Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

leo_rex

New member
Testowałem juz wszystkie wyjscia LAN z tego routera /1 - 4/ i nic.Lampka swiecila sie przy wszystkich.Do routera mam podlaczony tylko TV Samsung i zadne inne urzadzenie.Nie mam wifi.
Zaznaczam, ze kiedys probowalem tez podlaczyc nbox nki do internetu i tez bez powodzenia.

P.S. Do konfiguracji wchodze w Samsungu nastepujaco: ustawienia - sieć - kablowa, konfiguracja
sieci - auto.
Po wszystkim wchodze jeszcze do testu sieci, bo nic sie nie dzieje i tam czytam:" Adres MAC (00:00:00:00:00:00), błędny adres MAC.Skontaktuj sie..........
Chyba odpuszcze....Juz nic sie nie da zrobic.Dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Adrianox360

New member
Chciałbym zapytać Was czy są różnice w matrycach między telewizorem samsung le40c650 a le46c650?
Odpowie mi ktoś rzetelnie czy obraz w le46c650 jest lepszy czy gorszy od Sony 46ex500 zarówno w HD i SD. Sory za ponowne pytanie ale od tego zależy, który wybiorę telewizor.
 

dziubas

New member
leo_rex
W ogóle konfigurowałeś ten modemo - router czy tylko na zasadzie podpiąć kabel i ma działać. Bo jeżeli to drugie to sam sobie nie poradzisz. Zaproś kumpla co zna się na sieciach.

Adrianox360
Nikt raczej nie odpowie bo było. Poszukaj i poczytaj. Po co nawracać do tego samego po kilka razy.
 
Ostatnia edycja:

Enagem

New member
Chciałbym zapytać Was czy są różnice w matrycach między telewizorem samsung le40c650 a le46c650?
Odpowie mi ktoś rzetelnie czy obraz w le46c650 jest lepszy czy gorszy od Sony 46ex500 zarówno w HD i SD. Sory za ponowne pytanie ale od tego zależy, który wybiorę telewizor.

Bardzo trudno doradzić komuś,który z tych dwóch telewizorów ma lepszy obraz.Są to bardzo zbliżone modele i jakościowo porównywalne.A ocena obrazu to sprawa subiektywna i wiele zależy od własnych preferencji.Zakładam,że znasz i akceptujesz wady obecnej technologii lcd i wymagania co do sygnału.
Udaj się do sklepu,poproś o podłączenie tv do tego samego źródła sygnału i porównaj.
Jeżeli nie masz takiej możliwości to kieruj się ulubioną marką,wyglądem itp.Gwarantuję,że w przypadku tych dwóch modeli będziesz zadowolony niezależnie który wybierzesz.Kilka lat temu,zaryzykowałem i wybrałem mój pierwszy telewizor Samsunga.Nie zawiodłem się,a nawet jestem zadowolony,tak że wczoraj kupiłem trzeciego samsunga do konsoli Ps3.Poprzednio kupowałem sprzęt Sony,kamera,tv,dvd,ale trochę się zawiodłem,większość rzeczy prędzej czy później lądowała w serwisie.Myślę,że prawdziwe Sony zostało w złotej erze trynitrona.
 

tarinQ

New member
Mam jakąs dziwną naklejke na matrycy nie ma tam oznaczen itp
nie potrafie zrobic foto przez te dziury ale napisane mam
m.in.
AU OPTROIC XXXXG
manufactured 10/18
MADE ID CHINA (S1)
BMA 5046
MODEL:T315HW04 V.3
ORAZ 2 KODY PASKOWE ( Z DOSC DLUGIMI PODPISAMI ZNAKOW )

IDZIE to rozszyfrować?
 

Horhe Ortega

New member
Matryca ciut słabsza od samsungowej(praktycznie chodzi głównie o osiągalny kontrast/czerń).Wracając do tematu pendrive , to faktycznie bardziej opłacalny jest dysk.Jednak pen jest praktyczny-bo nie tak delikatny i malutki.Mam Toshibę i jest b.dobra.Swego czasu kupiłem za 100PLN i i tak była to b.dobra cena(normalnie ~160PLN).Teraz jest od 75PLN więc warto , bo chociaż ustępuje wydajnością najdroższym-to trzyma się nieźle więc polecam-Pendrive Toshiba GINGA 16GB (THNU016GC) - porównanie cen w sklepach internetowych
 

tarinQ

New member
Dzieki za odczyt z matrycy ...:) czyli jaki to bedzie skrót??
czyli rozumiem ze trafilem na tą po srodku a nie ta najgorsza??
Samsung>AUO> "X"


czy po rejestracji produktu przyszedł wam jakis mail potwierdzenie/aktywacja?
po ilu dniach dochodzi przewaznie?
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Chciałbym zapytać Was czy są różnice w matrycach między telewizorem samsung le40c650 a le46c650?
Odpowie mi ktoś rzetelnie czy obraz w le46c650 jest lepszy czy gorszy od Sony 46ex500 zarówno w HD i SD. Sory za ponowne pytanie ale od tego zależy, który wybiorę telewizor.
Ja bym na TWoim miejscu w ogole pominal te TV i poszukal jakiejs innej firmy. Te dwa modele sa badziewiaste ;)
 

fenek

Member
Youtube

Witam Panowie.
Działa Wam przez ostatnie dni aplikacja Youtube na TV. Bo mi wszystko działa oprócz właśnie niej. Wcześniej działała poprawnie i nie wiem o co kaman. Dzięki
 

leo_rex

New member
Ja bym na TWoim miejscu w ogole pominal te TV i poszukal jakiejs innej firmy. Te dwa modele sa badziewiaste ;)

....czy ta odpowiedz jest rzetelna?? Ja akurat posiadam model samsunga LEC650 /pewnie tez badziewny w ocenie kolegi Jericho24/ i nie bronie akurat tych wymienionych.Jednak okreslenie "badziewne" bez wnikliwej analizy sprzetu wydaje mi sie /bez urazy/ nieco sztubackie /delikatnie rzecz ujmując/.....i to pisze "senior member", a myślałem, ze jakis "gość", ktory sie zalogowal na chwile........

