Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Mariu

Member
Wlasnie chodzi o to ze naglowki RSS to troche lipa jak dla mnie.Ale rozumiem ze zrobienie tkaiego widgeta np. do bokser org nie bylo by taki proste.Ale np. z gazety pl czyta nie tylko naglowki,ale tez rozwiniecie inforamcji.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Okazuje się, że można uruchomić nie tylko oficjalne widgety. Napisałem nawet testową aplikację. Opis jak ją pobrać znajduję się na stronie TvWidget(kropka)pl [jestem nowym użytkownikiem forum i tylko w takiej formie mogę podać tu link]
Zastanawiam się teraz jaki bardziej użyteczny widget można napisać. Macie jakieś pomysły ?

Mam dwa pytanka

- Rozumiem, po wejsciu na linka że te Widget'y są tylko pod C650? Nie dotyczy to dość podobnego B650?
- Możecie opisać co robi ten NetPlayer? Posiadam B650 i nie sprawdzę tego Widget'a w działaniu.

Jeśli chodzi o pomysł na bardziej praktyczny widget to proponuje możliwość streamingu z netu na TV.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ja dostałam wersję BN59-01014A
Dziwne, że ta sama seria telewizorów a różne piloty dają.
Nie będę wymieniać bo w sumie po ciemaku nie problem wcisnac to co sie chce, ale chciałam wiedzieć jak to z tymi pilotami jest :)
 

TvWidget

New member
Bez reklam
- Możecie opisać co robi ten NetPlayer? Posiadam B650 i nie sprawdzę tego Widget'a w działaniu.
Od czegoś trzeba zacząć. To jest taka prosta testowa aplikacja (ale działają wszystkie funkcje typu play, stop, skip, pause) Po uruchomieniu pojawia lista 14 strumieni wideo. Strzałkami na pilocie trzeba wybrać interesującą pozycję. Po naciśnięciu enter rozpoczyna się wyświetlanie obrazu pobieranego on-line z Internetu.
Wpisałem linki do plików jakie znalazłem w sieci. Niektóre w wymagają bardzo szybkiego łącza >4Mbps inne tylko kilkuset Kbps.
Kilka pierwszych pozycji to filmy z BahnTv o strumieniu około 700kbps. Filmy trwają do około 1.5h. Moim zdaniem zaletą takiego rozwiązania jest to, że obraz pojawia się w po już po kilku sekundach o wybrania źródła. Alternatywna metoda polegająca na ściągnięciu pliku o wielkości kilku GB i jego późniejszym wyświetleniu nie jest już tak wygodna.
 

skorpion75

New member
Przeglądarka to bardzo skomplikowana sprawa. Telewizor nie ma myszki ani klawiatury. Nie jest więc przystosowany do takich aplikacji. Myślę, że również możliwości obliczeniowe, ilość pamięci itp. nie są wystarczające do takich zadań.
Co ty gadasz? Owszem napisanie przeglądarki nie jest proste.

Ale co do możliwości obsługi takowej przez TV - nie ma najmniejszego problemu!
Byle telefon obsługuje np. Opera Mini.
Weź pod uwagę również to że C650 wyświetla np. pliki z youtube i jakoś nie brakuje mu pamięci i procesor "daje rade"...
Swoją drogą czy ktoś orientuje się jaki system siedzi w LE40C650? Przerobiony Linux? A może "Bada"? Czy jednak cos specjalizowanego...


*
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Ja dostałam wersję BN59-01014A
Dziwne, że ta sama seria telewizorów a różne piloty dają.
Nie będę wymieniać bo w sumie po ciemaku nie problem wcisnac to co sie chce, ale chciałam wiedzieć jak to z tymi pilotami jest :)

i to maiłeś oryginalnie zapakowany telewizor ?

nie spodlałem jeszcze takiego na wyposażeniu

a co mówi instrukcja (opis)
 

Frauka

New member
Bez reklam
W instrukcji nie ma słowa o podświetleniu pilota. Na obrazku gdzie opisywane są funkcje nie ma śladu po tym przycisku.

TV był zapakowany jak należy.

