Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
przy poruszaniu tą głową, włosy przemieszczają się z opóźnieniem a w trakcie tego tracą ostrość czyli nie widać że są to włosy, po czym po zatrzymaniu znowu się pojawiają jako ostre.
Ja zauwazylem troche podobny efekt, ale w ciemnych miejscach obrazu - rozmazywanie czerni. Czesto powtarzal sie na slabym sygnale SD, ale podobne zachowanie widzialem rowniez na innych LCD roznych firm.

dla nie lubiących zakupów-online

dla nie zdecydowanych ogolono polska siec [znana:)] na pewno jest 40"

od 16.12 szykuje promo cena tv [-200 pln od samsunga na konto osobiste]
Masz na mysli lidera rtv i agd w Polsce? ;) Wlasnie obnizyli cene w sklepie internetowym na 2599.

A skad wiesz o dacie 16.12?
 
Ostatnia edycja:

leo_rex

New member
Jeśli nie konfigurowałeś routera i podpiąłeś "jakimś" kablem to daleko nie zajdziesz, ale faktycznie dziwne jest to że nie wyświetla adresu MAC telewizora.
Witam.

Mój router dzisiaj skonfigurowal znajomy informatyk /w pracy/.Wrócilem do domu i najpierw sprawdzilem ustawienia w komputerze - neostrada działa poprawnie.Potem podlaczyłem router do nbox nki - konfiguracja auto zaskoczyła w ciagu paru sekund, zapisałem ustawienia.W nboxie działa radio internetowe, więc sieć jest OK.You tube w nbox działa połowicznie - wyswietlaja sie miniatury poszczególnych filmow, ale gdy chce uruchomić jakiś film, to mam info: "pojawił sie błąd podczas uruchamiania filmu" i video nie "rusza".Sprawdzilem na koniec internet w Samsungu.Przelozylem kabel do gniazda LAN. a nasrepnie wszedlem w :ustawienia - sieć - konfiguracja auto i.....nic sie nie dzieje, zadne wartosci ustawien nie pojawiaja sie, a w teście sieci nadal mam komunikatu: błędny adres MAC.

P.S. Jesli chodzi o matryce, to ja mam w moim Samsungu LE40C650 typ: AA03.Przed zakupem gdzieś tu wyczytałem, ze te matryce w zasadzie nie ustępują tym SQ01 /kazałem w sklepie sprawdzić w kartonie ten typ/.Obraz /kontrast, kolory, czerń/ OK, ale pod kątem 45 - 50 stopni ekran nieco blednie - zastanawiam się nad zwrotem i wymianą.Jutro mam jeszcze zadzwonić do serwisu samsunga, bo kazano mi podać numer seryjny i na tej podstawie sprawdzą jaka tam ma być matryca zamontowana.
 
Ostatnia edycja:

iceman1500

New member
Ja nie zanotowałem w ostatnim czasie żadnych problemów z odtwarzaniem np. youtube albo ipla... na karcie WiFi (D-link DWA-140) wszystko smiga jak po lodzie...
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Nie rozumiem skad sie biora niektorym problemy z podlaczeniem tego TV do netu. Mam router Linksys W54GL, do ktorego dawno nie zagladalem. Siec w domu jest zrobiona po wifi z szyfrowamien WEP i filtrowaniem MAC. Przed kupnem C650 miesiac wczesniej pociagnalem kabel sieciowy (wtedy nie jest wymagane zadne ustawianie szyfrowania i filtrowania). Po zakupie TV podlaczylem pod kabel i nic nie robilem. Po wlaczeniu TV i wejsciu w InternetTV wszystko odpalilo bez problemu. Zatwierdzilem nowe aktualizacje, TV wylaczylem i wlaczylem i przez kilkanascie minut ogladania telewizji krecilo sie z boku kolko aktualizacji. Po tym wszystkim TV dalej dzialal bez problemu do momentu jego zwrocenia do sklepu - kiepska matryca ;)
 

