Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

MrSadistic

New member
Na ekranie wyskoczyła informacja by wejść w szczegóły aktualizacji. Tylko że po kliknięciu pokazuje numer aktualizacji i nic więcej. Na necie nie mogę znaleźć info o jakichkolwiek zmianach.
 

MaxPayne

New member
Przed zakupem sprawdź czy matryca nie ma bad pixeli oraz wykonanie zewnętrzne TV (czy obudowa i ramki się nie rozchodzą). To częste problemy w tym modelu.

nie tylko na tym forum piszą o tym problemie z obudową i ramką - SAMSUNG K7000 odpada ,odwiedziłem euro rtv agd stoi ue65ks7000s wyłączony, proszę o zaprezentowanie modelu co słyszę tv jest uszkodzony matryca krzaczy ,Pani była bardzo miła poleciła mi bardziej lg led lub oleda szukam innego wczytuje się w LG 65UH7707 / 60UH8507 / 55UH950V / 55UF950V. lub oled 55.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
nie tylko na tym forum piszą o tym problemie z obudową , ramką - SAMSUNG K7000 odpada , szukam innego wczytuje się w LG 65UH7707 / 55UH950V / 55UF950V.

Znacznie lepszym wyborem od LG będzie Panas DX750/DX780. LG posiada matrycę IPS, która ma swoje wady. Mniej narzekań na wykonanie jest w przypadku modelu Samsunga KS8000.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyszła nowa aktualizacja o numerze 1142.
Wiadomo jakie zmiany zostały przeprowadzone?
[60KS7000]
Mam ten soft od wczoraj i teraz mam piękne, miejscowe zamrożenia obrazu. Miejscowe, bo to wygląda jakby pewne obszary obrazu na chwilę się zamrażały, po czym "doganiają" resztę obrazu. Komicznie i dramatycznie to wygląda. Dzieje się to sporadycznie, ale jednak dzieje. Już myślałem, ze to wina słabego sygnału sat, ale o dziwo, na naziemnej (98/100) jest tak samo... Będac przy sygnale sat - to samo gniazdo w salonie obok stoją 60KS7000 i 40ES6800. Włączam KS - sygnał 35 siła, 52 jakość, błędy 90; ES - sygnał 53 siła, 100 jakość, błędy 0.
No rozpłakać się idzie....
 

Zibowski

New member
[60KS7000]
Mam ten soft od wczoraj i teraz mam piękne, miejscowe zamrożenia obrazu. Miejscowe, bo to wygląda jakby pewne obszary obrazu na chwilę się zamrażały, po czym "doganiają" resztę obrazu. Komicznie i dramatycznie to wygląda. Dzieje się to sporadycznie, ale jednak dzieje. Już myślałem, ze to wina słabego sygnału sat, ale o dziwo, na naziemnej (98/100) jest tak samo... Będac przy sygnale sat - to samo gniazdo w salonie obok stoją 60KS7000 i 40ES6800. Włączam KS - sygnał 35 siła, 52 jakość, błędy 90; ES - sygnał 53 siła, 100 jakość, błędy 0.
No rozpłakać się idzie....

W naziemnej 100% siły sygnału i jakości. Dekodery zewnętrzne [próbowałem na dwóch] sygnał i jakość około 80% Natomiast tuner wewnętrzny z tej samej anteny i kabla pokazuje sygnał ledwo ponad 20% a jakość [która jest ponoć ważniejszym miernikiem] zaledwie ok. 10% Mały deszcz i zrywanie sygnału. Samsung chyba uznał,że i tak większość użytkowników korzysta z dekoderów w użyczeniu od platform satelitarnych [ polsat,nc+ ] Ci co korzystają z modułu CI są na pewno w mniejszości ale dlaczego mamy być pokrzywdzeni przez montaż w ks7000 tunera o bardzo niskiej jakości. W zasadzie nadaje się to do reklamacji. Jakieś opinie ?
 

