Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ja wiem... Seria 7000 to już "lepsza klasa" choć clouding i podświetlenie nie umywa się do mojego starego ES6800.
Ale próbować warto. Sądzę, że czasami maja pewną pulę, która idzie w super cenie z marżą bliską zera, żeby wieść się rozeszła. To jednak tylko przypuszczenie.
 
U

usunięte 434899

Guest
Kupiłem kilka dni temu KS7500S i poza wstrętnym podświetleniem w ciemnych scenach zauważyłem dwa, znacznie bardziej irytujące problemy:

1. Aplikacja YouTube wylogowuje moje konto po jakimś czasie, głównie przez noc lub jak odłączę zasilanie w brutalny sposób (wtyczka z gniazdka, bo złapał laga). Więc codziennie muszę się logować na nowo... Tragedia. Reset do fabryki nic nie pomaga.

2. Wcześniej miałem H6700 i bez problemu byłem w stanie skonfigurować mój amplituner Sony tak, by włączał się i wyłączał na moje żądanie, przy pomocy magic pilota Samsunga. Wystarczyło włączyć przycisk na pilocie i na ekranie pojawiał się wirtualny "wielofunkcyjny" pilot z opcją "turn on/off amplituner". Nie znalazłem czego takiego w KS7500S. Czy jest jakaś opcja by włączać i wyłączać amplituner podpięty przez optyczne wyjście cyfrowe razem z TV? Niestety nie mogę podpiąć przez HDMI, gdyż to już leciwy sprzęt. Ale z H6700 współpracował idealnie!

Czy ktoś znalazł może rozwiązanie powyższych problemów? Z góry dzięki!
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ad. 1. To zapewne sprawa albo egzemplarza albo samej sieci. Ja mam podpięty po kablu net. Nie chcę nic wyrokować, ale aplikacje pisane w Java są mim zdaniem mało przewidywalne i nieintuicyjne w analizie logów. Tutaj mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją.

Ad.2. Raczej nie podziałasz inaczej, ponieważ optyk jedynie śle sygnał. W KS7000 nie ma wirtualnych pilotów, a jedynie podręczny help rysunkowy. Alternatywnie, możesz użyć pilota oryginalnego jako uniwersalnego - Menu-Źródło-Pilot uniwersalny -> patrz instrukcja programowania.
 
Ostatnia edycja:
U

usunięte 434899

Guest
1. Również mam podpięty net po kablu, bo jest znacznie stabilniejszy. Mam wrażenie, że tv zamiast się wyłączać to jedynie się usypia. Wyłączając go o 23, rano o 9 włączanie trwa bardzo szybko i uruchomione aplikacje pamiętają, co było odtwarzane ostatnio. To normalne? TV się usypia zamiast totalnie wyłączać? Jedynie YT się wylogowuje...

2. W Menu-źródło mam jedynie "konfiguracja pilota uniwersalnego" i tam mogę na nowo dodać pilota i podczas testów włączyć lub wyłączyć amplituner. To miałeś na myśli?
Więc tu jedynym wyjściem będzie kupno nowego amplitunera z HDMI i wpięcie go w HDMI-ARC, by uruchamiał i wyłączał się razem z TV, tak?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zibowski

New member
Kupiłem kilka dni temu KS7500S i poza wstrętnym podświetleniem w ciemnych scenach zauważyłem dwa, znacznie bardziej irytujące problemy:

1. Aplikacja YouTube wylogowuje moje konto po jakimś czasie, głównie przez noc lub jak odłączę zasilanie w brutalny sposób (wtyczka z gniazdka, bo złapał laga). Więc codziennie muszę się logować na nowo... Tragedia. Reset do fabryki nic nie pomaga.

