Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Jarmal

New member
cwiru napisał:
;) co jakis czas pojawia sie tu pytanie o dostep do menu serwisowego, pytania o kody itp. czy moglby ktos potwierdzic lub zdementowac czy cos takiego w ogole istnieje [...].

Tak da sie. W trybie standby wciskasz po kolei info-menu-mute-power.
Osobiscie nic istotnego tam nie znalazlem, skasowaly mi sie tylko ustawienia stacji. Ponoc latwo mozna zrobic sobie zrobic nieuzywalny telewizor jak zaczniesz przelaczac opcje na slepo.
 

Lord_Nerevar

New member
Czym się różnia poszczególne modele 81 82 83 ? który najlepszy do współpracy z PC ? Jak wyglądają czcionki ? Jaką maja matryce ? Jak z kolorami, podswietlaniem, czernia i smuzeniem ?
 

cwiru

New member
Lord_Nerevar napisał:
Czym się różnia poszczególne modele 81 82 83 ? który najlepszy do współpracy z PC ? Jak wyglądają czcionki ? Jaką maja matryce ? Jak z kolorami, podswietlaniem, czernia i smuzeniem ?

81 od 82 różni się wyłącznie obudową. 81 ma centralni umieszkone podświetlenie na niebiesko, które mozna wyłączyć, natomiast 82 ma centralnie umieszczony wyłącznik i nie ma tego podświetlenia.
modelu 83 nie znam.
 

Lord_Nerevar

New member
Ok mam już 82 :D niezły telewizor, jakie polecacie ustawienia ? Porównam z moimi :)

Mam tylk o1 problem aktualnei podpiety jest componentowo pod PC i myszkam a lekkiego "laga" jak temu zaradzić ?
 

on65

New member
Jeżeli masz w pcecie na karcie grafiki wyjście DVI to nie ma nic lepszego jak kabelek DVI-HDMI podpięty pod gniazdo HDMI 2 w telewizorze.
 

Zigi

New member
Dołączyłem wczoraj do grona posiadaczy tego telewizorka. To mój pierwszy LCD poza sprzętek komputerowym. Wcześniej CRT 21" Trilux.
Odczucia mam mieszane. I pisze o tym gdyż pewnie wiele osób kupuje ten tv jako pierwszego LCD-ka.
Mimo regulacji i wszelkich kombinacji kolorki ma... w porównaniu do lichecgo przecież triluxa średnie. Nie najgorsze ale pozostaje pewien niedosyt. Denerwująca natomiast jest nieco świecąca czerń widoczna szczególnie przy wiekszej powierzchni ekranu (np pasy góra dół). Przy 100% zajętości ekranu przez obraz jest nieco lepiej pod warunkiem ze nie jest to scena utopiona w czerni. Na pc-towych monitorach (pracuję na eizo1931 i Necu 2090) ta przypadłość jest zdecydowanie mniej dokuczliwa.
TVP1 ze zwykłej anteny mimo słabego sygnału pozytywnie zaskakuje. Tam gdzie na CRT był sygnał czysty jest dobrze i na tym LCD.
Obraz z DVD po RGB kolorki ma jakieś takie pastelowe ale to może być wina wyjścia bo i na crt coś mi w tym obrazie nie pasowało - zobaczymy jak po zmianie na Component będzie to wyglądało.
Przy sygnale przez S-video jest cieniutko. Wiadom sygnał cienki to i efekty marne. Tutaj stare CRT sprawiało się duzo lepiej.
Dziś testy z PC-tem w roli głównej (właściwy cel zakupu tego TV) po zwykłym vga a jak tylko dojdzie kabelek po HDMI.
 

