Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

maciejwl

New member
Od czegoś trzeba zacząć. To jest taka prosta testowa aplikacja (ale działają wszystkie funkcje typu play, stop, skip, pause) Po uruchomieniu pojawia lista 14 strumieni wideo. Strzałkami na pilocie trzeba wybrać interesującą pozycję. Po naciśnięciu enter rozpoczyna się wyświetlanie obrazu pobieranego on-line z Internetu.
Wpisałem linki do plików jakie znalazłem w sieci. Niektóre w wymagają bardzo szybkiego łącza >4Mbps inne tylko kilkuset Kbps.
Kilka pierwszych pozycji to filmy z BahnTv o strumieniu około 700kbps. Filmy trwają do około 1.5h. Moim zdaniem zaletą takiego rozwiązania jest to, że obraz pojawia się w po już po kilku sekundach o wybrania źródła. Alternatywna metoda polegająca na ściągnięciu pliku o wielkości kilku GB i jego późniejszym wyświetleniu nie jest już tak wygodna.

Witam! Stosując się do Twoich instrukcji TvWidget to prócz NetPlayer pod podanym adresem IP są jakieś inne widgety?
 

arczixus

New member
Witam ! ja z małym problemem... Z tego co już gdzieś wyczytałem tutaj na forum (ale niestety zgubiłem wątek i nie mogę go odnaleźć ) to w 40' C650 są chyba montowane 3 różne matryce ?:confused: i któraś jest zrąbana... Mógłby ktoś napisać gdzie mogę wyczytać jaka matryca jest zamontowana w danym telewizorze i właśnie z jaka matryca najlepiej kupic??? :?

Z góry dzięki za pomoc :)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam ! ja z małym problemem... Z tego co już gdzieś wyczytałem tutaj na forum (ale niestety zgubiłem wątek i nie mogę go odnaleźć ) to w 40' C650 są chyba montowane 3 różne matryce ?:confused: i któraś jest zrąbana... Mógłby ktoś napisać gdzie mogę wyczytać jaka matryca jest zamontowana w danym telewizorze i właśnie z jaka matryca najlepiej kupic??? :?

Z góry dzięki za pomoc :)
Poczytaj sobie posty od SierzantHarris HDforum - Wyniki wyszukiwania na pewno znajdziesz odpowiedź. A na przyszłość polecam używać funkcji "Przeszukaj ten temat" ;)
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ale numer słuchajcie. Okazało się ze miałam zapakowany tv w karton od modelu serii 5, w związku z tym miałam pilota od C550 a nie od C650. Opieprzyłam sprzedawców i mam w garści pilot z podświetleniem od C650 :D Jakbym była niekumata to bym nie zauważyła ze mam wybrakowanego pilota :p

arczixus na obudowie TV, tam gdzie masz gniazda z boku powinna być naklejka i powinno pisać jak masz matrycę. Podobno SQ01 ma najlepsze kąty. Potwierdzam, dobrze się ogląda. Jak kupowałam to nie wiedziałam jakie matryce są najlepsze i trafiła mi się ta co powinna :D
 
Ostatnia edycja:

satman777

New member
czytając posty tematu widać, że kilka osób (m.in. ja) ma problemy z internetem w c650... a to kabel za długi, a to wtyczka tylko do portu 3 routera, a to kabel krosowany... u mnie sprawa wygląda następująco: router, dwa kompy po wifi i tv na kablu. kabel zwykły 1:1, DHCP włączone i jak już załapie net, to chodzi; tzn po włączeniu telewizora, dioda statusu na routerze powinna się zapalić - jeżeli tego nie zrobi to pomaga włożenie - wyjęcie wtyczki (czasem kilka razy) z kablem w gniazdku z tyłu TV aż diodka routera się zapali - moje podejrzenie to jakieś zimne luty na gnieździe, chociaż nigdy "nie zrywa" połączenia w trakcie np. oglądania filmu przez DLNA, czy Youtuba... tak jak by miał problem tylko z "wystartowaniem"... nie wiem, czy wieźć go do serwisu, bo owe "niewystartowanie" występuje raz na kilka włączeń i Panowie w serwisie mi odpowiedzą: przecież działa :p

Ja bym raczej sprawdził na innym routerze. Jak masz opcję UnPnP w routerze nieaktywną - spróbuj włączyć
 

Wigash

New member
Witam ! ja z małym problemem... Z tego co już gdzieś wyczytałem tutaj na forum (ale niestety zgubiłem wątek i nie mogę go odnaleźć ) to w 40' C650 są chyba montowane 3 różne matryce ?:confused: i któraś jest zrąbana... Mógłby ktoś napisać gdzie mogę wyczytać jaka matryca jest zamontowana w danym telewizorze i właśnie z jaka matryca najlepiej kupic??? :?

