Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmmm

Nie zmieniałem ale na co mam zmienic ? ( na jakie ) ?

Wkarcie muzycznej ustawilem na wyjscie cyfrowe dzwięku.

Jest na karcie grafiki wejscie cyfrowe dzwieku - elektryczne - i mam do niego podłaczone rownolegle tez kino domowe na ktorym jest dzwięk

Ja mysle ze to moze predzej telewizor "mysli" ze mam podłączone DVI poprzez przejsciowke DVI-HDMI a nie HDMI...

Bo tak jak pisałem, dzwiek cyfrowy na jednym innym wyjsciu mam a one są przeciez podlączone równolegle

Na infolini Samsunga pracują sami kretyni chyba... - baba mi wmawia ze z komputerem bedzie rpacowac tylko i wyłacznie po złączu D-sub... Alez głupoty ludziom wmawiają...
 
Ostatnia edycja:

marcinek_mis

New member
dopiero zaczynam

Prześledziłem całe forum na temat Samsunga LE32M87BD i wszystkie opinie fachowców są pozytywne!
Slygado przyjacielu opowiedź o Twoich osobistych wrażeniach, bo mam podobne wątpliwości co Ty miałeś przed zakupem i jestem ciekaw jaka jest teraz Twoja opinia???

Pozdrawiam...
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Doloze jeszcze jedno pytanie

Prosze aby wszyscy posiadacze modelu LE40M87BD lub LE40M86BD sprawdzili czy a carnej planszy mają idealne podswietlenie ??

U mnie w całkowitych ciemnosciach w pokoju widac u gory dwa rozjasnienia - jedno prawie w lewym rogu i jedno blizej prawej strony...

Czy to normlane , bo ogolnie podsiwtlenie panleu a raczej problem z nim to domena wszystkich LCD chyba...

Nie wiem czy mam sie martwic i wymieniac go na inny czy sobie odpuscic...

No i jeszcze doszla jedna sprawa, mam dwa piksele swiecące na zielono... Wiec moze jednak sprobowac wymienic na inny ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak Ci się uda - to oczywiście.
Ja sprawdziłem . U nas podświetlenie jest równe.
A wszelkie wątpliwości -rozwiewają prezentacje.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Podkreslam ze to widac tylko iwyłacznie jak jest całkiem ciemno w pomieszczeniu i jak oczy sie przyzwyczaja do panelu...

Czy ktos ma taki podobny objaw jak u mnie ??
 

SabaT74

New member
HDTV_Fan napisał:
Podkreslam ze to widac tylko iwyłacznie jak jest całkiem ciemno w pomieszczeniu i jak oczy sie przyzwyczaja do panelu...

Czy ktos ma taki podobny objaw jak u mnie ??

Witam...no to jestem drugi ktory cos takiego zauwazyl...tylko ze je mam ten efekt na dolnej krawedzi i drugi mniejszy na gornej...potwierdzam ze widac to tylko w zaciemnionym pomieszczeniu przy czarnym albo bardzo ciemnym ekranie...99% czasun ogladania jest to niezauwazalen ale jest...na razie nie mialem czasu sie zajac tym problemem...bede dzwonil do samsunga i podizele sie efektem tej rozmowy na razie pozdrawiam
 

KrzysLP

New member
HDTV_Fan napisał:
Hmmm

Nie zmieniałem ale na co mam zmienic ? ( na jakie ) ?

O ile dobrze rozumiem Twoją konfigurację , masz 2 wyjscia cyfrowe audio : z karty dzwiękowej i karty graficznej. A to oznacza,że w "panelu sterowania-Dzwięki i urządzenia audio-zakładka audio-urządzenia domyślne " powinieneś mieć możliwość wyboru wyjscia audio.
Druga , gorsza sugestia - Twoja Vista potknąła się na HDCP.
 

Slygado

New member
marcinek_mis napisał:
Prześledziłem całe forum na temat Samsunga LE32M87BD i wszystkie opinie fachowców są pozytywne!
Slygado przyjacielu opowiedź o Twoich osobistych wrażeniach, bo mam podobne wątpliwości co Ty miałeś przed zakupem i jestem ciekaw jaka jest teraz Twoja opinia???
OPINIA: Zadowolenie w 99% procentach- ten jeden procent zostawiam, bo szykuję się do zakupu nowej grafiki i chcę wyprowadzić kompa przez DVI>HDMI (teraz Dsub) a czytałem, że różnie to bywa:eek: Więc, aby nie zapeszać ;)
Ogólnie jest bardzo dobrze - z odległości ok 3,5 m wszystko wygląda bajecznie :!: Narazie to mam więcej problemów z Nką podłączoną do tego TV :twisted:
Trochę tu opisałem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=100953&postcount=26




***********************

Do do podświetlenia panelu na czarnym tle, to nic takiego nie widziałem, ale sprawdzę jeszcze dzisiaj wieczorkiem na LE32M87bd:hmm:
 

Max123

New member
Ponawiam pytanie o sposób podłączenia dwóch anten (kablówka + DVB-T) do pojedynczego gniazda antenowego w Samsungu. Ręczna podmiana kabelków jest kłopotliwa.
 