Zigi

New member
Mały update.
Głębsze eksperymenty z ustawieniami, podpięcie do kompa dvi->hdmi a dvd componentem pozwoliły nieco zrewidować wcześniejszą opinię. Ot ten TV ma tyle ustawień, iż trzeba się sporo pobawić aż się je pozna i dopasuje do własnych oczekiwań obraz. Ba okazuje się, iż poprawiacze przeszkadzające przy słabym sygnale zaczynają faktycznie pomagać przy sygnale dobrej jakości.
 

nolimit

New member
Kolego nie masz co porownywac starego triluxa z tym samsungiem. Wiadomo ze na zwyklej antenie lepiej bedzie sie ogladac na starym ctr Tv niz na LCD. Do LCD musisz miec cyfrowke najlepiej w HD. Wtedy zobaczysz dobry obraz ktory napewno bedzie duzo lepszy niz stary trilux. WIec jak juz kupiles tv lcd i chcesz na nim ogladac zwykla TV to musisz kupic np Nke - masz duzo programow kazdy dobrze wyglada na tym TV. Masz tez nawet TVN w HD - ostatnio dodali.

Jesli chcesz podlaczac kompa to przez wejscie HDMI w kompie i HDMI w TV. wtedy obraz jest wysmienity.

Jak chcesz ogladac telewizje zwykla nie cyfrowa to lepiej zostan przy starym triluxie bo zawsze bedzie lepiej odbieral niz lcd.
 

Zigi

New member
W tym porównanu nie chodziło o całokształt a jedynie o stosunkowo płytką czerń TV LCD w stosunku do TV CRT. Bo że globalnie jakość obrazu na LCD lepsza to oczywiste.
 

kirex

New member
Ja też sobie kupiełm Le32R81B, w sumie brakuje mi dwóch rzeczy: cyfry+ i ps3 :D

Ogólnie sprzęt jest super, dużo ustawień. Gdyby nie znalezione info na tym forum, to bym chyba dalej męczył się z ustawianiem obrazu. Od wczoraj zacząłem słyszeć wspomniane już na forum "buczenie" z głośników (sygnał mam z kablówki), które to występowało tylko na kanałach "polsat" i "TV4", w związku z tym wydaje mi się, że nie jest to wina samego lcd'ka a nadawanego sygnału.
 

RyEk

New member
Czy moglby mi ktos podac wymiary ale samej matrycy szer. i wys. chcialbym przed zakupem porownac wielkosc (glownie chodzi mi o wys.) jak sie ma do mojego obecnego TV.
Glupio by mi bylo wybrac sie do sklepu i zmierzyc miarka :)

Oraz bardzo chetnie rowniez wymiary j.w (matrycy) ale w wersji 37"-wej.


Pozdro.
 

teqila1

New member
No witam ja też dołnczyłem do grona SamaLE32R82B;)
jest to muj pierwszy LCD i jestem zniego zadowolony jedynie co mi brakuje to ta niebieska dioda ktora dodawała mu uroku w 81!!!:bober:
 

shinay

New member
RyEk napisał:
Czy moglby mi ktos podac wymiary ale samej matrycy ...
...Oraz bardzo chetnie rowniez wymiary j.w (matrycy) ale w wersji 37"-wej.
na stronie samsunga masz wszystkie dokladne wymiary i wagi wszystkich lcd
a jak potrzebujesz SAMA matryce to przelicz np 32" na centymetry
tj:
32cale = 81,25cm i wpisz ta przekatna w prostakat o proporcjach 16:9 a bedziesz mial odpowiedzi co do jego bokow (geometria heh)
i analogicznie 37" , 40" .....


tequila1 napisał:
jedynie co mi brakuje to ta niebieska dioda ktora dodawała mu uroku w 81!!!
to dlaczego nie kupiles R81 a 82?

