Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

tocamy

New member
Witam mam takie pytanie-tv ładnie wszystko działa nie narzekam :)

Ale postanowiłem go podłączyć do internetu a co! Jak jest to czemu nie ...
Wiec tak w przedpokoju mam gniazdko tel z niego idzie kabel do pokoju z komputerem, tam łączy się z liveboxem i dalej ethernet do PC
Tv jest jakies 3-4 no moze 5 metrow dalej..

Jakimi sposobami polecacie podlaczyc tv do internetu aby działał?
Wypiscie wszystke dostepne sposoby jakie najlepsze:)
A ja sie na cos zdecyduje...
Bo ten usb stick samsunga to ponad 200zl!

możesz po kablu użyć dodatkowych portów na liveboxie
ja mam
czerwony -tv (skretka) ok 5m
żółty -tuner tpsa (skretka oryginalna żółta) ok 4m
usb -komputer (potrzebne sterowniki ze strony tp)
widzi komputer i oczywiscie internet, mam także sterowanie telefonem jako pilotem przez wifi :)

No i odpowiedż na pytanie :)
jak nie masz tv z tpsa to możesz wpiąć tv w żółte gniazdo ethernet.
 
Ostatnia edycja:

pelson15211

New member
witam w sklepach pojawiła się ciekawa promocja na c650 46cali poniżej 3 tys.wiem ze postów jest mnóstwo i można poszukać. chciałbym się dowiedzieć czy warto ten model w tej cenie brać czy szukać czegoś innego w tej cenie.moje pytania odnośnie tego modelu.
1.Jak sobie radzi ze skalowaniem obrazu ze zwykłej kablówki.
2.Jak sobie radzi z ps3 opnie rożne na temat input lagu.
3 Jak się sprawa przedstawia z błyszcząca matryca w nasłonecznionych pomieszczeniach
 

tocamy

New member
livebox przenieść na długość kabla usb do komputera lub komputer po wifi.
To tak bez inwestycji, jeżeli chcesz inwestować to rozwiązań jest sporo....
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Niestety tylko głupia odpowiedź.
Z portami usb jest różnie, naciąłem się osobiście na Pioneerze, USB było tylko
do ozdoby.

mam 40c650. Są dwa porty. jeden dedykowany do HDD.
Zasila bez problemu 3-4 letni dysk 2,5 cala samsunga.
Drugi dedykowany do pendrive, nie zasili bardziej prądożernego dysku.
Ale ostatnio nabyłem nowy dysk S2 320GB Samsunga i niespodzianka idzie
na porcie dedykowanym do Pendrive :)
Teraz mam podbpięte 2 dyski. Jeden do nagrywania z TV drugi do oglądania filmów z dysku.
Co do HD czasem coś potrafi lekko przyciac.. ale trudno stwierdzić co jest przyczyną,
film, dysk, procesor TV...

pozdrawaim
Samsung prowadzi dziwna polityke z tym portem USB.
Telewizor C650 czyta prawie wszystkie dyski zewnetrzne w wiekszosci znanych formatach.
Wieza Samsunga MM-C550D (i pewnie pokrewne), czyta peny i dyski tylko w formacie FAT32. Malo tego, filmy musza byc wrzucone do glownego katalogu, bo inaczej zobaczymy tylko puste katalogi z nazwami filmow. Co lepsze z plyty DVD czyta juz normalnie.
Monitor Samsunga z mozliwoscia odtwarzania DViX czyta tylko PENDRIVY - porazka.
 

tarinQ

New member
livebox przenieść na długość kabla usb do komputera lub komputer po wifi.
To tak bez inwestycji, jeżeli chcesz inwestować to rozwiązań jest sporo....


No dobra a jak bym zrobił tak ze zostawie to co mam tak jak jest a do Tv kupie apater jakis nie orginalny / router i z niego kablem do TV i odrazu do wiezy. Bedzie ok??
Filmy w mkv beda sie ciac? A jak net?? I jaki kupic router? z antenka zew/wew?
 

tocamy

New member
No dobra a jak bym zrobił tak ze zostawie to co mam tak jak jest a do Tv kupie apater jakis nie orginalny / router i z niego kablem do TV i odrazu do wiezy. Bedzie ok??
Filmy w mkv beda sie ciac? A jak net?? I jaki kupic router? z antenka zew/wew?
W czasie lektury tego forum widziałem odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania włącznie z typami sprzętu tak, że nie poddawaj się w poszukiwaniach, niestety nie jestem biegły w temacie komputerów więc poszukiwania pozostawiam Tobie.

Mam natomiast pytanie do forumowiczów biegłych w obsłudze c650:

Po skalibrowaniu ustawień obrazu wg. forum jest fajnie :)

ale, przy oglądaniu internetu czyli vod mam strasznie jaskrawy obraz i niestety w instrukcji nie ma opisu jak go regulować.
 

CEGLA74

New member
Witam
Mam problem z odtworzeniem z dysku bajki. Wszystkie inne pliki MKV działają mi bez problemu, a przy próbie włączenia tej bajki pokazuje mi komunikat nieobsługiwany kodek video. Możecie jakoś pomóc???

