Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sebmis

New member
czy jest możliwość odłączenia działania przycisków na panelu (tych dotykowych), moja 1,5 roczna córka upodobała sobie wyłączanie mi tv kwitując to pięknym "nie ma" i rozkłada rączki na boki, ale doprowadza mnie to do furii a na dzieci nie można się złościć, pomóżcie co zmodyfikować jaki proces odpowiada za te klawisze/sensory?
 

sam650

New member
niestety taśma zbyt cienka nie działa, a zbyt gruba zostaje brutalnie zerwana przez malusie zwinne łapki :(

Skoro podejście hardware'owe się nie powiodło, to może software'owe. Napisałem takie coś w parę chwil. Sorki jeśli nie zadziała, bo nie sprawdziłem. Do ściągnięcia tu:

Block Bezel Buttons 1.0

Wystarczy załadować jako grę w Content Library i mamy przyciski ramki zablokowane. Odblokować i ponownie zablokować można przyciskiem PLAY na pilocie. Po wyłączeniu TV i ponownym włączeniu należy to załadować ponownie, chyba że wiemy jak ładować aplikacje automatycznie.

No. Teraz to mała będzie się musiała nauczyć programować. :p

Po kilku tygodniach z pewnością jej "przejdzie". Pozdrawiam.
 

sebmis

New member
Skoro podejście hardware'owe się nie powiodło, to może software'owe. Napisałem takie coś w parę chwil. Sorki jeśli nie zadziała, bo nie sprawdziłem. Do ściągnięcia tu:

Block Bezel Buttons 1.0

Wystarczy załadować jako grę w Content Library i mamy przyciski ramki zablokowane. Odblokować i ponownie zablokować można przyciskiem PLAY na pilocie. Po wyłączeniu TV i ponownym włączeniu należy to załadować ponownie, chyba że wiemy jak ładować aplikacje automatycznie.

No. Teraz to mała będzie się musiała nauczyć programować. :p

Po kilku tygodniach z pewnością jej "przejdzie". Pozdrawiam.

Pełen szacun Panie sam650:krol: wszystko działa idealnie, ciekawe jak bardzo zdziwi się jutro moja córa :twisted:
 

kristian

New member
Podłącz się jeszcze raz tym putty po tym jak PVR+ się nie uruchomi i podaj tu co się wyświetli po wydaniu polecenia:
Kod:
cat /mtd_ram/PVRplus_debug.log
Bo w tym, co podałeś, ten plik chyba jest, więc coś się wywaliło i tam może być napisane co.


Zrobiłem tak jak mówiłeś i wyświetliło mi coś takiego:

# cat /mtd_ram/PVRplus_debug.log
injector() started
self open
loading main module:
/mtd_tlib/GGame/PVRplus/pvrplus.so
cannot open main module:
/mtd_tlib/GGame/PVRplus/pvrplus.so: undefined symbol: _ZN8TCWindow9MuteVideoEb


Ogromne dzięki za zainteresowanie tym problemem. Czy możesz coś zaradzić na to?
 

sam650

New member
Program sprawdzilem. Dziala prawie dobrze :)
Nadal mozna wlaczyc menu z klawiszem MENU

Dzięki za dokładne zbadanie. Okazało się, że tego przycisku nie było w moim wykazie identyfikatorów. Sprawdziłem więc jaki jest kod tego klawisza, dopisałem i już możemy uruchomić poprawioną aplikację Block Bezel Buttons 1.1. Przy okazji dziękujemy koledze moras86 za ładną nową ikonkę.

Aż mi się szkoda zrobiło tego dziecięcia :???: Ale przynajmniej lampka miga jak się naciska te przyciski, więc może nie zrzuci telewizora ;)


@kristian:
Czy więc na pewno masz firmware T-CHL7DEUC 2005.0 ? Skoro nie można znaleźć jednej z funkcji, to wydaje mi się, że exeDSP jest w innej wersji, albo to model CIP? Napisz co masz na nalepce tuż za LE37B651.... czy są tam litery "W..." czy "P..."? Możemy też sprawdzić ten exeDSP wywołując polecenie:
Kod:
ls -l /mtd_exe/exeDSP
U mnie ten plik ma dokładnie 37414044 bajtów.

Funkcja ta nie jest bardzo istotna. Odpowiada za wyłączanie obrazu (przydane do wygaszania). W razie problemów nie do pokonania - w następnej wersji mogę zrobić jakąś furtkę na ten problem.
 

kristian

New member
@kristian:
Czy więc na pewno masz firmware T-CHL7DEUC 2005.0 ? Skoro nie można znaleźć jednej z funkcji, to wydaje mi się, że exeDSP jest w innej wersji, albo to model CIP? Napisz co masz na nalepce tuż za LE37B651.... czy są tam litery "W..." czy "P..."? Możemy też sprawdzić ten exeDSP wywołując polecenie:
Kod:
ls -l /mtd_exe/exeDSP
U mnie ten plik ma dokładnie 37414044 bajtów.