2. Wcześniej miałem H6700 i bez problemu byłem w stanie skonfigurować mój amplituner Sony tak, by włączał się i wyłączał na moje żądanie, przy pomocy magic pilota Samsunga. Wystarczyło włączyć przycisk na pilocie i na ekranie pojawiał się wirtualny "wielofunkcyjny" pilot z opcją "turn on/off amplituner". Nie znalazłem czego takiego w KS7500S. Czy jest jakaś opcja by włączać i wyłączać amplituner podpięty przez optyczne wyjście cyfrowe razem z TV? Niestety nie mogę podpiąć przez HDMI, gdyż to już leciwy sprzęt. Ale z H6700 współpracował idealnie!

Czy ktoś znalazł może rozwiązanie powyższych problemów? Z góry dzięki!

Jeśli chodzi o aplikacje YouTube - można spróbować - wejść w APPS>moje APPS>najechać na aplikację YouTube>nacisnąć i przytrzymać> u dołu otworzą się opcje>nacisnąć ponowna instalacja. U mnie to pomogło gdy YouTube nie otwierało się z paska dolnego.
 
U

usunięte 434899

Guest
Zibowski, dzięki za próbę, ale niestety i to nie pomaga...

Tylko u mnie występuje ten błąd? Was nie wylogowuje z Youtube? W jakiś sposób się logowaliście? Przez przepisanie kodu do przeglądarki np. w telefonie?
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy masz aktywne konto Samsung? Jak masz, to ono pamięta wszystkie loginy do aplikacji z tego co wyczaiłem jeszcze na starym ES. W KS też mam i używam konta samsung od początku posiadania , a loguje mi się ono automatycznie podczas startu TV.
Teoretycznie konto Samsung konto YT nie powinny mieć ze sobą nic wspólnego ale?..
 

MaxPayne

New member
Uh65ks7000

Byłem dzisiaj w MM oglądałem tv .. oglądałem obudowę i ramkę w tym modelu wystawowym było wszystko ok. obraz żyleta i mam problem samsung UH65KS700 czy lg 60/65UH8507
 

Attachments

  • IMG_20161023_163418.jpg
    IMG_20161023_163418.jpg
    209,3 KB · Wyś: 602
  • IMG_20161023_163656.jpg
    IMG_20161023_163656.jpg
    167,2 KB · Wyś: 611
  • IMG_20161023_163643.jpg
    IMG_20161023_163643.jpg
    142,1 KB · Wyś: 636
  • IMG_20161023_163437.jpg
    IMG_20161023_163437.jpg
    139,4 KB · Wyś: 593
  • IMG_20161023_163247.jpg
    IMG_20161023_163247.jpg
    131,4 KB · Wyś: 603

rafcio76r

New member
Bez reklam
65KS7000 był w niedawnej promocji w MM (wymień stary na nowy) za niecałe 7800 zł, więc obecna cena 8498 zł "głowy nie urywa".
Co do jakości obrazu z uwagi na matrycę VA Samsung będzie znacznie lepszym wyborem od wspomnianego LG na matrycy IPS. Przewaga w poziomie czerni zatem duża. Poza tym LG ma węższą paletę barw oraz ciemniejszą matrycę. Jedyny plus LG to pasywne 3D. Tegoroczne Samsungi w ogóle nie mają 3D. Pamiętaj jednak, aby dokładnie sprawdzić przed zakupem KS7000 pod kątem ramek/obudowy, równomierności podświetlenia oraz czy matryca nie ma bad pixeli.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena jak na Batorym, tylko nie kołysze :p
Za 60KS7000 zapłaciłem tez w MM 6999, do tego dostałem drugi TV 32" HD Ready, który podarowałem rodzicom oraz pakiet Player, HBO GO i FilmBOx na pół roku (HBO na 3 miechy).

Co do wyboru - nie wiem, nie rozpatrywałem LG, ponieważ nastawiłem się na Panasonica, którego szybciutko oddałem przez problemy z modułem CI+ oraz obsługą HDMI-CEC.
 