leo_rex

New member
Nie rozumiem skad sie biora niektorym problemy z podlaczeniem tego TV do netu. Mam router Linksys W54GL, do ktorego dawno nie zagladalem. Siec w domu jest zrobiona po wifi z szyfrowamien WEP i filtrowaniem MAC. Przed kupnem C650 miesiac wczesniej pociagnalem kabel sieciowy (wtedy nie jest wymagane zadne ustawianie szyfrowania i filtrowania). Po zakupie TV podlaczylem pod kabel i nic nie robilem. Po wlaczeniu TV i wejsciu w InternetTV wszystko odpalilo bez problemu. Zatwierdzilem nowe aktualizacje, TV wylaczylem i wlaczylem i przez kilkanascie minut ogladania telewizji krecilo sie z boku kolko aktualizacji. Po tym wszystkim TV dalej dzialal bez problemu do momentu jego zwrocenia do sklepu - kiepska matryca ;)

...ale Panisko....i wszystko git....i nie oglądam juz telewizji, bo to strata czasu, bo: "do momentu jego zwrocenia do sklepu - kiepska matryca"......

P.S. Myślę, że już więcej nie będę tu na forum nikomu zawracać głowy swoimi problemami...
Zawsze się znajdzie jakiś super fachowiec wpieprzający innych, a już na pewno mnie!
 
Ostatnia edycja:

bojka

New member
Witajcie,

trochę trudu wymagało, aby móc coś napisać ;)

Od dłuższego czasu czytam tą część regularnie i zastanawia mnie tylko jedna rzecz.
Dlaczego wybraliście 40 cali a nie 46?
Czy były to czynniki pieniężne, czy może wielkość pokoju (odległość od tv)?
Pytam, bo jestem przed wyborem i wciąż zastanawiam się czy warto dopłacać 1000 zł za 6 cali (boję się że tv 40" będzie za mały, a 46" za duży).

Znam część odpowiedzi, żeby porównać w sklepie :>) tam to 46 to naprawdę mały TV a w pokoju będą inne wrażenia.

[dodam, że przeczytałem całość]
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witajcie,

trochę trudu wymagało, aby móc coś napisać ;)

Od dłuższego czasu czytam tą część regularnie i zastanawia mnie tylko jedna rzecz.
Dlaczego wybraliście 40 cali a nie 46?
Czy były to czynniki pieniężne, czy może wielkość pokoju (odległość od tv)?
Pytam, bo jestem przed wyborem i wciąż zastanawiam się czy warto dopłacać 1000 zł za 6 cali (boję się że tv 40" będzie za mały, a 46" za duży).

Znam część odpowiedzi, żeby porównać w sklepie :>) tam to 46 to naprawdę mały TV a w pokoju będą inne wrażenia.
[dodam, że przeczytałem całość]
46 w sklepie maly, 40 w domu w sam raz. Wszystko zalezy z jakiej kto odleglosci oglada. Moja kuzynka ma '55 i oglada z 2,5-3m. 1sze wrazenie - o fuck!, po 30min ogladania przyzwyczailem sie ;). Ja biore 40. Gdyby byla wersja 42, to tez bym wzial.

...ale Panisko....i wszystko git....i nie oglądam juz telewizji, bo to strata czasu, bo: "do momentu jego zwrocenia do sklepu - kiepska matryca"......

