Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

j63

New member
Witam wszystkich! Zacząłem czytać ten temat gdy "wyprodukowano" ok 300 stron, przebrnąłem przez wszystkie i moim zdaniem 200 moderator mógłby spokojnie wywalić. Przestałem dziwić się stałym bywalcom, gdy dostawali piany po kolejnym, takim samym pytaniu. Czy dysk będzie chodził, czy odtwarza napisy, gdzie jest oznaczenie matrycy, jakie ustawienia są najlepsze, kilka stron przerwy i od nowa. Trzy czwarte pytających nie czytało instrukcji, o kilku choćby stronach z tematu nie wspomnę. W pełni popieram gonienie do wyszukiwarki i proponuję ignorowanie kolejnych, tych samych pytań. Dzięki forum dowiedziałem się wielu rzeczy, o których instrukcja nie wspomina, za co wszystkim wielkie dzięki. Najbardziej zainteresował mnie temat matryc. Magiczna SQ - w sklepie AV******* dość długo oferowali 40c650 z tą właśnie matrycą i było to zaznaczone w opisie produktu. Niestety, ostatnio ten szczegół zniknął z opisu, więc wysłałem do nich zapytanie. Miły pan Maciej odpowiedział, że: "telewizorów z tą matrycą już nie będzie, ponieważ wchodzą nowe modele". Niewesoło to wygląda, jeśli macie te matryce gdzieś na oku, to chyba niema co dłużej czekać. Pozdrawiam i cierpliwości...
"najnowsza kalibracja" - ech:(
 

tatu

New member
jest w domu sprawdzanie

Piszę ten post bo mysle ze wniesie nowe informacje dla osób, które ewentualnie jeszcze chcą nabyć ten model TV czyli 40C650......Przypominam, że jestem do bólu obiektywny gdyż nie preferuje żadnej marki ani technologii gdyż do tej pory miałem telewizor CRT.
Wypakowałem i pierwsza nowość naklejka na bocznej ściance i informacja o matrycy, matryca 01, tak,tak to nie mój wymysł nie ma żadnego oznaczenia literowego jedynie cyfra 01, według informacji jaką otrzymałem tylko w ten sposób jest w obecnie świeżo oferowanych TV tego modelu do sprzedaży oznaczany rodzaj matrycy na nalepce bocznej i podobno jest to obecnie jedyny typ matrycy montowany w tym modelu (te info oczywiście ze jedyny typ trzeba będzie w miarę mozliwosci potwierdzić).
matrycaboknalepka.jpg
matrycaboknalepka.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/222/matrycaboknalepka.jpg/


Teraz to co ważne jak ta matryca świeci:
narazie na szybko podpiałem antene siatkową, sygnał z cyfrowego nadajnika naziemnego.
Program polsat HD oraz TVP info (bo sporo jest twarzy osób dosć długo przedstawianych na ekranie)
Na wprost jest ok jednak w miarę odchodzenia w bok(kąt boczny) kolory ewidentnie bledną najbardziej widać to na twarzach czyli na barwie w której dość znacznie udział ma kolor jak sądzę czerwony, do pewnego momentu to nawet te twarze kolorystycznie są bardziej naturalne ale jak napisałem ewidentnie jest zmiana bladniecia kolorów na całej powierzchni z tym , ze na twarzach to najszybciej rzuca się w oczy. (zaraz dalszy ciąg)
Postanowiłem spróbować mimo wszystko rozszyfrować "w co samsung gra jako firma z matrycami" tak wiec latarka w rekę i szukam nalepki znajdującej się na matrycy wewnątrz obudowy i mam........ LTF400HF15 ; BN07-00801A 7WAK2S344F A08 i na samym dole tej nalepki napis made in china. I jeszcze jeden szczegół na tej nalepce jest logo samsung.

