Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

magiks33

Member
Dla pocieszenia jeden na 10 KS jest dobry :) A obudowa jest montowana na zatrzaskach ok 3cm od krawędzi ramki :)
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Mam dwuantenowy router tplinka 3m od tv, dzieli ich ściana z pustaków. Łącze 40mb a średnia prędkość osiągana na tv poniżej 20. Obok tv jest nadajnik od kompa ma 90% zasięg i ciągnie 39mb.
 

ashigara

New member
Mam dwuantenowy router tplinka 3m od tv, dzieli ich ściana z pustaków. Łącze 40mb a średnia prędkość osiągana na tv poniżej 20. Obok tv jest nadajnik od kompa ma 90% zasięg i ciągnie 39mb.
Jak mierzysz predkosc na tv ? Ja wymienilem wczoraj router na dwuantenowego tplinka i internet w moim 60KS7000 dziala wreszcie b.dobrze. Odleglosc to ok 8m ale router jest jeszcze schowany za scianka z pustakow. Ogolnie to jestem b. zadowolony z tv oprocz dobrze znanego problemu ramki ktora dzisiaj zglaszam do samsunga po odczekaniu 14 dni od zakupu.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Mam dwuantenowy router tplinka 3m od tv, dzieli ich ściana z pustaków. Łącze 40mb a średnia prędkość osiągana na tv poniżej 20. Obok tv jest nadajnik od kompa ma 90% zasięg i ciągnie 39mb.
A jaki to konkretnie model tego TPLinka? Ilość anten w routerze w żadnym stopniu nie wpływa na pokrycie określonego obszaru sygnałem. Tutaj liczy się zysk anteny. Możesz mieś i 5 anten w routerze ale jeżeli te będą o słabym zysku np. 2 dBi to taki router pokryje znacznie mniejszy obszar niż router z jedną anteną o zysku 5dBi.

Jak mierzysz predkosc na tv ?
Dobre pytanie :D
 

Aksel

Member
speedtest w przeglądarce na tv. Router to w8960n. Zapomniałem dodać ze w routerze mam wymienione anteny o większym zysku.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
A ta antena od kompa to wewnętrzna czy zewnętrzna? i te niefabryczne anteny w routerze to jaki mają zysk i od jakiego producenta pochodzą? To też ma duże znaczenie. Mieszkasz w domu czy w bloku?
 

galaxteck

New member
Dziś byłem w jednym ze sklepów RTV, a poniżej zdjęcie rozchodzącej się obudowy w tv Samsung 65KS8000 :-(

Zdjęcie 1 klik
Zdjęcie 2 klik
23c35b4e04fb0308.jpg
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
U mnie również żadne inne urządzenie nie ma problemu z zasięgiem, czy to telefony czy to tablet czy to laptopy czy to inne karty sieciowe. Zasięg mam nawet pod bramą która jest oddalona o kilkadziesiąt metrów. Dla telewizora 3m jest problemem. Jeśli nie jest to usterka telewizora no to sorry nie będę zmieniał router tylko dlatego że telewizor ma kartę z najniższej półki.
 

Aksel

Member
Tutaj zdjęcia z wynikami speedtest oraz położenie komputerowej karty sieciowej edimax EW-7622UMN tyle że bez obudowy. Położenie TV jest w tej samej odległości co karty sieciowej która ma już kilka lat!
 

Attachments

  • IMG_4654.JPG
    IMG_4654.JPG
    228,3 KB · Wyś: 52
  • IMG_4656.JPG
    IMG_4656.JPG
    111,3 KB · Wyś: 53
  • IMG_4658.JPG
    IMG_4658.JPG
    318,8 KB · Wyś: 58

Aksel

Member
i jeszcze dwa zdjęcia odnośnie zasięgu
Żeby było "śmieszniej", 2 metry dalej mam pseudokartę sieciową Asus Nano N10 którą dostałem gratis do zamówienia i nawet ona osiąga 30megsów mimo pingu 80!! Czyli w telewizorze jest karta gorszej jakości niż ta pseudo Asusa, super :D
...ale nie to wina routera, może zainstaluje stację nadawczą w chacie bo telewizor ma słabą kartę?
 

Attachments

  • IMG_4659.JPG
    IMG_4659.JPG
    183,5 KB · Wyś: 67
  • IMG_4660.JPG
    IMG_4660.JPG
    169,8 KB · Wyś: 56
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
I to jeszcze seria KS. Oj samsung w tym roku popełnił błąd z tymi zaczepami.

Wysłany z Google Nexus

Księgowi w Samsungu zapewne obliczyli, że zastosowanie zaczepów z tworzywa sztucznego będzie tańsze w produkcji od śrubek :) Wnosząc po liczbie zgłaszanych usterek z obudową wyjdzie im to bokiem, ponieważ serwisanci nie pracują na wolontariacie, a każde zgłoszenie serwisowe obciąża kosztami firmę Samsung :D
 
Do góry