.
 

teqila1

New member
Bo jak go kupywałem to niemiałem pojęcia że oni z tego zrezygnóją
No trudno!!:cool:
A tak wogule to fajny pokoik masz!!!:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

will

New member
Tv super ale.....

teqila1 napisał:
No witam ja też dołnczyłem do grona SamaLE32R82B;)
jest to muj pierwszy LCD i jestem zniego zadowolony jedynie co mi brakuje to ta niebieska dioda ktora dodawała mu uroku w 81!!!:bober:

Witam.
Dziś jak przypadkowo sięgałem pod tv do DVD zauważyłem w moim samsungu że piksel (subpiksel) świeci cały czas na niebiesko.
frown.gif
Nie wiem czy pojawił się dziś czy już był od kupna tv. Czytałem że zawieszone subpiksele często same sie naprawiają - powracają do normalnego działania - czy to prawda ?
confused.gif

Nie przeszkadza to w oglądaniu dopiero jak sie usiądzie bardzo blisko przy tv i dobrze wpatrzy to go widać, przy normalnej odległości od tv nic nie widać. Mam pytanko czy takich pikseli może pojawić się więcej czy to już koniec - to co miało wyleźć już wylazło - ?
confused.gif

Czytałem gwarancje wymiana nie wchodzi w grę, musiałbym mieć co najmniej 15 uszkodzonych subpikseli, lub 2 calepiksele.
 

elzim

New member
Hot lub sub pixela mozesz sprobowac naprawic metoda wyswietlania na przemian innych kolorow i zostawic np. na noc. Najlatwiej podlaczyc komputer i uruchomic program np. JScreenFix (http://www.jscreenfix.com/) i zostawic. Sa tez metody bardziej drastyczne jak np. naciskanie pixela olowkiem ale narazie proponuje bezpieczna metoda obrazowa.

Na tamtej stronie znajduja sie tez filmy w roznych formatach ktore mozesz nagrac i puscic w zapetleniu na dvd jesli nie mozesz komputera podlaczyc.
 

Lord_Nerevar

New member
Hej,

co do dead/hot to mam 1 deada pytałem się przy podbiciu GW od ilu wymianiają to pwiedzili ze od 3 (kupione w Euro RTV AGD)

Nie wiem jak hoty ale ten dead jest niewidoczny przy normalny muzytkowaniu jest "przeświecany" przez okoliczne pixele ;)

Swoją drogą mam pytanie jakie polecacie ustawienia do kablówki żeby kolory (głównie skóra) wyglądały w miare znośnie ?
 

will

New member
Pytanko o stand by

Witam.
Mam jeszcze takie pytanko o SAMSUNG LE32R82B:
1. w instrukcji napisali że nie należy długo trzymać telewizora w trybie stand by (wyłączony z pilota - świeci sie czerwona diodka) - tylko podczas krótkich przerw w ogladaniu np: na czas posiłku (śmieszne). Ja go cały czas mam włączonego do kontaktu (na noc jak śpie) i jak nie oglądam to jest w trybie stand by. Zaszkodzi mu to czy tylko bzdury piszą?
2. czy u was też sie tak długo włancza tzn: dioda czerwona mruga z pięć razy (ok 5 -7 sekund) i dopiero tv świeci?
Czekam na odp. Pozdrawiam.;)
 

Marcin82

New member
will napisał:
Witam.
Mam jeszcze takie pytanko o SAMSUNG LE32R82B:
1. w instrukcji napisali że nie należy długo trzymać telewizora w trybie stand by (wyłączony z pilota - świeci sie czerwona diodka) - tylko podczas krótkich przerw w ogladaniu np: na czas posiłku (śmieszne). Ja go cały czas mam włączonego do kontaktu (na noc jak śpie) i jak nie oglądam to jest w trybie stand by. Zaszkodzi mu to czy tylko bzdury piszą?
2. czy u was też sie tak długo włancza tzn: dioda czerwona mruga z pięć razy (ok 5 -7 sekund) i dopiero tv świeci?
Czekam na odp. Pozdrawiam.;)

Ja robie tak samo, i nie zauważyłem żadnych zmian,a czemu to ostrzeżenie to nie wiem.
U mnie od nacisnięcia do pojawienia sie obrazu mija około 3-5 sekund ale nigdy z zegarkiem nie sprawdzałem więc różnica sekundowa może być( mam wersje 37 calową ale to chyba bez róźnicy)
 
Do góry