Z góry dzięki za pomoc :)
kwestia wraca jak bumerang i zapewne czytałeś o tym w tym temacie tylko teraz inaczej się on nazywa. Ja mam AA01 i jest zajebiście. Ale jestem tylko zwykłym człowiekiem który ogląda TV w HD i filmy z divxa.
czytając posty tematu widać, że kilka osób (m.in. ja) ma problemy z internetem w c650... a to kabel za długi, a to wtyczka tylko do portu 3 routera, a to kabel krosowany... u mnie sprawa wygląda następująco: router, dwa kompy po wifi i tv na kablu. kabel zwykły 1:1, DHCP włączone i jak już załapie net, to chodzi; tzn po włączeniu telewizora, dioda statusu na routerze powinna się zapalić - jeżeli tego nie zrobi to pomaga włożenie - wyjęcie wtyczki (czasem kilka razy) z kablem w gniazdku z tyłu TV aż diodka routera się zapali - moje podejrzenie to jakieś zimne luty na gnieździe, chociaż nigdy "nie zrywa" połączenia w trakcie np. oglądania filmu przez DLNA, czy Youtuba... tak jak by miał problem tylko z "wystartowaniem"... nie wiem, czy wieźć go do serwisu, bo owe "niewystartowanie" występuje raz na kilka włączeń i Panowie w serwisie mi odpowiedzą: przecież działa :p
Chyba takie raz na kilka razy jest bardziej wkurzające, bo usypia czujność i jak chcesz sobie spokojnie skorzystać to ci cisnienie podnosi. Przetestuj lub zmień kabel, może jest gdzieś pęknięty i przerywa? Czy możesz podłączyć neta pomijając router, np udostępniając neta z jakiegoś kompa? W ten sposób sprawdzisz czy to wina routera czy TV.
No i zostaje serwis, tylko że oni zabierają TV na 2 tyg :-(
 

kshysio

New member
Chyba takie raz na kilka razy jest bardziej wkurzające, bo usypia czujność i jak chcesz sobie spokojnie skorzystać to ci cisnienie podnosi. Przetestuj lub zmień kabel, może jest gdzieś pęknięty i przerywa? Czy możesz podłączyć neta pomijając router, np udostępniając neta z jakiegoś kompa? W ten sposób sprawdzisz czy to wina routera czy TV.
No i zostaje serwis, tylko że oni zabierają TV na 2 tyg :-(

kabelki podmieniałem więc raczej to nie ich wina... próbowałem bezpośrednio z gniazdka do tv, ale nie ruszył (może kabel za długi - nie mam pojęcia, gdzie znajduje się drugi koniec gniazdka z mojej ściany :smile: do tego 20m z korytarza do pokoju... ) a udostępnić przez komputer nie próbowałem, musiałbym kabelek z przeplotem mieć...
aha - UPnP w routerze włączone
swoją drogą, dziś już trzeci dzień i za każdym razem po włączeniu "łapie"...
pozdrawiam
 

Frauka

New member
Bez reklam
Słuchajcie, uśmiałam się jak norka.
Dostałam odpowiedż na maila, którego wysłałam do firmy Samsung w sprawie tego nieszczęsnego pilota bez podświetlenia.

Cytat : "W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
W tym modelu telewizora pilot nie jest podświetlany. Taki pilot
dostępny jest w niektórych seriach Plazm i telewizorów LED.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
------------------------------------------------------------
Konsultant: XXXX XXXXXX
Centrum Obsługi Klienta"

Dziś już temu konsultantowi odpisałam:
"I tu Pana zaskoczę. Okazało się, że w sklepie zapakowali mój telewizor z ekspozycji do kartonu po telewizorze z serii 5, który stał obok. Dostałam więc i pilota serii 5 i instrukcję serii 5. W instrukcji do modelu LE40C650 jest wyszczególniony pilot z podświetleniem, który wg Pana dla tej serii nie istnieje. Odnoszę wrażenie, że odpisał mi Pan na odczepnego i nie za bardzo orientuje się Pan co Państwo sprzedajecie.
Na szczęście sklep uznał swój błąd i mam już i właściwego pilota i właściwą instrukcję.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia."

