Samsung TV model D6500

tiki-taki

New member
Kolego @janeek nic nie zdzialasz, u mnie to samo a serwis twierdzi że to tak ma być i że to nie wada. Spróbuj wyłączyć motion plus całkiem i oświetlenie dynamiczne u mnie to trochę pomogło. W każdym razie u mnie efekt zakupu tego tv jest taki ze powedrowal on do salonu bo tylko ladnie wygląda a ja filmy i sport oglądam na swoim starym lcd-eku co prawda też samsung ale starszy gorszej serii i nie led i to jest dla mnie najciekawsze że obraz jest przyjemniejszy i nie rozjezdza sie jak w tym niby cudzie.
 

HD Viewer

Banned
Ja mam 6750 i jest ten sam efekt co u was. Najgorzej było po aktualizacji firmware. Obraz skakał (szczególnie widoczne na piłce nożnej w HD), dodatkowo pojawia sie jakby cień przy konturach piłkarzy (najwyraźniejszy przy twarzach) - szczególnie wczoraj widoczne to było na meczu Realu Madryt i ich białych koszulkach. Wczoraj już mnie to tak wku... że zamiast oglądać mecz męczyłem ten TV ;)
Po części udało się ;)
Co u mnie pomogło:
1. Pierwsza rzecz to reset TV ale tylko przyciskiem "exit" trzymanym około 15 sek. Jak zrobiłem taki reset to część problemów zniknęła (nie działa reset ustawień obrazu ani nawet factory reset z menu serwisowego - tzn po takim resecie dalej są problemy z obrazem - jedynie reset przyciskiem "exit" poprawia obraz!!!)
2. Wyłączone uwydatnianie krawędzi (czy jak ta funkcja się nazywa)
3. Tryb film - wyłączony
4. Tryb True Motion - wyłączony całkowicie
5. Kontrast dynamiczny - wyłączony

wychodzi mi z tego, że najlepiej wyłączyć wszystkie polepszacze. Teraz obraz jest ok. Pozmieniałem tylko podświetlenie, kontrast, jasność, ostrość, barwy tak aby mi odpowiadał a te polepszacze wyłączyłem. Nie ma już 95% tych wszystkich wad. Teraz raz na jakiś czas widzę gdzieś jakieś klatkowanie ale bardzo sporadycznie.
Mecz Realu, który nagrywałem, po odtworzeniu nie miał już tych przeskoków.

Kluczem do wszystkiego jest początkowy restet ustawień przyciskiem "exit"
 

tiki-taki

New member
No właśnie pytanie tylko po co te ulepszacze skoro tak naprawdę dopiero wyłączenie ich daje w miarę możliwość oglądania telewizji ?

Wysłane z mojego ViewPad7 za pomocą Tapatalk
 

pr3

New member
Macie jakieś doświadczenia z podłączaniem dysków twardych do telewizora?

Mam dysk w obudowie USB 3.0 zasilany przez USB. Nie działa na żadnym porcie USB telewizora. Co ciekawe testowałem go na tanim LE32C530 i działa bez żadnego problemu.
 

kolsek345

New member
Jeśli chodzi o jakosc obrazu to potwierdzam - należy wyłączyć wszelkie polepszacze (motiony i inne duperele) oraz podac pożadny mocny sygnal antenowy - wtedy obraz jest naturalny i bez klatkowania i rozmazywania piłki czy teatru TV.Jeśli chodzi o dysk 3.0 to powinien dzialć bez problemu - sprawdz kabel USB - powinien byc krótki i wmiare gruby (solidny) ze wzgledu na spadki napiecia zasilania dysku.
 

tiki-taki

New member
Z tym kablem to kolega @kolsek345 może mieć rację, ja mam np dysk samsunga do którego był jakiś tam kabel w zestawie a gdy z konieczności wydłużenia wziąłem jakiś inny który miałem tylko dłuższy nagle dysk przestał działać albo włączał się na chwilę, gdy sprawdzałem dysk z tym kablem na komputerze takich problemów nie było tylko w tv, po powrocie do starego oryginalnego kabla dysk z tv działa bez zarzutów, co prawda nie znam się na tym ale jak widać jakość kabla w tym przypadku ma znaczenie.
 

tiki-taki

New member
@pr3 jak pisalem wczesniej nie znam sie, ale jesli to pomoze to dysk podlaczany jest tylko przez usb i jak to u nas mowia bangla :) nie ma zadnych innych dodatkowych kabelkow aby trzeba bylo do niego jakos prad doprowadzac.
 

mieto132

New member
Ja mam 6750 i jest ten sam efekt co u was. Najgorzej było po aktualizacji firmware. Obraz skakał (szczególnie widoczne na piłce nożnej w HD), dodatkowo pojawia sie jakby cień przy konturach piłkarzy (najwyraźniejszy przy twarzach) - szczególnie wczoraj widoczne to było na meczu Realu Madryt i ich białych koszulkach. Wczoraj już mnie to tak wku... że zamiast oglądać mecz męczyłem ten TV ;)
Po części udało się ;)
Co u mnie pomogło:
1. Pierwsza rzecz to reset TV ale tylko przyciskiem "exit" trzymanym około 15 sek. Jak zrobiłem taki reset to część problemów zniknęła (nie działa reset ustawień obrazu ani nawet factory reset z menu serwisowego - tzn po takim resecie dalej są problemy z obrazem - jedynie reset przyciskiem "exit" poprawia obraz!!!)
2. Wyłączone uwydatnianie krawędzi (czy jak ta funkcja się nazywa)
3. Tryb film - wyłączony
4. Tryb True Motion - wyłączony całkowicie
5. Kontrast dynamiczny - wyłączony

