Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

piti

New member
HDTV_fan,
Opcja oszcz. energii jest w menu Ustawienia (drugie od dolu) zaraz nad opcja "czern HDMI"
Co do ustawien szczegolowych to jest tam ograniczenie ze dziala zdaje sie tylko w trybie film - byc moze ze tez w dynamicznym - sprawdz w instrukcji.

Sprawdzilem wczoraj wieczorem podswietlenie i przy niskim stopniu z jakiego korzystam wieczorem 0-2 nie zauwazylem zadnych przebarwien przy patrzeniu na wprost. Faktycznie kiedy patrze pod katem z boku widac lekkie "chmurki" ale poza tym nic sie nie dzieje poza lekkim rozjasnieniem pod katem.

piti
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
A ile masz tych chmurek ?

Ja je tez glownie widze tylko wtedy jak patrze trochę od dołu, ale tak mam łózko jak leżę :)
 

piti

New member
Kurcze szczerze mowiac to nie kupilem tego TV zeby wypatrywac jakichs "chmurek" ;-) Tak jak juz wczesniej wspomnialem przy normalnym ogladaniu kompletnie niczego nie zauwazylem dopiero Twoje pytanie sklonilo mnie zebym to obadal. Wedlug mnie matryca jest calkiem dobrze podswietlona i delikatne "chmurki" ktore wypatrzylem pod katem absolutnie nie zaklocaja mi ogladania TV. Moze powinienes po prostu zmienic polozenie TV albo zawiesic na scianie gdzie moglbys go regulowac delikatnie gora/dol w zalezosci czy siedzisz czy lezysz ?
 

Slygado

New member
HDTV_Fan napisał:
PS - jakie oszczedzanie energii ?? W TV ?
Chyb czas zapoznać się z instrukcją obsługi:eek: ech....

HDTV_Fan napisał:
Mam jeszcze jedno pytanie

Mam zakładkę ustawienia szczegółowe w ustawieniach obrazu ale probowałem w wielu trybach i we wszystkich jest niekatywna... ( szara )

Dlaczego ?

Próbowałem po RGB, component, HDMI
U mnie w 32m87 wszystko jest aktywne :)
 

piti

New member
Obiecalem zdac relacji po kontakcie od Samsunga......
Oj nie spodziewalem sie ze az takich potrafia kretynow robic z ludzi !!!
Dowiedzialem sie kilka ciekawych rzeczy - miedzy innymi o tym ze protokol HDCP sluzy do zabezpieczenia urzadzen polaczonych cyfrowym zlaczem HDMI przed awaria !?!?!
W kazdym razie rozmawialem jakies 20 minut i pan probowal za wszelka cene wmowic mi ze nie moze byc mowy o tym ze to usterka telewizora - tak po prostu ma to dzialac. Opowiadal historyjki ze funkcja mowie+ moze sie sama aktywowac przy zlaczu HDMI bo dekoder moze my wyslac taka komende - bo to przeciez zlacze cyfrowe. Po moim pytaniu gdzie w specyfikacji HDMI jest taka komenda wyjechal z historyjka o HDCP (patrz wyzej). Mowil jeszcze o tym ze to moze byc spowodowane tym ze niektore tryby ekranu uniemozliwiaja uzycie funkcji Movie+ - mowie ze czytalem instrukcje ale nie tego dotyczy moj problem, funkcja Movie+ wlacza sie samoistnie przy zmianie zrodla sygnalu...
W koncu powiedzialem ze wyczytalem na zagranicznym forum ze tam Samsung przyznal sie do bledu w firmwarze i poprawil juz ten blad i czy bylaby w takim razie mozliwosc upgrade'u u mnie. No "mily" pan stwierdzil ze firmware angielski nie bedzie dzialal na moim telewizorze bo ma menu w innym jezyku i inne pasmo dekodera....
Koniec koncow dal mi kontakt do serwisu w mojej okolicy wiec podejrzewam ze czeka mnie rownie "interesujaca" dyskusja z lokalnym serwisem ale nie odpuszcze dopoki nie przyjada i nie pokaze im w czym rzecz. Mam nadzieje ze beda sie troche lepiej znali i beda wstanie wgracnowszy firmware. Przy okazji czy komus udalo sie "zmusic" serwis Samsunga do upgradu firmware'u ?
piti
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
piti

Jak rozmawialem kiedys z serwisem z Krakowa i mowili ze nie ma z tym problemu

Jaki masz firmware u siebie ?

