Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
A może napiszesz w końcu dlaczego uważasz ten telewizor za badziewny? Czytając ten temat niekoniecznie dochodzi się do takiego wniosku.
Kolego, przeczytaj zawartosc calego tematu to bedziesz wiedzial co mialem na mysli. Ci, ktorzy przeczytali, nie musza zadawac glupich pytan i rozumieja moja wypowiedz.
 

grzewoj

New member
Kolego, przeczytaj zawartosc calego tematu to bedziesz wiedzial co mialem na mysli. Ci, ktorzy przeczytali, nie musza zadawac glupich pytan i rozumieja moja wypowiedz.

Czytam ten temat od początku jego powstania. TV ma wady jak każdy, ma też wiele zalet, określenie "badziewny" jest mało obiektywne, do tego nie wiadomo w ogóle czego się dotyczy. Poza tym kolego nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi...
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Czytam ten temat od początku jego powstania. TV ma wady jak każdy, ma też wiele zalet, określenie "badziewny" jest mało obiektywne, do tego nie wiadomo w ogóle czego się dotyczy. Poza tym kolego nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi...
Widocznie za malo uwaznie. Ulatwie Wam. Przeczytajcie moje wypowiedzi w tym temacie to stanie sie jasnosc.
 

leo_rex

New member
Ustawienia obrazu: Samsung LE40C650

Witam.

Chcialbym zaproponować taki mały "ranking", może propozycję ustawień obrazu w TV Samsung LE40C650...Ja osobiście miałem spore problemy zanim znalazłem optymalne /dla mnie/ ustawienia.Znalezione tu na forum ustawienia sciagnięte z jakiejś anglojęzycznej strony zupełnie "rozjechały" mi obraz.Może Wy też zaproponujecie swoje ustawienia....
Moje są takie:
Tryb: Standardowy
podswietlenie: 12
kontrast: 79
jasnosc: 73
ostrosc: 70
kolor:35
odcien (Z/C): Z49/C51
razwiazanie Eco:
-oszczedzanie energii: niskie
-czujnik eco: wylaczony

Ustawienia zaawansowane:
tonacja czerni: najciemniejsza
kontrast dynamiczny: sredni
glebia czerni: 0
gamma: +1
przestrzen kolorow: domyslne
balans bieli: domyslny
odciec skory: 0

Opcje obrazu:
ton kolorow: normalny
poziom czerni HDMI: Niskie
Tryb filmu: Auto 1
Motion Plus: Wyrazny

P.S. Moze to sie wydać dla niektorych mało odkrywcze /bynajmniej dla początkujących użytkownikow/ ale chcialbym podpowiedzieć nowym włascicielom tego TV, ze ustawienia dzwieku podczas ogladania filmów z USB zmienic mozna wciskając "Tools" w pilocie.
 
Ostatnia edycja:

skorpion75

New member
Witam.

Chcialbym zaproponować taki mały "ranking", może propozycję ustawień obrazu w TV Samsung LE40C650...Ja osobiście miałem spore problemy zanim znalazłem optymalne /dla mnie/ ustawienia.Znalezione tu na forum ustawienia sciagnięte z jakiejś anglojęzycznej strony zupełnie "rozjechały" mi obraz.Może Wy też zaproponujecie swoje ustawienia....
Moje są takie:
Tryb: Standardowy
podswietlenie: 12
kontrast: 79
jasnosc: 73
ostrosc: 70
kolor:35
odcien (Z/C): Z49/C51
razwiazanie Eco:
-oszczedzanie energii: niskie
-czujnik eco: wylaczony

Ustawienia zaawansowane:
tonacja czerni: najciemniejsza
kontrast dynamiczny: sredni
glebia czerni: 0
gamma: +1
przestrzen kolorow: domyslne
balans bieli: domyslny
odciec skory: 0

Opcje obrazu:
ton kolorow: normalny
poziom czerni HDMI: Niskie
Tryb filmu: Auto 1
Motion Plus: Wyrazny

P.S. Moze to sie wydać dla niektorych mało odkrywcze /bynajmniej dla początkujących użytkownikow/ ale chcialbym podpowiedzieć nowym włascicielom tego TV, ze ustawienia dzwieku podczas ogladania filmów z USB zmienic mozna wciskając "Tools" w pilocie.
Poszukaj dokładnie. Są podane co najmniej 4 rodzaje ustawień obrazu dl le40c650.

DOKŁADNIE szukaj! *:)
 

dominikgd

New member
to jeszcze raz z problemem,
Posiadam film który posiada 4 foldery w jednym z nich (stream) są 32 pliki w formacie m2ts. Po zmianie na avi oraz na mkw tv ich w ogóle nie widzi.
oto parametry
Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 3 klatki
ID kodeka : 27
Czas trwania : 1 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 7.308 Kb/s
Nominalna przepływaność : 6.737 Kb/s
Przwpływność maksymalna : 40,0 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.147
Rozmiar strumienia : 79,9 MB (76%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 78 r1310 ec46ace
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=3 / slices=4 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=24 / keyint_min=1 / scenecut=40 / rc_lookahead=24 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=6737 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=17500 / vbv_bufsize=14500 / ip_ratio=1.10 / aq=1:1.0

Audio #1
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : 130
Czas trwania : 1 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 16,5 MB (16%)
Język : Angielski

Audio #2
ID : 4353 (0x1101)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : 129
Czas trwania : 1 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 4,21 MB (4%)
Język : Polski

Posiadam org soft od kupna 2001
 

Wigash

New member
Witam.