wychodzi mi z tego, że najlepiej wyłączyć wszystkie polepszacze. Teraz obraz jest ok. Pozmieniałem tylko podświetlenie, kontrast, jasność, ostrość, barwy tak aby mi odpowiadał a te polepszacze wyłączyłem. Nie ma już 95% tych wszystkich wad. Teraz raz na jakiś czas widzę gdzieś jakieś klatkowanie ale bardzo sporadycznie.
Mecz Realu, który nagrywałem, po odtworzeniu nie miał już tych przeskoków.

Kluczem do wszystkiego jest początkowy restet ustawień przyciskiem "exit"

musisz mieć coś nie tak z matrycą,ja mam wszystkie te dodatki wł. oprócz trybu film i obraz mam super,nigdy też nie resetowałem tv po aktualizacji firmware.
 

HD Viewer

Banned
Nie tylko ja ale większość osob ma z tym problemy. wczoraj podczas oglądania meczu ligi mistrzow, specjalnie na to zwracałem uwagę. Zniekształcenia pojawiły się ale już bardzo rzadko.
 

FuThe

New member
Wczytywanie zdjęć z dysku

Panowie ja mam następujące pytanie:

Mam na dysku (cały dysk 500GB) katalog ze zdjęciami (ok 100sztuk, rozmiar po 3-4MB), które chcę wyświetlić na TV (UE32D6500). Są one dość dużej rozdzielczości i teraz jest problem. Zarówno gdy udostępniam przez AllShare (TiViMobili) czy też po podpięciu dysku bezpośrednio do TV, to po krótkim "ładuję" w katalogu pojawia się jedno zdjęcie. Wyłączam SmartHub'a, odłączam dysk, ponownie podłączam, wchodzę do katalogu - chwila "ładuję" i pojawia się drugie zdjęcie...i tak w kółko. Nie ma sensu podłączanie 100 razy, żebym zobaczył 100 zdjęć z katalogu chyba. Powiedzcie czy jest na to jakieś rozwiązanie?
Dodatkowo - co dziwne - zgrałem ten sam katalog ze zdjęciami na pendrive'a (pojemności 4GB) i wsadziłem do TV w to samo miejsce co wcześniej był dysk - bez problemu zostały odczytane wszystkie zdjęcia w katalogu.

Jeśli problem już był - przepraszam, że piszę ponownie - przeglądnięcie 250 stron pytań i odpowiedzi "różnych" jest nieco nużące - jeśli wiecie gdzie to jest - podpowiedzcie na których stronach szukać.

Pozdrawiam
FuThe
 

mars75

New member
Aja powiem tak kupilem ue55d6500 po kilku wczesniejszych lcd samsunga i jest to zdecydowanie najgorszy telewizor samsunga jaki mialem, macie racje po co te ulepszacze skoro tv najlepiej dziala bez nich? a obraz na blu ray niektorych to po prostu jakas kpina ziarno i rozmycia tragiczne i to po wszelkiego rodzaju konfiguracjach z cala pewnoscia moge powiedziec ze utopilem 6 kola i jest to ostatni tv samsunga jaki kupilem. I przestrzegam niezdecydowanych kupujcie albo inne modele od 7000 w gore albo zastanowcie sie nad inna firma.
 
Ostatnia edycja:

tiki-taki

New member
No to pozdrawiam @mars75 mam dokladnie ten sam tv od kilku miesiecy ale po roznych probach ustawiania i ustawiania poddalem sie i mam teraz tylko mebel z 6tys bo ogladam wszystko na starym tv zwyklym lcd.. Co do blueray to u mnie to samo, w ogole zauwarzylem ze im wyrazniejszy obraz doprowadzasz tym gorzej.
 

mars75

New member
Ja wzywam serwis pokaze im wszystkie tzw "zalety" tego telewizora i ide z nimi na wojne bo sprzedaja bubel wiec bede sie domagal tv ktory bedzie chodzil jak jest w specyfikacji.
 

tiki-taki

New member
Juz to przerabialem, co prawda tylko pisalem i dzwonilem ale nic to nie dalo, jak to powiedzieli tv jest w porzadku bo to tak ma byc.. a miedzy wierszami mozna bylo wyczytac ze jest on taki drogi bo jest cienki, tylko ze ja go z boku nie ogladam, a bardziej interesuje (interesowalo) mnie obraz ktory wyswietla i jakbym o tym wiedzial wczesniej to bym go nie kupil.. W kazdym razie daj znac co Tobie serwis odpowie kolego @mars75
 

mieto132

New member
Nie powiem że jestem w 100% zadowolony ze swojego tv ale chyba nie kupowaliście w ciemno,ja zanim się zdecydowałem to we wszystkich sklepach w okolicy po pięć razy byłem i przyglądałem się różnym markom i modelom i samsung zdecydowanie najlepiej wypadał we wszystkich kategoriach(obraz,multimedia,wygląd,ekonomia)
 
Do góry