Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

ChrisB

New member
No to ja mam skrosowany,do routera mam jeszcze podlaczone inne uzadzenia rowniez kablem skrosowanym.

Kable skrosowane stosuje się do połączenia urządzeń tego samego typu np. komputer-komputer.
Niektóre routery same "rozpoznają" z jakim kablem mają do czynienia, nie mniej jednak do połączenia routera z urządzeniem klienckim standardowo powinien być zastosowany kabel prosty.
 

User27

New member
No dzisiaj pierwszy raz tv lcd w domu 40" le40c650 i fullhd robi naprawde wrażenie i mam pytanie, do filmów mkv kupić pendrive 16GB czy może już dysk zewnętrzny?
Widze z boku wejscie oznaczone USB(hdd) i dysk zewnętrzny raczej żeby miał swoje zasilanie czy może telewizor dostatecznie go zasili?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,polecam Samsunga S2 Portable(500 lub 640 GB)Jeden kabel USB,TV dostatecznie go zasila nie ma zadnych problemow.Sformatuj w NTFS.pozdr.
 

dominikgd

New member
No dzisiaj pierwszy raz tv lcd w domu 40" le40c650 i fullhd robi naprawde wrażenie i mam pytanie, do filmów mkv kupić pendrive 16GB czy może już dysk zewnętrzny?
Widze z boku wejscie oznaczone USB(hdd) i dysk zewnętrzny raczej żeby miał swoje zasilanie czy może telewizor dostatecznie go zasili?
Ja posiadam tv od tygodnia więc co nieco mogę pomóc.
- :mrgreen:kup dysk zew. najlepiej 640 cena ok 300zł (mój 320 zapełnił się w tydzień)
- tv dostatecznie go zasili

tu masz fajny
http://allegro.pl/640-gb-samsung-640gb-2-5-dysk-zewnetrzny-promocja-i1340028292.html
 
Ostatnia edycja:

Adrianox360

New member
Do 13 muszę wybrać telewizor. Czy obraz w sony 40ex500 jest lepszy w HD i SD od Samsunga le40c650 i tak samo czy 46ex500 ma lepszy obraz pod HD i SD od le46c650. Jest to dla mnie bardzo ważne bo muszę wybrać jeden z tych tv.

Ps. Soniak w każdym wypadku jest tańszy. Dziwne :D
 

s_a_p_p_h

New member
Tylko z boku na naklejce, lub na matrycy przez otwory wentylacyjne.


W takim razie informacje jakie znalazłem na google są rozbieżne z tym co piszesz, a mianowicie na naklejce na pudle jest zestaw kodów kreskowych, z których jeden oznacza matrycę.
 

Attachments

  • labeli.jpg
    labeli.jpg
    104,8 KB · Wyś: 917
Ostatnia edycja:

Tom69

New member
W takim razie informacje jakie znalazłem na google są rozbieżne z tym co piszesz, a mianowicie na naklejce na pudle jest zestaw kodów kreskowych, z których jeden oznacza matrycę.

LN46C650 produkowany w Meksyku... LE40C650 produkowane na Słowacji, a tylko takie są dostępne w Polsce, maja kolorowe pudełko ale na żadnym barcodzie nie ma oznaczenia matrycy. Przed chwilą je dokładnie obejrzałem.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
W takim razie informacje jakie znalazłem na google są rozbieżne z tym co piszesz, a mianowicie na naklejce na pudle jest zestaw kodów kreskowych, z których jeden oznacza matrycę.

:hmm:


zauważ jedno ze to LN czyli 120Hz ......
a po drugie jesteś zdany na Europe wiec w grę wchodzi Made in Slovaki...

a tu oznacz jak oznaczają
 

Wigash

New member
Do 13 muszę wybrać telewizor. Czy obraz w sony 40ex500 jest lepszy w HD i SD od Samsunga le40c650 i tak samo czy 46ex500 ma lepszy obraz pod HD i SD od le46c650. Jest to dla mnie bardzo ważne bo muszę wybrać jeden z tych tv.