General
Unique ID : 214945737093795816307005191930387336452 (0xA1B50B0BCB9C10E1BAF564EF5C5B8D04)
Complete name : I:\Filmy\Auta\Auta1.mkv
Format : Matroska
File size : 3.91 GiB
Duration : 1h 7mn
Overall bit rate : 8 232 Kbps
Movie name : Cars 2006 BluRay 1080p x264 DTS-iLL
Encoded date : UTC 2007-12-17 22:36:54
Writing application : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Cover : Yes / Yes / Yes / Yes

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 11 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 7mn
Bit rate : 7 696 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 800 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.209
Stream size : 3.62 GiB (93%)
Title : Cars (2006)
Writing library : x264 core 56 svn-680
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 11 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 7mn
Problem był już omawiany milion razy, odpowiedź masz zaznaczoną na czerwono.
 

tatu

New member
matryca prawda czy mit??

Temat wiele razy poruszany ale do końca nigdy nie wyjaśniony, czy może ktoś napisać jako posiadacz 40C650 z matrycą S ,A lub C jak prezentuje obraz ten tv (np. kąty boczne)???
Pytam ponieważ zdecydowałem się na zakup obecnie tego modelu ale po przeczytaniu
wątku przyjąłem , że jeśli przypadnie mi egzemplarz z matrycą C lub A to odstapię od zakupu.

(Choć usłyszałem iż pomiędzy matrycą A a S właściwie róznica jest kosmetyczna iż tylko C ponoć jest "gorsza")

Chcę wiedzieć czy faktycznie słusznie tak sobie zakładam bo owszem były głosy ,że obraz jest gorszy ale potem nikt do końca tematu z reguły nie kończył i nie wiem czy to mit z róznicą w jakości czy jednak potwierdzona prawda.

W wątku od strony 116 mamy info o matrycach tak więc przeczytałem i jednoznacznej odpowiedzi nie ma ale......odbiorę TV , pobawie się ustawieniami, zobaczę jak prezentuje obraz, nastepnie postaram się dopiero odczytać typ matrycy. W końcu mam 10 dni na sprawdzenie czy mi odpowiada TV w warunkach domowych
LE40C650,670 - BN07-00801A,SAMSUNG,LTF400HF15,SSDZF6,8bit,
LE40C650,670 - BN07-00831A,AUO,T400HW03 V3,AU40H33,8bit,40,16
LE40C650,670 - BN07 00821A,CMO,V400H1-LH9,CM40H19,10bits,40


Z góry dziekuję.
 
Ostatnia edycja:

Tom69

New member
Smiało bierz jaką kolwiek, skoro nie zauważyłeś odpowiedzi na swoje pytanie w tym wątku to i różnic pomiędzy matrycami tym bardziej.
 

maciejwl

New member
Nie wiem, czy zauważyliście, że po automatycznej aktualizacji internet@tv w dniu wczorajszym tuba.fm przybrała nowych cech poprzez nową wizualizację i nowe funkcje! Tuba.fm prezentuje się naprawdę spoko a mnie osobiście najbardziej się podoba funkcja słuchania utworów wybranego artysty!
 
Nie wiem, czy zauważyliście, że po automatycznej aktualizacji internet@tv w dniu wczorajszym tuba.fm przybrała nowych cech poprzez nową wizualizację i nowe funkcje! Tuba.fm prezentuje się naprawdę spoko a mnie osobiście najbardziej się podoba funkcja słuchania utworów wybranego artysty!

Mnie wyskoczyły dwie aktualizacje: Internet@TV i tuba.fm :)
 

tatu

New member
Smiało bierz jaką kolwiek, skoro nie zauważyłeś odpowiedzi na swoje pytanie w tym wątku to i różnic pomiędzy matrycami tym bardziej.

Zauważyłem ale są sprzeczne, jednoznacznej nie ma ale już napisałem w swoim poście co zrobię po przeanalizowaniu wątku.
Własnie wróciłem z Wawy i popatrzyłem na 40C650, stał obok C630 i postapiłem w ten sposób: na wprost od 1 do 4 metrów odległosć ,dolna rama TV była na wysokości mojego czoła, następnie popatrzyłem z boku tak na oko do kąta 60/70 stopni w lewo i prawo, potem kucnałem no i powiem wam , że pozytywne zaskoczenie (oczywiscie zdaje sobie sprawę ze leciał na sklepowych ustawieniach) w warunkach sklepowych degradacji jakości obrazu specjalnej nie odczułem(nawet zaryzykuje ze było to tak minimalne,że bez znaczenia w tych warunkach).
Po kilku minutach poprosiłem Pana z obsługi aby mi go pokazał z boku abym sprawdził matrycę i na nalepce było napisane...............SQ01.
Tak wiec to przekonało mnie ostatecznie - gdy odbiorę swój egzemplarz to nie będe patrzył absolutnie na naklejkę z modelem matrycy dopóki nie podłącze i nie pobawie się ustawieniami obrazu w TV, potem sobie popatrze i dopiero na koniec zerknę jaką ma matryce, liczę że w ten sposób wyeliminuję subiektywizm oceny (znajac wczesniej matryce moge być podświadomie nieobiektywny,żle nastawiony)
Jeśli bedę niezadowolony z wrażen wzrokowych to najwyżej go zwócę tylko dla pewności, czy te 10 dni to decyduje rozumiem data wysłania??
 
Ostatnia edycja:
Do góry