Funkcja ta nie jest bardzo istotna. Odpowiada za wyłączanie obrazu (przydane do wygaszania). W razie problemów nie do pokonania - w następnej wersji mogę zrobić jakąś furtkę na ten problem.[/QUOTE]
Po wpisaniu komendy mam coś takiego:
# ls -l /mtd_exe/exeDSP
-rwxr-xr-x 1 root 0 36825880 Mar 20 2009 /mtd_exe/exeDSP

Czyli chyba jakaś wcześniejsza wersja. Na nalepce mam
LE37B651T3WXXH
Ver. AA01

Program aktualizowałem ze strony samsunga dość dawno bo 2 lata temu. Czy możesz podać link do najbardziej odpowiedniej wersji.
 

sam650

New member
Po wpisaniu komendy mam coś takiego:
# ls -l /mtd_exe/exeDSP
-rwxr-xr-x 1 root 0 36825880 Mar 20 2009 /mtd_exe/exeDSP

Czyli chyba jakaś wcześniejsza wersja. Na nalepce mam
LE37B651T3WXXH
Ver. AA01

Program aktualizowałem ze strony samsunga dość dawno bo 2 lata temu. Czy możesz podać link do najbardziej odpowiedniej wersji.
Oto link do ORYGINALNEGO firmware z Samsunga:
T-CHL7DEUC.exe (2005.0)
Oczywiście nie ma sensu wgrywać tej wersji. Dlatego po zgraniu proponuję zmodyfikować ten plik programem geoPatcher 1.05. Sam używam tak zmodyfikowanego firmware. Są też inne już gotowe - przerobione wersje, ale o te musisz zapytać/poszukać na forum SamyGO.tv.

Swoją drogą, jestem ciekaw skąd pewność, że masz obecnie 2005.0. Czyżby TV podawał zmyłkowe informacje? Przed wgraniem "nowej" wersji sprawdź jaką masz obecnie.
 

kristian

New member
Swoją drogą, jestem ciekaw skąd pewność, że masz obecnie 2005.0. Czyżby TV podawał zmyłkowe informacje? Przed wgraniem "nowej" wersji sprawdź jaką masz obecnie.[/QUOTE]


Wgrałem ten firmware i teraz jest już ok. Swoją drogą poprzednia wersja to właśnie T-chl7duc.exe (2005) .Teraz mam w menu do wyboru tak samo oznaczone wersje (obecną i alternatywną).
Wielkie dzięki za pomoc.

Mam jeszcze pytanie odnośnie modyfikacji tego softu czy to jest bezpieczne, i jakie funkcje wtedy dochodzą na stałe?

Pozdrawiam.
 

sam650

New member
Czyli rozumiem, że PVR+ zadziałało.

Mam jeszcze pytanie odnośnie modyfikacji tego softu czy to jest bezpieczne, i jakie funkcje wtedy dochodzą na stałe?
To jest opisane w instrukcji od geoPatchera. Mianowicie (po polsku):


  • rozszerzenie skryptu /mtd_exe/rc.local:
    wywołanie opcjonalnego skryptu /mtd_rwarea/SamyGO/exeDSP.sh przed wywołaniem exeDSP (NIEBEZPIECZNE!)
  • rozszerzenie skryptu /mtd_exe/rc.local:
    wywołanie opcjonalnego skryptu /mtd_rwarea/SamyGO/autorun.sh w tle po uruchomieniu exeDSP
    (ten skrypt był dotąd znany pod nazwą SamyGO.sh)
  • wybór strefy czasowej dla innych krajów (zob. menu: Ustawienia / Czas / Zegar)
  • poprawka polskiego OSD ("Wyspy Kanaryjskie" -> "Częstotliwość")


Reszta bez zmian. Czy użycie tego jest bezpieczne? Moim zdaniem tak. Jeśli geoPatcher stwierdzi, że podstawiasz mu inny firmware, to nic nie zrobi, natomiast jeśli geoPatcher się "pomyli", to nie będzie się zgadzała suma kontrolna i TV takiego pliku nie przyjmie.
Jeśli nie będzie tych skryptów, co wymienione wyżej, nic się nie stanie.

Oczywiście, aby mieć później automatycznie załadowane dodatki takie jak ArFix czy PVR+, należy to skonfigurować wgrywając odpowiednie pliki i skrypty.

Warto także pamiętać o tym, żeby w menu serwisowym włączyć RS232 w tryb Debug (i powtórzyć to po wykonaniu update firmware). Ta operacja pozwoli w prosty sposób odratować telewizor w przypadku błędu w skrypcie exeDSP.sh.

Zastanawiam się nad tym jak jeszcze uprościć system samoczynnego uruchamiania aplikacji. Mam pewien zamysł, ale to wymaga czasu.