Chcialbym zaproponować taki mały "ranking", może propozycję ustawień obrazu w TV Samsung LE40C650...Ja osobiście miałem spore problemy zanim znalazłem optymalne /dla mnie/
<CIACH>
P.S. Moze to sie wydać dla niektorych mało odkrywcze /bynajmniej dla początkujących użytkownikow/ ale chcialbym podpowiedzieć nowym włascicielom tego TV, ze ustawienia dzwieku podczas ogladania filmów z USB zmienic mozna wciskając "Tools" w pilocie.
a wy znowu z tymi ustawieniami, co to znaczy optymalne ustawienia?? Jak sam napisałeś użyłeś już jednych optymalnych ustawień i rozjechał się obraz, to po kiego podawać swoje ustawienia. Pomyśl o tym gościu którego ustawień użyłeś wcześniej - teraz jak on wklepie twoje ustawienia to napisze, że rozjechał mu się obraz. Nie rozumiem w czym mają mi pomóc TWOJE optymalne ustawienia?
I jak z tym twoim routerem sprawdziles czy ma wlaczona opcje DHCP? Swoją drogą to chyba jest coś nie tak z kartą sieciową, albo z portem w tym twoim TV, bo mac adres powinien wyświetlić się prawidłowy, nawet przy złej konfiguracji routera.

A wracając do postu Jericho24 to faktycznie pokazaliście, że jesteście nowi na forum :) Ja się uśmiałem!
Po za tym kilka osób już udzielało odpowiedzi Adrianox360 a on ciagle zadaje to samo pytanie na które ciężko jednoznacznie powiedzieć. Sprawa "lepszości" obrazu to sprawa indywidualna. Gdyby napisał co dla niego oznacza że jeden tv jest lepszy od innego to jeszcze można by było coś odpowiedzieć. Trochę samodzielności do jasnej anielki - jechać do sklepu i obejrzeć na własne oczy!
 

mirsie

Member
Mała aktualizacja.

Dla firmware z serii 2xxx.x możemy po zmianie rozszerzenia na avi lub mp4 odtwarzać następujące pliki:
- rmvb (real video)
- qt (quick time)
- mts (pliki Blue-Ray itp.)
- m2ts (pliki Blue-Ray itp.)
- flv (często można z YouTube w tym formacie zgrać)
- mov (aparaty itp.)

Jeśli jakieś sprawdzone rozszerzenia mi się trafią to zaktualizuje listę.

Czy ktoś kto ma wgrany nowy firmware (3002.1), może tą metodę sprawdzić i opisać doświadczenie? :)
Mi na sofcie 3003 nie odtwarza .mov po zmianie na mp4, tylko na mpg. O tyle dziwne , że w specyfikacji podają kombinację kodeka mpeg4 z audio adpcm jako zdatną do odtwarzania z rozszerzeniem mp4. Trzeba więc wypróbować różne rozszerzenia. Dotyczy to pliku z 1-kanałową ścieżką, w stereo podaje, że kodek dźwiękowy nieobsługiwany. Pliki z kodaka easy share Z1012IS (stero) i M1093IS mono.
 
Ostatnia edycja:

ChrisB

New member
leo_rex
W ogóle konfigurowałeś ten modemo - router czy tylko na zasadzie podpiąć kabel i ma działać. Bo jeżeli to drugie to sam sobie nie poradzisz. Zaproś kumpla co zna się na sieciach.
Nie konfigurowalem routera - podlaczylem jakims kablem, chyba 8. żyłowym.

Jeśli nie konfigurowałeś routera i podpiąłeś "jakimś" kablem to daleko nie zajdziesz, ale faktycznie dziwne jest to że nie wyświetla adresu MAC telewizora.
 

darken

New member
Witam
wczoraj razem z kuzynem pojechalismy po tv dla niego (po moich namowach wybór padł na le40c650) jako ze tv ma byc na raty i to 30 i 0% to wybor sklepu padl na MM. Po wizycie na miejscu oczywiscie tv byl na wystawie z matrycą sq01 wiec ok, ale niestety trafił sie zgrzyt gdyz sprzedawca odmowił sprawdzenia matrycy w kartonie - podziekowalismy i pojechalismy do oddalonego 5 min jazdy euro rtv agd - tutaj sprzedawca normalny powiedzial ze nie ma problemu ze sprawdzeniem matrycy - super tv kupiony przyszla kolej na odbior - niestety nie bylo juz tego sprzedawcy i trafil nam sie kierownik sklepu z jakims pomocnikiem wyciagnol tv i sie zdziwil ze chcemy sprzwdzic matryce lecz po chwili zastanowienia powiedzial ze nie ma problemu i tu stala sie ciekawa rzecz a mianowicie do rozmowy wtracil sie ten pomocnik (chyba chcia zablysnac przy szefie) ktory wywalil ze naklejka z boku tv nie mowi o martycy i nie ma z tym nic wspolnego a jedyna metoda na sprawdzenie matrycy jest naklejka na tyle obudowy tv i zawarty na niej numer gdzie jak na koncy sa dwa xx to jest to matryca samsunga (usmialem sie okrutnie) oczywiecie nie omieszkalem mu powiedziec ze takie oznaczenie nie ma cic wspolnego z matryca i oznacza zastosowany tuner kraj przeznaczenia kolor obudowy i ze gada bzdury i wciska klientom kit i mu gratuluje (jego kierownik zrobil wielkie oczy ze zdziwienia :p ) - wzielismy tv i pojechalismy do domu go podłączyć.

