Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

lelusz

New member
Mam problem z odtwarzaniem filmow na TV. Co dziwne to mam to na pendrive - film + napisy. Odtwarzajac na komputerze jest wszystko cacy. Odtwarzajac (z tego samego pendriva) na TV napisy sa spoznione/przyspieszone wzgledem filmu :/
Po sciagnieciu napisy musialem przyspieszyc w subedicie. Z standardu na 25 klatek.

Co jest nie tak ?
 

suchy262

New member
Mam problem z odtwarzaniem filmow na TV. Co dziwne to mam to na pendrive - film + napisy. Odtwarzajac na komputerze jest wszystko cacy. Odtwarzajac (z tego samego pendriva) na TV napisy sa spoznione/przyspieszone wzgledem filmu :/
Po sciagnieciu napisy musialem przyspieszyc w subedicie. Z standardu na 25 klatek.

Co jest nie tak ?

Ilość klatek zostaw bez zmian w filmie.Może przyczyną złego dopasowania napisów jest zły tryb pracy (klatkowy /czasowy) Zmień na klatkowy i najlepiej zapisz w formacie srt.



U mnie dysk 3,5" 1Tb Samsung Story Station Plus działa poprawnie na obu wejściach USB.
 

sote2

New member
a co moze byc przyczyna tego, ze telewizor przestal widziec pliki udostepniane przy pomocy PC Share Managera?
Mialem go zainstalowanego na laptopie i na stacjonarnym,
na blaszaku musialem przeistalowac system i po tym tv nie widzi w sieci kompa.
Dzisiaj mialem reinstal na laptopie i tu podobna sytuacja :(
Przed przeinstalowaniem systemu na obu kompach udostepnianie plikow dzialalo bez problemow...
 

Wigash

New member
a co moze byc przyczyna tego, ze telewizor przestal widziec pliki udostepniane przy pomocy PC Share Managera?
Mialem go zainstalowanego na laptopie i na stacjonarnym,
na blaszaku musialem przeistalowac system i po tym tv nie widzi w sieci kompa.
Dzisiaj mialem reinstal na laptopie i tu podobna sytuacja :(
Przed przeinstalowaniem systemu na obu kompach udostepnianie plikow dzialalo bez problemow...
a włączałeś ponownie Udostępnij\Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia?
w PCSM oczywiście.
Ja po instalacji nowszej wersji też miałem zagwozdkę
 

lelusz

New member
Ilość klatek zostaw bez zmian w filmie.Może przyczyną złego dopasowania napisów jest zły tryb pracy (klatkowy /czasowy) Zmień na klatkowy i najlepiej zapisz w formacie srt.



U mnie dysk 3,5" 1Tb Samsung Story Station Plus działa poprawnie na obu wejściach USB.

Klatek w filmie sie nie czepialem, czepilem sie tylko klatek w napisach. Co dziwne kazdy z odcinkow wg subedita ma 25 klatek.... jedne napisy sciagam z napi i smigaja, w drugim odcinku juz sie gubi - a jak poprawie predkosc napisow to jest ok, ale tylko na kompie :/


00:00:00
0:00:00
tych formatow W OGOLE nie czyta :| tzn. nie znajduje napisow.
 

Horhe Ortega

New member
A to niby dlaczego ??? Ja mam SEAGATE FreeAgent Go 500 GB i chodzi zaje...scie !!!
Może dlatego ,że np. pobór energii rozruchowej u kolegi może wynosić 2.9W-a u Ciebie 2.5W.Próbując zasilić z jednego USB(5V,500mA)-klapa zgodna z wzorem-5V x 500mA=2,5W.Twój rusza a kol. nie bo potrzebuje "na starcie" 580mA.Na dodatek najprawdopodobniej nawet już podczas odczytu pobiera 2.8W więc...Pamiętajmy że Samsung(prócz telewizorów oczywiście) robi też świetne właśnie dyski.
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Może dlatego ,że np. pobór energii rozruchowej u kolegi może wynosić 2.9W-a u Ciebie 2.5W.Próbując zasilić z jednego USB(5V,500mA)-klapa zgodna z wzorem-5V x 500mA=2,5W.Twój rusza a kol. nie bo potrzebuje "na starcie" 580mA.Na dodatek najprawdopodobniej nawet już podczas odczytu pobiera 2.8W więc...Pamiętajmy że Samsung(prócz telewizorów oczywiście) robi też świetne właśnie dyski.
Pisalem wczesniej w innym temacie o zasilaniu USB. Kumpel kupil TV/monitor Samsunga z mozliwoscia odtwarzania filmow z palca. Niestety dysku nie pociagnal ani jednego.
 

Horhe Ortega

New member
Nie czytałem ,ale to chyba coś a'la niezgodność towaru z umową skoro USB nie spełnia standardu.Ciekawe,skoro kontroler np. może umożliwić większy pobór ,to czy tu odwrotnie-zrobili celowo tak ,aby "umożliwiał" mniej.
 