U

usunięte 434899

Guest
A czy masz aktywne konto Samsung? Jak masz, to ono pamięta wszystkie loginy do aplikacji z tego co wyczaiłem jeszcze na starym ES. W KS też mam i używam konta samsung od początku posiadania , a loguje mi się ono automatycznie podczas startu TV.
Teoretycznie konto Samsung konto YT nie powinny mieć ze sobą nic wspólnego ale?..
itepe, tak - mam aktywne konto Samsung. Od pierwszego uruchomienia. I próbowałem nawet na wylogowanym koncie Samsung - still wylogowuje mnie z yt co jakiś czas... Czasem przez noc, czasem w ciągu dnia... Bardzo dziwna sprawa, już mi ręce opadają.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadzam się na pewno z tym, że TV czasami nie wyłącza się a zostaje w trybie uśpienia. Nie wiem jak do tego podejść. To, że aplikacje pamiętają ostatni stan jest ok i chyba normalne (w Pansonicu tez tak miałem). Natomiast zauważyłem, ze u mnie na YT nie logowałem się. Dla testu przez komórkę wprowadziłem kod i sprawdzę jutro jak się zachowuje.

Z innej beczki - mój TV sam się włącza po... wyłączeniu. Zauważyłem, że jest to związane z dyskami i funkcją Time Shift. Kiedy jest aktywna, po wyłączeniu dyski nie gasną od razu tylko świeca jeszcze kilkanaście sekund, podczas gdy TV już ma czerwoną diodę. Po chwili dysk zaczyna mrugać i włącza się TV. Jest tak zawsze, kiedy wyłączę TV z Time Shiftem aktywnym. Czasami zdarza mi się jeszcze lepszy numer: programuję nagranie np. w nocy. TV nagrywa program, program się kończy i TV włącza się z pytaniem czy kontynuować Time Shift. Ponieważ korzystam z systemu BOSE, dźwięk leci przez system kna, ale kiedy TV sam się włącza, zawsze wybiera głośniki TV. I raz po nagraniu o 3 nad ranem, zaryczał mi głośnością ustawioną na 65... Przetestowałem dyski Toshiba USB2.0, Seagate 3.0, WD 3.0 i no-name 3.0. Wszędzie to samo.

Zbieram się i obserwuję, po czym napiszę do Samsunga i złoże normalne zgłoszenie do serwisu. No chyba, ze też tak macie :p

EDIT
Od wczoraj wyłączony TV, dziś włączam i pamięta ekran gdzie skończyłem z YT, ale mnie nie wylogował. Teraz użyłem opcji "Zakończ aplikację" i też wyłączyłem. Dam znać później jak się zachowa.
 
Ostatnia edycja:

Esko

New member
A ja mam pytanie czy tylko u mnie TV przelacza sie na zrodlo hdmi ktore zostalo wlaczone? Przykladowo ogladam TV z wbudowanego tunera, wlaczam komputer podpiety po HDMi i TV automatyczie przelacza sie z TV na HDMI - AnyNet mam wylaczone. Co zrobic by tak sie nie dzialo?
 

magiks33

Member
A ja mam pytanie czy tylko u mnie TV przelacza sie na zrodlo hdmi ktore zostalo wlaczone? Przykladowo ogladam TV z wbudowanego tunera, wlaczam komputer podpiety po HDMi i TV automatyczie przelacza sie z TV na HDMI - AnyNet mam wylaczone. Co zrobic by tak sie nie dzialo?

U mnie podobnie włączam ps4 i łup na hdmi1 co ciekawe jak włącze gre zdalną ps4--ps vita to też się przełącza na hdmi1 gdzie nie powinien :).Powinni uwzględnić w fw opcje w menu automatycznego włączania /wyłączania hdmi :)
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie podobnie włączam ps4 i łup na hdmi1 co ciekawe jak włącze gre zdalną ps4--ps vita to też się przełącza na hdmi1 gdzie nie powinien :).Powinni uwzględnić w fw opcje w menu automatycznego włączania /wyłączania hdmi :)
W Samsungu nigdy sobie takiej opcji nie przypominam, natomiast w Panasonicu HDMI-CEC była rozbita na 4 szczegółowe funkcjonalności, w tym sterowanie włączeniem i przełączaniem się na źródło. Ale i tak sobie nie radził przez CEC z systemem BOSE :/
 
Do góry