P.S. Myślę, że już więcej nie będę tu na forum nikomu zawracać głowy swoimi problemami...
Zawsze się znajdzie jakiś super fachowiec wpieprzający innych, a już na pewno mnie!
Ogladac ogladam, na starym CRT 20 ;)
 
Ostatnia edycja:

speedi

New member
Witam forumowiczow.
Jestem tu nowy na forum i mam pytanie odnosnie TV Le32C650.
Moja mama zakupila tydzien temu w/w TV w sklepie internetowym neo24.pl.
Ja dopiero dzis mialem okazje sie nim pobawic i stwierdzam ,ze ten Tv ma slabe kąty.:evil:
Szukalem na obudowie naklejki z informacja o matrycy lecz nie ma zadnej naklejki oprucz tej duzej na tylnej obudowie.
Czytalem ,ze w w/w TV wystepuja rozne matryce i byc moze trafila sie mojej mamie akurat ta najslabsza.
Prosze o info jak moge sprawdzic jaka jest matryca?
Mam jeszcz 2 dni na oddanie TV.
Dziekuje z gory za info.

speedi

ps:znalazlem naklejke ktora jest w srodku pod kratka na tylnej sciance i jest na niej taki napis:
AU Optronics
AU31H43ABCTW8CN2A1K00HX
BMA 1047
Model:T315HW04 V.3


Czy moze ktos napisac cokolwiek na jej temat?
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam forumowiczow.
Jestem tu nowy na forum i mam pytanie odnosnie TV Le32C650.
Moja mama zakupila tydzien temu w/w TV w sklepie internetowym neo24.pl.
Ja dopiero dzis mialem okazje sie nim pobawic i stwierdzam ,ze ten Tv ma slabe kąty.:evil:
Szukalem na obudowie naklejki z informacja o matrycy lecz nie ma zadnej naklejki oprucz tej duzej na tylnej obudowie.
Czytalem ,ze w w/w TV wystepuja rozne matryce i byc moze trafila sie mojej mamie akurat ta najslabsza.
Prosze o info jak moge sprawdzic jaka jest matryca?
Mam jeszcz 2 dni na oddanie TV.
Dziekuje z gory za info.

speedi

ps:znalazlem naklejke ktora jest w srodku pod kratka na tylnej sciance i jest na niej taki napis:
AU Optronics
AU31H43ABCTW8CN2A1K00HX
BMA 1047
Model:T315HW04 V.3

Czy moze ktos napisac cokolwiek na jej temat?
Ja w tym rozmiarze nie spotkalem naklejki na boku, wiec mozliwe ze jest tylko jeden rodzaj matrycy.
 

speedi

New member
Moj szwagier ma LE32B650 z matryca AA01 i na jego TV kąty są o niebo lepsze.
Nie mialem mozliwosci porownania z innym TV
Obraz jest ok, kolory , kontrast, czyta filmy z usb al ciagle meczą mnie te kąty:sad:
Czy ktos z forumowiczow posiada 32 cali z taka matryca jak w mojej mamy tv?
 

cvbs

New member
Ja nie zanotowałem w ostatnim czasie żadnych problemów z odtwarzaniem np. youtube albo ipla... na karcie WiFi (D-link DWA-140) wszystko smiga jak po lodzie...

słyszałem że nie wszystkie karty D-link DWA-140 współpracują z tym TV można wiedzieć po czym poznać karte poprawnie działającą z tym TV ?
 

aquariusmax

New member
Witam.
Temat matryc był już omawiany dość obszernie, aczkolwiek chciałbym dodać moje trzy grosze.
Miałem po kolei w domu 3 sztuki telewizora 40C650 (zakup dokonany w lipcu 2010) przez kilka tygodni każdy (ostatni do dzisiaj). Ustawiałem wszystkie dość dokładnie.

1. Pierwszy z matrycą AA03. Kupiłem go nie znając się na różnicach w matrycach. Obraz miał mocną (nie mylić z dobrą) czerń i miał taki blask (lubię to) typowy dla Samsungów z błyszczącą matrycą. Obraz na kanałach SD z kablówki był niezły (szumy były dobrze rozmywane i oglądało się pod tym aspektem dobrze). Niestety napisy były rozmyte (w porównaniu do SONY 32P5550 tragedia). Na ekranie miał widoczne chmurki. W zależności od kąta patrzenia 2 do 6 sztuk. Do tego dopatrzyłem się około 30 świecących na stałe kolorowych subpikseli. Z tego ostatniego powodu TV wymieniłem.