Ja przy przełączaniu zródeł sygnału nie zauwazylem aby movie+ mi sie włączało
 

piti

New member
Nie wchodzilem do menu serwisowego tylko sprawdzalem w opcjach dtv ale mysle ze powinna byc ta sama wersja. U mnie jest to T-BDXPDEU00-1005 oraz T-ST1DEU7-1000. No zobaczymy co powiedza panowie w serwisie w Gdansku bo to moj region.
Co do tego wlaczania sie opcji to dzieje sie tak gdy przelaczam sie z Nbox'a (HDMI) na PC(Zlacze1) - co dziwne opcja movie+ w menu nie przelacza sie sama na wlaczone natomiast ewidentnie widac na ekranie efekty jej dzialania. Musze wejsc do menu wlaczyc i wylaczyc movie+ i wszystko wraca do normy. Nie jest to jakis wielki problem ale po prostu denerwujace ze przy kazdym przelaczeniu dekoderow musze to recznie wlaczac/wylaczac.
piti
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ja mam nowszy soft i tego błędu co Ty masz nie mam u siebie

Ale zauwazyłem innego buga u siebie

Jak ustawie po HDMI 1920x1080p 50 Hz i dam zeby było bez overscanu to przy kolejnym uruchomieniu komputera jak są plansze z Biosu itp to suma sumarum ustawia sie tryb 16:9 - czyli jakby nie zapamiętywał iz był obraz ustawiony bez oversacanu

Ale co ciekawe jak uruchomie komputer na innym wejsciu i przełacze dopiero na komputer juz po jego uruchomieniu sie to bez overscanu jest zapamiętane...

Przy trybie 1920x1080p 60 Hz to juz nie wystepuje ale nie moge pracowac w tym trybie bo wtedy mam na szaro podswietloną opcję czerń HDMI a daje ona naprawde sporo w obrazie :(

Co ciekawe np na wejsciu HDMI 1 działa czerń HDMI w trybie 1920x1080p 60 Hz ale znowu nie mam dzwięku który wchodzi mi z komputera :(

Wiec dwa nowe bugi:

Zła praca w trybir 1920x1080p 50 Hz
Na wejsciu HDMI 2 w trybie 1920x1080p 60 Hz nie da się włączyć czerni HDMI :(

Edit

I jeszcze jak jest w nocy cicho w pokoju i sciszone na maxa to słychac lekkie buczenie :(

Ktos tak ma ?
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
Problem z buforem nbox recordera

Mam taki problem, przy podłączeniu telewizora 40M86BD z nbox recorderem po złączu HDMI i przełączeniu TV do stanu czuwania, bufor nbox recordera zostaje wykasowany (na wyśwetlaczu pojawia się napis - błąd). Aby zapełnić bufor muszę mieć włączony telewizor. Przy próbie wybrania innego źródła niż podłączony po HDMI nbox recorder, bufor kasuje się.
Do tej pory miałem podłączony TV poprzez eurozłącze i nie było problemu, tzn. mogłem w TV wybierać dowolny kanał, a na wyśwetlaczu nbox recordera był napis z nazwą stacji telewizyjnej, która jednocześnie była buforowana.

Czy to normalny objaw nbox recordera przy takim podłączeniu, czy tylko te Samsungi tak mają?
Mógłby to ktoś z Was sprawdzić u siebie?
 

crazyadam

New member
witam
planuje kupic samsunga 40"
prosze o porade i doradzenie pomiedzy modelem 40N87B i 40M87B.
czy az tak wielka jest roznica w kolorach i kontrascie zeby doplacac do M87 1000zl???
i martwia mnie te smuzenia o ktorych tak wiele tu piszecie :(
nie chcialbym wydac kilka tysiecy, zloscic sie przed tv i nie byc z tego zadowolony
dopisze ze bede korzystal z platformy "n" i dvd, bez kablowki
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Jakie smuzenia ??

Albo ja jestem slepy ale ja nic nie widze nawet przy SD

Podstawa to w miare dobry sygnal wejsciowy - Ja SD mam po component
 

crazyadam

New member
HDTV_Fan napisał:
Jakie smuzenia ??

