Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

reczak

New member
witajcie - zainstalowałem NetSurf oraz myszkę i klawiaturę.
Prawie wszystko zgodnie z oczekiwaniami - jednak mam jakiś problem - brak litery "z" zarówno nie mogę wprowadzić ani z klawiatury ani z pilota TV :niewiem:
czy mogę liczyć na podpowiedź?

Jeśli dobrze pamiętam można i z pilota, i z klawiatury, ale duże "Z".
Co do znajomości angielskiego-używaj- [ Tłumaczenie strony ].
 
Ostatnia edycja:

krzych1921

New member
Chciałem się dowiedzieć jak ustawić 100 HZ w tymże TV w głównej mierze pod Wydarzenia sportowe( szczególnie rozgrywki piłki Nożnej) aby uzyskać "MAKS" jesli chodzi o 100 hz (żeby obraz nie skakał oraz nie był rozmyty "Mam C+")? Z góry Dzięki.
 

harnasx

New member
LE37B650 resetuje się po wyłączeniu - co zrobi?

LE37B650 resetuje się po wyłączeniu - co zrobic?
Włącze TV i wszysytko jest ustawione jak fabryka dała - pozmieniam jest ok dopuki nie wyłacze TV ( nawet nie odłaczam od sieci - tylko z pilota) - włącze po minucie i znowu ustawienia fabryczne - coś padło (jakieś podtrzymanie) czy coś poknociłem (chociaż wcale sie nie bawiłem - chyba że junior)

Jakieś wskazówki??
 

serfer123

New member
koledzy pewnie dla większości z was łatwe pytanie ale ja jakoś nie ogarniam tego

jak zmienić godzinę w tym menu info bo mam przesunięcie o 1h > ?:hmm:
 

serfer123

New member
Menu/Ustawienia/Czas/Zegar/Reczniy/Ustaw Zegar ???

dzięki :) to akurat wiedziałem :) i w lewym górnym rogu tego menu INFO pokazuje się dobry czas
ale np leci serial niania i godzina jest 16:45 a na tym pasu po prawej na zielono jest napisane ze to leci od 15:30 do 16:00

skąd pobiera te dane ? że są złe ?
 

pawelkub11

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dvb-c

Witam wszystkich serdecznie,

Koledzy pomóżcie proszę, bo czytam ten wątek (i inne zresztą też) i się pogubiłem. Mam kablówkę, w której nadają sygnał DVB-C (podłączoną do przez dekoder i kabel Euro). Jest opcja, żeby zamienić dekoder na kartę CAM (zawsze jedno pudełko mniej). Czy jednak będzie to działało i odbiorę coś w DVB-C (mając jedynie samą kartę CAM), skoro mam telewizor LE37B650 (czyli jedynie z DVB-T o ile dobrze rozumiem)?

W tym wątku niektórzy opisywali nawet, iż nagrywali sygnał DVB-C, a z drugiej strony telewizor ma jedynie DVB-T.

Pozdrowienia i z góry dzięki za odpowiedź
 

lesio7

New member
Witam wszystkich serdecznie,

Koledzy pomóżcie proszę, bo czytam ten wątek (i inne zresztą też) i się pogubiłem. Mam kablówkę, w której nadają sygnał DVB-C (podłączoną do przez dekoder i kabel Euro). Jest opcja, żeby zamienić dekoder na kartę CAM (zawsze jedno pudełko mniej). Czy jednak będzie to działało i odbiorę coś w DVB-C (mając jedynie samą kartę CAM), skoro mam telewizor LE37B650 (czyli jedynie z DVB-T o ile dobrze rozumiem)?

W tym wątku niektórzy opisywali nawet, iż nagrywali sygnał DVB-C, a z drugiej strony telewizor ma jedynie DVB-T.

Pozdrowienia i z góry dzięki za odpowiedź

Jeżeli masz model LE37b650 to na pewno masz dvb-c. Aby odbierać sygnał oprócz karty dekodującej którą otrzymasz od operatora sieci kablowej musisz jeszcze mieć tzw moduł jest to taka szeroka karta (Moduł Conax Pocket MPEG-4 - Hollex.pl - największy polski sklep internetowy ze sprzętem TV-SAT oraz DVB-T) chyba że operator sieci taki moduł daje wraz z kartą pozdrawiam
 

pawelkub11

Klub HDTV.com.pl
VIP
Serdeczne dzięki za pomoc - wydaje mi się, że sam moduł daje/wynajmuje dostawca kablówki (Echostar z Poznania), dowiem się na miejscu od nich. Pozdrowienia!
 

dragon79

Member
koledzy pewnie dla większości z was łatwe pytanie ale ja jakoś nie ogarniam tego

jak zmienić godzinę w tym menu info bo mam przesunięcie o 1h > ?:hmm:

Menu/Ustawienia/Czas/Zegar/Reczniy/Ustaw Zegar ???