2. Nowa sztuka AA03 była bardzo podobna. Szumy rozmywane. Napisy niestety też. 0 bad pikseli.
Niestety pod niewielkim kątem było mocno widać świecące świetlówki (jedna pionowa świetlówka w środku i dwie pary świetlówek na zewnątrz - takie nawiasy). Oddałem tego "batmana" czym prędzej (po 2 tygodniach).

3. Kierownik sklepu (rozsądny człowiek) ze sklepu "nie z tej ziemi" zaproponował poczekać na nową dostawę. Byłem dość rozczarowany marką. Nie spodziewając się czegoś innego, dostałem tym razem SQ01. Jakież było moje zdziwienie jak włączyłem i zobaczyłem OSTRY obraz z OSTRYMI napisami (prawie jak w SONY). Szumy tym razem było już mocniej widać (kablówka SD) - były po prostu wyostrzone. Trochę widać jedną świetlówkę w poprzek ekranu. Dodatkowo czerń staje się fioletowa lub czerwona pod kątem. Ale już dałem sobie spokój. Poza tym buczy inverter przy podświetleniu mniejszym niż 20 oraz bardzo buczy przy VGA.

Reasumując:
- jeśli ktoś twierdzi, że nie widzi różnicy pomiędzy matrycami AA03 a SQ01, to albo jest ślepy, albo nie wiedział obu tych matryc w akcji w porównywalnych warunkach przez dłuższy czas.

Wg mnie:
AA03 a. matryca ładnie rozmywa niedoskonałości sygnału SD kablówki
b. czerń ma blask (po prostu kolor szary jest wyświetlany jako czarny) - przy typowych ustawieniach
c. napisy są dość rozmyte (ustawianie nie poprawia sytuacji)
d. kąty widzenia dobre
e. podświetlenie - wstyd

SQ01 a. szumy sygnału SD kablówki są widoczne (takie szare lub czarne kropki)
b. czerń jest dość mocna
c. napisy są ostre
d. kąty są dobre
e. podświetlenie - wstyd
f. czerń pod kątem jest fioletowa lub czerwona
g. inverter burczy przy mniejszym podświetleniu, przełączaniu kanałów i przez złącze VGA

Dysponuję fotkami pokazującymi jak SAMSUNG nie potrafi zrobić dobrego poświetlenia. Śmiem twierdzić, że nie ma idealnego podświetlenia. Każdy egzemplarz jest inny.
 

slimak

New member
Bez reklam
Witam forumowiczow.
Jestem tu nowy na forum i mam pytanie odnosnie TV Le32C650.
Moja mama zakupila tydzien temu w/w TV w sklepie internetowym neo24.pl.
Ja dopiero dzis mialem okazje sie nim pobawic i stwierdzam ,ze ten Tv ma slabe kąty.:evil:
Szukalem na obudowie naklejki z informacja o matrycy lecz nie ma zadnej naklejki oprucz tej duzej na tylnej obudowie.
Czytalem ,ze w w/w TV wystepuja rozne matryce i byc moze trafila sie mojej mamie akurat ta najslabsza.
Prosze o info jak moge sprawdzic jaka jest matryca?
Mam jeszcz 2 dni na oddanie TV.
Dziekuje z gory za info.

speedi

ps:znalazlem naklejke ktora jest w srodku pod kratka na tylnej sciance i jest na niej taki napis:
AU Optronics
AU31H43ABCTW8CN2A1K00HX
BMA 1047
Model:T315HW04 V.3


Czy moze ktos napisac cokolwiek na jej temat?

