Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Aksel

Member
Problem rozwiązany, o ile można to nazwać rozwiązaniem problemu.
Zmostkowałem wifi z lanem w kompie i podłączyłem kablem lan tv z kompem także połącznie wygląda tak: AP->sygnał bezprzewodowy->karta wifi usb->komp->karta lan->sygnał przewodowy->TV

Działa z pełną prędkością.
 

ashigara

New member
U mnie na 60ks7000 speedtest pokazuje troche powyzej 20mb ale weekend przetestuje na kablu. Zglosilem problem z obudowa i maja do mnie dzwonic. Zobaczymy
 

bodziokrak

New member
Ale biadolicie nad tymi KS-ami, jest tak proste rozwiązanie i nikt na to nie wpadł, bez rozbierania bez kręcenia i kombinowania. Kupuje w casto 4 ściski stolarskie po 5zł suma 20zeta i pewność na lata.
 

magiks33

Member
prędkość wi-fi w 55ks7500 na speedtest.net pokazuje 71Mb/s pobieranie a wysyłanie 7,51Mb/s(neo 80/8) tv łączy się z dsl-ac68u w paśmie 5Ghz więc tv ma dobrą kartę wi-fi
 

Aksel

Member
Daj screeny z tymi prędkościami
Druga sprawa że nie wyobrażam sobie wydać ponad 700zł na router skoro to samo uzyskuje na takim za 100zł, a że tv ma słabą kartę i wymaga drogiego routera to już inna sprawa. Tylko ze kupując tv za taką kasę powinien mieć minimum średniej półki karte a nie najniższej.
 
Ostatnia edycja:

bodziokrak

New member
Obawiam się że mogliby nie zrozumieć moich szczerych intencji.
Sam celowałem w 60ks7000 żeby nie przepłacać za kilkunastoletnią
technologie w której niewiele się zmienia chyba stanie na panasonicu.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Obawiam się że mogliby nie zrozumieć moich szczerych intencji.
Sam celowałem w 60ks7000 żeby nie przepłacać za kilkunastoletnią
technologie w której niewiele się zmienia chyba stanie na panasonicu.

Zakup TV będę realizował w okresie listopad/grudzień. Mój wybór zawęził się do dwóch modeli: Sony 55XD9305 oraz Panas 58DX780. Obydwa modele są chwalone za jakość obrazu. W wyborze zapewne zdecyduje cena rynkowa na dzień zakupu. Na korzyść Panasa przeważa obecnie niższa cena (6770 zł) przy jednocześnie większej przekątnej. Najniższa cena za Soniaka to 7499 zł z gwarancją 4-letnią. Niestety do Panasa trzeba dołożyć 700 zł na porządny zewnętrzny player do multimediów pod HDMI 2.0a, gdyż ten systemowy jest zupełnie niefunkcjonalny. Z zakupu Samsunga się wycofałem z wiadomych względów.
 

bodziokrak

New member
Ja akurat od zawsze miałem zbudowany komputer htpc do odtwarzania multimediów, wydawała mi się to lepsze sprawa od softu w tv. Pełna swoboda, czego nie ma instaluję i taki komputer można było złożyć za bardzo małe pieniądze. Teraz zrobił się problem, sprzęt komputerowy nie poszedł za bardzo z duchem czasu bo poprostu nie ma płyt z hdmi 2.0, a jak jest to bardzo droga. Zobaczę z końcem roku w którą stronę to pójdzie ale raczej przy tym zostanę najwyżej dorzucę kartę graficzną wspomagającą hevc 4k.
 

magiks33

Member
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Czyli to potwierdza wcześniejsze że karta sieciowa w tym tv jest najniższej jakości i albo trzeba wydać 500-700zł na router albo podłączyć kabel, albo zrobić tak jak ja zrobiłem.
 
Do góry