No właśnie wydaje mi się, że nie tak...
Miałem ten sam problem co serfer123 i czas był ustawiony ręcznie. Po zmianie na automatyczny, pobierany z telewizji cyfrowej, problem przesuniętego czasu zniknął.
 

norbid

New member
Dosbox 0.74

Od kilkunastu dni dostepny jest port DOSBOX.
SamyGO • View topic - porting DOSBox

Dzieki temu po raz pierwszy mamy mozliwosc wygodnego operowania na plikow z poziomu TV (np. NC, VC, DC).
Gdyby jeszcze autorowi udalo by sie wykorzystac te kilka klawiszy pilota, ktore poprawnie odczytuje emulator DOS, do podczepienia jako ENTER, kursory czy F9 (dla NC) to nie potrzebna juz bylaby klawiatura na USB.

Minusem DOSBOXa jest ograniczenie nazw do 8+3, wiec kopiowany/zapisywany/tworzony plik bedzie mial zawsze "krotka nazwe".
A moze ktos zna obejscie tego problemu.

Aby "pookienkowac" najlatwiej byloby zainstalowac 3.11, ale strasznie sie to slimaczy.
Alternatywa tego rozwiazania jest srodowisko okienkowe dla DOS.
Powstalo kilka takich programow.
http://hryprodos.sweb.cz/pr.htm
Wlasnie jestem z trakcie testowania.

Czy wie ktos jak przyspieszyc DOSBOX? Ktore opcje wylaczyc w pliku konfiguracyjnym

dla zainteresowanych:
Caly system/programy dla DOSBOXa B650 mozna przygotowac na kazdym innym sprzecie na ktorym dziala emulator. Na pewno bedzie szybciej.
Potem wystarczy przekopiowac dane na pendrive i podlaczyc do TV.
 
Ostatnia edycja:

nobange

New member
DOSBox fajna rzecz jeśli ktoś chce pograć w starsze gry, natomiast do operacji na plikach to wydaje mi się, że Linux posiada bardzo dobry menedźer plików, a mianowicie Midnight Commander, jedynie trzeba by zrobić tak, aby mógł on być obsługiwany z pilota lub w ostateczności z klawiatury USB. Być może już coś takiego istnieje, mnie by się przydało - obecnie łączę się kablem i telnetem via switch :)

EDIT: chyba jednak jest mc, w SamyGO Extensions Packu, jeszcze nie uruchamiałem.
 
Ostatnia edycja:

norbid

New member
Tak.
Jest MC, ale dopóki SamyConsola nie bedzie poprawnie wyswieslac semigrafiki, uzywanie tego filemanagera w TV jest klopotliwe. (chociaz mozliwe)
Po zalogowaniu sie przez telnet z komputera, nie ma problemu z "grafiką".
 

Rambo72

New member
Koledzy poradźcie .Próbowałem wgrać softa 2005 z 3001 i mój le46B650 się zawiesił.Co teraz robić?.Tzn.Tv jest włączony jest obraz z kablówki ale nie reaguje na pilota.
 
Ostatnia edycja:

norbid

New member
z panelu na TV mozesz obslugiwac telewizor?
sprawdz pilota
skieruj diode z pilota w kierunku aparatu w telefonie i zobacz czy mruga jak naciskasz klawisze.
 

Rambo72

New member
z panelu na TV mozesz obslugiwac telewizor?
sprawdz pilota
skieruj diode z pilota w kierunku aparatu w telefonie i zobacz czy mruga jak naciskasz klawisze.

Pilot działa na 100 procent a jesli chodzi panel sterowania to zupełnie zapomniałem.Ale po kilku próbach wyciągania wtyczki prądu z tv ,zaskoczyło wszystko i udał się też powrót do starego softu.
Dziękuję za szybką odpowiedź.Znasz może aplikację samygo odtwarzającą dźwięk DTS?:-D
 

macdor

New member
Witam wszystkie koleżanki i kolegów.Od wczoraj jestem posiadaczem Samsung WIS09ABGN i oczywiście mam problemy z DLNA i jego konfiguracją,chciałbym aby mój samsung PS b650 łączył się z netem poprzez router Huawei B260 (IPLUS) tylko przez WIFI,przewartowałem to forum i dalej nic nie wiem,wszyscy łączą TV z routerem przez kabel ja nie mam takiej opcji bo komp stoi na pietrze a TV jest na parterze i WIFI to jedyne wyjście.Tv widzi moją się sieć i prosi o klucz bezpieczeństwa( jaki klucz???) nic mu nie podając próbuje przejść dalej ,pojawia się informacja,że próbuje się łączyć ,ale po jakiś 2 min wyskakuje plansza o nieudanym łączeniu.Ludziska kochane,podpowiedzcie 50 latkowi jak to ustawić,nie jestem za bardzo pojętny w tych sprawach ,ale bardzo Was proszę o pomoc,bo z Wami musi mi się udać
 
Do góry