Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

rafhi

New member
No dobra panie i panowie ;)

Oczywiscie tez wpadlem na to zeby skracac nazwe filmu ale jest to samo ...tv mam od 2-3 dni i wyobrazcie sobie ze wzielem 2 pierwsze lepsze fimu Avi o pojemnosci 700 mb i takie hece w obydwu byly czyli brak przewijania. DZis bede mial wiecej czasu to sprobuje je potestowac.

Natomiast przesuwajace sie szybko napisy no na bank maja taki sam fps jak plik video...

Wczoraj kolejna ciekawostka sciagnelem sobie jakis tam odcinek Walking dead w wysokiej jakosci 720 p i co i klapa :) nie rozpoznawalny plik... wrzucilem go z powrotem na kompa i tam oczywiscie dzialal ale zrobilem Direct stream copy i save as AVI w Virtualdub i co ...i dzialal ale juz widzialem ze dupowaty obraz :(

Dzis moze powrzucam inne 700 stki i zobacze co jest grane z tymi przewijaniami :)

Sprawdze jaki typ pendzia to jest znaczy sie czy fat czy ntsf a ktory bardziej podchodzi do sama? pewnie ntsf ?

Argument zeby wkladac i wykladac pendzia neitrafia do mnie ;) jako ze sem informatykiem z wyksztalcenia to dla mnie jest prosta zasada : albo cos dziala albo nie, jesli reklamuja w Samsungu mozliwosc odtwierania bez problemowo takich a takich typow plikow to tak ma byc ;). Moze jutro wlece do jakiegos media cos tam z pendrivem i zobacze czy na innych egzemplarzach c650 bede mial taki sam efekt...jesli nie to cos jest u mnie nie halo.
 

Frauka

New member
Bez reklam
rafhi rzeczywiście coś za wiele tych problemów masz z plikami. Może dać soft nowy?
Jak juz od początku takie cyrki to strach pomyśleć co będzie dalej.

Ja już masę filmów obejrzałam i mialam tylko 1 przypadek nieprzewijania i 1 z problemem z napisami. A tu widzę wysyp :p
 

piteron

Active member
Bez reklam
Sprawdze jaki typ pendzia to jest znaczy sie czy fat czy ntsf a ktory bardziej podchodzi do sama? pewnie ntsf ?
nie wiem czy to cos wniesie to tematu penów,ale mam 2 dyski podłączone pod TV,jeden jest NTFS,drugi FAT,i oba działaja bardzo dobrze,nawet sprobowalem przekopiowac pare filmów z jednego na drugi i sprawdzić czy coś sam system plików potrafi wnieść do tematu,i nie wniósł nic,przewija się,nie klatkuje,jedynie co,ale to prosze o sprawdzenie,podczas sortowania wedlog daty,pliki na dysku NTFS sortuja się bardzo szybko,na dysku Fatowym ,trwa to zdecydowanie dłużej ,a i tak po ułożeniu nie zgadza się z tym jakie ma atrybuty
 

Frauka

New member
Bez reklam
To nie ma chyba znaczenia bo ja czasem pena mam w fat32 (dvd mamy odtwarza tylko z fat32 i czasem juz nie zmieniam) i mam hdd zewn w ntfs. Wszystko działa normalnie.
 
Witam;Za kol.Hristoslav;


Co do zasady, wszystkie panele LCD są 8-bitowe. Różnica w stosunku do tych, którzy są zapisywane jako 10 bit jest dodanie technologii - diftering

Brak dowodów, że 10-bitowy panel wyświetla więcej kolorów niż 8-bit pod warunkiem, że odbierany sygnał 8-bit.

10-bitowy panel LCD pokazuje 64 razy więcej kolorów niż w przypadku standardowego panelu 8-bit, oferując płynne gradienty kolorów - ma mniej wyraźny kolor opaski.

