Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Adamson_PL_

New member
na razie nie mam konsoli, żeby mnie ten input lag drażnił. Ciekaw tylko jestem czy ten test był robiony z włączonym Motion Plus czy z wyłączonym?


Ale przecież ten test nie jest miarodajny.
Zauważ że źródło obrazu (laptop) ma większy input lag niż telewizor, więc albo laptop ma kiepską matrycę, albo telewizor zagina czasoprzestrzeń ;-)
 

Karol75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam pytanie: gdzie w trybie serwisowym w modelu 37c650 jest liczba przepracowanych godzin?
Wszedłem w ten tryb ale nie bardzo wiem gdzie tego szukać
Będę wdzięczny za pomoc :smile:
 

Nemezy

New member
A właśnie właśnie jak wejść w tryb serwisowy, nie mogę tego znaleźć. Możesz napisać Karol75 jak to zrobić ???
Z góry dzięki
 

Wigash

New member
Witam,
Właśnie wgrałem najnowsze firmware ze strony samsunga inie widzę zmian. Czy jest gdzieś mozliwość sprawdzenia co dana wersja wnosi w stosunku do poprzedniej? Wkurza mnie to, że wgrywam soft w nadziei na jakieś istotne ulepszenia lub zmiany, a tu lipa. I jeszcze to każdorazowe ustawianie wszelkich ustawień od nowa. A właśnie. Te ustawienia od b650 nie za bardzo mi pasują i jakoś sam nie mogę ustawić dobrych parametrów. Może ktoś ma swoje własne ustawienia, które mu pasują?
wrzućcie na forum a wtedy każdy będzie mógł sobie przypasować to co mu odpowiada.
ja na razie nie aktualizowałem TV, no chyba, że on to robi automatycznie. Dzwoniłem na infolinię S i tam sie dowiedziałem, że nie ma i nie będzie informacji o wprowadzonych zmianach w aktualizacjach, bo to zazwyczaj są poprawki jakichś błędów a nie unowocześnianie. Ale kompetencje ludzi z infolinii są mizerne, bo gość powiedział, że system Internet@TV w serii B i C są takie same :D
Pytałem o gazeta.pl i widgety z B których nie ma w C, powiedział, że trwa aktualizacja bazy danych (nie pamiętam jak on to dokładnie powiedział - tak zrozumiałem) i że w C też będą te widgety z B...jaaasne.
Acha Allshare/DLNA śmiga i nie wiem dlaczego w instrukcji jest napisane, ze nie ma przewijania ;>? U mnie jest. Nie działa tak jak przy USB, tylko jak to się kiedyś mówiło na podglądzie ;) (trzeba trzymać) i za pomocą głównych przycisków kierunkowych a nie tych na dole z podwójną strzałką.
 

wrohi

New member
Witam.Mam takie pytanie czy LE40C650 obsługiwał będzie twardy dysk przenośny powiedzmy 500Gb(zamiast np pena)?Testowalem na nosnikach wymiennych jest OK,ale chodzi mi o większą pojemność?Z góry dziekuję za odpowiedź.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam.Mam takie pytanie czy LE40C650 obsługiwał będzie twardy dysk przenośny powiedzmy 500Gb(zamiast np pena)?Testowalem na nosnikach wymiennych jest OK,ale chodzi mi o większą pojemność?Z góry dziekuję za odpowiedź.

Oczywiście że będzie. Proponuje poczytać w wątek Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii... Tak naprawdę bardzo się nie różnią a ten temat to wielka kopalnia wiedzy o tych modelach.
 

janusdel

New member
Witam.Mam takie pytanie czy LE40C650 obsługiwał będzie twardy dysk przenośny powiedzmy 500Gb(zamiast np pena)?Testowalem na nosnikach wymiennych jest OK,ale chodzi mi o większą pojemność?Z góry dziekuję za odpowiedź.

Ja mam dysk 1,5TB WD My Book Essential i bez najmniejszych problemów telewizor z nim współpracuje.
 

Karol75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tryb serwisowy uruchamiamy wciskając po kolei na wyłączonym TV klawisze: INFO - MENU - MUTE - POWER :wink:
Ja za pierwszym razem tego trybu nie uruchomiłem więc trzeba trochę "potrenować"
Może Ty Nemezy się tam doczytasz gdzie jest licznik przepracowanych godzin.
 

