Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam wszystkich! Chciałbym poinformować, że jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem LE40C650 w MM w Lublinie, to sprzedawane tam obecnie egzemplarze to SQ01 :)
Pewnosci nie ma ze wszystkie na stanie maja SQ01. W sklepie nie sprawdzisz, dopiero poza kasa - taka polityka MM.


jaki tv do 4tyś max proponujecie? 46calowy, na pewno filmy usb.
Samsunga omijaj z daleka, bedziesz zawiedziony. A poza tym pomyliles tematy.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Ktoś tu kiedyś wspominał, że Ipla.pl w TV nie działa gdy połączenie następuje z zagranicznego adresu IP. Czy jest to prawda ?
Prawda, tak samo jak z kompa na zagranicznym IP. Trzeba by zastosować tunelowanie.

Witam,
Przeszukałem wiele stron tego tematu lecz wszystkich nie da się, otóż mam taki problem: chcę aby napisy w filmach z usb (głownie mkv) były z czarnym tłem. Nie znalazłem takiej opcji w tv a probwa wmuxowania napisów w formacie ass które oferują taką opcję nie powiodła - się tv nie widzi napisów. Dlatego mam pytanie czy ktoś próbował coś takiego czy może jakaś aktualizacja software'u coś da?
Nie ma takiej opcji, aktualizacja też nie pomoże:-(
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Chciałem tylko sprawdzić czy te zabezpieczenia dotyczące adresu IP są rzeczywiste. Podałem jedynie bezpośredni link do filmu na serwerze Ipla.
Czyli link do tego co pobiera widget. Jeśli więc na C650 komuś nie działa Ipla to obejść to można w banalny sposób bez żadnego tunelowania.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
To teraz czekać aż ktoś zrobi widget Ipla na serie B, sporo osób by się ucieszyło. Brawo TvWidget.
Pytanie tylko jedno, jak osoba będąca za granicą ma sobie wyciągnąć bezpośredni link, żeby choćby na kompie pooglądać?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Pewnosci nie ma ze wszystkie na stanie maja SQ01. W sklepie nie sprawdzisz, dopiero poza kasa - taka polityka MM.



Samsunga omijaj z daleka, bedziesz zawiedziony. A poza tym pomyliles tematy.
rozumiem że napisal to posiadacz innej marki co nie maila poza marketem styczności z innymi producentami
mi choć przerobiłem TV rożnych producentów to w Samie brakuje jedynie automatycznej zmiany formatu,poza tym to TV bije na łeb innych producentów,jak coś to chętnie podyskutuje na merytoryczne,powtarzam MERYTORYCZNE zagadnienia8)
 

Jericho24

Member
Bez reklam
rozumiem że napisal to posiadacz innej marki co nie maila poza marketem styczności z innymi producentami
mi choć przerobiłem TV rożnych producentów to w Samie brakuje jedynie automatycznej zmiany formatu,poza tym to TV bije na łeb innych producentów,jak coś to chętnie podyskutuje na merytoryczne,powtarzam MERYTORYCZNE zagadnienia8)
Ehhhh. Za malo cos ten temat czytasz ;) Mialem C650 AA03 i oddalem. Biore pownie, ale z SQ01, bo to jedyny TV majacy co zaoferowac za przystepna cene.



Czy ktos sie orientuje czy telewizory serii C650, ktore maja zblizony nr seryjny, beda wszystkie posiadaly ta sama matryce (SQ,AA, CN)?
 

piteron

Active member
Bez reklam
ja oddałem AA01,wiec rozumiem rozgoryczenie
co do matrycy,w MM na 23 pudełka tylko 3 były SQ01,wiec albo seria przypadkowa,albo SQ01 sie sprzedaje,sam widziałem rozerwane 6 pudełka z c650
osobiście kupiłem w Euro,bo pan w MM stwierdził że nie może otworzyć pudełka przed sprzedażą,w Euro nie dość że TV był tańszy dokładnie o 99 zl,to jeszcze sprzedawca sam poszedł na magazyn i sprawdził,przytargał mi taki o jaki prosiłem,i stwierdził że na 4 otworzone pudelka tylko w jednym była matryca SQ01,reszta to AA01
coś cholera musi być z ta matryca,ba sam sprzedawca stwierdzić że choć on sam osobiście różnicy nie widzi to ludki go pytają o ten szczegół
 

