Samsung seria E8000 - testy, opinie, wszystko o...

msiemin

New member
Witam po aktualizacji telewizora do wersji firmware T-ECPDEUC-2011.1, telewizor zaczął dziwnie się
zachowywać tzn. jak jest wyłączony co jakiś czas wydaje odgłos włączania ale dalej jest wyłączony,
resetuje się tzn. sam się wyłączy i od razu włączy co jakiś czas podczas oglądania materiałów z
zewnętrznego dysku częściej przy materiałach 3D, potrafi się zawiesić w taki sposób nie reaguje na
żadnego pilota.
Czy ktoś ma podobne problemy?
 

Hawker

New member
W dniu dzisiejszym telewizor wyłaczył się po próbie zwiększenia głośności na pilocie. Po takim restarcie włącza się i wyłącza co jakąś chwilę.
Nie pomaga odłączanie kabla sieciowego oraz wykonanie factory reset.

TV działa normalnie jedynie z podłączonym internetem bez podłączonego sprzętu HDMI.

Oprogramowanie jest aktualne.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem ?

Prosiłbym o informacje jak sobie poradziliście.

Pozdr,
 

msiemin

New member
Witam tak dokładnie ja tak miałem cuda się działy płyta główna padnięta serwis wymienił mi płytę i wszystko gra. Zaczęło mi się tak dziać po aktualizacji oprogramowania.
 

Hawker

New member
W dniu dzisiejszym telewizor wyłaczył się po próbie zwiększenia głośności na pilocie. Po takim restarcie włącza się i wyłącza co jakąś chwilę.
Nie pomaga odłączanie kabla sieciowego oraz wykonanie factory reset.

TV działa normalnie jedynie z podłączonym internetem bez podłączonego sprzętu HDMI.

Oprogramowanie jest aktualne.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem ?

Prosiłbym o informacje jak sobie poradziliście.

Pozdr,

Zresetowałem telewizor do ustawień fabrycznych i od prawie miesiąca jest spokój - wszystkie objawy ustąpiły jak ręką odjął.:bober:
W menu serwisowe wchodzi się poprzez kombinacje - wyłączamy telewizor i wciskamy kolejno:
INFO, MENU, MUTE, POWER (zaleca się aby nic tam nie zmieniać)

Czytałem gdzieś że tego typu zachowania mogą być spowodowane jakąś wadliwą aplikacją pod Smart TV - po usunięciu błędu przez Samsunga wszystko ustępowało. Możliwe że było tak również w moim przypadku.

Pozdr,
 

Hawker

New member
Witam tak dokładnie ja tak miałem cuda się działy płyta główna padnięta serwis wymienił mi płytę i wszystko gra. Zaczęło mi się tak dziać po aktualizacji oprogramowania.
Możliwe że potrzebny był jedynie reset :) - a płytę wymieniono dla sportu aby obrót był .. chociaż któż to wie,... ja mam jeszcze 1,5 roku gwarancji więc poczekam czy coś zacznie się znowu dziać.

Pozdr,
 

msiemin

New member
Witam telewizor był resetowany kilka razy a zanim zgłosiłem to pół roku się z tym męczyłem bo miałem przerwy miesięczne że nic się nie działo a nagle zaczął wariować.
 

zejnowski

Member
Pytanie: czy da się jakoś ukryć niewykorzystywane porty? Mam podłączony kabelek do hdmi2 bo korzystam z arc a do hdmi1 nic nie jest podłączone i podczas włączania ampli, dekodera i tv przełącza mi się na hdmi1 :/ macie jakiś pomysł na ten irytujący problem?
 

Hawker

New member
Witam telewizor był resetowany kilka razy a zanim zgłosiłem to pół roku się z tym męczyłem bo miałem przerwy miesięczne że nic się nie działo a nagle zaczął wariować.

U mnie problem powrócił ponownie - czyli tak jak u Ciebie.

Jak zgłosiłeś reklamację ?

Pozdr,
 

Hawker

New member

msiemin

New member
Witam u mnie trochę ponad dwa miesiące po wymianie płyty głównej znowu to samo telewizor dzisiaj zaczął się resetować!!!
Do końca gwarancji kurna trzy miesiące.
 
nie zazdroszczę.... ja odpukać nie mam na razie problemów jestem jednym z pierwszych posiadaczy na forum tego modelu ale do tej pory bez zarzutu
jak dużo świeci on u Was wciągu dnia i łącznie w ciągu tygodnia?
 

msiemin

New member
Witam czy jest tutaj ktoś kto mógłby mi pomóc z samsungiem??? Telewizor zabrali mi na dwa tygodnie, przed świętami przywieźli i tego samego dnia po kilku godzinach to samo wyłącza się i włącza sam nic nie można oglądnąć.
 

radius_bo

New member
Współczuję. Pozostaje tylko ubolewać, że Panasonic zrezygnował z produkcji plazm.

Planowałem dokupić w przyszłości plazmę Samsunga do pary (dla Panasa), ale z tego co czytam o awaryjności to chyba lepiej poczekam, aż ceny OLED spadną. Nie chcę bulić po upływie gwarancji.
 
Do góry