MarlowKM

New member
Panowie, po zainstalowaniu najnowszego firmwaru (1011.1) zauważyłem, że częśc filmów .avi które do czasu aktualizacji działały bez problemu po aktualizacji nie są odtwarzane i wyświetla się napis "format nie obsługiwany"). Poza tym żadnych zmian, a tym bardziej na lepsze nie zauważyłem. Także nie jest dobrze... Czy ktoś z Was ma podobne problemy, ewentualnie czy jest możliwoś powrotu do starszej wersji firmwaru??? Napisałem do Samsunga ale na razie cisza...
 

Nemezy

New member
Jeżeli chodzi o powrót do starszej wersji softu to ponoć jest to możliwe ale w serwisie. Tak twierdziła babka z infolinii Samsunga.
Karol75 dziś spróbuję wejść w tryb serwisowy i poszukam tych godzin przepracowanych :)
 

saba76

New member
Witam wszystkich.
W związku z tym,że jestem na kupnie akurat tego modelu tv LE40C650 mam do was parę pytań.

1.Telewizorek posiada audio DTS 2.0 to znaczy,że nie puści na kino domowe po optyku 5.1?
2.Mam w domku zestaw kina domowego PHILIPS z amplitunerem (nie jest to nowy zestaw - LX600+DVP630) i czy takie coś będzie działało poprawnie z tym tv czy trzeba zainwestować w nowsze modele?
3.Czy tv obsługuje poprawnie audio o wyższym bitrate np AC3 5.1 640 Kbps jak i DTS ~1505 Kbps?
 
Ostatnia edycja:

matikra

New member
Mam problem Internet@TV w Samsungu LE37C650. Jest podłączony do routera US Robotics 9108 kablem sieciowym. Dostawcą internetu jest Netia. Z DLNA łączy się bez problemu. Test sieci przechodzi w całości na automatycznych ustawieniach, pinguje, natomiast na ustawionych sztywno DNS-ach, bramie i IP testu nie przechodzi.DHCP włączone, kable sieciowe sprawdzane różne, pod Xbox 360 działają. Nie zmienia to faktu, że usługa Intenet@TV nie jest dostępna z właściwie niewiadomych powodów.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Mam problem Internet@TV w Samsungu LE37C650. Jest podłączony do routera US Robotics 9108 kablem sieciowym. Dostawcą internetu jest Netia. Z DLNA łączy się bez problemu. Test sieci przechodzi w całości na automatycznych ustawieniach, pinguje, natomiast na ustawionych sztywno DNS-ach, bramie i IP testu nie przechodzi.DHCP włączone, kable sieciowe sprawdzane różne, pod Xbox 360 działają. Nie zmienia to faktu, że usługa Intenet@TV nie jest dostępna z właściwie niewiadomych powodów.
Jesli tu nie znalazles rozwiazania, to poszukaj go w temacie o seri B650, gdzie jest identyczne podlaczenie do neta.
 

krisho1

New member
podłączał ktoś konsolę do tego modelu? dokładnie 40c650 ?
Tak, mam podpięte PS3, i jest ok, ale jak już wcześniej gdzieś wspominałem jest to ocena subiektywna, bez żadnych pomiarów itp. Załączam i gram, oglądam filmy, słucham muzy. Nie zauważyłem żadnego opóźnienia (domyślam się, że głównie o to chodzi w pytaniu) itd. Jestem :-D
 

j_23r

New member
Witam!
Mam pytanko co do TV o przekątnej 46".
Chcialbym wstawic go do pokoju, ale nie wiem czy odległość z jakiej będe ogladał tv (ok. 3,5m) to nie za mało.
Czy roznica w cenie pomiedzy przekątną 46 a 40 jest warta swojej ceny??
40 cali to koszt okolo 2500zł, natomiast 46 cali mozna nabyc najtaniej za 3600zł.
Dodam ze bardziej przychylam sie do 46", tylka ta różnica w cenie... jakas dziwna..
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam!
Mam pytanko co do TV o przekątnej 46".
Chcialbym wstawic go do pokoju, ale nie wiem czy odległość z jakiej będe ogladał tv (ok. 3,5m) to nie za mało.
Czy roznica w cenie pomiedzy przekątną 46 a 40 jest warta swojej ceny??
40 cali to koszt okolo 2500zł, natomiast 46 cali mozna nabyc najtaniej za 3600zł.
Dodam ze bardziej przychylam sie do 46", tylka ta różnica w cenie... jakas dziwna..
Co do wielkosci ekranu to masz oddzielny temat na forum. Co do roznicy ceny sam musisz zdecydowac czy sie oplaca. Mozesz zawsze wybrac inny tanszy model.
 
Do góry