Jericho24

Member
Bez reklam
ja oddałem AA01,wiec rozumiem rozgoryczenie
co do matrycy,w MM na 23 pudełka tylko 3 były SQ01,wiec albo seria przypadkowa,albo SQ01 sie sprzedaje,sam widziałem rozerwane 6 pudełka z c650
osobiście kupiłem w Euro,bo pan w MM stwierdził że nie może otworzyć pudełka przed sprzedażą,w Euro nie dość że TV był tańszy dokładnie o 99 zl,to jeszcze sprzedawca sam poszedł na magazyn i sprawdził,przytargał mi taki o jaki prosiłem,i stwierdził że na 4 otworzone pudelka tylko w jednym była matryca SQ01,reszta to AA01
coś cholera musi być z ta matryca,ba sam sprzedawca stwierdzić że choć on sam osobiście różnicy nie widzi to ludki go pytają o ten szczegół
Pytaja bo czytaja forum i maja metlik w glowie ;). Jedni nie widza roznic, inni tak. Tak samo jak innym podoba sie obraz plazm, ja natomiast dostaje bolu glowy po chwilowym ogladaniu ;)

Skad wiesz o tych matrycach w MM, skoro jak sam piszesz nie mozna u nich otworzyc pudelka przed zaplaceniem.
Kilka sztuk w moim MM ma zblizony nr seryjny i nie jestem pewien czy to moze byc jakis wyznacznik. Cena zachecajaca, ale jesli trafie na to co nie chce, to mozliwosci zwrotu ani wymiany nie bedzie, tylko dlatego ze naklejka jest inna. Natomiast w Euro wszystko zalezy od sprzedawcy, na jakiego sie trafi ;)
 

cjb

New member
U mnie było tak: Na wystawce był SQ01. Przed wzięciem pytałem o matrycę kilku sprzedawców i tylko jeden wiedział o co chodzi - odpowiedź dostałem taką: wszystkie egzemplarze przyszły w środę, z doświadczenia jego (sprzedawcy) w partii są zazwyczaj z jednej serii; ludzie go o to pytają. Gość donosił non-stop różne TV i powiedział, że nie ma czasu sprawdzać w pudełkach, ale jakby co, to mi na bank wymieni. Obok wystawki było już kilka TV gotowych do wzięcia. Dostałem pierwszy z brzegu. Za kasą: SQ01 :)
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Skad wiesz o tych matrycach w MM, skoro jak sam piszesz nie mozna u nich otworzyc pudelka przed zaplaceniem.
;)
może nie powinienem tego pisać
ale była promocja że od danej kwoty odejmowano rabat,wiec nie omieszkałem pofatygować sie do MM z nożem do tapet:wink:,bo wiedziałem ze niestety ,ale pudelka sprzedawca mi sam z własnej woli nie otworzy a że uparłem się na SQ01,bo miałem AA01,i wiedziałem co i jak z tego własnie foruum ,więc musiało być po mojemu
tak na marginesie,sprzedawca w MM nie wiedział o matrycach,i innych bzdetach,ale juz w Euro powiedział ze wie w czym sprawa,i wie nie z forum,a z własnego doświadczenia
przypadek,byc może,ale na 99% potwierdziło sie że........................zresztą nie ma sensu dalej zaczynać o matrycach
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
ale jakby co, to mi na bank wymieni.
Mi powiedzial, ze moze mi wymienia, ale trzeba najpierw spytac sie w dziale sprawdzania sprzetu po zakupie. Tylko dalej pozostaje pytanie , ile razy mozna bedzie otwierac opakowania, zeby trafic na wlasciwy. Zamiast wyjsc ludziom na przeciw, to tylko ograniczaja sobie sprzedaz.
 

