Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

dstary

New member
telewizor glownie do ogladnia filmow (z DVD i kompa) i ogladnia kablowki. mam w swoich funduszach 3tys i chcialem kupic sobie samsunga 32R81B ale potem zaczalem sie zastanawiac czy obraz nie smuzyl itp. dlatego nie wiem czy sie nie wstrzymac z kupnem i dozbierac tyle ze to potrwaloby kolo 2 miesiacy a szczerze tyle nie chce mi sie czekac. czy moge kupic cos porzadnego 32'' za 3tys badz 26''???
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
dstary napisał:
telewizor glownie do ogladnia filmow (z DVD i kompa) i ogladnia kablowki. mam w swoich funduszach 3tys i chcialem kupic sobie samsunga 32R81B ale potem zaczalem sie zastanawiac czy obraz nie smuzyl itp. dlatego nie wiem czy sie nie wstrzymac z kupnem i dozbierac tyle ze to potrwaloby kolo 2 miesiacy a szczerze tyle nie chce mi sie czekac. czy moge kupic cos porzadnego 32'' za 3tys badz 26''???


Panas LX70P na agito staniał wczoraj do kwoty 3285 zł:) Niedługo powinna być kolejna obniżka hehe
 

dstary

New member
dodac ze tv bedzie sluzyl glownie do ogladania kablowki i zalezy mi na dobrym odbiorze - zdaje sobie sprawe ze glowna role odgrywa moc sygnalu choc sam telewizor tez ma znaczenie...
 

robert557

New member
Samsung LE32R82B i niektóre funkcje

Witam stałem się szczęśliwym posiadaczem TV LE hm mm może nie do końca szczęśliwym nie mogę sobie poradzić z niektórymi funkcjami mianowicie np PIP jest nie aktywna nie wiem jak ją włączyć po przeczytaniu instrukcji niczego się nie dowiedziałem ta instrukcja to porażka opisuje jakieś zagadnienie ale nie opisuje czego wymaga nie wiem czy trzeba wklepać jakieś kody z pilota czy nie mam podłączony tunerem sat i tuner TV są dwa źródła a więc PIP powinien zadziałać tak jak to było w moim starym CRT podobnie jak inne funkcje np ustawienia szczegółowe jeśli ktoś z kolegów zna ten TV znacznie lepiej to proszę o podpowiedzi
 

deniro24

Member
Bez reklam
@ dstary R81/82 to napewno nie bubel. W tej klasie cenowej to telewizor ze ścisłej czołówki. Za taką jakość jeszcze rok temu trzeba było zapłacić min. 4tyś zł. Miałem okazję porównywać Sony V2500 do tego Samsunga i jak dla mnie na kablówce wygrywał Samsung. Sony wg mnie ma trochę lepszą czerń.... i biel (biel w Samsungu przy niektórych ustawieniach wpadała w róż). Na sygnale HD (n'ka Discovery) to z kolei Sony zagrał nieznacznie lepiej. Design to kwestia gustu - mi dpowiada styl Samsunga. Ja bym wybrał z tej dwójki Samsunga. Trzeba też zauważyć że Sony jest ok 300zł droższy, a tutaj blisko już jest wspomniany Panas LX70, który wygrywa z tymi telewizorami w prawie każdym aspekcie.
 

ruster

Member
Kupiłem do sypialni 23R81 i juz pojawił sie problem, z którym nie moge sobie poradzić. Zmieniam sobie ustawienia obrazu np.z dynamicznego na standardowy, kontrast, jasnośc, kolor itp i po ok 30 min tv przechodzi samoczynnie w stan jak w ustawieniach domyślnych, czyli dynamiczny, kontrast na 80 itp. Wygląda to tak, że nagle po 30 min pojawia się czarny ekran identycznie jak przy przełączaniu kanałów i zmieniają sie ustawienia! Czy ktoś z was miał podobny problem? Jak temu zaradzić? Co 30 min. musze zmieniać ustawienia bo te domyślne są dla mnie za mocne. Pomożcie prosze...
 

dstary

New member
w takim razie chyba zdecyduje sie na LX70P skoro tak zachwalacie;] w koncu 3300 to relatywnie malo jak za dobry 32'' tv a za taki teraz uwazam LX70P...
 

dstary

New member
jeszcze jedno pyt - czy nie lepiej kupic telewizor 26'' zamiast 32'' w tej samej cenie co 32'' a zeby byla lepsza jakos obrazu? czy to sie mija z celem? do tv mam okolo 2,5m wiec teoretcznie 26'' tez moglby byc. a jesli tak to jaki model?
 

rafix01

Member
Bez reklam
dstary napisał:
jeszcze jedno pyt - czy nie lepiej kupic telewizor 26'' zamiast 32'' w tej samej cenie co 32'' a zeby byla lepsza jakos obrazu? czy to sie mija z celem? do tv mam okolo 2,5m wiec teoretcznie 26'' tez moglby byc. a jesli tak to jaki model?
no już nie wymyślaj ;) możesz jeszcze usiąść bliżej i kupić 21"...wg mnie 32" to minimum.
 

