Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

magiks33

Member
Przy zamawianiu przez infolinię lub sklep internetowy neonetu masz prawo zwrotu bez podania przyczyny, także łaski nie robią :) Dotyczy to również zamówienia z odbiorem w wybranym neopunkcie.
Serwis samsunga zapewne przyśle Ci technika, który zdejmie obudowę TV i obklei ją od środka taśmą dwustronną, żeby obudowa nie odłaziła. Zastanawiam się tylko, czy pod wpływem ciepła wydzielanego przez pracujący TV, taśma nie będzie z czasem puszczała i znów ramki będą odchodziły. W każdym razie samsung się zbłaźnił ze sposobem montowania ramek w KS7000.

popieram rafcio76r ma rację i zależy jaką taśmą to zrobią bo jak porządną to w razie usterki szybko nie otworzą obudowy :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Sluchajcie, a jakie tunery DVBT2 dali w modelach 65KS7500/65KS8000 i 65KS9000? Pytam o ich moc, bo u mnie na wiosce podczas niektorych warunkow pogodowych kiepsko z odbiorem naziemnej jest

Ktoś już na tym forum pisał, że podczas sprawdzania KS7000 bodajże w samsung brand store, głowica telewizyjna była bardzo mocno wyczulona na słabszy sygnał i że momentami obraz był extra, a momentami tragedia (obraz HD i SD). Nie napisał tylko czy to był z sygnał z satelity czy z naziemnej. W końcu wziął bodajże Phlilpis 7181, który nie miał tego problemu. Przy dobrym sygnale - jako lepszy ocenił jednak obraz w KS7000.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na chwilę obecną problemu z ramkami nie ma wyższa seria KS8000, ale to już inna półka cenowa. Nie wiem jednak czy do wyższego modelu do pudełka one connect pakowali głowice TV lepszej jakości niż te zastosowane do modelu KS7000.

Skoro samsung tak pojechał z jakością wykonania KS7000 (bad pixele, tandetnie zamontowane ramki, słabsze głowice telewizyjne), to pytanie jest takie - czy samsung zaoszczędził również na innych podzespołach, jeśli tak, to ile taki TV może pochodzić, zanim zaliczy zgon. Jeśli zatem kupować samsunga, to tylko z wydłużoną do 4 lat gwarancją w samsung brand store, która co jakiś czas się pojawia w ramach okresowej promocji.
 
Ostatnia edycja:

ashigara

New member
Na chwilę obecną problemu z ramkami nie ma wyższa seria KS8000, ale to już inna półka cenowa. Nie wiem jednak czy do wyższego modelu do pudełka one connect pakowali głowice TV lepszej jakości niż te zastosowane do modelu KS7000.

Skoro samsung tak pojechał z jakością wykonania KS7000 (bad pixele, tandetnie zamontowane ramki, słabsze głowice telewizyjne), to pytanie jest takie - czy samsung zaoszczędził również na innych podzespołach, jeśli tak, to ile taki TV może pochodzić, zanim zaliczy zgon. Jeśli zatem kupować samsunga, to tylko z wydłużoną do 4 lat gwarancją w samsung brand store, która co jakiś czas się pojawia w ramach okresowej promocji.
Ja nie zaobserwowalem bad pixeli ani slabszej glowicy. Obraz jest bardzo ladny a pisze to jako uzytkownik plazmy panasonica. Ramka owszem odstaje w dolnym narozniku z tylu tv okolo 2mm i to jest wada ale nie mialem juz nerwow czekania na odpowiedzi ws. oferty od innych dystrybutorow tego tv
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ja nie zaobserwowalem bad pixeli ani slabszej glowicy. Obraz jest bardzo ladny a pisze to jako uzytkownik plazmy panasonica. Ramka owszem odstaje w dolnym narozniku z tylu tv okolo 2mm i to jest wada ale nie mialem juz nerwow czekania na odpowiedzi ws. oferty od innych dystrybutorow tego tv

To super, że bad pixele ominęły Twój egzemplarz :) Odnośnie głowicy, to jaki sygnał masz do TV podłączony (satelita, naziemna czy kablówka)???
Odstającą ramkę serwis bez problemu Ci poprawi. Jakie wrażenia z użytkowania jeśli chodzi o jakość obrazu, poziom czerni, kąty patrzenia, płynność obrazu w sporcie i na filmach??? Sprawdzałeś może jakość podświetlenia wieczorem przy zgaszonym świetle??
 

Okcim

New member
Żeby przełączyć się z naziemnej na satelitę to jedyna opcja jest przez listę kanałów? czy jest jakieś inne magiczne przełączenie? ;)
 

ashigara

New member
To super, że bad pixele ominęły Twój egzemplarz :) Odnośnie głowicy, to jaki sygnał masz do TV podłączony (satelita, naziemna czy kablówka)???
Odstającą ramkę serwis bez problemu Ci poprawi. Jakie wrażenia z użytkowania jeśli chodzi o jakość obrazu, poziom czerni, kąty patrzenia, płynność obrazu w sporcie i na filmach??? Sprawdzałeś może jakość podświetlenia wieczorem przy zgaszonym świetle??

Poniżej garść moich uwag i spostrzeżeń.

Sygnał mam z kablówki, tuner Arion ACR1010YR (model podstawowy). Jeśli chodzi o bad pixele to po lekturze forum spodziewałem się ich w co drugim tv ;) Tymczasem w sklepie MM był 1 z 1 takim pixelem i nie był to Samsung - oczywiście mowa >= 55" bo wszystkich nie oglądałem. W sumie obszedłem kilka dużych sklepów sieciowych, testowałem własny materiał z kamery hd, telefonu i filmy 700MB. Tylko samsung odtworzył wszystkie pliki nawet te z Canon-a G2 sprzed 13lat (tak wiem można dokupić zew player, ale ja już miałem i mi się nie chce). Jeśli chodzi o system to prawda co czasami piszą o Androidzie dlatego po kilku tygodniach na tapecie pozostał 58DX750 i Samsungi serii KS 60-65". Moim zdaniem, a piszę to jako zwykły user nie jakiś specjalista nie warto dopłacać ok 2000pln do 65" (różnica 2 x 4cm z każdej strony i 5 cm na wysokości) i tak nie wykorzystam tych wszystkich funkcji.
Obraz - co do obrazu, kątów i oglądania wieczorem jest b.dobrze - nie zauważyłem problemów. Możliwe, że kolory są trochę zbyt żywe i przydałaby się kalibracja, ale to dziś wieczorem poszukam w netcie ustawień i potestuję.
Odstająca ramka - podejrzewam, że problem może wynikać z tego, że przy montażu trzyma się tv właśnie w tych miejscach (na rogach) i dlatego ramka się odkleiła pod naciskiem. Jest to oczywiście wada tak jak pisałem wcześniej.
Czyszczenie ekranu - przy montażu nie da się uniknąć plam, ale na szczęście zeszły bez problemu przy pomocy dołączonej ściereczki (wystarczy po prostu chuchnąć i delikatnie przetrzeć)
Wieszak - stary wieszak od plazmy 42" starczył na styk, lepiej kupić nowy z większą regulacją.
Jeśli chodzi o odległość oglądania to u mnie jest to 3,5m, ale spokojnie też oglądamy z około 3m.

Zaktualizowałem FW i testuję dalej...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dzięki za cenne uwagi dotyczące użytkowanego 60KS7000. Samsungi, obok LG - mają najlepszy player systemowy. Do tego stabilnie działający system i świetne rozwiązanie z listwą one connect.
Rozumiem, że problem z ramką zgłosiłeś na infolinię samsunga i czekasz na serwisanta. Daj znać jak problem zostanie rozwiązany. Życzę bezproblemowego dalszego użytkowania i zadowolenia z zakupionego TV:)
 

BelYaal

New member
Poniżej garść moich uwag i spostrzeżeń.

nie warto dopłacać ok 2000pln do 65" (różnica 2 x 4cm z każdej strony i 5 cm na wysokości)

2x4cm to juz 8cm plus 5 cm i mysle, ze robi to jednak roznice, chyba ze nie ma sie miejsca, mysle, ze warto doplacic, choc moze nie az tyle co piszesz, dlatego czekam, na ewentualne lepsze ceny.

Pozatym, jak obliczales wymiary. bo mi pomiedzy 55 a 65 cali, wychodzi jednak 2x10cm po bokach i w gore 20 cm
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jak jest 2000 zł różnicy w cenie między tym samym modelem tyle że w wersjach 55" i 65" to nie jest aż tak dużo. Faktycznie różnice sięgają 3000 zł, a nawet więcej. Przykłady:
- Samsungi: 55K7000 (c.5999 zł) vs 65KS7000 (c.8999 zł),
- Sony: 55XD8505 (c.5990 zł) vs 65XD8505 (c.8999 zł).

Chcąc więc kupić większą przekątną w lepszej cenie trzeba poczekać kilka miesięcy na istotny spadek cen lub wcześniej załapać się na jakąś extra promocję.
 

C.marcin

Member
W pełni sie zgadzam. Mnie 65 cali ue65ju7500 wyniósł przed euro 7200zł nowka ale faktycznie trzeba śledzić ceny i wyczuć moment na kupno.
 

ashigara

New member
2x4cm to juz 8cm plus 5 cm i mysle, ze robi to jednak roznice, chyba ze nie ma sie miejsca, mysle, ze warto doplacic, choc moze nie az tyle co piszesz, dlatego czekam, na ewentualne lepsze ceny.

Pozatym, jak obliczales wymiary. bo mi pomiedzy 55 a 65 cali, wychodzi jednak 2x10cm po bokach i w gore 20 cm

Pisalem o roznicy miedzy 60 a 65 cali bo ostatecznie kupilem 60KS7000
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dla zainteresowanych, do 10 sierpnia jest promo w Neonecie na m.in.:
Samsung 55KS9000 - c. 7999 zł.
Sony 55XD8505 - c. 5499 zł.
Jest też pseudo promo na 58DX750 - c. 6399 zł, czyli marna promocja.
W neonecie jest też możliwość skorzystania z rat 0%.
 

magiks33

Member
A tak zapytam czy coś da jak do ks dam większą czaszę satelitarną bo jest słaby sygnał np na częstot.12282 mam siła 56 jakość 30 ?jak podpinam d6500 to 100 na 98.Czasza 85cm i zamierzam wpakować 120cm,dodam że interesuje mnie tylko dvb-s/s2?Wiem że hotbird już nie wyrabia na s2 :) a 55ks7000 wymieniłem na 55ks7500 i głowica sat. dalej słaba :(
 

vigoo

Banned
A czy przy tej jakości 56/30 masz jakieś problemy z odbiorem? Bo to, że miernik sygnału w danym TV jest tak wyskalowany, nie oznacza wcale, że sygnał jest słaby...
Sam piszesz, że na innym jest 100/98, więc sygnał bardzo dobry.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dokładnie, jak obraz i dźwięk jest ok i nic nie tnie, to po co kombinować.
Ja bym prostego ekranu na zakrzywiony na pewno nie zamienił. Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji.
 

magiks33

Member
Dokładnie, jak obraz i dźwięk jest ok i nic nie tnie, to po co kombinować.
Ja bym prostego ekranu na zakrzywiony na pewno nie zamienił. Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji.

Ja też bym nie zamienił.Ale już mi się znudziło szukanie egzemplarza bez wad.Fakt kąty boczne cienkie no ale już tak musi być :) a tv i tak oglądam od przodu.
 
Do góry