Mogłeś przeczytać choć ostatnie trzy dni tego tematu. :|
http://www.hdtv.com.pl/forum/592509-post2549.html
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam.
Temat matryc był już omawiany dość obszernie, aczkolwiek chciałbym dodać moje trzy grosze.
Miałem po kolei w domu 3 sztuki telewizora 40C650 (zakup dokonany w lipcu 2010) przez kilka tygodni każdy (ostatni do dzisiaj). Ustawiałem wszystkie dość dokładnie.

1. Pierwszy z matrycą AA03. Kupiłem go nie znając się na różnicach w matrycach. Obraz miał mocną (nie mylić z dobrą) czerń i miał taki blask (lubię to) typowy dla Samsungów z błyszczącą matrycą. Obraz na kanałach SD z kablówki był niezły (szumy były dobrze rozmywane i oglądało się pod tym aspektem dobrze). Niestety napisy były rozmyte (w porównaniu do SONY 32P5550 tragedia). Na ekranie miał widoczne chmurki. W zależności od kąta patrzenia 2 do 6 sztuk. Do tego dopatrzyłem się około 30 świecących na stałe kolorowych subpikseli. Z tego ostatniego powodu TV wymieniłem.

2. Nowa sztuka AA03 była bardzo podobna. Szumy rozmywane. Napisy niestety też. 0 bad pikseli.
Niestety pod niewielkim kątem było mocno widać świecące świetlówki (jedna pionowa świetlówka w środku i dwie pary świetlówek na zewnątrz - takie nawiasy). Oddałem tego "batmana" czym prędzej (po 2 tygodniach).

3. Kierownik sklepu (rozsądny człowiek) ze sklepu "nie z tej ziemi" zaproponował poczekać na nową dostawę. Byłem dość rozczarowany marką. Nie spodziewając się czegoś innego, dostałem tym razem SQ01. Jakież było moje zdziwienie jak włączyłem i zobaczyłem OSTRY obraz z OSTRYMI napisami (prawie jak w SONY). Szumy tym razem było już mocniej widać (kablówka SD) - były po prostu wyostrzone. Trochę widać jedną świetlówkę w poprzek ekranu. Dodatkowo czerń staje się fioletowa lub czerwona pod kątem. Ale już dałem sobie spokój. Poza tym buczy inverter przy podświetleniu mniejszym niż 20 oraz bardzo buczy przy VGA.

Reasumując:
- jeśli ktoś twierdzi, że nie widzi różnicy pomiędzy matrycami AA03 a SQ01, to albo jest ślepy, albo nie wiedział obu tych matryc w akcji w porównywalnych warunkach przez dłuższy czas.

Wg mnie:
AA03 a. matryca ładnie rozmywa niedoskonałości sygnału SD kablówki
b. czerń ma blask (po prostu kolor szary jest wyświetlany jako czarny) - przy typowych ustawieniach
c. napisy są dość rozmyte (ustawianie nie poprawia sytuacji)
d. kąty widzenia dobre
e. podświetlenie - wstyd

SQ01 a. szumy sygnału SD kablówki są widoczne (takie szare lub czarne kropki)
b. czerń jest dość mocna
c. napisy są ostre
d. kąty są dobre
e. podświetlenie - wstyd
f. czerń pod kątem jest fioletowa lub czerwona
g. inverter burczy przy mniejszym podświetleniu, przełączaniu kanałów i przez złącze VGA

Dysponuję fotkami pokazującymi jak SAMSUNG nie potrafi zrobić dobrego poświetlenia. Śmiem twierdzić, że nie ma idealnego podświetlenia. Każdy egzemplarz jest inny.