Max123

New member
Sprawdzałem w necie, ale taki trójnik tłumi sygnał nawet do 5 dB!!! Przy sygnale ze Śremu obraz będzie mi przycinać. Mnie chodzi o jakiś automatyczny przełącznik gniazd??? Nie wiem jak to się nazywa, czy w ogóle istnieje?
Dziwne, że Samsung nie przewidział i nie zastosował w tym modelu 2 gniazd.
 

Max123

New member
Jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób szybko przełączać się między TV naziemną, a cyfrową N, podłączoną przez HDMI? Jest przycisk D/TV do bezpośredniego wybierania trybu telewizora i telewizji naziemnej, ale brak (chyba?) takiego przełącznika między urządzeniem podłączonym po HDMI i po wejściu antenowym.
Przycisk SOURCE pozwala wybrać źródło sygnału wejściowego, ale ten przycisk trzeba naciskać wielokrotnie, aż do momentu wybrania właściwego wejścia!
 

piti

New member
Witajcie,
Forum przeglądam od dłuższego czasu i zachęcony opiniami a także po bezpośrednim porównaniu kilku modeli zdecydowałem się na zakup Samsunga LE40M86BD. W związku z tym że opinie z forum pomogły mi w poszukiwaniu TV chciałbym podzielić się także swoimi odczuciami - być może komuś pomogą chociaz również uważan że decyzje trzeba podjąć samemu po naocznym teście.
Moje pierwsze wrażenia po kilku dniach użytkowania są jak najbardziej pozytywne. Telewizor oglądam z odległości około 3m w dosyć słonecznym pokoju i mimo, że przy wyłączonym TV widać w nim wszystko jak w lustrze przy normalnym oglądaniu odbicia nie są specjalnie widoczne. Na ustawieniach "fabrycznych" obraz oczywiście nie nadawał się do oglądania więc poprosiłem kolege google i ten skierował mnie na avforums. Od tych opcji wystartowałem poprawiając je pod własne (i żony) preferencje. Żona początkowo byłą przerażona rozmiarem ekranu (przesiedliśmy się z 21'' CRT) ale po tych kilku dniach już się przyzwyczaiła. "Testy" zacząłem od dekodera Cyfrowego Polsatu jako żródło sygnału SD przy połączeniu kablem euro (po przesiadce na N'ke CP musiał jednak zostać ze względu na FoxLife i ulubione seriale żony ;-)). Po kalibracji obraz jest super nawet na gorszych kanałach z cyfrowego polsatu, TVP2 i 3 prezentowały się chyba najgorzej ale to też zależy od nadawanego programu. Później przyszła pora na HD czyli DiscoveryHD z N'ki (połączenie HDMI) - żona po zobaczeniu tego obrazu chce mieć FoxLife w takiej jakości ;-) Co tu dużo mówić obraz HD jest bez zastrzeżeń. Oczywiście kalibracje dla N zrobiłem osobno i jednak różni się troche od tej dla sygnału z CP - tu duży plus dla Samsunga, że zapamiętuje ustawienia dla poszczególnych źródeł. Nie posiadam anteny naziemnej żeby sprawdzić jak na takim sygnale całość się prezentuje także tu nic nie mogę dodać. Kolejnym etapem było podłączenie laptopa po VGA i również tutaj miłe 'zaskoczenie' bo TV od razu złapał zadaną rozdzielczość 1920x1080 z kompa i nie było żadnych problemów z obrazem. Nie miałem na razie za dużo czasu na dokładniejsze testy a także nie posiadam jeszcze za dużo materiału na kompie w HD także może poźniej coś dopisze na ten temat (tutaj prośba - może ktoś mógłby mnie "wciągnąć" na jakiś tracker z materiałami HD). Na pewno pierwsze wrażenie ze współpracy z komputerem bardzo pozytywne - zresztą samsungi z tego słyną także mogę tylko potwierdzić że jest to jego mocna strona.
Na koniec trochę krytyki. Jednak jest to LCD i smużenia nie dało się wyeliminować także na tle konkurencji wydaje się być minimalnie gorszy jednak od razu zaznaczam że mi osobiście nie przeszkadza to w normalnym oglądaniu TV a także wydaje mi się że czym lepsza jakość sygnału tym smużenie mniej zauważalne także przy moim zestawie N (po HDMI) plus CP (Euro) nie narzekam na jakość prezentowanego obrazu - więcej jestem bardzo zadowolony z zakupu. Natknąłem się także na problem błędnego moim zdaniem działania Movie+ - otóż ten feature moim zdaniem pogarsza jakość obrazu. Przy szybkich ruchach wokół poruszających się obiektów (postaci) pojawiają się przekłamania - sam nie wiem czy nazwać to pikselozą czy tak jak ktoś tu wcześniej określił "rozwalaniem obrazu" ale ewidentnie coś jest nie tak. Co gorsza mimo wyłączenia tej opcji w menu włącza się ona sama przy każdorazowym przełączeniu źródła sygnału - nie widać tego w menu (gdzie nadal jest wyłączona) jednak ewidetnie można zauważyć pojawiające się błędy wokół poruszających obiektów. Zdaje się że ten problem jest opisany na wspomnianym avforums ale nie miałem jeszcze czasu doczytać całości. Na razie zgłosiłem problem na infolini Samsunga i czekam na odpowiedź. Także dam znać jak na to zareagują.
Troszke się rozpisałem więc chyba wypada już kończyć. Chętnie wymienie się jeszcze swoimi odczuciami po dalszych testach. Teraz głowie się co kupić czy PS3 czy XBOX360 z naciskiem na możliwość odtwarzania materiału HD bo gierki to raczej od święta.
Pozdrawiam wszystkich,
Piotr <piti>
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
piti