barburian

New member
Bez reklam
Eleganckie podejście do produktu - ładne opakowane zewnętrznie a w środku
słabe podzespoły , odklejająca się obudowa i ramka, słabe WIFI, słaby tuner
satelitarny , bad piksele , nierównomierne podświetlanie matrycy i skopany soft po aktualizacji .
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie zamierzam to reklamować! I jeszcze klika innych rzeczy, ale po kolei:
- przy podłączonym dysku, kiedy wyłączam tv, po ok. 20 sekundach tv włącza się ponownie samoistnie (kontrola dysku nie gaśnie). Próbowałem z dyskami Toshiby, WD, Seagate i no name czyli dysk z lapka w obudowie.
- po nagraniu programu, kiedy TV jest wyłączony a trwało nagrywanie (w tle), TV się włącza i pyta czy kontynuować Time Shift - to są już jaja, bo raz o 3 nad ranem się włączył i zaryczał głośnością na ok. 50 (normalnie mam przez system Bose dźwięk
- TV nie rozpoznaje urządzeń przez HDMI-CEC (Anynet+) - w starym TV nie tylko czytał ich nazwy, ale i potrafił komunikować się z systemem BOSE sterując odtwarzaczem, teraz BD muszę mieć podłączony do TV, bo komunikacji nie ma, a i tak widzi go jako HDMI1 nie BluRay (chyba, ze sam sobie ustawię)
- jakość sygnału SAT - to już pisałem
- kiedy korzystam z kanału ARC przez HDMI, TV choć włącza/wyłącza system, to nie zawsze widzi, że dźwięk może iść kanałem zwrotnym i puszcza dźwięk przez głośniki

Generalnie do funkcjonalności serii ES dużo KS brakuje. Szkoda, zawiodłem się, ale zostaje przy tym co mam. A mam clouding nie z tej ziemii...
 

barburian

New member
Bez reklam
Czyli najlepszym zakupem będzie Panasonic DX750/780
z uwagi że ma soft Firefox OS który nie będzie aktualizowany, to znaczy że nic
się nie popsuje i wszystko będzie cacy :)
Jak uda Ci się reklamować i oddać to wymień na 58DX750
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sęk w tym, ze miałem 58DX780 i... oddałem.

Obraz faktycznie genialny, matryca bardziej równomierna jak w Samsungu, dobre wykonanie, ale:

- dużo problemów z CI+ - jak trafiłem na program którego nie mam w pakiecie, to dostawałem info, ze zakodowany; fajnie, tylko juz nie można było przełączyć się na normalny kanał, bo TV tego przez CI+ nie potrafił zrobić (Samsung nie ma problemu)
- sygnał SAT - to samo wciąż podawał informację na ekranie - Zły sygnał
- obsługa HDMI-CEC - loteria jak w Samsungu, nawet przy bezpośrednim podłączeniu BD do TV
- dyski - to samo: potrafił się sam włączyć bez pytania, ale tyko kiedy miałem włączony time shift, a tu można było ustawić TS na stałe po włączeniu TV

Tak wieć ten rok przyniósł sporo nowości i dla mnie sporo rozczarowań, niestety.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Sęk w tym, ze miałem 58DX780 i... oddałem.

Obraz faktycznie genialny, matryca bardziej równomierna jak w Samsungu, dobre wykonanie, ale:

- dużo problemów z CI+ - jak trafiłem na program którego nie mam w pakiecie, to dostawałem info, ze zakodowany; fajnie, tylko juz nie można było przełączyć się na normalny kanał, bo TV tego przez CI+ nie potrafił zrobić (Samsung nie ma problemu)
- sygnał SAT - to samo wciąż podawał informację na ekranie - Zły sygnał
- obsługa HDMI-CEC - loteria jak w Samsungu, nawet przy bezpośrednim podłączeniu BD do TV
- dyski - to samo: potrafił się sam włączyć bez pytania, ale tyko kiedy miałem włączony time shift, a tu można było ustawić TS na stałe po włączeniu TV

Tak wieć ten rok przyniósł sporo nowości i dla mnie sporo rozczarowań, niestety.

To zostaje Sony do potestowania
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
O Sony tez myślałem, ale na myśleniu się skończyło. Przeraził mnie nieco Android na nim. No i jeśli już, to chyba bardziej skłaniałbym się ku wysokim modelom z 2015 niż z obecnego roku.
Bardzo żałuję 3D w Samsungu, w Panasonicu i SONY z 2015 są dalej, ale cóż, tego już nie zmienię...
 
Do góry