Ps. Soniak w każdym wypadku jest tańszy. Dziwne :D
oczywiscie SAMSUNG lepszy co widać nawet po cenie :)
ex500 jaki widzialem w euro mial strasznie slabe katy pionowe, nie wiem czy to ten egzemplarz czy standard dla sony, ale kiepsko to wygladalo.
w końcu po wielu zmaganiach udało mi się znaleźć dobry program do przestawiania napisów pod nasz TV.
ToSrtConverter 1.1.5
brzmi zachęcająco, trzeba przetestować. Tylko, że już mam wszystko na SRT przerobione... :( trzeba jakiś nowy serial wyszukać :)
a znasz moze jakis program ktory dziala na zasadzie tego (czyli automatycznie) ale w wyszukiwaniu napisow (tak jak napi projekt)?
 
Ostatnia edycja:

skorpion75

New member
Kartel cenowy producentów LCD rozbity

Ciekawostka:


"Kartel cenowy producentów LCD rozbity


Komisja Europejska ukarała pięciu producentów paneli LCD za udział w kartelu cenowym. Firmy będą musiały zapłacić łącznie 648,9 mln euro. Wśród oskarżonych jest m.in. LG, drugi największy producent tego typu paneli na świecie. W zmowie brał też udział lider tego rynku, firma Samsung. Koreański gigant uniknął jednak kary, bo wydał kartel Komisji.


Komisja nałożyła karę na pięć firm - koreańską LG i czterech producentów z Tajwanu: Chimei Innolux, AU Optronics, Chunghwa Picture Tubes i HannStar Display.

Przedstawiciele wszystkich pięciu firm między 2001 a 2006 r. wzięli udział w 60 spotkaniach, na których ustalali między sobą marże i plany dotyczące produkcji. Jak podała agencja Bloomberg, wszystkie rozmowy odbywały się poza Unią Europejską, głównie w Tajwanie. Dla komisarza ds. konkurencji Joaquina Almunii to jednak żadna wymówka. - To jasne, że wszystkie te rozmowy łamały europejskie prawo konkurencyjności. A dyskutanci byli tego świadomi, na co wskazują dowody - powiedział Almunia.



W czasie trwania kartelu firmy sprzedały na terenie Unii panele LCD o łącznej wartości 7 mld euro.

Największą karę będzie musiała zapłacić spółka Chimei Innolux - 300 mln euro. Na LG Komisja nałożyła zaś karę w wysokości 215 mln euro.

AU Optronics chce się odwołać od decyzji Komisji do sądu w Luksemburgu. Odwołanie rozważa też LG, "jeśli znajdzie w wyroku jakieś formalne lub merytoryczne błędy". Pozostali oskarżeni nie udzielili komentarza."
 

Horhe Ortega

New member
brzmi zachęcająco, trzeba przetestować. Tylko, że już mam wszystko na SRT przerobione... trzeba jakiś nowy serial wyszukać
a znasz moze jakis program ktory dziala na zasadzie tego (czyli automatycznie) ale w wyszukiwaniu napisow (tak jak napi projekt)?
Tzn. coś takiego jak Dziobas Rar Player co sam wyszuka i pobierze dopasowane napisy do oglądanego filmu ?
 

tommek82

New member
w końcu po wielu zmaganiach udało mi się znaleźć dobry program do przestawiania napisów pod nasz TV.
ToSrtConverter 1.1.5

ToSrtConverter 1.1.5 portable download - Pobierz najnowszą wersję - CDRinfo.pl

Panowie (i Panie:) też na początku bawiłem się w przerabianie do SRT, ale po co jak TXT czyta bezproblemowo. Napisy muszą być w formacie klatkowym np.

Wszystkie napisy ściągane z NAPIProjekt są w tym formacie (przynajmniej te które ja do tej pory ściągnąłem. Więc z tym przerabianiem do SRT to jak kto woli :p
 

Wigash

New member
Panowie (i Panie:) też na początku bawiłem się w przerabianie do SRT, ale po co jak TXT czyta bezproblemowo. Napisy muszą być w formacie klatkowym np.
czytać czyta, ale jest rozjazd synchro. Nie wiem dlaczego ale w przypadku srt nie ma tego problemu. A jeśli jest narzędzie które to robi automatycznie to jaki to kłopot.
Tzn. mozna trafic ze wszystko bedzie ok i na poczatku wiekszosc napisow mialem ok, jednak po jakims czasie zwiekszyla sie ilosc napisow które sie rozjerzdzaja. Wszystko zalezy od ilosci klatek w filmie. Na kompie odpalam bylo ok, odpalam na TV jest przesuniecie, jakby TV konwertowal sobie film do innej ilosci klatek na sekunde. Przy srt nie ma nigdy tego problemu.
 
Do góry