Problem jest, że subtelne przejścia między odcieniami kolorów są określone przez źródło sygnału - co jest 8-bit


Tutaj, w tej kwestii amerykańskiej forum - można dowiedzieć się więcej na ten temat
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1041216

Pozdr,z Bulgaria
Hristoslav

;-) Pozdr,z Bulgaria
W panelach wyświetlane są jako 10 bit używają technik, takich jak dithering naśladować prawdziwe wsparcie 10 bitów /Właściwie to 8-bitowy panel/


Wyjaśnij - co to oznacza pod względem kolorów i jakości obrazu.

Roszczenia 12-bitowa, 14-bitowy, 18-bitowe, itp. mają bardzo mało do czynienia z liczby kolorów wyświetlanych na ekranie. Oprócz formatu Sony AVCHD kamery, wszystkie źródła dziś - telewizji kablowej, satelitarnej, DVD, Blu-ray, HD-DVD, Xbox360, PS3 i - to 8-bit na piksel, czyli RGB 24-bit. Jeśli wyświetlacz oryginalnego źródła bezpośrednio na ekranie, bez degradacji, nigdy nie będziesz mieć więcej niż 8-bit na piksel na ekranie. Niektóre dodatkowe precyzja jest oczywiście niezbędne w celu wyeliminowania błędów zaokrągleń w przetwórstwie, ale 10-bit 04:04:04 przez całą drogę danych jest więcej niż wystarczająca do tego.

Jeżeli masz zamiar zastosować niektóre sztucznej ekspansji kolor ** - tak, że kolory na ekranie nie odpowiadają kolorom w oryginalnej treści źródła - w praktyce nie ma powodów, aby przetwarzanie z dokładnością większą niż 10-bit 4 : 04:04. Kilka paneli LCD może nawet kolorowy wyświetlacz 10-bitowy, niezależnie od ich przetwarzania; większości wyświetlaczy używać 8-bitowe panele. Jedynym powodem, że będziesz musiał 10-bit jest wyeliminowanie błędów zaokrągleń. Ale 12-bitowa, 14-bitowe i 18-bitowe są całkowicie zbędne w celu wyeliminowania błędów zaokrągleń z 8-bitowym źródeł.

Bitness sam nie wskazuje na to wyniki. W rzeczywistości, do mnie, to sugeruje odwrotnie. Im większa szerokość DataPath, tym bardziej kosztowne i skomplikowane jest do obróbki krzemu w stanie jakości skalowanie i deinterlace. Jeśli wszystkie przetwarzanie na 18 bity na piksel, to są duże szanse, nie robi wiele, bo robi wszystko, w tym precyzyjne wprowadzi znaczne koszty. Weźmy przykład per-pixel, deinterlace w wysokiej rozdzielczości motion-adaptacyjne. Aby to zrobić z wysoką jakością, procesor wyświetlacz musi analizować 05/04 różnych 1920x540 dziedzinach jednocześnie. Należy porównać przyległych pól do stwierdzenia które piksele zostały przeniesione w przeszłości (i kolejnych) 1 / 60 sekundy, a które nie pikseli. Po określa, jakie piksele są w ruchu, musi spojrzeć na 4-5 pól w celu określenia właściwości tego ruchu, dzięki czemu wie, jak najlepiej interpolacji różnicę, i gdzie należy zastosować pewne filtry.

Wymaganej przepustowości do porównania tych wszystkich pikseli w 18-bit precyzja jest znacznie wyższy niż wymagany zrobić to samo w 10-bitowej precyzji. Utrzymanie tak wysokiego poziomu dokładności w całym rurociągu czyni go bardziej skomplikowane i kosztowne do wykonania ruchu adaptacyjnego usuwania przeplotu oraz odwrócone telecine, która określa rozdzielczość wyjściowa źródła do ekranu. Dlatego w wielu przypadkach wyższy "bitness" oznacza mniejsze rozdzielczości źródła na ekranie.

