Samsung seria E8000 - testy, opinie, wszystko o...

Noris123

New member
Bardzo wam dziękuję za dodatkowe informacje dotyczące użytkowania tej plazmy. Pozostaje mi obejżenie jej w jakimś sklepie aby definitywnie podjąć decyzję.:smile:
 

zejnowski

Member
Oo właśnie... Dobre pytanie ;-)

Moje kolejne, czy to normalne że tv czasami sam wyświetla komunikat, że za 60s się wyłączy? Nie ustawiamy sleep'a oglądam jakiś czas tv a tu nagle wyskakuje takie coś. Może to forma oszczędzania energii? Skoro nic nie przełączam to myśli że nikt go nie ogląda?

Wytapane z kosmosu :-D
 

jurass

Banned
Pytanie do posiadaczy modelu 64", czy da się oglądać programy telewizyjne SD (np. C+) z odległości 3,5-4 m, chodzi mi o jakość skalowania?

Ile miejsca trzeba zapewnić z tyłu telewizora licząc od powierzchni tylnej ścianki wieszając go? Widzę, że jest tam gniazdo zasilające, jak bardzo wystaje wtyczka? Czy to najbardziej wystający element?

I takie pytanie natury ogólnej przy okazji, ile przepracowanych godzin powinien pokazywac nowy, nieużywany telewizor, czy też jakie to są zwykle wartości dla nieużywanego telewizora?
 

drjanek

New member
Czy wie ktoś może jak podłączyć zewnętrzne głośniki, ale takie które nie mają HDMI ani optycznego wejścia ?

Otrzymałem w spadku kino domowe, ale jest tam tylko euro, chinche, jack. Próbowałem już wszystkich kombinacji, ale nic z tego. W opcjach dźwięku są "głośniki zewnętrzne", ale po ich wybraniu cisza. Zna ktoś może rozwiązanie takiego problemu ?

Zauważyłem też, że TV nie ma wyjścia na słuchawki. Czy można je w ogóle podłączyć?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Czy wie ktoś może jak podłączyć zewnętrzne głośniki, ale takie które nie mają HDMI ani optycznego wejścia ?

Otrzymałem w spadku kino domowe, ale jest tam tylko euro, chinche, jack. Próbowałem już wszystkich kombinacji, ale nic z tego. W opcjach dźwięku są "głośniki zewnętrzne", ale po ich wybraniu cisza. Zna ktoś może rozwiązanie takiego problemu ?

Zauważyłem też, że TV nie ma wyjścia na słuchawki. Czy można je w ogóle podłączyć?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Niestety nie podziałasz tutaj za bardzo wprawdzie możesz podłączyć kino do wejścia słuchawkowego w TV ale to będzie raczej porażka. Producenci zrobią wszystko żebyś kupił nowe kino :) tylko OPTYK lub ARC po HDMI
 

jurass

Banned
Jestem posiadaczem 64E8000 od kilku dni. Odtwarzam na nim materiały HD z HTPC. Czy to normalne, że materiały 60p powodują, że obraz na telewizorze nie wypełnia całego ekranu tylko pozostaje czarna kilkucentymetrowa obwódka? Nie mogę tego w żaden sposób poprawić. Przy odtwarzaniu materiałów 24p i 50i/p jest ok, ale tylko pod warunkiem, że ustawię odświeżanie obrazu karty graficznej w HTPC na 50 Hz. W czasie odtwarzania materiału 60p odświeżanie przestawia się na 60 Hz i efekt jest jak opisałem wyżej. Mogę to poprawić jedynie przez wymuszenie odświeżania 50 Hz w HTPC, ale wtedy sygnał docierający do TV to 50p, a nie 60p.
 

Seba0406

New member
Mam pytanko do właścicieli tej plazmy macie jakieś problemy z powidokami pytam bo zastanawiam się nad kupnem to będzie moja pierwsza plazma
myślę tez o Panasonic 65vt50 jakieś sugestie co lepiej kupic Samsung czy Panasonic mile widziane za i przeciw.
Dziękuje wszystkim za pomoc
 

jurass

Banned
Nie natknąłem się na ani jednego posta skarżącego się na powidoki w Samsungach tej serii, ja też tego problemu nie mam, chociaż telewizor użytkuję od zaledwie ok. 3 tygodni. Widziałem wiele wypowiedzi o występowaniu powidoków w ubiegłorocznych plazmach Panasonica.
 
za kilka dni minie rok jak go posiadam żadnych powidoków poza kilkusekundowymi przy naprawdę np mocno jasnym logu przed długi czas a później czarnym ekranie.... a poza tym nic...
na pewno nie rażące ani nie przeszkadzające....
 

Seba0406

New member
dziękuje wszystkim za odpowiedzi a jak możecie to powiedzcie jakie są różnice miedzy 51 a 64 oprócz wielkości bo kolega chce 51 kupić ja biorę 64 ale będzie kino:)
 

jurass

Banned
Te Samsungi charakteryzują się tym, że im większy panel, tym lepsza czerń. Innych różnic w tej samej serii chyba nie ma. Porównaj sobie na stronie Samsunga zresztą.
 
różnica jest jest taka jak u mnie ..... mógł być większy.... jeszcze nie słyszałem aby ktoś stwierdził że jest za duży.... następnym razem na pewno kupie 64.....
 

Seba0406

New member
różnica jest jest taka jak u mnie ..... mógł być większy.... jeszcze nie słyszałem aby ktoś stwierdził że jest za duży.... następnym razem na pewno kupie 64.....
racja mój tata ma sony 65hx923(tez miałem taki kupić ale już niema w takiej dobrej cenie) na początku był szok:shock: a teraz myśli ze mógł kupić większy tak to już jest:)
ale i tak go przebije jakością obrazu za mniejsza kasę:D zgadzacie się zemną samsung zagra lepiej jak ten soniak prowadze z ojcem mała rywalizacje obaj mamy hopla na punkcie elektroniki:)
 

kravietz007

New member
różnica jest jest taka jak u mnie ..... mógł być większy.... jeszcze nie słyszałem aby ktoś stwierdził że jest za duży.... następnym razem na pewno kupie 64.....

:hmm:
Ja więc chyba będę pierwszy.. Do tej pory również myślałem, że ekran im większy tym lepszy.. Oglądana z 4m jest trochę zbyt duża do codziennego oglądania. Uważam, że przy tej odległości optymalną wielkością jest ekran 55-60".Głównie ze względu na bardziej zauważalne niedoskonałości nadawanego obrazu.. W pokoju kinowym i wysokiej jakości materiale pewnie byłoby ok, ale przy nc+ już nie koniecznie.
Pzdr;-)
 
coś mi się wydaje że już kilka osób to miało tylko nie wiem czy w serii e czy w D
ja mam pytanie z inne beczki .... chyba się youtube w tv zmieniło wyświetla więcej filmików dostępnych normalnie w kompie a do tej pory było że nie dostępne albo w ogóle ich nie wyszukiwało.... to byłby plus
 
Do góry