Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

saptis

New member
Podlaczylem do HDTV konsole poprzez kabel RGB i mam przesuniety obraz w lewo. W konsoli nie mozna skalibrowac obrazu.
Co moge z tym zrobic ?
Slyszalem cos o Service Menu, ale nie wiem jak sie tam dostac (sa chyba jakies kody czy cos) i czy nie strace przez to gwarancji. :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
saptis napisał:
Podlaczylem do HDTV konsole poprzez kabel RGB i mam przesuniety obraz w lewo. W konsoli nie mozna skalibrowac obrazu.
Co moge z tym zrobic ?
Slyszalem cos o Service Menu, ale nie wiem jak sie tam dostac (sa chyba jakies kody czy cos) i czy nie strace przez to gwarancji. :)


Podłącz konsolę przez kabel component - znacznie lepsza jakość obrazu niż na RGB
 

saptis

New member
Wiadomo, ale to dotyczy konsol Next-Gen. :)
Playstation 2, XBOX'a i Gamecube nie podlacze przez Component, a chce rowniez na nich grac. :)
 

deniro24

Member
Bez reklam
saptis napisał:
Wiadomo, ale to dotyczy konsol Next-Gen. :)
Playstation 2, XBOX'a i Gamecube nie podlacze przez Component, a chce rowniez na nich grac. :)

A czemu nie chcesz tych powyższych konsol podłączyć componentem? O ile z componentem do GC jest wielki problem z dostępnością, tak do Ps2 oraz pierwszego Xboxa można kupić taki kabelek bez problemu.
 

saptis

New member
Nie chce specjalnie kupowac dodatkowych kabli, jak juz bede chcial pograc w gry z XBOX'a lub Playstation 2 w lepszej jakosci to pogram w nie na X360 i Playstation 3.
Chce grac na Playstation 2 i XBOX'ie przez kabel RGB i miec obraz prosto, nie pzresuniety i dlatego zadalem tutaj pytanie czy jest na to jakas rada. :)
Nie interesuje mnie alternatywa, ale rozwiazanie obecnego problemu. :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
saptis napisał:
Wiadomo, ale to dotyczy konsol Next-Gen. :)
Playstation 2, XBOX'a i Gamecube nie podlacze przez Component, a chce rowniez na nich grac. :)


I tu sie mylisz;) Zarówno pierwszego (starego) Xboxa jak i PS2 można podpiąć przez component. Kabelki możesz kupić np. na allegro. Zobacz:
http://www.allegro.pl/item228613476_adapter_hub_xbox_rgb_component_s_video_optical.html
http://www.allegro.pl/item229503047_kabel_komponent_do_ps2_hdtv_super_cena_.html
Dodam, że większość gier na starego Xboxa robiona była w wysokiej rozdzielczości 480p, 720p a niektóre nawet w 1080i. Gry przez component na starym Xboxie chodzą bajecznie :p
Jeśli masz dodatkowo nextgeny to Xboxa360 podpinasz przez złącze VGA a PS3 przez HDMI i problem złącz masz rozwiązany :D
Pozdro:)
 

saptis

New member
Spokojnie, wiem, ze mozna je w ten sposob podlaczyc, napisalem, ze ich nie podlacze bo po prostu nie chce, jesli bede chcial grac w gry z XBOX'a lub Playstation 2 w lepszej jakosci to zagram na konsolach XBOX 360 lub Playstation 3. :)
Poza tym lacze Component mam juz zajete przez inna konsole. :)
Interesuje mnie sposob na przesuniecie obrazu na kablu RGB z XBOX'a i PS2. :)
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
jrd napisał:
Jaki wynalazek ? Kabel optyczny i tyle .... nie slyszales o swiatlowodzie ? Jakosc dzwięku kryształ :)

Chodziło mi w sensie kabel optyczny z końcówką słuchawkową
 
Ostatnia edycja:

kado

New member
Ja mam wielką prośbę (nie jestem w tym Orłem raczej Kaczorkiem):roll:

Podajcie jakie parametry nastawiacie na TV Samsung LE82R. Chodzi mi o dostrojenie obrazu "w trybie obraz" a mianowicie:
kontrast, ostrość, kolory, jasność, ton, podswietlenie i inne.

Wiem, że każdy nastawia wg upodobania ale napiszcie jakie macie parametry na swoich LCD.

U mnie zasadniczo nastawiałem na środek tj. standartowo czyli 50/50 i wówczas jest zły obraz.
Wypada mi kontrast nastawić prawie na 90 co wydaje mi się maksymalnym wytężeniem tv. Ponadto ostrość również gdzieś około 80. Kolory zaś 50/50.

Mam problem z porządnym dostrojeniem obrazu i powyższym pytaniem prosze o wsparcie w zakresie ustawień.
 

kado

New member
jrd napisał:
Ja mam domyślne ustawienia i mi to w sumie pasuje, nie zauwazylem jak dotąd zlych kolorów.


No dobra - ale jak się wprowadza tzw. ustawienia domyślne ?