Tv w domu podlączony pierwsze wlączenie tryb domowy skanowanie kanałówi i jazda.
TV jak podkreslalem wiele razy (opisojac swoj egzemplarz) super podswietlenie super zadnych plam ani cloudingu nic po rogach nie jest jasniejsze poprosu super (ta jak moj). kanały znalazl bez problemu i te analogowe i te 5 cyfrowych z naziemnego dvb-t dostepnego w Gdańsku (nie wszedzie) obraz super zadnych zastrzezen konty super nie wazne jak sie partrzy - kuzyn przesiadl sie z 3 letniego tez samsunga(lcd 32" jeszcze hd redy 720p) i jest zachwycony roznice w obrazie widac golym okiem i jest powalająca nawet zwykle kanaly w sd sa o niebo lepsze niz na starym tv.
Kolejny test podlaczenie dysku twardego i znowu super dysk podpiety i od razu wykryty filmy czytane i odtwarzane bez problemu.

Na koniec dodam ze kuzyn zachwycony tv i kolejna osoba zadowolona z samsunga le40c650

pozdrawiam
 

cvbs

New member
Witam mam pytanie czy da się jednocześnie przesyłać film z laptopa na TV za pomocą DLNA jednocześnie wykorzystując laptopa do przeglądania sieci czy filmy full HD których BitRate jest na poziome 35MB nie będą się przycinały na TV przesyłane przez DLNA ?
 
YouTube

Witam Panowie.
Działa Wam przez ostatnie dni aplikacja Youtube na TV. Bo mi wszystko działa oprócz właśnie niej. Wcześniej działała poprawnie i nie wiem o co kaman. Dzięki

Dzisiaj podłączyłem kabelek pod TV i sprawdzałem Internet@TV, faktycznie znowu nie działa. Kiedyś miałem taki problem i dzwoniłem na infolinię, tam oczywiście udawali zdziwionych, że ja z takim problemem dzwonie - oznajmili mi, że jestem pierwszy z takim probleme. Poinformowano mnie, żebym w takim przypadku zadzwonił do lokalnego serwisu Samsungai może mi tam powiedzą. Lokalny serwis też nie wiedział. Co się okazało po 2 dniach - usługa zaczęła działać, fakt faktem jakaś aktualizacja przy włączaniu Internet@TV się zainstalowała, a potem co zauważyłem, że z logo Intermet@TV zrobiło się logo Internet@TV 2010. Usługa zaczęła działać. Cóż znowu nie działa, pewnie na infolini będą kazać zaktualizować firmware do 3xxx.x, co wiadomo czym grozi :)
 

mirsie

Member
Ja tam nie jestem aż tak wniebowzięty. Trzeba przyznać ,że poziom czerni (aż do przesady) i kontrast na wprost to zauważane cechy c650. Odtwarzanie sygnału HD z rożnych źródeł daje dobre efekty prawie na wszystkich telewizorach. Ale odtwarzanie sygnału SD wcale mnie nie zachwyca. Pomimo stosowania i wyłączania opcji poprawiających obraz, nie można pozbyć się efektu widocznego zwłaszcza jak na ekranie jest człowiek z włosami na głowie - przy poruszaniu tą głową, włosy przemieszczają się z opóźnieniem a w trakcie tego tracą ostrość czyli nie widać że są to włosy, po czym po zatrzymaniu znowu się pojawiają jako ostre. Podobnie ze zmarszczkami, trawą itp. Dziwi to tyle, że na starym LG LB1R bez 100Hz, jedynie z XD engine, takiego efektu nie ma, także po wyłączeniu XD. Procesor telewizora LEc650 robi coś na podobieństwo stabilizacji obrazu, zamraża go, i dopiero wtedy kiedy przesunięcie jest konkretne - przemieszcza obraz. Jak bumerang powraca temat wyższości matryc ips nad pva - co ważniejsze - czas reakcji czy dobra czerń i kąty. Dziwnie się to ogląda, ale można nie zwracać uwagi. Zasięg kątowy pilota też nie powala na kolana - trzeba celować w ekran.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
dla nie lubiących zakupów-online

dla nie zdecydowanych ogolono polska siec [znana:)] na pewno jest 40"

od 16.12 szykuje promo cena tv [-200 pln od samsunga na konto osobiste]
 
Ostatnia edycja:
Do góry