Sprawdz prosze równomiernosc podswietlenia w całkowicie ciemnym pokoju na czarnej plnaszy...

Podałbys prosze tego linka do avforum dla parametrow kalibracyjnych tego TV :)
 

piti

New member
HDTV fan,
Umieszanie linkow chyba zabronione takze wyslalem na priv. Co do podswietlenia to szczerze mowiac nie sprawdzalem tego dokladnie ale przy ogladaniu obrazu 4:3 gdzie mam czarne paski po bokach nie zauwazylem zadnej nierownomiernosci - mam takie niestety na swoim monitorze komputerowym wiec pewnie bym zauwazyl. Postaram sie wieczorem sprawdzic dokladnie na calym czarnym tle.
Pozdrawiam,
piti
 

kojak_ct

Member
U mnie także sa te przebicia na górnych rogach. Ale widać tylko na fabrycznych ustawieniach na całkowicie czarnym obrazie i w całkowitej ciemności. Ja dałem oszczędzanie energii na średni i podświetlenie 4 albo 7 (nie pamiętam dokładnie do jakiego źródła - 4 chyba do PS3) i praktycznie te prześwietlenia znikają. Z kompa mam już obraz igła. Ostatnie sterowniki 7.7 od ATI wprowadzają sporo usprawnień dla TV po HDMI. Teraz już przy każdej rozdzielczości mam 1:1 na Viście. Na XP jeszczen ie sprawdzałem ale w readme usprawnienia występują dla XP i Visty. ;)

Wczoraj zauważyłem jedną rzecz. Z PS3 przy 1080p bez overscanu nie mam 1:1. Chyba po lewej i prawej ucina po 4 piksele i od góry i dołu po 2 piksele. WTF? :| 720p pokrywa całą powierzchnię matrycy. hmm

PS. Bardziej multimedialna i mało awaryjna konsola to PS3. Tutaj nie ma się co spierać. ;)
 

piti

New member
kojak,
Co do tych nierownomiernosci to stosuje podswietlenie w zakresie 0-4 w trybie film i oszczedzanie przewaznie srednie wiec moze jakbym podkrecil podswietlenie faktycznie cos daloby sie zauwazyc - sprawdze wieczorem...
Co do konsoli to do PS3 sklania mnie mozliwosc zainstalowania linux'a co potencjalnie daje nieograniczone mozliwosci multimedialne chociaz z tego co na razie wyczytalem to niestety ostro okroili mozliwosci wykorzystania procka i grafiki. Nie dokopalem sie na razie do jakiegos opisu jakie w koncu w tej chwili formaty da sie obejrzec na PS3 czy to zgranych na dvd lub dysk czy tez streaming. Do XBOX360 jest sporo serwerow streamujacych chociaz to wymaga po drugiej stronie niezlego PC'ta w przypadku koniecznosci enkodowania wiec w pewnym sensie mija sie z celem. Nie pali mi sie tak bardzo wiec jeszcze troche pobadam temat a moze w miedzy czasie cos sie na scenie pojawi ;-) No i moze MS wprowadzi ulepszone wersje X'a. No ale to chyba maly offtopic wiec sorki.
piti.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
kojak

Ale np u mnie jest tak ze mam lewy rog ale juz nie prawy dokladnie bo to raczej jest w odleglosci okolo 3/4 od lewej strony, czyli 1/4 od prawej strony

PS - jakie oszczedzanie energii ?? W TV ?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Mam jeszcze jedno pytanie

Mam zakładkę ustawienia szczegółowe w ustawieniach obrazu ale probowałem w wielu trybach i we wszystkich jest niekatywna... ( szara )

Dlaczego ?

Próbowałem po RGB, component, HDMI
 
Do góry