Opierając się na tym co napisano na 116 stronie w tym wątku takie oznaczenie cyfrowo/literowe na matrycy oznacza iż jest to część produkcji samsunga:
cytat "LE40C650,670 - BN07-00801A,SAMSUNG,LTF400HF15......"
ale czy na pewno, nie wiem ??
Oczywiście jutro powklejam tu odpowiednie zdjęcia (mam nadzieje, że będe potrafił to zrobic)

Sprawa podświetlenia matrycy (nie bardzo jeszcze wpadłem jak ustawić czarny ekran ale przy wybraniu żródła sygnału na AV i wyłączeniu odtwarzacza DVD takowy otrzymałem z małym komunikatem na środku ekranu)

Podczas odchylania pionowego czarny przechodzi w kolor na granicy bordo/śliwkowy natomiast pewne wady w podświetleniu widzę w dolnych rogach ale są to plamki troszke jaśniejsze, z prawej gdzies 2 centymetry z lewej troszke wieksza tak gdzieś 3 cm. ale jest to naprawdę mały efekt, w porównaniu do kilku przykładów przedstawionych w tym i innych wątkach powinienem napisac iż równomierność podświetlenia jest bardzo dobra.
Zdecydowanie jesli mam szczerze wskazać to denerwującą moze być jedynie zmiana czarnego na ten bordo/śliwkowy kolor podczas odchyłu pionowego, najlepiej aby ekran był prostopadle do naszej twarzy ze wzrokiem możliwie na poziomie środka matrycy aby tej zmiany koloru nie widzieć.
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
Witam wszystkich! Zacząłem czytać ten temat gdy "wyprodukowano" ok 300 stron, przebrnąłem przez wszystkie i moim zdaniem 200 moderator mógłby spokojnie wywalić. Przestałem dziwić się stałym bywalcom, gdy dostawali piany po kolejnym, takim samym pytaniu. Czy dysk będzie chodził, czy odtwarza napisy, gdzie jest oznaczenie matrycy, jakie ustawienia są najlepsze, kilka stron przerwy i od nowa. Trzy czwarte pytających nie czytało instrukcji, o kilku choćby stronach z tematu nie wspomnę. W pełni popieram gonienie do wyszukiwarki i proponuję ignorowanie kolejnych, tych samych pytań. Dzięki forum dowiedziałem się wielu rzeczy, o których instrukcja nie wspomina, za co wszystkim wielkie dzięki. Najbardziej zainteresował mnie temat matryc. Magiczna SQ - w sklepie AV******* dość długo oferowali 40c650 z tą właśnie matrycą i było to zaznaczone w opisie produktu. Niestety, ostatnio ten szczegół zniknął z opisu, więc wysłałem do nich zapytanie. Miły pan Maciej odpowiedział, że: "telewizorów z tą matrycą już nie będzie, ponieważ wchodzą nowe modele". Niewesoło to wygląda, jeśli macie te matryce gdzieś na oku, to chyba niema co dłużej czekać. Pozdrawiam i cierpliwości...
"najnowsza kalibracja" - ech:(
Wigash: Lubi to!

@tatu - ja rzadko oglądam polsat, bo mam n-ke, ale z jakiego nadajnika ciągniesz sygnał HD? Jak gdzieś z moich okolic to sobie dla testu zobaczę
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
Od wczoraj Polsat HD jest na n-ce ;-)
Na którym kanale? Bo już raz szukałem jak zaczęli reklamować i nic nie znalazłem. W końcu na info linii gościu powiedział mi że polsat jest jak się podłączy antenę naziemną do dekodera. Myślałem, że jak reklamują to jest w ofercie a nie trzeba jeszcze być w zasięgu sygnału naziemnego. Jednym słowem ściema była.


Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
 

tarinQ

New member
Witam Serdecznie
dzis bede po raz pierwszy podlaczac c650 do internetu.
Co musze zrobic"gdzie" aby mi tv nie pobrał z marszu nowego oprogramowania chce zachowac te co mam a tylko zaaktualizowac internettv.
Da sie tak?
 