Jarmal

New member
Input select a złącze euro

Witam. Mam od niedawna telewizor le32r81b. Telewizor jest ok, obraz dobry choc mimo wszystko nie jest idealny. Wpada troche za bardzo w czerwony i przepala jasne obrazy przez co np. niektóre twarze są płaskie jakby zapudrowane. Ustawienia trochę to niwelują ale nie w 100%.

Mam jednak mały ale denerwujący problem. Złącza euro są u mnie zawsze aktywne i próbując przełączy się na DVD (component) lub PC (VGA) zawsze muszę wybierając "input select" przejś przez "Złącze 1" i "Złącze 2" do których nic nie mam podłączone. Czy to normalne? Nie wie ktoś czy nie da się tego wyłączyć? Na wszystkich innych złączach włącznie z bocznym AV wykrywanie sygnału działa poprawnie i "Input select" je pomija.
 

cwiru

New member
Jarmal napisał:
Złącza euro są u mnie zawsze aktywne i próbując przełączy się na DVD (component) lub PC (VGA) zawsze muszę wybierając "input select" przejś przez "Złącze 1" i "Złącze 2" do których nic nie mam podłączone. Czy to normalne? Nie wie ktoś czy nie da się tego wyłączyć? Na wszystkich innych złączach włącznie z bocznym AV wykrywanie sygnału działa poprawnie i "Input select" je pomija.

u mnie tez tak to wyglada i dotad nie znalazlem opcji aby to wylaczyc. zreszta w tv z ktorymi mialem do czynienia do tej pory tez zawsze tak bylo.
 

cwiru

New member
dstary napisał:
telewizor glownie do ogladnia filmow (z DVD i kompa) i ogladnia kablowki. mam w swoich funduszach 3tys i chcialem kupic sobie samsunga 32R81B ale potem zaczalem sie zastanawiac czy obraz nie smuzyl itp. dlatego nie wiem czy sie nie wstrzymac z kupnem i dozbierac tyle ze to potrwaloby kolo 2 miesiacy a szczerze tyle nie chce mi sie czekac. czy moge kupic cos porzadnego 32'' za 3tys badz 26''???

ja kupilem do tych samych celow 32R82B i jestem bardzo zadowolony. kupil go tez moj kumpel i tu widze ze istotna jest jakosc sygnalu kablowki ja mam upc on astera i obrazy sa odmienne jak niebo od ziemi. wylaczylem tylko funkcje automatycznej porpawy filmow bo gdy byla wlaczona to obraz czasem zrywalo i nie widze nic do czego znaczaco moglbym sie przyczepic.dodatkowo dla mnie jego wyglad bije konkurencje i doskonale pasuje mi do salonu :)
 

cwiru

New member
Pip

robert557 napisał:
Witam stałem się szczęśliwym posiadaczem TV LE hm mm może nie do końca szczęśliwym nie mogę sobie poradzić z niektórymi funkcjami mianowicie np PIP jest nie aktywna nie wiem jak ją włączyć po przeczytaniu instrukcji niczego się nie dowiedziałem ta instrukcja to porażka opisuje jakieś zagadnienie ale nie opisuje czego wymaga nie wiem czy trzeba wklepać jakieś kody z pilota czy nie mam podłączony tunerem sat i tuner TV są dwa źródła a więc PIP powinien zadziałać

ja na poczatku tez mialem problemy ze zrozumieniem jak dzial PIP, ale zakumalem jak dokladnie przeczytalem instrukcje, a dokladniej tabelke w niej zawarta. nie trzeba zadnych kodow, wystarczy odpowiednia kombinacja podpiec sygnalow.zeby zobczyc cos w pip musisz miec przynajmniej jeden sygnal podpiety przez component, hdmi lub pc a drugi tvanalog, ext1, ext2 lub av i tyle.jesli nie dziala polecam powrot do sklepu.
 

cwiru

New member
32-->26

rafix01 napisał:
no już nie wymyślaj ;) możesz jeszcze usiąść bliżej i kupić 21"...wg mnie 32" to minimum.

podpisuje sie dwiema rekami :) ja siedze niecale 3m od mojej 32 i juz zastanwaiam sie czy nia za maly kupilem...mialem jednak ograniczenia przestrzeni.
kiedys w jednym sklepie koles na moje pytanie jaki tv powinienem kupic powiedzial najwiekszy na jaki pana stac i panu sie zmiesci do salonu..jest w tym wiele prawdy..
 

cwiru

New member
Menu serwisowe

;) co jakis czas pojawia sie tu pytanie o dostep do menu serwisowego, pytania o kody itp. czy moglby ktos potwierdzic lub zdementowac czy cos takiego w ogole istnieje i czy da sie to wywolac za pomoca kodow?wiem ze ten tv ma dodatkowe wejscie serwisowe z tylu i sadzilem, ze tylko za jego pomoca mozn dostac sie do jakis dodatkowych narzedzi diagnostycznych itp.
 
Do góry