Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

watsup

New member
Witam

Ja właśnie dziś oglądałem i porównywałem u wariatów w/w modele i ...!!!...zakochałem się w LCD Samsung LE 40 M 86B :D:D:D
To co pokazał ten sprzęt zaskoczyło nawet pracowników zakochanych w rzekomo najlepszych Sharpach...szczęki im spadały po kolei i każdemu człowiekowi spogłądającemu na nasze testy.
Patrzyliśmy na różnice przy różnych ustawieniach obrazu (dynamiczny, film itp.)
Obraz BAJKA ! To co potrafi to cudo zwaliło mnie z nóg, długo już szukałem czegoś o podobnych możliwościach i poza Sharpem niewiele się mi podobało ale stylistyka (Obudowa) Sharpa mi nie odpowiada (jakaś fala na dolnej listwie ?)
Dodam tylko, że porównywaliśmy ustawienia na Full HD z BlueRay płytka z bajką Sezon na Misia. Sprzedawca podsumował to tak, że "no teraz to już się poważnie zastanawiam czy to nie lepsze niz 46 XD1 SHARP :p" bo jak zapewne wiecie ten sam model SHARP ale 42 cale ma znacznie gorszy kontrast więc porównywaliśmy do 46-ki. Obok stały mniejsze 37 i inne ale tylko od 40 w zwyż Samsung zapodał tę powłokę o której mowiliście wcześniej.
Wiem coś więcej na temat tej powłoki:
1). Ta specjalna powłoka ma taką budowę aby wiązka światła padająca na nią nie rozpraszałą się na większej powierzchni !!!(tak jak to się dzieje z normalnymi matrycami LCD !).
2). Odbicie boczne światła następuje tylko w punkcie odbicia fali świetlnej przez co nie ma efektu rozmycia światła !
3.) Wiązka światła jest pochłaniana w danym punkcie styku tak aby zniwelować refleksy świetlne !!!
Ja już WIEM co kupie a wy się nie zastanawiajcie LCD 40 M 86/87 rządzi w tym momencie na świecie ! :p . W necie można go dostać za 6700...poczekam chwilke , może stanieją i jak dobrze pojdzie za mieisąc go kupię (jak Bóg da...kaske)
 

kts

New member
tylko na sygnale HD bedziesz go używał?
"Chleb powszedni" to niestety SD a tu już nie jest tak różowo...
 

kojak_ct

Member
No ale SD na każdym LCD działa podobnie (z małymi wyjątkami) więc temu Samsungowi nie ma co zarzucić. W markecie stał 40M87, 37M87, 40N71, jakiś Philips 91xx, LG i obok jakieś stare plazmy Samsunga i Pioneera i stwierdziłem, że najlepiej wygląda to na Samie. Obraz płynniutki, czerń jak najeży choć i tak kilka ustawień chętnie bym zmienił na swoje. ;) Ja również uważam, że Samsung odwalił kawał dobrej roboty i postawił bym go na szczycie wśród TV LCD. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Samsung rzeczywiscie odwalił kawał dobrej roboty.
Dziś jednak ćwiczyliśmy jakość porównawczą z sygnałów anteny dachowej. Tu juz nie jest tak słodko , płynność jest po stronie Sharpa.
Loewe który wypał lepiej w Hd - w Sd też pokazuje więcej szczegółów ale to z uwagi na skalowanie obrazu do mniejszej rozdzielczosci natywnej.
Tego się nie da wyregulować.
Refleksy swietlne - mozesz poprawić makijaż na twarzy bo mocno widać wszystko na błyszcącym ekranie .W słońcu zachowuje sie tak samo jak plazma. Dodatkowy problem to bardzo ostrożne obchodzienie sie z czyszczeniem ekranu. Jest bardzo wrażliwy na środki . Klient już uszkodził ekran tylko go wycierając /tak twierdzi/. Ja jeszcze nie próbowałem , muszę sprawdzić czy to jest szyba czy tworzywo?
A może użytkownicy pomogą sprawdzić jak to jest z wycieraniem kurzu i śladach ? Trochę się obawiam eksperymentować .
 