Może to rzeczywiście jakiś nowy model. To w sumie szczegół, najważniejsze ze wszystko działa prawidłowo, obraz świetny, filmy z dysku śmigają. :)
 

Wigash

New member
Co ty gadasz? Owszem napisanie przeglądarki nie jest proste.
Ale co do możliwości obsługi takowej przez TV - nie ma najmniejszego problemu!
Byle telefon obsługuje np. Opera Mini.
Weź pod uwagę również to że C650 wyświetla np. pliki z youtube i jakoś nie brakuje mu pamięci i procesor "daje rade"...
Swoją drogą czy ktoś orientuje się jaki system siedzi w LE40C650? Przerobiony Linux? A może "Bada"? Czy jednak cos specjalizowanego...
*
ale youtube działa po przez specjalny widget, dzięki temu nie obciąża procka. Na stronie masz przecież wiele różnych elementów - animacje, javy, reklamy. Mój stary pecet ma problem z wyświetlaniem niektórych stron a co dopiero TV.
Fajnie, że ktoś coś zaczął działać! To ja sugeruje IPLEX.PL, darmowe filmy. Ale w sumie, ten widget NetPlayer to najlepsze rozwiazanie tylko czy tam mozna podawac swoje strumienie? Ile pamieci bedzie wykorzystywac ten program, czy wcisniecie pauzy spowoduje, że pobierze się jakiś zapas filmu?
TvWidget - na twojej stronie z listą widgetów jest bład w nazwie NetPlayera ;)

@Frauka
a z tym pilotem to niezla zagadka? Ja korzystam z tego podświetlania, bo lubię oglądać filmy po ciemaku :) Ja bym zadzwonił do Samsunga i zapytał się jaki model pilota powinien być w Twoim telewizorze, niech wymieniają!
 

skorpion75

New member
ale youtube działa po przez specjalny widget, dzięki temu nie obciąża procka. Na stronie masz przecież wiele różnych elementów - animacje, javy, reklamy. Mój stary pecet ma problem z wyświetlaniem niektórych stron a co dopiero TV.
* o
Tak? A Twój stary komputer wyświetla filmy z pendrive lub zewn. HDD w fullHD? Bo mój TV tak! Jest w stanie pobrać dane z dysku, zdekodować (przeskalować jeśli trzeba) i wyświetlić jednocześnie w tym samym czasie dekodując dzwięk np. 5.1 i przesyłając go do wieży.. I wszystko płynnie, bez "przycięć".



A co do "różnych" elementów na stronach (takich jak: java, flash, Silverlight i inne) to mi na nich nie zależy. Wystarczyło by wyświetlanie zwykłej treści stron, bez wodotrysków.
 

TvWidget

New member
Bez reklam
To ja sugeruje IPLEX.PL darmowe filmy.
Dobry pomysł. Nie wiem tylko czy telewizor zaakceptuje ten format danych i czy na stronie nie ma jakiś zabezpieczeń. Sprawdzę to.
Ale w sumie, ten widget NetPlayer to najlepsze rozwiazanie tylko czy tam mozna podawac swoje strumienie? Ile pamieci bedzie wykorzystywac ten program, czy wcisniecie pauzy spowoduje, że pobierze się jakiś zapas filmu?
Najpierw muszę wiedzieć czy podany sposób pobierania widgetów działa.
Czekam więc na jakiś odzew w tej sprawie.

Jeśli wszystko będzie OK to planuję aby widget działał jak klasyczny czytnik RSS.
Użytkownik będzie mógł wpisać linki do wielu plików XML. Zostaną zapamiętane w telewizorze.
Czytnik jednak będzie miał dodatkową funkcjonalność. Spotykając w pliku jakiś specjalny tag np. <video> będzie wiedział, że jest tam podany link do filmu i wyświetli specjalną ikonkę. Po jej wybraniu rozpocznie się wyświetlanie obrazu.
Tak więc w praktyce użytkownik będzie mógł przygotować w PC jedną lub więcej list filmów. Po umieszczeniu takiego pliku na serwerze w bardzo prosty sposób będzie można z niego skorzystać. Jeśli ktoś będzie chciał to link do takiej listy możne upublicznić.
Moim zdaniem taka pośrednia metoda jest wygodniejsza niż bezpośrednie wklepywanie przy pomocy pilota zwykle bardzo długich linków do filmów.

Pamięć zajmują głownie obrazki. Jeśli grafika jest uboga to zużycie pamięci jest znikome.
Po naciśnięciu pauzy wczytany na zapas zostanie pewien fragment filmu. Nie wiem jednak jak duży.
 

BadBoy475

New member
Witam!
Kapitalny pomysł z tymi widgetami do oglądania filmów z neta. Jeśli coś mogłbym zasugerować od siebie to może stworzenie widgeta do oglądania filmów z youtube w jakości HD.