Verwolff

New member
Ktoś tu kiedyś wspominał, że Ipla.pl w TV nie działa gdy połączenie następuje z zagranicznego adresu IP. Czy jest to prawda ?
Mieszkam także w Dublinie jak mój przedmówca który ma problem z TV@Internet.

Od kiedy zmieniłem ustawienia w Internet@TV na Polskę to mogę odbierać oraz używać widget ipla. Tak więc nie jest prawdą, że zagraniczny numer IP cokolwiek blokuje (no chyba, że zależy to od operatora, ja mam Vodafone). Wciąż tylko mi żal, tego bezsensownego rozróżnienia na kraje, bo straciłem możliwość oglądania konkretnych teledysków. Dlatego chciałbym mieć możliwości doinstalowania tego widgetu (obecnie nie pamiętam jego nazwy) niedostępnego w polskich ustawieniach.
 
Ostatnia edycja:

skorpion75

New member
Dostałem takie pytanie od "znajomego":*
"Byłem posiadaczem TV Samsung LE40A656, ale rozkleiła się ramka. Po wymianie, po kilku miesiącach zauważyłem ponownie to samo oraz dodatkowo dwie żółte plamy na ekranie. Ponieważ tv był na gwarancji oddałem go do serwisu. Diagnoza - matryca do wymiany. Przysłano nową i wymieniono, ale się okazało, że jest uszkodzona. Zdecydowano o wymianie telewizora. Zaproponowano mi LE40C650. Ponieważ powiedziano mi, że jest to lepszy model od tego, który miałem, propozycję przyjąłem. Odebrałem tv z serwisu i podłączyłem. Oglądam go od kilku dni i mam wrażenie,że obraz jest gorszy niż w poprzednim, szczególnie w programach bez HD. Na ekranie smuży i kontury są lekko rozmazane. Programy odbieram z dekodera tv "n". Skorzystałem z podpowiedzi dotyczących konfiguracji obrazu. Troszkę się poprawiło, ale kolory sa dosyć płaskie. Twarz wygląda jak pomalowana, bez półcieni... W HD jest oczywiście lepiej, ale ... hmm- inaczej niż w poprzednim. Może różnica tkwi w częstotliwości odświeżania. Tamten tv miał 4 ms. Ten- nie wiem i nigdzie nie mogę znalźć. Może są inne istotne różnice? CZy rzeczywiście C650 jest lepszy od A656?


Czy ktoś może coś ciekawego na ten temat powiedzieć? (sprawa dość pilna)
 

piteron

Active member
Bez reklam
częstotliwość odświeżania nie ma nic do kolorów
ja lekko zmodyfikowałem ustawienia,spróbuj takich
TRYB: FILM
PODŚWIETLENIE: 8
KONTRAST: 88
JASNOŚĆ: 46
OSTROŚĆ: 20 HD , 0-20 SD
KOLOR: 48

ZAAWANSOWANE:
TONACJA CZERNI: CIEMNA
KONTRAST DYNAMICZNY: NISKI
GŁEBIA CZERNI: +2
Gamma: +2
PRZESTRZEŃ KOLORÓW: UŻYTKOWNIKA

CZERWONY: 50 0 0
ZIELONY: 25 55 0
NIEBIESKI: 0 14 71
ŻÓŁTY: 52 52 0
CYJAN: 24 52 54
PURPUROWY: 43 9 55
ODCIEŃ SKÓRY: 0
UWYDATNIANIE KRAWĘDZI: Off

BALANS BIELI:
PRZESTRZEŃ (C,Z,N): 28, 25, 24
WZMOCNIENIE (C,Z,N): 19, 26, 24

BALANS BIELI 10p:WŁACZONE
1 : 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

OPCJE OBRAZU:
TON KOLORU: NORMALNY

Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off

TRYB FILM: Auto 1
Motion Plus: UŻYTKOWNIKA, BROZMYCIE: 8, SKOKI: 3
iczywiście potraktuj to jako przykład,a nie wyrocznie,każdy pokój jest inaczej oświetlony i w Twoim otoczeniu ustawienia moga sie diametralnie różnić
 
Do góry