darcun

New member
Bez reklam
Samsung LE 37M87B

W porównywarce "Skąpiec" podane jest,że LE 37M87B ma rozdzielczość 1366x768.Ale już poszczególne sklepy podają rozdzielczość 1920x1080, no i w/g mnie jest to właściwa rozdzielczość.W tej sytuacji mam pytanie : czy oprócz wielkości ekranu między 37M87B a 40M87B jest jakaś zacząca różnica? Proszę o wyjaśnienie tej kwestii.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Już myślałem, że M87 to "mój" telewizor fullHD. Pojechałem do Janek k. Warszawy żeby zobaczyć go w akcji.
W ElectroWorld podłączony do konsoli PlayStation gra jakiś film z BR - super, tylko ta bezsensowna błyszcząca obudowa; bardzo "plastikowa", do tego nie spasowana na górnej krawędzi, jakieś zadziory.
W Saturnie sygnał standardowy jak na dziesiątkach innych telewizorów wystawionych obok i tu rozczarowanie - obraz widocznie gorszy niż wszystko dookoła. Może niewyregulowany, ale ja już tego TV nie kupię.
Trzeba szukać dalej.
 

loczekg

New member
viValdi napisał:
Już myślałem, że M87 to "mój" telewizor fullHD. Pojechałem do Janek k. Warszawy żeby zobaczyć go w akcji.
W ElectroWorld podłączony do konsoli PlayStation gra jakiś film z BR - super, tylko ta bezsensowna błyszcząca obudowa; bardzo "plastikowa", do tego nie spasowana na górnej krawędzi, jakieś zadziory.
W Saturnie sygnał standardowy jak na dziesiątkach innych telewizorów wystawionych obok i tu rozczarowanie - obraz widocznie gorszy niż wszystko dookoła. Może niewyregulowany, ale ja już tego TV nie kupię.
Trzeba szukać dalej.


Tak wygląda SD
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b783883aea77c18.html

Tak wygladają zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5919d086cb585f78.html

A tak DVD
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73d26311cbe1beb4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f54fbee3a90fb550.html

i ta czerń
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83745d7883d30819.html

Mnie nie przeszkadza powłoka odblaskowa,za to wygląd jest zaj......
 

jtd

New member
Bez reklam
A ja ogladalem dzisiaj mecz na tym tv i jak kamera szybko sie przemieszczala to duze polacie obrazu zaczynaly sie przeistaczac w kwadraty i zostawaly na ekranie, wygladalo to koszmarnie, takie ogromne artefakty, makrobloki.... bleee, ale mam nadzieje ze to byla wina sygnalu tylko.
 

watsup

New member
Ja uważam, że do moich potrzeb i zainteresowań najlepszym wyborem bedzie chyba Samsung LE 40 M86G ale można mieć inne zdanie :)
dla mnie liczy się odbiór na max rozdzielczości bo o to tu chodzi , ja nie kupuje sobie pod kątem zwykłego SD ale właśnie przyszłościowo po full HD.
 

loczekg

New member
Od 9ciu lat oglądałem wszystko na Sony 32FX60D dla mnie był to super tv.
Od roku zastanawiałem się nad kupnem lcd ale nie mogłem się zdecydować ponieważ nie chciałem zmieniac tv na coś gorszego.
Zmieniłem zdanie gdy wreszcie kupiłem kilka dni temu Samsung M86D.
Po kilkudziesięciu godzinach testów i ustawien stwierdzam że M86 bije na głowę mojego starego sony.

Czerń jest znakomita ,kolory i kontrast też.
Ale najwieksze zdumienie ogarnęło mnie gdy ogl.Gwiezdne Wojny 3,po component na Manta 032-takiej głębi obrazu w życiu nie widziałem,obraz jak trójwymiarowy,oczywiście płyta orginalna.
Divxy dobrej jakości lepiej wyglądają niż telewizja oraz C+, ostatnio coraz gorzej nadają.
Zdjęcia po conponent 1080i wyświetla z pełną rozdzielczością-po prostu cudo.

Na podsómowanie powiem że nie żałuję żadnej wydanej złotówki,a myśle że gdy podłącze HDTV będę napewno w szoku.
 

dydymus

New member
M86/87 rewlecja czy klapa???

