Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 40 F 71- jest nieporównywalnie gorszym modelem - mowa o sygnałach sd. O czerni w F 71 nawet nie wspominam , bo nie ma o czym.
M 86 ma szybę - ale po sprawdzeniu szczegółowym muszę wyrazić szacunek dla producenta - nie przeszkadza z uwagi na dobrą powłokę antyrefleksyjną.
Zalety nadrzędne : nie trzeba pilnować ogólnej higieny pracy, jesli i tak potrzebujesz super rozdzielczość /np w HD/ i czerń - sięgaj po Samsunga M 86/87.
Jest znakomity :D
 

bluray

Banned
[1] KIKI napisz czy w godzinach wieczornych, w warunkach domowych widac nowy poziom czerni ? Tryb Czerń HDMI.
Niestety w sklepach tego sie nie da sprawdzic. Zacznę chyba chodzic z kocem.
Czy masz doświadczenie z modelem 52" ?
Cechy powinny byc jednakowe dla 40 / 46 / 52". Sądzę.

[2]
Czy macie płytę Blu-ray " '07 VIERA Demonstration Disc" ?
Jeżeli tak to jak wygląda test chuśtaweczki na Samsungu ( tryb gry, tryb film) w formacie 1080p oczywiscie ?
I porównaj z Sharpami ( także w trybie Action Mode).

[3]
W Samsungu jest obsługa Deep Color (tryb xvYCC). Jedynym znanym mi źródłem takiego sygnału są obecnie kamery HD SONY.
Może jakiś teścik ?

Wygląda, że M86 to światowy leader LCD. Tylko wątpliwości budzi smużonko. I o ocenę tego parametru w przededniu PDP Full ( od Panasa 50", LG 60", Samsunga 50") bardzo prosimy.
Warto zauważyc jeszcze , że poraz pierwszy jest szalenie istotny tryb "bez overscan"). Czyli taki pixel maping czy też inaczej dot to dot. A tylko wtedy mamy gwarancję, że eliminujemy szkodliwe skalowania po HDMI. I dopiero wtedy ujawnia się zasadnicza przewaga HDMI nad componnet.
I bardzo trudne pytanie na koniec:
co kupowac:
52XD1 Skarp czy 52M86 Samsung ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dokonałem porównania - z najlepszym obecnie telewizorem na rynku tv lcd - 37 Loewe Modus
kazdy model poznacie po logo ekranu / o góry Samsung 40 M 86 -niżej Loewe Modus /
Samsung - made in Slovakia , pobór 240 W , błyszczący
Loewe - made in Germany , pobór 100 W , matowy

b017b7763c9788e5med.jpg


c2580077f8f841c5med.jpg


Obraz z sygnału HD - po komponencie
Loewe Modus HD ready - Samsung Full Hd
=========================================================

0e2eccff213af237med.jpg


312504ce7ae1a9b6med.jpg


Samsung przy tych samych ustawieniach daje ciemniejszy obraz .
Oczywiście mozna go rozjasnić ale zmienia się podstawa barwy.
==========================================================
7f94ef7c87c46964med.jpg


9f7303fb4b11a637med.jpg


======================================================

ef0509b2a8f1e80emed.jpg


bc57afe7d2a20013med.jpg


=========================================================
2f3abca5f437c998med.jpg


ea54a7d16c69d049med.jpg


========================================================

341cfd75194a557cmed.jpg


3a2c6fbeb97ed521med.jpg


=========================
No i kąty boczne - czerń

b6fd6af974df3901med.jpg



w drugiej cześci porównania z TVP

pozdrawiam
http://images20.fotosik.pl/303/312504ce7ae1a9b6med.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
porównanie Samsunga 40 M 86 - full hd i 37 Loewe Modus- hd ready

Z przodu Loewe , z tyłu Samsung
b5468f89400ddb3fmed.jpg


0aafbaedfed67de2med.jpg
 
Ostatnia edycja:

szakul4

New member
Rewelka

Szczegółowe oceny wolę zostawić specjalistą ( a za takiego się nie uważam) ale musze przyznać ,że po pół roku studiowania tematu znalazłem wreszcie TV dla siebie! Samsung LE46M87B bo o nim mowa powalił mnie na kolana. Spędziłem pół dnia w miejscu dla idiotów ( jeśli ktoś jeszcze nie wie nie kupujcie tam sprzętu chyba ,że jak ja chcecie wylądować z nimi w sądzie gdy odmówią wymiany wadliwego 3- krotnie naprawianego już TV) Telewizor jest bardzo ładny a to dla mnie ważne i do tego ten niesamowity obraz. Stał obok Sharpa Full HD który wcześniej był jednym z moich faworytów i górował nad nim według mnie pod każdym względem. Nie mogę uwierzyć w czerń którą zobaczyłem -nie spotykana w lcd. Obraz mnie zachwycił. Nie wiem jak dźwięk ale to mnie nie interesuje od tego są inne zabawki;-)
Z niecierpliwością czekam na wasze opinie na temat tego Samsunga, oraz na wasze propozycje gdzie można kupić go za dobrą cyfrę.
Kiki czekam na dobrą propozycje chętnie bym Cię poznał i to u Ciebie zostawił kasę!
 

dobosh

New member
tuner dvb

Czy modele le40m86/87 posiadają tuner dvb. Na polskiej stronie samsunga nie ma takiej informacji, a jak byłem u idiotów na ostrobramskiej na telewizorze śliczna naklejka dvb - wot zagwostka, przekleili z innego modelu czy jak :wink: Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Masa

New member
Wiitam, dopiero zaczynam zaglębiać się w tematykę HDTV i mam pytanie czy różnica w kontraście będzie bardzo znacząca w modelach Samsung LE37M87B i LE40M86B, chodzi mi o glównie o oglądanie filmów HD i DVD oraz TV. Obraz będzie oglądany z odlegości 2,5m, wiec proszę to tez wziąć pod uwagę.
 