Jak wolisz, zamiast geoPatchera możesz skorzystać ze skryptów SamyGO. Są jednak bardziej kłopotliwe w użyciu, chociażby z tego powodu, że wymagają zainstalowania Perl. I nie robią wszystkiego tego, co geoPatcher, ale za to potrafią dodać inne usprawnienia, które u mnie trzeba dodawać ręcznie. Ich zaletą jest to, że działają z innymi wersjami firmware.
 

norbid

New member
Goe650 dzieki za instrukcje po polsku.
Jak sie okazuje "poprawka" firmware nie jest taka trudna, a informacje od autora programu przekonala mnie ze operacja jest bezpieczna dla TV.
Szkoda ze wersja polska nie byla dostepna wczesniej.

Czy podmiania firmware "wyczysci" pamiec TV do wersji prosto z fabryki?
 

sam650

New member
...Szkoda ze wersja polska nie byla dostepna wczesniej.

Czy podmiania firmware "wyczysci" pamiec TV do wersji prosto z fabryki?
Przeważnie brakuje czasu aby pisać instrukcje w obu językach. W razie czego pomoże Google.

Co do czyszczenia pamięci: upgrade firmware nie czyści całej pamięci telewizora. Precyzyjnie rzecz ujmując - upgrade podmienia jedynie dwie partycje - /mtd_exe i /mtd_appdata. Należy się jednak liczyć z utratą widgetów i ich ustawień. Aplikacje Content Library czy pliki multimedialne z tego co pamiętam - pozostają w pamięci flash. Oczywiście, jeśli jest tam coś bardzo ważnego - lepiej wcześniej zgrać. Warto również zachować kanały TV na pendrive (przycisk VOL-minus, przytrzym.ENTER, opcja TV to USB) bo zostaną one skasowane przy operacjach przywrócenia ustawień. Po wykonaniu upgrade zalecam zmienić ustawienia kraju na "Inne".
 

Achim58

New member
Witam jestem tu nowy i chciałbym zasięgnąc informacji czy bedąc szczęśliwym posiadaczem TV
Samsung Smart TV seria 8000

będę miał mozliwość podlaczenia dysku :

LACIE Network Space 2 Neil Poulton Design 1TB 16MB 7200RPM RJ-45B (301515EK)

tak abym po USB mógł na nim zapisywać - nagrywać programy TV, a po lanie dysk byłby dostępny w sieci domowej dla komputerów do zapisywania na nim tego co ściągnie się z netu czy nawet jako dodatkowe archiwum zasobów domowych ?
 

czarekr

New member
Czyli rozumiem, że PVR+ zadziałało.


To jest opisane w instrukcji od geoPatchera. Mianowicie (po polsku):


  • rozszerzenie skryptu /mtd_exe/rc.local:
    wywołanie opcjonalnego skryptu /mtd_rwarea/SamyGO/exeDSP.sh przed wywołaniem exeDSP (NIEBEZPIECZNE!)
  • rozszerzenie skryptu /mtd_exe/rc.local:
    wywołanie opcjonalnego skryptu /mtd_rwarea/SamyGO/autorun.sh w tle po uruchomieniu exeDSP
    (ten skrypt był dotąd znany pod nazwą SamyGO.sh)
  • wybór strefy czasowej dla innych krajów (zob. menu: Ustawienia / Czas / Zegar)
  • poprawka polskiego OSD ("Wyspy Kanaryjskie" -> "Częstotliwość")
Panowie a jakie fizycznie funkcje dojdą po zainstalowaniu tego pacha? Niestety tego opisu na górze nie za bardzo rozumiem. Co konkretnie będzie dostępne bez dogrywania. Teraz recznie wrzucam np. żółte napisy czy PVR ale mam soft nispaczowany. Dzięki
 

SATAn_

New member
Bez reklam
[/LIST]
Panowie a jakie fizycznie funkcje dojdą po zainstalowaniu tego pacha? Niestety tego opisu na górze nie za bardzo rozumiem. Co konkretnie będzie dostępne bez dogrywania. Teraz recznie wrzucam np. żółte napisy czy PVR ale mam soft nispaczowany. Dzięki



wybór strefy czasowej dla innych krajów (zob. menu: Ustawienia / Czas / Zegar)
poprawka polskiego OSD ("Wyspy Kanaryjskie" -> "Częstotliwość")
 

norbid

New member
Jak juz napisal SATAn_ dojda tylko dwie rzeczy, ale po zmianie jest tez mozliwosc automatycznego uruchamiania skryptu podczas startu TV.
Wiec zolte napisy i prv nie bedziesz juz musial wrzucac recznie.
Jesli jestes zainteresowany jak ma to nalezy wykonac to napisz.
Da sie tez tak napisac skrypt ,zeby byla mozliwosc wlaczania i wylaczanie danego modulu z zaleznosci od np. wlozonego pendriva
 
Do góry