Rozumiem, że TV ma w pamięci jakieś własne ustawienia fabryczne czy serwisowe. Tylko jak je aktywować? Chyba, że poprzez wprowadzenie przycisku "OK" w trybie ustawienia obrazu.
Ale jak wprowadziłem przycisk "OK" to obraz jest brzydki.

Dodaję, że przy nastawieniu parametrów własnych mam dość prawidłowy obraz ale przy wyśrubowaniu kontrastu aż na 95.

Nie wiem czy taka wysoka wartość tego parametru jest normą - czy świadczy o jakimś uchybieniu ?
 

roto1

New member
mam pytanie do użytkowników samsunga LE32R82B czy w połączeniu przez component z xbox360 też macie w niektórych grach wszystko takie świecące tak jagby błyszczące ząbki szczególnie drzewa bardzo prosze o odpowieć,ponieważ martwi mnie to możę to tylko mój model albo kwestia ustawień
 

saptis

New member
Jesli chodzi o postrzepione krawedzie to w niektorych grach jest to widoczne. Radze zaopatrzyc sie w kabel VGA na ktorym uzyskasz o wiele lepszy obraz niz na kablu Component. :)
 

roto1

New member
saptis napisał:
Jesli chodzi o postrzepione krawedzie to w niektorych grach jest to widoczne. Radze zaopatrzyc sie w kabel VGA na ktorym uzyskasz o wiele lepszy obraz niz na kablu Component. :)
Mam kabel Vga ale znowu nanim niemożna ustawić ostrości z tv i gry są troche niewyrażne w poruwnaniu z componentem,może ma ktoś jakąś rade jak sobie stym poradzić?może coś żle robie? z góry dziękuje
 

qbaboss

New member
le23r82b, moje ustawienia...

kontrast 90
jasnosc 58
ostrosc 64
kolor 45

porownywalem z 3 ustawieniami innych telewozorow (ale CRT) na ktorych obrazy wg mnie byly wysmienite ale wlasnie te sa najlepsze dla mojego oka

oczywiscie jasnosc zalezy tez od ustawienia oszczedzania energii

nie da sie idealnie ustawic kolorow, ustawiajac np pod filmy mozemy miec fatalne kolory na kreskowkach i vice versa, trzeba zawsze isc na kompromis, cos pomiedzy ;)
 

kalvin

New member
Witam,
właśnie zakupiłem ten model LCD. Mam zamiar kupić Nbox i podłączyć przez kabel HDMI-obraz, oraz dzwięk przez SPDIF do DVD.

Słyszałem że jest problem z HDMI a mianowicie że po podłączeniu tym kablem Nboxa z LCD zanika obraz lub go nie ma w cale ?
Może ktoś podzielić się informacjami. :eek:k:
 

czajnik23

New member
ustawienia

witam szanowne grono forumowiczow , zakupilem dzisiaj samsunga i jestem bardzo zadowolony obrazek super. ale mam jedno pytanie odnosnie ustawien . ogladalem teraz w tvp2 kabaret nadawany w 16/9 znaczek tvp2 byl pod czarnymi pasami w obrazie i nie potrafilem ustawic telewizorka aby automatycznie podnosil sobie wysokosc i dopasowywal sie do przekazu 16/9. taka funkcje widzialem u kolegi na tv crt philips i jest to super rozwiazanie. w moim telewizorku w menu <obraz> mam ustawione rozmiar<auto szeroko.> a tryb ekranu 16/9 wlaczylem teraz dodatkowo tuner sat ferguson 5018plus na kanal np hbo2 i jest nadawany film z proporcjami 16/9 i dalej nie podnosi sobie obrazu zostaja dwa czarne pasy na dole i od gory w satce ustawilem wyjscie obrazu na 16/9 prosze o jakies podpowiedzi jak to ustawic aby automatycznie rozpoznawal obraz 16/9 i rozciagal sobie do proporcji calego ekranu mysle ze zrozumieliscie moja pisaninke pozdrawiam i prosze o podpowiedzi:)
 

czajnik23

New member
ustawienia

witam szanowne grono forumowiczow , zakupilem dzisiaj samsunga i jestem bardzo zadowolony obrazek super. ale mam jedno pytanie odnosnie ustawien . ogladalem teraz w tvp2 kabaret nadawany w 16/9 znaczek tvp2 byl pod czarnymi pasami w obrazie i nie potrafilem ustawic telewizorka aby automatycznie podnosil sobie wysokosc i dopasowywal sie do przekazu 16/9. taka funkcje widzialem u kolegi na tv crt philips i jest to super rozwiazanie. w moim telewizorku w menu <obraz> mam ustawione rozmiar<auto szeroko.> a tryb ekranu 16/9 wlaczylem teraz dodatkowo tuner sat ferguson 5018plus na kanal np hbo2 i jest nadawany film z proporcjami 16/9 i dalej nie podnosi sobie obrazu zostaja dwa czarne pasy na dole i od gory w satce ustawilem wyjscie obrazu na 16/9 prosze o jakies podpowiedzi jak to ustawic aby automatycznie rozpoznawal obraz 16/9 i rozciagal sobie do proporcji calego ekranu mysle ze zrozumieliscie moja pisaninke pozdrawiam i prosze o podpowiedzi:)
 
Do góry