TFT LCD - Wikipedia, the free encyclopedia

Przepraszać za mój zły Polska
 

wieszt

New member
Witam wszystkich,stałem się od kilku dni posiadaczem LCD samsung le c650.dokupiłem orginalny adopter wi fi firmy samsung,posiadam też domową sieć bezprzewodową na d-linku DI-524,zabezpieczoną WPA-TSK/TKIP.Chciałbym podłączyć do tej sieci TV ale mam problem bo w momencie gdy wstukuje kod zabezpieczający sieci telewizor zaczyna szukać połączenia i wywala błąd.Może ktoś pomoże mi to jakoś ogarnąć.Dodam że test sieci wiesza sie na 3 punkcie czyli coś z bramką.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ustaw konfigurację sieci na automatyczną. Jak wpisywałam ręcznie to miałam problem.
Mnie wkurzało również klepanie hasła pilotem. Dałam w routerze filtrowanie po adresie MAC i nie mam teraz żadnych problemów.
 

d0kt0r

New member
40C650 współpracuje z dyskami sformatowanymi w NTFS? Mam problem z takim dyskiem (nie widzi go) i zastanawiam się co jest przyczyną...
 

daro0778

New member
A zdarzyło się komuś, że nie zadziałało mu wifi po usb.
Chcę kupić adapter inny niż samsunga i nie wiem czy to będzie działało.
Które działają a które nie???

Naprzykład taki:
Karta USB WiFi EDUP 802.11n! Najtaniej na allegro! (1314616881) - Aukcje internetowe Allegro

lub taki:
MALA Karta WIFI usb 802.11n MT4207 150Mbps LODZ fv (1309062733) - Aukcje internetowe Allegro

EDIT: chodzi mi o LCD SAMSUNG LE32C650
 
Ostatnia edycja:

skorpion75

New member
A zdarzyło się komuś, że nie zadziałało mu wifi po usb.
Chcę kupić adapter inny niż samsunga i nie wiem czy to będzie działało.
Które działają a które nie???

Naprzykład taki:
Karta USB WiFi EDUP 802.11n! Najtaniej na allegro! (1314616881) - Aukcje internetowe Allegro

lub taki:
MALA Karta WIFI usb 802.11n MT4207 150Mbps LODZ fv (1309062733) - Aukcje internetowe Allegro
Przejrzyj wątek, użyj "szukaj". Już było nie raz o tym.
 

verzich

New member
Nie znalazłem nic jednoznacznego. Postów może i jest dużo ale nie wyjaśniły mi wątpliwości dotyczących akurat mojego telewizora.
Tak że jeżeli możecie to pomóżcie. Dzięki

Karty które powinny działać:
Edimax EW-7718Un
TP-Link TL-WN827n
D-Link DWA-140

i jeszcze parę, ale nie pamiętam.
 
Ostatnia edycja:

rafhi

New member
Z frontu walki ;) ...

a więc dziś na syzbko wleciałem do jednego rtv marketu i podeszedłem do Sama 40 cali w matrycy SQ1 i potestowałem na szyko 2 pliki które u mnie się odpaliły ale bez możliwosci przewijania...

i wiecie co ...tam było tak samo... a więc duże prawdopodobieństwo że wina wcale nie leży po stronie TV (dokladnie tego mojego) niestety nie miałem więcej czasu na przetestowanie innych rozszerzen plikow i filmow na miejscu w sklepie ale będe musiał jeszcze to przebadac ;)

Co do typu plikow pendrivea to mam FAT32 sprobuje go formatnac na NTSF i sie zobaczy co sie dzieje... niestety nie mam zadnej innej formy pamieci przenosnej wiec opieram sie na razie na tym pendrivie. Zmiana softu hmm narzie nie chcialbym tego robic ze wzgledu na utrate mozliwosci RMVB.
 

wieszt

New member
Frauka prosze powiedz jaki masz ruter,ja jak swojego d-lina próbowalem zmienić na filtrowanie mac to się zawiesił i netu nie miałem
 
Do góry