P.S. Jestem na tym forum od niedawna i odbieram je pozytywnie, otrzymałem porady dot. podlaczenia routera do TV za co dziekuje.Takich fachowych porad oczekuję.....
 
Ostatnia edycja:

Jjr

New member
Witam, trochę głupie pytanie:)
Czy samsungi 40c650 są robione w 2 rodzajach 60hz i 100hz?

Kupiłem LCDka 100hz a patrze w instrukcji i naklejce na tyle jest napisane 60hz;/ chyba że coś źle rozumiem:)

Dziękuję za odpowiedzi!
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
To nie chodzi o odswiezanie ekranu.


samsung w tym modelu stosuje 2 systemy

Clear Motion Rate 200hz [4x50]


Clear Motion Rate (CMR) zamiast tradycyjnego " odświeżania "w celu zrekompensowania niedokładności pomiaru rozdzielczosci w scenie w ruchu. CMR jest określona przez trzy czynniki, w tym panel TV, przetwarzania wideo i technologii podświetlenia. W porównaniu do odświeżania , CMR może odzwierciedlać rzeczywiste możliwości przetwarzania zdjęć w ruchu i dokładny pomiar rozdzielczości w scenie w ruchu.
Na przykład TV serii C650 dysponuje 200 CMR, co odpowiada 200 klatek na sekundę (fps), która produkuje płynniejszy obraz.

100Hz Motion Plus

Określenie 100Hz Motion Plus to marketingowa nazwa układu kompensacji ruchu i nie oznacza, że telewizor pracuje z odświeżaniem 100Hz.
"Reduktor juddera i poprawiacz ostrości obiektów w ruchu"
 
Ostatnia edycja:

User27

New member
Ma 3 dni 40" c650 i troche dłubałem przy motion plus i ustawiłem na standardowe i mam pytanie jest oryginalnie ustawione po wyciągnięciu z pudła tzn fabrycznie bo nie zapamietałem. Wyłączone jest czy może na czyms innym ustawione?
 

iceman1500

New member
Witam
Ja od niedawna posiadam dwa modele z seri C650
40C650 - SQ01
46C650 - AA01
Nie znajduje jakiś różnic między tymi modelami jak i matrycami... Jakość obrazu jest świetna... za pomocą karty wifi (D-link DWA-140) elegancko śmiga IPLA (jakość HD), youtube - choć przydałoby się więcej widgetów (możliwość dodania jakiegoś radia internetowego)... odczytywanie jakichkolwiek filmów z usb - coś pięknego :D
Do TV mam podłączone Geniusy G550 - piękna jakość dźwięku...
Ogólnie wrażenie - bardzoo pozytywne...a wybrałem te modele dzięki tego FORUM...na początku chciałem LEDa 37' (w tej cenie)...
nie żałuje zmiany decyzji :bober:
 

Jericho24

Member
Bez reklam
....czy ta odpowiedz jest rzetelna?? Ja akurat posiadam model samsunga LEC650 /pewnie tez badziewny w ocenie kolegi Jericho24/ i nie bronie akurat tych wymienionych.Jednak okreslenie "badziewne" bez wnikliwej analizy sprzetu wydaje mi sie /bez urazy/ nieco sztubackie /delikatnie rzecz ujmując/.....i to pisze "senior member", a myślałem, ze jakis "gość", ktory sie zalogowal na chwile........

P.S. Jestem na tym forum od niedawna i odbieram je pozytywnie, otrzymałem porady dot. podlaczenia routera do TV za co dziekuje.Takich fachowych porad oczekuję.....
Po 1sze tak jak sam piszesz jestes na tym forum od niedawna - czyli nie jestes w temacie. Przeczytaj caly temat (a nie tylko jego naglowek) to bedziesz wiedzial o co chodzi. Zreszta od tego piwinienes zaczac przed pisaniem pierwszego posta w kazdym temacie.
Po 2gie na jakiej podstawie oceniasz wypowiedzi/wiedze/doswiadczenie ludzi? Po ilosci postow na koncie i stazu na forum?? To gratuluje!
 

grzewoj

New member
Po 1sze tak jak sam piszesz jestes na tym forum od niedawna - czyli nie jestes w temacie. Przeczytaj caly temat (a nie tylko jego naglowek) to bedziesz wiedzial o co chodzi. Zreszta od tego piwinienes zaczac przed pisaniem pierwszego posta w kazdym temacie.
Po 2gie na jakiej podstawie oceniasz wypowiedzi/wiedze/doswiadczenie ludzi? Po ilosci postow na koncie i stazu na forum?? To gratuluje!

A może napiszesz w końcu dlaczego uważasz ten telewizor za badziewny? Czytając ten temat niekoniecznie dochodzi się do takiego wniosku.
 
Do góry