BadBoy475

New member
Klatek w filmie sie nie czepialem, czepilem sie tylko klatek w napisach. Co dziwne kazdy z odcinkow wg subedita ma 25 klatek.... jedne napisy sciagam z napi i smigaja, w drugim odcinku juz sie gubi - a jak poprawie predkosc napisow to jest ok, ale tylko na kompie :/


00:00:00
0:00:00
tych formatow W OGOLE nie czyta :| tzn. nie znajduje napisow.

Z napisami sprawa jest prosta. Najlepiej napisy skonwertować do formatu srt i wtedy mamy 100% pewność że TV będzie je wyświetlał poprawnie.
Jeśli mamy napisy w formacie klatkowym {} to wystarczy w pierwszej linii wpisać poprawną prędkość klatek w filmie
np. {1}{1}25.000
i na TV też będzie wszystko OK.
Natomiast formatu czasowego jak już kolega zauważył TV nie obsługuje.
 

Wigash

New member
Klatek w filmie sie nie czepialem, czepilem sie tylko klatek w napisach. Co dziwne kazdy z odcinkow wg subedita ma 25 klatek.... jedne napisy sciagam z napi i smigaja, w drugim odcinku juz sie gubi - a jak poprawie predkosc napisow to jest ok, ale tylko na kompie :/


00:00:00
0:00:00
tych formatow W OGOLE nie czyta :| tzn. nie znajduje napisow.
po za tym co napisał kolega BadBoy475, moim zdaniem subedit to przerost formy do tak prostego zadania jak konwersja napisów. Po za tym czasami źle rozpoznaje ilość klatek w filmie. Najlepiej u mnie działa zestaw Qnapi (napiprojekt) oraz ToSrtConverter. Oba działają na zasadzie automatycznego wyszukiwania filmów w większej ilości - przydatne przy pobieraniu napisów do seriali. Jeszcze mnie nie zawiodły jeśli chodzi o synchro.
 

lelusz

New member
ok problem ogarnalem... trzeba bylo ustawic fps na 23,xxx a nie 25 jak poazywal subedit. zapisalem do srt i bedzie smigac (mam nadzieje).

Druga sprawa jeszcze- jakis inny program do masowej konwersji plikow ? tosrtconverter mi nie smiga bo nie mam ani x64 ani x86 ;)

A ten qnapi to to samo co napiprojekt czy jakas lepsza wersja ?
pozdro
 
Ostatnia edycja:

SATAn_

New member
Bez reklam

Jericho24

Member
Bez reklam
Nie czytałem ,ale to chyba coś a'la niezgodność towaru z umową skoro USB nie spełnia standardu.Ciekawe,skoro kontroler np. może umożliwić większy pobór ,to czy tu odwrotnie-zrobili celowo tak ,aby "umożliwiał" mniej.
NIe wiem czy niezgodnosc bo nie zagladalem do instrukcji. Jesli nawet napisali, ze port sluzy do podlaczenia nosnikow danych, to nie klamali.

Podobna sytuacja jest w wiezy samsunga, ktora odtwarza filmy. Widzi tylko jedna partycje i to w fat32. Filmy i muzyka musza byc umieszczone na glownym katalogu, bo glebiej plikow juz nie widzi. Zeby bylo smieszniej na plycie DVD z filmami i katalogami zachowuje sie OK.
 

Wigash

New member
ok problem ogarnalem... trzeba bylo ustawic fps na 23,xxx a nie 25 jak poazywal subedit. zapisalem do srt i bedzie smigac (mam nadzieje).

Druga sprawa jeszcze- jakis inny program do masowej konwersji plikow ? tosrtconverter mi nie smiga bo nie mam ani x64 ani x86 ;)

A ten qnapi to to samo co napiprojekt czy jakas lepsza wersja ?
pozdro
to co ty masz jeśli nie 64 i nie 32 bitowy system??
qnapi - to jest taka rozbudowana wersja napiprojekt. Nie wiem czy robili to ci sami ludzie, ale sprawdziłem na kilku przypadkach, że jak napiprojekt nie znajdzie napisów to w qnapi tez nie znajdzie. Najważniejsza zasada działania qnapi to tryb masowego pobierania napisów w zadanym katalogu. Więc idealne przy serialach.
Jest w sumie tylko jedna malutka upierdliwosc (dla mnie) nie pobiera napisów odrazu w srt i mam taka sytuację np.
pobieram napisy wyszukuje w qnapi, konwertuje w tosrtconverter, potem kasuję pliki txt i odswiezam zawartosc w PCSM. Jak znowu chce wyszukac napisy to albo muszę wybrać konkretne filmy do wyszukania napisow albo znowu pobieram napisy do wszystkich filmow jakie znajdzie, bo oczywiście nie widzi, że juz są napisy w SRT. Jak sobie to przeanalizujecie to pomyślicie ze to bzdura i tak pewnie jest, dlatego i tak jestem zadowolony z tej kombinacji: Qnapi+ToSrtConverter:popcorn:
 
Do góry