Nie ma to jak wziąć sprawę we własne ręce :lol:
 

Frauka

New member
Bez reklam
Odpisał :D

"Przepraszam z błąd i cieszę się że udało się Pani uzyskać właściwe
akcesoria."

:p

Ostatnio się przyzwyczajam do takich konsultantów. Od dziś miałam mieć net podwyższony z 6mb na 12 i oczywiście nie mam. Konsultant mi wciska ciemnote ze skoro na aneksie mam ze od 1.09 to moge mieć np od wieczora a nie od rana i ze mają na to cały dzień. Roześmiałam się i powiedziałam, żeby mi takiego kitu nie wciskał. Rano włączam kompa i mam mieć 12 mb i ze mogli juz wczoraj zmienic zamiast dzwonic i sie upewniac czy na pewno chce 12mb. Pozdrawiam Multimedię, tacy samu kumaci jak ten konsultant Samsunga :D

Koniec jęczenia, idę coś obejrzeć na moim telewizorku i pobawić siępodświetlaniem w pilocie :p

a tym, którzy mają podobne perypetie polecam http://www.youtube.com/watch?v=QRQoebWVOss
 
Ostatnia edycja:

jerryy

New member
Do posiadaczy C650 - w sklepie wyglada ze wiekszość samsungow nienaturalnie rozmywa i cukierkuje obraz. Nie chodzi tu o nasycenie kolorow i kontrast (wiadomo ze to mozna regulowac), ale o tworzenie grubszego konturu wokol obiektow i jakby rozmywanie obrazu. Wszystko wyglada jak film rysunkowy. Pytanko czy mozna to regulować i uzyskać bardziej naturalny obraz czy w samsungu juz tak jest?
 
Ostatnia edycja:

mrowkasrowka

New member
Witam, od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką samsunga lcd le40c650. Tv ogólnie super i bez zastrzeżeń. Mam jednak jedno (być może głupie) pytanie, które nie daje mi spać po nocach;) czy ten telewizor ma podświetlenie na dole za takim przezroczystym plastikiem? bo na wszystkich zdjęciach jest on pokazany z takim czerwonym podświetleniem. Mój telewizor tego nie ma. Czy ten model nie ma podswietlenia czy to jakas wada w moim tv? dziekuję za odp
 

elmoone

New member
Witam, od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką samsunga lcd le40c650. Tv ogólnie super i bez zastrzeżeń. Mam jednak jedno (być może głupie) pytanie, które nie daje mi spać po nocach;) czy ten telewizor ma podświetlenie na dole za takim przezroczystym plastikiem? bo na wszystkich zdjęciach jest on pokazany z takim czerwonym podświetleniem. Mój telewizor tego nie ma. Czy ten model nie ma podswietlenia czy to jakas wada w moim tv? dziekuję za odp

Niestety ten model nie ma podświetlanej ramy ani łezki, a zdjęcia przedstawiają złudzenie optyczne, które powstaje podczas oświetlania telewizora (np. przez światło słoneczne)
 

Mariu

Member
TV wczoraj dotarł do mnie i musze powiedzieć ze jakosc obrazu jest super.W porownaniu z moim Sharpem XL8, Samsung zdecydowanie lepiej radzi sobie z przeplotem.
Jest jeszcze troche zabawy z kalibracja,ale wstepnie i tak udalo mi sie ustawic dobry obraz.

Natomiast mam problem z Gazetą pl poniewaz wyskakuje mi komunikat o bledzie polacznia.Ale pozostale widgety chodza bez problemu.

Kupilem model 46 calowy i dostalem z matryca AA01 ;)
 

jerryy

New member
można

cukierkowośc głownie przez 100 Hz Motion Plus nie (wyregulowane)

Mi chodzi o obraz statyczny. Porownujac samsungi z innymi w sklepie, obraz w samsungach wyglada jakby byl rozmyty (tła), a kontury (np. postaci) pogrubione i duzo bardziej wyrazne. Przez to obraz wyglada jak film rysunkowy. Pytanie czy te filtry da sie wylaczyc (np. moze jest ustawienie grubosci konturu i regulacja rozmycia) i czy po regulacji tych filtrow da sie uzyskac nauralny obraz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry