Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wybierz ten TV, którego obraz Ci bardziej odpowiada. Pamiętaj, że nawet jeśli TV ma słaby player do multimediów, to zawsze można zainwestować w bardzo dobry player zewnętrzny pod HDMI. Natomiast jakości obrazu nie poprawisz, poza oczywiście profesjonalną kalibracją zamówioną do domu.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witajcie. Prześledziłem cały ten wątek. Jak również ten dotyczący Sony xd93. A także zagraniczne avsforum.

Główne wnioski na temat modeli, które rozważam do zakupu:

Sony xd93
+ Bardzo dobry obraz, w tym skalowanie z sd, hd
- Częsty i zbyt mocny clouding. Na amazon.com, to najczęściej wymieniany problem.
- Często powykrzywiana obudowa z matrycą (plaga w usa)
- Powolny i kłopotliwy Android

Samsung KS8000
+ Szybszy smart system, lepsza współpraca z innymi urządzeniami
- Notorycznie odstająca tylnia obudowa telewizora (jest na zatrzaski)
- Bad piksele
- Problem z płynnym odtwarzaniem filmów z netflix i innych źródeł niż tuner. Na amazon to jest najczęstszy deal breaker
- Narzekanie na kiepski obraz sd i hd
- Nieużyteczny pilot, który ani smart ani do tv

Jednak w większości testów KS8000 wypada nieco lepiej od Sony xd93.

Co wybrać?

Kluczowy jest dla mnie
1. Dobry obraz, czerń i brak problemów z ruchem. Tu Sony na przewagę?
2. Dobra współpraca z pc/usb. Chcę na tv streamować filmy rodzinne i zdjęcia z pc poprzez lan.

W sklepie podpiąłem usb z testowymi filmami. Samsung odczytał je natychmiast i wszystkie odtworzył. Z jednym był problem (wyświetlił go do góry nogami). Sony miał same problemy. Ładowanie miniaturek, uruchamianie filmów trwało wieki. Filmy 4k z usb przycinały. A połowy hd nie udało się odtworzyć w ogóle. Sprzedawca próbował przed KODI. Odpaliło się więcej, ale nie było dźwięku lub przycinało koszmarnie.

Jak Samsung sobie radzi z odtwarzaniem treści z pc lub dysku po sieci wifi lub lan?

Co tu wybrać? Czy ten Samsung taki zły jest ze swoim obrazem w porównaniu do Sony? Nie widziałem ich na tym samym materiale obok siebie.


W Samsungu problem z obudową dotyczy serii KS7 w KS8 nie ma tego problemu.
A jeśli Ci się nie śpieszy poczekaj miesiąc na Philipsa 65PUS7601
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Odnośnie zakupu TV, to moje zdanie jest takie. Jeśli ktoś może poczekać, to warto wstrzymać się do listopada/grudnia. Wówczas ceny będą istotnie niższe od obecnych, a nie ma przecież sensu przepłacać, jeśli ktoś nie ma ciśnienia zakupu na teraz:) Ja z zakupem 60KS7000, mimo extra promocji się wstrzymuję, bo TV nie kupuję na rok czy dwa, ale na dłużej. Dlatego chciałbym jeszcze przetestować Panasa 58DX750/780. Pod koniec roku cena 58DX750 na pewno zejdzie poniżej 6k. W zbliżonej cenie powinien być wówczas również 60KS7000, a sporo tańszy będzie 55KS7000. Warto więc poczekać.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tylko pod koniec roku będą już zajawki o nowych "przełomowych" seriach na 2017 i dalej będziemy czekać do wiosny :)

Niekoniecznie :) Tak się składa, że rynek TV i ceny poszczególnych modeli zacząłem bardzo uważnie śledzić od listopada ubiegłego roku i najlepsze ceny i promocje były właśnie w grudniu. Soniaki 55X8505C można było kupić w Media Markt za 4500 zł (z 30-dniowym prawem do zwrotu) i bynajmniej nie była to ekspozycja. Inny przykład Samsung 55JU7000 za 5000 zł. Niższej ceny ten TV już później nie osiągnął - mam na myśli produkty nowe - a nie z ekspozycji. Miesiące listopad/grudzień to najlepsze ceny, bo jest jeszcze spora ilość egzemplarzy na rynku. Jeśli ktoś miałby, tak jak piszesz czekać do kolejnej wiosny, to nic by na tym nie zyskał, ponieważ nowe modele na premierę zawsze są bardzo drogie, a wśród starych modeli trudniej już o sztukę nówkę (nieużywaną: a więc nie pochodzącą z ekspozycji, internetowych zwrotów czy tzw. egz. refubrished). Reasumując, jak ktoś chce kupić dobry TV w bardzo dobrej cenie z rocznika 2016, to okres listopad/grudzień jest na to bardzo dobrym momentem :)
 

Zibowski

New member
Aktualizacja.

Zainstalowała się w 49ks7000 aktualizacja 1120. Po poprzedniej 1111 miałem problemy z niektórymi aplikacjami z którymi poradziłem sobie przez ponowną instalację ale nie otwierał się ponadto e-manual. Teraz po nowej aktualizacji e-manual zaczął działać. Czy ktoś wie gdzie jest w tym tv czujnik oświetlenia
 

magiks33

Member
Zainstalowała się w 49ks7000 aktualizacja 1120. Po poprzedniej 1111 miałem problemy z niektórymi aplikacjami z którymi poradziłem sobie przez ponowną instalację ale nie otwierał się ponadto e-manual. Teraz po nowej aktualizacji e-manual zaczął działać. Czy ktoś wie gdzie jest w tym tv czujnik oświetlenia

podejrzewam że na dole po prawej tam gdzie włącznik,bo jak miałem rozebrany tv to tylko tam szły przewody i to jedyny taki czujnik jest tam ir i oświetleniowy.Bo pilot smart łączy się przez bluetooth a inne zwykłe piloty samsunga przez IR (ja używałem pilota ze starego d6500 to jak przyciskało się przyciski to tv mrugał czerwoną diodą na dole a jak pilota smart to nie mrugał)
 

barburian

New member
Bez reklam
Lepszy

Samsung ks8000 czy sony xd9305 który lepszy tv?

Ale który lepszy do czego ? Na czym Ci najbardziej zależy ?
Do TV
Do Gier
Multimedia

Jeśli o oglądanie TV Ci chodzi głównie, to trochę lepszy jest Sony ze względu
na lepiej dopracowany system wygaszania.

A jak chcesz coś b.dobrego to bierz albo
Sony 65ZD9 , Panasonic DX900 , Samsung 65KS9500
 

magiks33

Member
no panowie pucha :) byłem w sklepie po tv na wymianę 55ks7000 jeden dwa hot pixele drugi tv 3 hot pixele i zabrudzenie i dodatkowo ramka prawy tył odstawała w sumie 6 tv pod rząd i lipa.W środę sprawdzę jeszcze dwa i ewentualnie dwa 55ks7500(zakrzywione jak będzie ok to wezmę) zobaczymy w środę.SAMSUNG MUSI BYĆ I TYLE !!! chyba jakś lipna seria wyszła.A ile ludzi kupiło i nie wie :) bo nie wierzę że mam tylko ja takiego pecha(dobrze że lodówka i pralka samsunga działają bezawaryjnie :) _
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Do grania na ps4 i oglądania filmów na uhd, czern bardzo ważna, inp, rownomiernosc podświetlenie matrycy i hdr na którym lepiej.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
no panowie pucha :) byłem w sklepie po tv na wymianę 55ks7000 jeden dwa hot pixele drugi tv 3 hot pixele i zabrudzenie i dodatkowo ramka prawy tył odstawała w sumie 6 tv pod rząd i lipa.W środę sprawdzę jeszcze dwa i ewentualnie dwa 55ks7500(zakrzywione jak będzie ok to wezmę) zobaczymy w środę.SAMSUNG MUSI BYĆ I TYLE !!! chyba jakś lipna seria wyszła.A ile ludzi kupiło i nie wie :) bo nie wierzę że mam tylko ja takiego pecha(dobrze że lodówka i pralka samsunga działają bezawaryjnie :) _