Ehe, jasne. Szumy ekranu i matryca...ekhm, jaki to ma związek bo nie łapię? Według mnie jak i mnóstwa osób z avforums to właśnie aa/ac ma ostrzejszy obraz od sq (ogólnie). Jakim cudem napisy są rozmyte na jednej matrycy 1080p a na drugiej nie? Każda matryca aa na jakiej oglądałem nawet divixa daje taki sam obraz jak kazdy inny panel. Czerń "mocna" której nie mylic z "dobrą"...wtf? Na aa szare jest czarne...nie umiesz ustawić gammy czy to ja nie rozumiem o co Ci chodzi? Co ma blask (jakkolwiek to rozumieć) do tego czy szary jest zbyt ciemny? Jakim cudem czerń o jasności 0.05 (panel aa amva3 ma trochę większą jasność od sq spva i stąd różnica) jest jakkolwiek gorsza od 0.04? Ustawiasz o 1 niżej podświetlenie i masz to samo.
 

aquariusmax

New member
Ehe, jasne. Szumy ekranu i matryca...ekhm, jaki to ma związek bo nie łapię? Według mnie jak i mnóstwa osób z avforums to właśnie aa/ac ma ostrzejszy obraz od sq (ogólnie). Jakim cudem napisy są rozmyte na jednej matrycy 1080p a na drugiej nie? Każda matryca aa na jakiej oglądałem nawet divixa daje taki sam obraz jak kazdy inny panel. Czerń "mocna" której nie mylic z "dobrą"...wtf? Na aa szare jest czarne...nie umiesz ustawić gammy czy to ja nie rozumiem o co Ci chodzi? Co ma blask (jakkolwiek to rozumieć) do tego czy szary jest zbyt ciemny? Jakim cudem czerń o jasności 0.05 (panel aa amva3 ma trochę większą jasność od sq spva i stąd różnica) jest jakkolwiek gorsza od 0.04? Ustawiasz o 1 niżej podświetlenie i masz to samo.

1. Chodziło mi o szumy sygnału kablówki SD (np. TVP2), a nie matrycy. Na satelicie sygnał HD jest bardzo dobry niezależnie od matrycy (np. Luxe TV HD).
2. Matryca AA03 ma innego kształtu segmenty subpikseli, dlatego obraz jest jednak trochę inny (wg mnie lekko rozmyty, ale lepiej "ukrywa szumy sygnału SD i makrobloki na DVB-T np. TVP Info).
3. Jak podciągnę gamma, to jeszcze bardziej widać kropki szumu (lubię siedzieć 2,5m od odbiornika).
4. Blask czarnego koloru, to subiektywne odczucie. Proponuję porównać w sklepie obraz samsungów na świecącej matrycy 40C650 i inne telewizory np. SONY (na matowej bez szyby np. 40EX500).
5. Parametry to jedno, odbiór to drugie. Jak nie miało się kilku telewizorów w domu przez kilka tygodni, to można nie zauważyć różnicy. Ja jestem czuły na ostrość napisów.
6. SQ01 buczy. Na obu sztukach AA03 nie zauważyłem takiego objawu. Wydaje mi się, że jest to efekt losowy np. ma go 80% TV, ale tylko 20% osobom to przeszkadza. Czytałem, że w Niemczech wymieniają jedną płytkę z inverterem lub wylutowują kondensator (podobno służy do redukcji zakłóceń - nowe normy).
 

yugo25

New member
.

Model jest mega mocny! Pod każdym względem. Od 3 miesięcy mam 37 cali i na szczęście nic mi nie brzęczy. Za kilka dni rodzice, pod wrażeniem moich 37 odbiorą ten sam model ale 40 calowy.

Ale do miodu dodam trochę małego optymizmu, dziegciu i pytanka.

1. Jedyna rzecz jak mnie wkurza to w pilocie przycisk potwierdzenia. Nie mam specjalnie grubych paluchów, ale zamiast OK wciskam jedną ze strzałek - góra, dół, rzadko lewa prawa. Czy gdzieś są w sprzedaży takie półkulowe gumki w kolorze czerwonym, abym mógł je przykleić na ten przycisk?

2. Czy ktoś się spotkał z adaptacją Media Play pod linuksa. Konkretnie Ubuntu. Z win mam tylko 2000 a Sam obsługuje tylko XP i Vistę.