Witajcie
popatrzyłem sobie na wasze zachwyty i zale nad 40M86/87 i uważam że o wiele lepszym rozwiazaniem jest sharp 42 xd 1 albo samsung 40F71 nie mówie juz o 40M91.... bawilismy sie w firmie z wszystkimi powyzszymi TV podłaczone SD z kablówki....dvd, BR, i dysktwardy prezentatora....
trzeba przyznac ze dobra czern.... przy sygnale sd niestety porównywalna z ta na R82 i innymi powyzszymi modelami....
i przechodzimy do magicznej powłoki crystal bright która zwieksza poziom kontrastu...i czerni niestety wszystko jest ok np w sklepie światło w małym stopniu zniekształca kolory...niestety zmienia sie to w pełnym swietle nawet olbrzymi kontrast tego LCD nie ratuje go i pokazuje ze matryce pochłaniajace swiatło sa w tym momecie lepsze...w naszym przypadku swiatło od dwoch okien skutecznie utrudniło oglądanie i raczej było widać mnie samego niz to co na ekranie LCD...dlatego dla mnie kompromisem było by zacowanie kontrastu...ale pozostanie przy matrycypochłaniającej z folia głebokiej czerni...niz zrobił to co samsung i na pewno nie zastosował bymmatryce crystak bright to niewypał....ale za designe 5 z plusem....fajtem jest tez zastosowany słaby plastik który trzesczy i bardzo łatwo go poprostu podrapać....szkoda dobra myśl parametry super w koncowym efekcie zepsute....
 

Slygado

New member
dydymus napisał:
Witajcie
popatrzyłem sobie na wasze zachwyty i zale nad 40M86/87 i uważam że o wiele lepszym rozwiazaniem jest sharp 42 xd 1 albo samsung 40F71 nie mówie juz o 40M91.... bawilismy sie w firmie z wszystkimi powyzszymi TV podłaczone SD z kablówki....dvd, BR, i dysktwardy prezentatora....
trzeba przyznac ze dobra czern.... przy sygnale sd niestety porównywalna z ta na R82 i innymi powyzszymi modelami....
i przechodzimy do magicznej powłoki crystal bright która zwieksza poziom kontrastu...i czerni niestety wszystko jest ok np w sklepie światło w małym stopniu zniekształca kolory...niestety zmienia sie to w pełnym swietle nawet olbrzymi kontrast tego LCD nie ratuje go i pokazuje ze matryce pochłaniajace swiatło sa w tym momecie lepsze...w naszym przypadku swiatło od dwoch okien skutecznie utrudniło oglądanie i raczej było widać mnie samego niz to co na ekranie LCD...dlatego dla mnie kompromisem było by zacowanie kontrastu...ale pozostanie przy matrycypochłaniającej z folia głebokiej czerni...niz zrobił to co samsung i na pewno nie zastosował bymmatryce crystak bright to niewypał....ale za designe 5 z plusem....fajtem jest tez zastosowany słaby plastik który trzesczy i bardzo łatwo go poprostu podrapać....szkoda dobra myśl parametry super w koncowym efekcie zepsute....
A nie macie czasem wersji 32M86/7 na stanie :?:
Podobno ta powłoka jest zastosowana na modelach 40 i więcej.
Ciekawe jak wygląda 32 HDr i 37 FullHD :!:
 

loczekg

New member
dydymus napisał:
Witajcie
popatrzyłem sobie na wasze zachwyty i zale nad 40M86/87 i uważam że o wiele lepszym rozwiazaniem jest sharp 42 xd 1 albo samsung 40F71 nie mówie juz o 40M91.... bawilismy sie w firmie z wszystkimi powyzszymi TV podłaczone SD z kablówki....dvd, BR, i dysktwardy prezentatora....
trzeba przyznac ze dobra czern.... przy sygnale sd niestety porównywalna z ta na R82 i innymi powyzszymi modelami....
i przechodzimy do magicznej powłoki crystal bright która zwieksza poziom kontrastu...i czerni niestety wszystko jest ok np w sklepie światło w małym stopniu zniekształca kolory...niestety zmienia sie to w pełnym swietle nawet olbrzymi kontrast tego LCD nie ratuje go i pokazuje ze matryce pochłaniajace swiatło sa w tym momecie lepsze...w naszym przypadku swiatło od dwoch okien skutecznie utrudniło oglądanie i raczej było widać mnie samego niz to co na ekranie LCD...dlatego dla mnie kompromisem było by zacowanie kontrastu...ale pozostanie przy matrycypochłaniającej z folia głebokiej czerni...niz zrobił to co samsung i na pewno nie zastosował bymmatryce crystak bright to niewypał....ale za designe 5 z plusem....fajtem jest tez zastosowany słaby plastik który trzesczy i bardzo łatwo go poprostu podrapać....szkoda dobra myśl parametry super w koncowym efekcie zepsute....