Najpierw muszę wiedzieć czy podany sposób pobierania widgetów działa.
Czekam więc na jakiś odzew w tej sprawie.

No mnie się nie udało pobrać NetPlayera. Wszystko zrobiłem jak podałeś na stronce jednak podczas aktualizacji wyskakuje błąd i informacja żeby spróbować później. Poza tym internet na TV chodzi u mnie bezbłednie. Dużo filmów oglądam z kompa przy użyciu SAMSUNG PC Share Menager. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

TvWidget

New member
Bez reklam
mogłbym zasugerować od siebie to może stworzenie widgeta do oglądania filmów z youtube w jakości HD.
Moim zdaniem tam nie ma żadnych filmów HD.

No mnie się nie udało pobrać NetPlayera. Wszystko zrobiłem jak podałeś na stronce jednak podczas aktualizacji wyskakuje błąd i informacja żeby spróbować później.
Sprawdź dokładnie czy wpisałeś prawidłowy adres IP.
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Tak? A Twój stary komputer wyświetla filmy z pendrive lub zewn. HDD w fullHD? Bo mój TV tak! Jest w stanie pobrać dane z dysku, zdekodować (przeskalować jeśli trzeba) i wyświetlić jednocześnie w tym samym czasie dekodując dzwięk np. 5.1 i przesyłając go do wieży.. I wszystko płynnie, bez "przycięć".

Oczywiście mogę tylko gdybać...
Myślę, że do dekompresji obrazu w TV jest zastosowany jakiś specjalizowany procesor sygnałowy.
Jego architektura została stworzona do takich zadań. Nic więc dziwnego, że działa to perfekcyjne.
Zapewne do sterowania i funkcji związanych z Internetem zastosowano drugi klasyczny procesor.

W PC jest procesor dla ktorego obróbka sygnału wideo to masakra. Może on to wykonać ale wymaga to bardzo dużej częstotliwości taktowania. Co powoduje duży pobór prądu, kłopoty z chłodzeniem itp.


A co do "różnych" elementów na stronach (takich jak: java, flash, Silverlight i inne) to mi na nich nie zależy. Wystarczyło by wyświetlanie zwykłej treści stron, bez wodotrysków.

Stron WWW zawierających tylko HTML chyba już nie ma.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Oczywiście mogę tylko gdybać...
W PC jest procesor dla ktorego obróbka sygnału wideo to masakra. Może on to wykonać ale wymaga to bardzo dużej częstotliwości taktowania. Co powoduje duży pobór prądu, kłopoty z chłodzeniem itp.
Stron WWW zawierających tylko HTML chyba już nie ma.
Nie wiem co masz za komputer, ale dla aktualnych prockow obrobka filmu to obciazenie na poziomie duzo ponizej 10% calkowitej wydajnosci procka - mam na mysli odtwarzanie. Nawet telefony potrafia odtwarzac DiVX bez wczesniejszego zmniejszania ich rozdzielczosci.Wieksze obciazenia robia filmiki w wyzszych rozdzielczosciach, ale to tez nie problem bo karty graficzne potrafia sie tym zajac. Komputery z przed ponad 10lat tez daja rade z DiVXami, a z doswiadczenia wiem ze najmniejsze wymagania maja przewaznie filmy dla doroslych ;)
 
Ostatnia edycja:

kshysio

New member
czytając posty tematu widać, że kilka osób (m.in. ja) ma problemy z internetem w c650... a to kabel za długi, a to wtyczka tylko do portu 3 routera, a to kabel krosowany... u mnie sprawa wygląda następująco: router, dwa kompy po wifi i tv na kablu. kabel zwykły 1:1, DHCP włączone i jak już załapie net, to chodzi; tzn po włączeniu telewizora, dioda statusu na routerze powinna się zapalić - jeżeli tego nie zrobi to pomaga włożenie - wyjęcie wtyczki (czasem kilka razy) z kablem w gniazdku z tyłu TV aż diodka routera się zapali - moje podejrzenie to jakieś zimne luty na gnieździe, chociaż nigdy "nie zrywa" połączenia w trakcie np. oglądania filmu przez DLNA, czy Youtuba... tak jak by miał problem tylko z "wystartowaniem"... nie wiem, czy wieźć go do serwisu, bo owe "niewystartowanie" występuje raz na kilka włączeń i Panowie w serwisie mi odpowiedzą: przecież działa :p
 
Do góry