Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

gabmax

New member
pilot

Chciałbym się spytać czy nie macie problemów z pilotem,a mianowicie chodzi o to ze często włącza się podświetlenie przycisków np.naciskając przycisk zmiany kanałów czy głośności?
Wymieniłem baterie na nowe,nie pomogło,jedynie co pomaga, ale na chwilę to wyciągnięcie baterii
Druga sprawa to przy oglądaniu NTC ,nie mam na dole paska informującego o tytule programu i czasu jego trwania,jest tylko w górnym lewym rogu kwadracik z nr.kanału...,czy można to jakoś włączyć?
EPG działa dobrze,ale trzeba extra wywołać,a mnie chodzi o to żeby ,przy przełączaniu kanałów np. na 5 sek.wyświetlił się pasek z informacją o aktualnej audycji.
 

rage6

New member
Witam,

Dzisiaj wstawiłem do pokoju SAMSUNGa LCD LE40C650 i generalnie jestem zadowolony ale mam pytanie bowiem chciałbym pozbyć się efektu "teatru telewizji", który mam nieodparte wrażenie towarzyszy filmom (kablówka cyfrowa). Tzn. jest specyficzny obraz - tak ostry, że daje efekt innej kamery (teatralnej).

Poza tym gdy włączyłem powiedzmy tryb dynamiczny na meczu powtórka (osasuna-real) to wydawało mi się że będące dalej białe krawędzie boiska (linie) są lekko przerywane.

Jest tu jakiś temat o optymalnych ustawieniach tego modelu, wskazówkach?
Jestem świeży i prosił bym o pomoc bądź link do tego tematu.

Pozdrawiam rage6
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
A może być link do tej cegłówki pt instrukcja obsługi, którą dostałeś w sklepie? :p
Poszukaj w Menu, w ustawieniach tzw Motion Plus i sobie wyłącz :) To była pierwsza rzecz jaką zrobiłam na tym TV - wyłączenie tego efektu.
 

rage6

New member
A może być link do tej cegłówki pt instrukcja obsługi, którą dostałeś w sklepie? :p
Poszukaj w Menu, w ustawieniach tzw Motion Plus i sobie wyłącz :) To była pierwsza rzecz jaką zrobiłam na tym TV - wyłączenie tego efektu.

Obeszło by się bez ironii :) Dziękuję za wskazówkę na pewno zaraz zacznę szukać. Przecież na instrukcji nie jest napisane :Wyłącz Motion PLUS:

Tak poza tym istnieje na forum jakie slink do optymalnych ustawien na mecz? lub film?

AAA i bardzo wazne czy abu dziala internet@TV musze zakupic ten "psztyczek samsunga" aby odczytywał mi router domowy :)?
 

rage6

New member
Ja Motion PLUS mam ustawionego na 10/4 i nie mam żadnego teatru

Szczerze mówiac siedze z ksiazka (instrukcja w reku) i nie moge tego znalezc :/ W opcjach tych na ile sie znam wchodzilem i nigdzie nie ma wzmianki o motion plus.

Czy jest w ogole mozliwosc ze mam model bez MOTION PLUS? w samsung le40c650
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
Szczerze mówiac siedze z ksiazka (instrukcja w reku) i nie moge tego znalezc :/ W opcjach tych na ile sie znam wchodzilem i nigdzie nie ma wzmianki o motion plus.

Czy jest w ogole mozliwosc ze mam model bez MOTION PLUS? w samsung le40c650
Jest, szukaj w menu obrazu w zaawansowanych na dole.
szybciej by było gdybyś wklepał w wyszukiwarce tu w temacie zwroty: efekt teatru, motion plus, optymalne ustawienia, konfiguracja itp. To było tyle razy wałkowane, że nikomu nie chce się wyjaśniać i pewnie jeszcze się nasłuchasz jeszcze bardziej ironicznych opinii.
 

Frauka

New member
Bez reklam
rage6 troszkę ironii musi być :p Ja musiałam przeczytać 100 stron tematu to i inni niech czytają ;)
Nie ma że boli :p

pozdrawiam :)

Menu, pierwsza zakładka (ja mam akurat Film), podświetlasz, jedziesz w dół aż znajdziesz opcje obrazu i na dole bedzie Motion Plus :)
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Obeszło by się bez ironii :) Dziękuję za wskazówkę na pewno zaraz zacznę szukać. Przecież na instrukcji nie jest napisane :Wyłącz Motion PLUS:

Tak poza tym istnieje na forum jakie slink do optymalnych ustawien na mecz? lub film?