Sadek23

New member
42XD1e czy 40M86

Witam wszystkich

od kilku miesiecy zbieram sie na LCD i w kncu w przyszlym tg hce dokonac zakupu

odleglosc -2,5 m
cyfra + dekoder HD

chce miec duzy tv na poczatku chcialem 46XD1e ale chyba za duzy ????

prosze o opinie

teraz zastanawiam sie nad sharpem 42 XD1E i samsung 40M86

Który polecacie

wiem ze 46xd1e to fajny lcd ale 42 to juz gorzej no i jak sie ma do nich nowe dziecko samsunga ???

dodam ze musze miec LCD na vesa 200x200bo siana byla przygotowana pod 46 :(
 

szakul4

New member
Sadek23 napisał:
Witam wszystkich

od kilku miesiecy zbieram sie na LCD i w kncu w przyszlym tg hce dokonac zakupu

odleglosc -2,5 m
cyfra + dekoder HD

chce miec duzy tv na poczatku chcialem 46XD1e ale chyba za duzy ????

prosze o opinie

teraz zastanawiam sie nad sharpem 42 XD1E i samsung 40M86

Który polecacie

wiem ze 46xd1e to fajny lcd ale 42 to juz gorzej no i jak sie ma do nich nowe dziecko samsunga ???

dodam ze musze miec LCD na vesa 200x200bo siana byla przygotowana pod 46 :(
Stary tak jak pisałem wcześniej Sharpem jak Ty byłem zainteresowany i to bardzo. Do niedawna według mnie najlepszy tv w tej klasie . Odkąd zobaczyłem nowego Samsunga zwariowałem. Proponuje koniecznie mu się przyjrzeć a zapomnisz o innych. Ja czekam tylko na dobrą prepozycie cenową. Póki co brakuje mi tysiąca;-(
Weź 46 wielkość obrazu uzależnia. Ja z odległości 3,5m oglądałem wcześniej 43 cale i stwierdziłem że następny będzie większy biorę więc 46;-)
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
nie wiem jak dla was - ale przy porownaniu katów na zjeciach kikiego samsung bije leowe o glowe (jesli chodzi o czern) - jak myslicie - jest to spowodowane tym ze Loewe mial wiekszy kont (z racji ze stal blizej)?
 

Sadek23

New member
szakul4 napisał:
Stary tak jak pisałem wcześniej Sharpem jak Ty byłem zainteresowany i to bardzo. Do niedawna według mnie najlepszy tv w tej klasie . Odkąd zobaczyłem nowego Samsunga zwariowałem. Proponuje koniecznie mu się przyjrzeć a zapomnisz o innych. Ja czekam tylko na dobrą prepozycie cenową. Póki co brakuje mi tysiąca;-(
Weź 46 wielkość obrazu uzależnia. Ja z odległości 3,5m oglądałem wcześniej 43 cale i stwierdziłem że następny będzie większy biorę więc 46;-)


no tak 46 jest zajebisty - a ja zawsze chcialem miec duzy tv do kina domowego i filmow

no ale 2,5 tomoze byc za blisko ze wzgledu na to ze obrazbedzie nie ladny
o to ze musze glowa latac po ekranie mnie nie odstrasza :)

widzialem samsunga jest super ale ta szyba :/ ciut nie wiem

czy ktos ma C+ z dekoderemHD i odbiera na 46 cali i moze powiedziec czy da rade z 2,5 m gladac
 

Sadek23

New member
jak jest z szyba to lcd tak jakby blyszczy ma lepsza czern i wszystko super gdyby nie to ze jestes w stanie dostrzec swoje odbicie jak jest ciemny obraz MM nie bylo slonca wiec nie wiem jak bdzie chodzil LCDek w naslonecznionym pokoju. obok stal sharp bez szyby i moglem porownac sobie - i ta szyba jest naprawde zastanawiajaca ...
 

jtd

New member
Bez reklam
Sadek23 napisał:
jak jest z szyba to lcd tak jakby blyszczy ma lepsza czern i wszystko super gdyby nie to ze jestes w stanie dostrzec swoje odbicie jak jest ciemny obraz MM nie bylo slonca wiec nie wiem jak bdzie chodzil LCDek w naslonecznionym pokoju. obok stal sharp bez szyby i moglem porownac sobie - i ta szyba jest naprawde zastanawiajaca ...

A ja dzis bylem w EURO RTV AGD i stal ten samsung i nie mial szyby! To w jakich przekatnych sa te szyby ??
 
Do góry