Wymień sobie na Panasa 58DX750 a nie będziesz się tak "bujał" z tym KS7000 :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
To masz jeszcze wyższy model Panasa 58DX780 dostępny właśnie w RTV Euro AGD w extra promocji za 6999 zł. Jest już wyposażony w tuner DVB-S2. Jeśli Ci 58" nie wejdzie w meble, to faktycznie poza Panasem, to konkurencji dla KS7000 w tym przedziale cenowym praktycznie nie ma. Soniak 55XD8505 i LG -ki z serii UH są zwyczajnie słabe (IPS-sy). W Samsung Brand Store mają już w sprzedaży egzemplarze KS7000 z nowej partii. Nie wiem jak wygląda sprawa w RTV Euro. Miałem brać 60KS7000 w extra promocji za 6690 zł w neonecie, ale tam sprowadzają tylko na zamówienie, więc nie ma takiego komfortu jak w RTV Euro, że mają kilka sztuk na stanie i można sobie wybrać sztukę bez widocznych wad.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Podsumowując, na obecną chwilę, uwagi/problemy w KS7000 zgłaszane przez użytkowników czy niedoszłych klientów (testerów) dotyczą m.in. takich spraw jak:
- bad pixele w matrycy,
- odstające ramki,
- głowice telewizyjne (DVB-C/T i DVB-S2) o niskiej mocy,
- skalowanie SD bez rewelacji, uwagi dotyczą nawet słabego skalowania z HD.

Czyżby zatem Samsung aż tak bardzo pojechał po kosztach???

Inne firmy nie są niestety szczególnie lepsze.
Taki Panas DX750 - obraz ponoć świetny w tej klasie cenowej, ale za to wyposażenie słabiutkie, m.in. brak DVB-S2, brak obsługi DTS-u, słaby player do multimediów, co może być szczególnie uciążliwe z uwagi na ograniczoną tylko do dwóch liczbę złącz HDMI w wersji 2.0a.
Z kolei Sony w modelu XD8505 nie wiedzieć czemu wpakował się w IPS-a.
LG w TV LED w tym roku słabiuteńki. Nawet w najwyższym modelu UH950 jest kiepsko (słaba czerń i bardzo przeciętne - jak na matrycę IPS - kąty patrzenia).
Reasumując ciężki "orzech" do zgryzienia, ponieważ trudno o model w klasie cenowej poniżej 7k, który będzie dawał dobry obraz, będzie miał świetne multimedia, będzie dobrze wyposażony oraz przyzwoicie wykonany.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jeśli jeszcze gdzieś są to brać ju 7000 polecam naprawdę daje rade.

Żałuję, że pod koniec grudnia nie kupiłem 55JU7000 w MM za 5000 zł :) W RTV Euro została tylko ekspozycja. Kupowanie następcy, czyli KS7000 niestety wydaje się być loterią - pozostaje tylko zakup w extra promocji w sklepie stacjonarnym i wybieranie egzemplarza bez widocznych wad. Kupno na odległość może się bowiem odbić finansową czkawką, ponieważ odsyłanie produktów wielkogabarytowych do tanich nie należy. Może się więc okazać, że np. po 5 wymianach w zakupach na odległość w przypadku KS7000, pozostajemy "z rękoma w nocniku", tj. bez TV i z kosztami odsyłek + frustracja z powodu braku TV. Wysyłkowo warto kupować produkty lepiej wykonane jakościowo.
Warto zaczekać na dalszy spadek cen standardowych + kolejną promocję wydłużonej do 4 lat gwarancji w Samsung Brand Store, gdzie z reguły mają po kilka sztuk danego modelu na stanie, więc jest z czego wybierać :)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam faktycznie Samsung 55JU7000 to bardzo udany model,tylko praktycznie już nie do kupienia. Polecam wymianę TV na Philipsa: PHILIPS 55PUS7600/12 lub PHILIPS 55PUS8601/12 albo PHILIPS 55PUS8700/12
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam faktycznie Samsung 55JU7000 to bardzo udany model,tylko praktycznie już nie do kupienia. Polecam wymianę TV na Philipsa: PHILIPS 55PUS7600/12 lub PHILIPS 55PUS8601/12 albo PHILIPS 55PUS8700/12

Z tego co kojarzę, to Philips 7600 na swoim DVB-S2 nie obsługuje 4k z satelity.
 
Do góry