC-1021.1 to już 3 w przeciągu dwóch miesięcy i na razie żaden nie pojawił się online, czyli dalej testują na nas co wyjdzie a co nie .ciekawe co tym razem zmienili ? jeśli ktoś zainstaluje piszcie
 
Do góry