Skąd wy macie tyle czasu na zabawę tymi LCD.
Zeby ustawić i zobaczyć co potrafi M86 trzeba poświęcić dużo czasu.
A stare modele F71,XD1,M91 chwalicie,bo przecież komuś trzeba sprzedać.
Gdyby ten Samsung nie miał takiej powłoki napewno bym go nie kupił.
A co do podrapań-nie używam do czyszczenia szczotki drucianej,tylko specjalnej ściereczki dołączonej do LCD.
I napiszcie mi w którym momencie ten plastik trzeszczy-bo u mnie nie wiem jak to sprawdzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
każdy ma prawo powiedzieć swoje odczucia. Ale stare modele grają nieporównywalnie gorzej niż M 86/87.
Ze szczotką trochę przesadziłeś , nawet z Twoją szmatką nie będzie rewelacji. Porozmawiamy po jakimś czasie . Bo telewizor mocno przyciąga kurz. A nie będziesz robił chyba eksperymentów.
 

kojak_ct

Member
Przecież nie zastosowali by pseudo szyby, która niszczy się po kilku wytarciach? Założe się, że ten wasz klient używał chemikaliów co w przypadku tego typu filtrów jest zabronione! ;)

I możecie powiedzieć mi o pikselozie, o której kilka osób trąbi? Dla mnie jest to co najmniej dziwne. Gdzie ta pikseloza się objawia, w jakich warunkach, na jakim sygnale? ;)

PS. Szukam filmiku JVC Clear Motion.ts i Ballon.ts. Wiecie może gdzie takie coś leży? ;)
Pozdro
 

SPYCHCIO

New member
Witam ! Mam pytanko , jak sprawuje sie Full HD w tym TV na przykładzie filmów rzeczjasna - czy jakosc obrazu jest hardcorowa i jak tam z dynamicznymi scenami bo nie ma 100Hz :p , no i czy 1080p w 40" jest OK bo ludzie mówia , ze 1080p warto miec minimum od 46" . Co o tym sądzicie ? Wiem , że to bedzie troche banalne pytanie ale czy jak mam TV 1080p i zmienie rozdzialke do 720p ( chodzi mi o gry do X360 i PS3 ) to gry bede wygladaly tak dobrze jak na typowym TV zrobionym tylko pod 720p ( Hd Ready ) ?? Pozdrawiam i thx za odp. !!!:cool:
 
Ostatnia edycja:

szakul4

New member
!!!

Właśnie zamawiam 46 M 87 B. Cena jest dla mnie bardzo wysoka dlatego bardzo Was proszę o pomoc. Mam bowiem kilka pytań na które nie znam odpowiedzi.
1. Co oznacza literka "B" na końcu symbolu bo przy niektórych występuje symbol "BD" czy one się różnią?
2. czy istotny jest to że to nie jest 100hz czy nie powinienem czekać na dobry tv 100hz?
3. Czy to prawda że telewizory tej serii różnią się softem? ( przy nowym można osiągnąć większą rozdzielczość)
4. Niestety nie miałem okazji zobaczyć na tym TV sportu (np. piłka nożna) czy wszystko ok? czy nie rozmazuje się obraz?
5. Na jednym z tv (akurat 40 calowym) w miejscu dla idiotów widziałem program gdzie śnieg miał odcień wyraźnie różowy. Zachwycam się czernią ale biel też jest ważna. Zaobserwowałem to tylko na tym jednym tv ale trochę mnie to przestraszyło czy to może być wina wadliwego tv lub sygnału czy to normalne dla tego modelu, a ja zaślepiony perspektywą nowej zabawki tego nie zauważyłem.


Zdradzę że znalazłem ten tv w sklepie w Wawie za świetną jak myślę cenę 9499zł. Chętnie podzielę się kontaktem jeśli ktoś zainteresowany:D.
 
Ostatnia edycja:

qnrad

New member
szakul4 napisał:
1. Co oznacza literka "B" na końcu symbolu bo przy niektórych występuje symbol "BD" czy one się różnią?
"B" oznacza kolor ramki (Black), w innych modelach Samsunga spotyka się też "W" (White). Ale "BD"? Nie wiem, może "D" to ten pasek na dole? W każdym razie nie oznacza to żadnych technicznych spraw, tylko wygląd.

Widziałem dziś ten telewizor... Kopara mi opadła. Nie mogłem uwierzyć, że to LCD. Czytałem kilka razy opis, myśląc, że jest zamieniony z jakąś plazmą. No, taką czerń widziałem dotychczas tylko na plazmach. Telewizorek był otoczony przez różne wysokie modele LCD innych firm, które świeciły piękną szarością :D A ten, głęboka czerń... Poezja!

Dotychczas w mojej prywatnej wojnie pomiędzy LCD a plazmą skłaniałem się ku tej ostatniej. Ale to, co dzisiaj zobaczyłem przewraca wszystko do góry nogami!
 
Do góry