Albo ja jestem slepy ale ja nic nie widze nawet przy SD

Podstawa to w miare dobry sygnal wejsciowy - Ja SD mam po component


czytalem wczesniej, ze jak sa szybkie sceny to obraz nie nadaza i albo sie tnie albo smuzy :(
 

Max123

New member
Ciągle nawracacie do smużenia i tych nieszczęsnych chmurek!!!!!!!!!
Ja takowych nie widzę.

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania związane ze współpracą Samsunga z nbox recorderem? Te sprawy są istotniejsze od wydumanych chmurek.
 

piti

New member
Max123,
Faktycznie zauwazylem u siebie tez ten "blad" na wyswietlaczu NBox recordera tylko nie przypialem tego do konkretnej sytuacji. Ale sprawdze dzisiaj jaki jest scenariusz pojawiania sie tego bledu.
piti.
 

doktor

New member
Witam serdecznie, mój pierwszy post tutaj na tym forum, chciałbym się odnieść do tematu tzw chmurek czyli "clouding". Niestety u mnie jest to poważny problem w tym modelu, te chmurki występuja na moim LCD w duzych ilośćiach na środku i dołu ekranu, nie tak jak u was tylko po bokach. Oglądając w nocy TV przy zgaszonych światłach lub przyciemnionym oświetleniu jest to dla mnie duza uciążliwość. Podobno jak czytałem na zagranicznych forach Bravie miały ten sam problem (pewne serie) i ludzie nagminnie wymieniali TV na nowe. Jako, że uważam, że za drogi produkt należy mi się jego odpowiednia jakosć napiszcie proszę czy mam ta usterke bądz tez wade fabryczna zgłosic do serwisu Samsunga? Czy przyjadą oglądnąć mój TV u mnie do domu - wisi u mnie to CIężKIE ustrojstwo :) na ścianie i nie mam pomysłu jak zabrać się za skuteczną wymiane na sprzęt bez wady. Jestem klientem, który zwykle nie ma problemu ze sprzętem ale tym featurem Samsung bardzo mnie zdenerwował i zniechęcił:???: Liczę na Wasze sugestie jak reklamować i czego się mogę po serwisie Samsunga spoodziewać.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No to musisz uderzyc do seriwsu Samsunga

Dobrze ze ja mam tylko jedna chmurke u gory i malutka po boku

W sumie tylko jedna rzuca sie w oczy ale nie jest znowu tak tragicznie

Jakby mi wymienili na inna sztuke to moglbym trafic jeszcze gorzej...
 

ypsi

New member
Witam
Ja tez pisze pierwszy raz na tym forum.
Pierwszego LE-46M87BD kupilem tydzien temu . Po sprawdzeniu w domu a bylo to wieczorem od razu zauwazylem te jasne plamy ale nie zadne chmurki tylko plamy z ktorych dwie byly na srodku i mialy wielkosc dloni a roznica co do ciemnego tla byla kolosalna. Kombinacje z podswietleniem matrycy tylko troche pomogly , przy ustawieniu na 2 roznica ok 40% do tla. Nastepnego dnia zadzwonilem do Samsung Polska i powiedziano mi ze jesli roznica wynosi powyzej 30% to wymiana TV. Spakowalem go i odwiozlem do sklepu. Sprzedawca byl zaskoczony ale przy mnie zadzwonil do servisu i dowiedzial sie tego samego. Dalej juz nie bylo problemu zamowil mi nowy za dwa dni ,dodadkowo z zastrzezeniem sprawdzenia na miejscu i z produkcji czerwcowej tj. P6 lub lipcowej P7 (P to rok 2007 i dalej miesiac w ciagu nr SN . tak mi powiedzial rervisant) ze wzgledu na soft. Tv przyjechal na czas i szczesliwie w porownaniu do tamtego jest bardzo dobrze . Przy podswietleniu na 10 chmorki sa wlasciwie niewidoczne a przy 8 nie widac ich w ogole pod zadnym katem. Dodadkowo soft byl nowszy bo z 22 maja w wersji 2000. Wniosek jest taki ze to poprostu loteria a kazda sztuka swieci inaczej.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmmm

Moj ma oznaczenie P5

To cos gorszego niz P6 czy P7 czy to tylko chodzi o misiac produkcji ktory nie ma znaczenia ?

Ps - ja mam podswietlenie utawione na 3
 
Do góry