3. W pytaniu 2 jest pytanie kolejne. W TV w "menu łącza", mam oprócz HDMI i itd. dwóch użytkowników/użytkowniczkę po lan i moge przeglądać ich zdjęcia filmy... internet mam bez urządzenia typu modem, jest dostarczana bezpośrednio po skrętce (kabel internetowy). Czy to jest wina oprogramowania Samsunga, czy raczej (tak przypuszczam) braku odpowiedniej ochrony w sieci.

4. optymistyczny koniec. Czy to prawda, że ten model wśród ekspertów został produktem roku 2010 w rodzinie LCD?

5. Czasami jak zbyt szybko operuję pilotem np. w menu zawiesza sie i restartuje. Też tak mieliście?
 

top25www

New member
A ja myślałem ze tylko 37" buczą - załamka. Czy ktoś jeszcze ma buczącego 40" ?

Czy poprzednie AA też miały podobny objaw?
Mam 40" od 5 miesięcy absolutnie nic nie buczy. Skalowanie divx tych powyżaj 1,4Gb jest bardzo dobre - na tyle, że nie każdy film opłaca się ściągać w 720p czy 1080p(wyjątkiem są bajki)
Mam jednak zastrzeżenia do zbyt dużej ilości czerni(brak ciemnych odcieni) temat śledzę od dawna jednak ostatnio czytałem, że to kwestja ustawienia gamma, czy ktoś mógł by coś pomóc?
 

yugo25

New member
Witajcie,

trochę trudu wymagało, aby móc coś napisać ;)

Od dłuższego czasu czytam tą część regularnie i zastanawia mnie tylko jedna rzecz.
Dlaczego wybraliście 40 cali a nie 46?
Czy były to czynniki pieniężne, czy może wielkość pokoju (odległość od tv)?
Pytam, bo jestem przed wyborem i wciąż zastanawiam się czy warto dopłacać 1000 zł za 6 cali (boję się że tv 40" będzie za mały, a 46" za duży).

Znam część odpowiedzi, żeby porównać w sklepie :>) tam to 46 to naprawdę mały TV a w pokoju będą inne wrażenia.

[dodam, że przeczytałem całość]

Od wczoraj moje dziadki mają 40 cali c650 i optycznie wydaje się mały w pokoju 3,8 na 4,5 metra. Nawet jak się patrzy z 2 metrów. Zganiam to na umiejscowienie telewizora, miedzy szafą, a komodą. Przytłaczają go. Ja mam w pokoju 3 na 3 m 37 calowy centralnie na komodzie, na 1,2 metra od podłogi. Jak obraz na ścianie. Po bokach nic nie ma. Efekt jest taki, że wszyscy dziś mówią, że to ja mam większy telewizor, albo, że zamówiłem dziadkom zamiast 40, 37 cali... Powiem ci tak, przy tej jakości obrazu uważam, że dziadeczki powinni mieć 55 cali lub nawet 60.

Ale równocześnie wraca rozsądek, takie modele kosztują odpowiednio ponad 5 tys. i ponad 8 tys. Za 40-stkę dali 2440 zł i to za pożyczkę. Mogli też kupić w podobnej cenie jakieś tv pod 50 cali, model z roku 2007 lub 2008 roku. Odradziłem. Lepszy mały, a żyleta, niż duże pudło, na którym owszem coś widać, ale tak jakby sie oglądało telewizor z anteny siatkowej z odległości 20 cm.

Jak ci kasa nie wypada z kieszeni, to wybierz kompromis. Jak gubisz kase bo masz, kupuj jak największy TV z serii C. Z sygnału cyfrowego (ja mam N) myślę, że możesz oglądać spokojnie z odległości 4-5 metrów mając 55 lub 60 cali. Ja 37 cali oglądam z odległości 2-2,6 metra. I jest bardzo dobrze.
 
Do góry