AAA i bardzo wazne czy abu dziala internet@TV musze zakupic ten "psztyczek samsunga" aby odczytywał mi router domowy :)?
W instrukcji auta tez nie masz napisane zeby ruszyc wrzuc bieg ;)
Instrukcja to podstawa!
 

piteron

Active member
Bez reklam
ło matko
ja napisze ironicznie
czytać czytać i jeszcze raz czytać
dodatkowo ,jak nie chce się czytać to bawić sie menu,jak coś się wykiełbasi to przywracamy do ustawień fabrycznych
a co do teatru,to filmy fabularne z ludkami z krwi i kości wyglądają faktycznie tak sobie,ale niech ktos mi powie że np "jak wytresować smoka" w płynnym wygląda źle to się zamknę w sobie:lol:
AMEN
 

ikcesok

New member
temat już pewnie był ale dla przypomnienia
jak zrobić w Samsungach serii C funkcje nagrywania na dysk (PVR) oraz funkcje nagrywania na żywo (TIMESHIFT)-testowane na C650 (ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!)

1. Na włączonym TV naciskamy MUTE-1-1-9-ENTER i włączamy tryb hotelowy (podświetlamy „HOTEL MODE” prawa strzałka w bok i zmieniamy na ON


2.Wyłączamy TV
3.Na wyłączonym TV wciskamy INFO-MENU-MUTE-POWER
4.Wkładamy jakiś zewnętrzny dysk HDD (pendrive do 8 GB – za mała pojemność)
5.W menu wchodzimy do Control - Hotel Option klikamy Clone TV to USB
6. Wracamy do menu głównego (przyciskiem RETURN) wchodzimy w Sub Option.
7.Wciskamy strzałke w dół aż najedziemy na funkcje PVR Support, następnie zmieniamy z OFF na ON (wciskając prawą strzałke).


8. Wyłączamy i włączamy TV
9.Na włączonym TV naciskamy MUTE-1-1-9-ENTER i wyłączamy tryb hotelowy
(podświetlamy „HOTEL MODE” prawa strzałka w bok i zmieniamy na OFF.
10.Na pilocie mamy przycisk z czerwoną kropką :) wiadomo o co chodzi a w media playerze pojawia się nowa
zakładka „Nagrane prog. TV”. Wciskając TOOLS mamy do tego ustawienia

ZRÓB TO SAM !!! TY TEŻ MOŻESZ BYĆ BOHATEREM W SWOIM DOMU :)


PS. funkcja 3D niestety nie działa :)))
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    31,1 KB · Wyś: 2868
  • 2.jpg
    2.jpg
    44,7 KB · Wyś: 2733
  • 3.jpg
    3.jpg
    38,1 KB · Wyś: 2722

rage6

New member
Ja natomiast mam problem LCD LE40c650 odnośnie transmisji meczu! Pytam zatem ludzi ,którzy jakość takiej transmisji mają ponad dobro wszelakie :) Chodzi mi tylko i wyłącznie o białe linie, strasznie denerwują mnie one gdy znajdują się nie w centralnym punkcie telewizora. Wtedy bowiem są jakby przerywane, mimo usilnych 45 minut pierwszej połowy meczu z balansem bieli itd., slow motion, odcienie, kontrast itd. nie moge zrobic tak aby byly one biale i nie przerywane , chce jednolita biale linie. BARDZO PROSZE o konkretna wskazowke jakich parametrow uzyc!

BLAGAM i pozdrawiam

Chocby link czy cos gdzie to juz bylo omawiane?
 

odjazdowicz

New member
mam problem z polskimi napisami. mianowicie wrzucam odcinek top gear 25 FPS z napisami txt (kodowanie UTF-8) lub srt (konwertowane subtitles workshop na srt z easteurope). ciągle nie wyświetla mi polskich znaków. wie ktoś jak rozwiązać ten problem??
 
Do góry