Frauka

New member
Bez reklam
Nie bój się, TV aktualizujesz umieszczając na pendrivie lub dysku zewnętrznym odpowiedni plik z aktualką i odpalając aktualizację a nie z internetu :) Także instrukcję w dłoń i odpalaj net :)

Potem jak wejdziesz przyciskiem z pilota w internet to wgrają bądź zaktualizują się tylko aplikacje internetowe typu google maps , youtube czy tuba.fm :p
 

maciejwl

New member
Na którym kanale? Bo już raz szukałem jak zaczęli reklamować i nic nie znalazłem. W końcu na info linii gościu powiedział mi że polsat jest jak się podłączy antenę naziemną do dekodera. Myślałem, że jak reklamują to jest w ofercie a nie trzeba jeszcze być w zasięgu sygnału naziemnego. Jednym słowem ściema była.


Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
Polsat HD jest na 7 kanale, pełna lista nowego układu kanałów telewizji n jest tutaj:
http://n.pl/fileadmin/pdf/Nowy_uklad_kanalow_n_05.05.pdf

Dekoder powinien sam się Tobie zaktualizować :(
Zapraszam do pokoju o platformach cyfrowych, to nie jest to miejsce na temat n-ki ;-)
 

maciejwl

New member
Witam Serdecznie
dzis bede po raz pierwszy podlaczac c650 do internetu.
Co musze zrobic"gdzie" aby mi tv nie pobrał z marszu nowego oprogramowania chce zachowac te co mam a tylko zaaktualizowac internettv.
Da sie tak?

Podłączenie telewizora, bynajmniej w moim przypadku, niespowodowało automatycznej aktualizacji, ba nawet nie działa ta funkcja, by telewizor zaktualizować przez neta, działa tylko przez pamięć flash. Zatem jak włączysz/wejdziesz do internet@tv to jedynie to się Tobie zaaktualizuje.
 

tarinQ

New member
Nie bój się, TV aktualizujesz umieszczając na pendrivie lub dysku zewnętrznym odpowiedni plik z aktualką i odpalając aktualizację a nie z internetu :) Także instrukcję w dłoń i odpalaj net :)

Potem jak wejdziesz przyciskiem z pilota w internet to wgrają bądź zaktualizują się tylko aplikacje internetowe typu google maps , youtube czy tuba.fm :p

Umiesz czytac ze zrozumieniem??
Chodzi mi o to czy jak podlacze tv do neta czy sie bedzie akutalicowac??
Ja nie chce aktualizacji automatycznej!
 

Frauka

New member
Bez reklam
tarinQ przecież napisałam Ci, że nic oprócz aplikacji internetowych Ci się z automatu nie zaktualizuje więc chyba raczej sam masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Żeby zaktualizować soft telewizora to musisz mieć plik z apdejtem na pendrivie!!!!!! A z internetu możesz sobie korzystać i Ci się nic nie stanie.

3 raz nie będę juz tego pisać, mam nadzieję, że dotarło. Sama korzystam z netu a soft w tv mam w wersji z marca ub roku i nic mi się nie dzieje z automatu.
 
Ostatnia edycja:

tarinQ

New member
OK - moj bład rozumiem:)
Kazdy sie uczy:p nie obrazaj sie odrazu..
Co do internet TV Jaka przepustowosc jest potrzebna do spokojnego dzialania kazdej aplikacji?
 

tarinQ

New member
mam pytanie jak u was wyglada zakladka ustawienia w Internet tv
wersja 2,366-5.1.00274 -czy to jest najnosza wersja?
liczba apps 18
zuzycie pamieci 62,68/335,08 Tu tez jest ok?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Aplikacje dla Samsung@TV

Czy komuś obiło się o oko lub ucho coś na temat innych niż NetPlayer aplikacji tego rodzaju, które działają na C650. NetPlayer się sprawdza idealnie, warto by coś jeszcze wypróbować...
 

tommek82

New member
Witam wszystkich

Mam pytanie jak puścić dźwięk z telewizora na amplituner (Denon 1611) poprzez kabel HDMI ??? Czy jest taka możliwość wogóle?? W instrukcji o podłączeniu kina domowego przez kabel optyczny (czyli złącze Digital Audio Out (Optical)), ale przez HDMI też musi być chyba taka możliwość, chociaż z tego co widzę wszystkie HDMI w telewizorze są IN (czyli wejścia)
 
Do góry