Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sonz

New member
Witam, chyba nikt jeszcze nie poruszył takiego tematu więc pytam. Czy ten telewizorek (dokładnie LE40B651) będzie czytał bezproblemowo dane z dysku USB 3.0 ? Jak wiadomo interfejs ten jest kompatybilny do tyłu czyli również z USB 2.0. Jeśli ktoś już próbował to proszę o informacje. Dzięki
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Witam, chyba nikt jeszcze nie poruszył takiego tematu więc pytam. Czy ten telewizorek (dokładnie LE40B651) będzie czytał bezproblemowo dane z dysku USB 3.0 ? Jak wiadomo interfejs ten jest kompatybilny do tyłu czyli również z USB 2.0. Jeśli ktoś już próbował to proszę o informacje. Dzięki

skoro jest kompatybilny to czemu mialby nie dzialac ?
 

sonz

New member
skoro jest kompatybilny to czemu mialby nie dzialac ?
Gdzieś wyczytałem że USB 3.0 potrzebuje większego napięcia i stąd moje wątpliwości. Zapytam wprost chcę kupić dysk WD My Passport Essential 500GB 2,5' USB 3.0 i oglądać z niego filmy mkv po podpięciu do TV. Czy nie będzie z tym problemów ?
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Kup dysk na USB 2.0 z kablem USB Y i masz pewnosc ze zadziala, ale dysk z osobnym zasilaniem. Az 500GB Ci potrzeba na filmy ?
 

lesio7

New member
Kilka dni temu pisałem o nieodczytywanym dysku przez tv. Problem został rozwiązany przez serwis wymiana płyty ze wszystkimi portami. Teraz działa ale zalecono mi że dla bezpieczeństwa najlepiej dysk przenośny podpinać przy wyłączonym telewizorze ponieważ przy starcie telewizor sprawdza wszystkie porty i rozdziela zasilanie a dysk potrzebuje go więcej niż usb. Na razie działa pozdrawiam
 

deywies

New member
Bez reklam
usb 3.0 wymaga wiekszego pradu nie napiecia, ale raczej tv powinien go uciagnac bo ma wieksza wydolnosc pradowa niz przewiduje to standard 2.0 .

gwarancji jednak nie daje
 

mordziasty

New member
Kilka dni temu pisałem o nieodczytywanym dysku przez tv. Problem został rozwiązany przez serwis wymiana płyty ze wszystkimi portami. Teraz działa ale zalecono mi że dla bezpieczeństwa najlepiej dysk przenośny podpinać przy wyłączonym telewizorze ponieważ przy starcie telewizor sprawdza wszystkie porty i rozdziela zasilanie a dysk potrzebuje go więcej niż usb. Na razie działa pozdrawiam

Może to i prawda ale tylko w odniesieniu do wadliwej płyty. Nie wyobrażam sobie analogiczne wyłączanie np laptopa przed wsadzeniem czegokolwiek do portu USB. Technicy zawsze się muszą wymądrzyć.
 

lesio7

New member
Może to i prawda ale tylko w odniesieniu do wadliwej płyty. Nie wyobrażam sobie analogiczne wyłączanie np laptopa przed wsadzeniem czegokolwiek do portu USB. Technicy zawsze się muszą wymądrzyć.

muszę się z tobą zgodzić bo te wejścia są przeznaczone właściwie do pracy pod napięciem a więc nic nie powinno się dziać przy włączonym telewizorze i dopóki jest gwarancja jest ok, ale po gwarancji warto by się nad tym zastanowić
 
witam
Miał może któryś z kolegów testować filmiki nagrywane na telefonie czy odpalają się na TV. Dokładnie to chodzi mi o HTC desire Z. TV podaje mi komunikat: "nieobsługiwany format danych wideo".

Może ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenie??
 

Yanki1010

New member
Witam mam pytanko, szukalem juz troche ale nie znalazlem odpowiedzi moze ktos pomoze mam 46LEB650, jak wejsc w menu serwisowe i czy po zmianach w w/w menu bedzie mozna nagrywac program z tv na HDD wiem ze taka opcja jest ale w C650, natomiast o B650 nie pisza nawet jak wejsc w menu serwisowe
 
Do góry