Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

martin288

New member
A ja mam pytaniw z takiej serii: w win7 jest opcja po kliknięcu na *.avi ODTWARZAJ DO lecz wyświetlany film jest w dużo słabszej jakości niż bym go puścił z usb na tv. Czy da się coś z tym zrobić aby ta jakość była lepsza?
 

awkonin

New member
Witam,
czy wy też macie problem z uruchamianiem internetu? Ja muszę czasami kilkakrotnie uruchamiać usługę, bo po prostu telewizor po długiej próbie sam ja opuszcza. Gdzieś wyczytałem narzekania, że po automatycznej aktualizacji Widget Manager do ver. 1.066 tak się dzieje. Jakieś spostrzeżenie, czy tylko u mnie tak dziwnie to wygląda? A jak wrócić do poprzedniej ver. Widget Manager 1.060, która jest dostępna na stronie Morasa i czy to nie będzie miało wpływu na dodatkowo zainstalowane widgety?

Mam tak samo. Jak wrzucisz stary Manager to ci automatycznie zainstaluje nowszy.

No i wreszcze takie pytanie - czy komuś działa widget Getty Images, bo u mnie zawiesza telewizor i muszę odpinać go od zasilania?

U mnie ten widget działa (przynajmniej działał jakiś czas temu,bo dawno go nie uruchamiałem, bo nic nowego tam nie wrzucają).

Nie działa mi za to Mahjon Fruits, a Google Maps, jak zrobić zbliżenie to lipa :(

Pzdr
Andrzej
 

Jericho24

Member
Bez reklam
A ja mam pytaniw z takiej serii: w win7 jest opcja po kliknięcu na *.avi ODTWARZAJ DO lecz wyświetlany film jest w dużo słabszej jakości niż bym go puścił z usb na tv. Czy da się coś z tym zrobić aby ta jakość była lepsza?
Mam Win7 i nie widze takiej opcji. Ani w esploratorze ani po kliknieciu prawym przyciskiem myszy.
 

szuineg

New member
Witam,
czy wy też macie problem z uruchamianiem internetu? Ja muszę czasami kilkakrotnie uruchamiać usługę, bo po prostu telewizor po długiej próbie sam ja opuszcza. Gdzieś wyczytałem narzekania, że po automatycznej aktualizacji Widget Manager do ver. 1.066 tak się dzieje. Jakieś spostrzeżenie, czy tylko u mnie tak dziwnie to wygląda?
Norma ja włączam przeglądarkę (netsurf) wyłączam i internet@TV się już włącza, ktoś wspominał też o wejściu w menu i teście połączenia co ponoć też pomaga.
Nie wiem czy zauważyliście, ale samsung usunął jeden z widgetów - repertuar kin, nie dość że nie dodają nowych to usuwają stare, oj gdybym miał tylko wolny czas...

martin288 napisał:
ja mam pytaniw z takiej serii: w win7 jest opcja po kliknięcu na *.avi ODTWARZAJ DO lecz wyświetlany film jest w dużo słabszej jakości niż bym go puścił z usb na tv. Czy da się coś z tym zrobić aby ta jakość była lepsza?
Nie da się, po prostu WMP tak pogarsza jakość, szkoda.

Jericho24 napisał:
Mam Win7 i nie widze takiej opcji. Ani w esploratorze ani po kliknieciu prawym przyciskiem myszy.
Bo trzeba włączyć WMP, to on jest serwerem DLNA i wtedy pojawia się ta opcja w menu kontekstowym.
 
Ostatnia edycja:

misiakrp

New member
A ja z innej - ale podobnej beczki.

Stawiam na PC z linuxem Sambe - w sieci inne kompy /Linux-Windows/ widzą co udostepniam - a extension od SamyGo odpalone na TV nie widzi zasobów.

Natomiast mała aplikacja uruchomiona w telefonie /tez od Twonky/ udostepnia wszystko z telefonu.
Mam karte 16 Gb w telefonie i multimedia po WiFi z telefonu na TV widze ok.
Telefon nie ma funkcji DLNA a mimo wszystko Twonki zalatwia sprawe - na TV widze serwer jako DLNA.

Dane z PC widze na telefonie - oczywiscie z innej aplikacji.


Jednak DLNA to fajna sprawa - pod warunkiem, ze dziala.

Jak to jest ?

powiem tak
próbowałem różnych rozwiązań ilość komputerów w domu bałagan na kazdym dysku
i latanie po calym domu jak chciałem pokazać fotki syna to musiałem lecieć na jego komp i go włączyć itp
zacząłem interesować sie serwerami plików NAS najpierw komp ale zużycie prądu i gabaryty dyskwalifikowały ten sprzęt od początku tym bardziej że na linuksie sie nie znam a winda dochodziła dodatkowo licencja
najpierw kupiłem mybook WD ale nie do końca spełniał moich oczekiwań więc postanowiłem zainwestować dodatkowe środki na QNAP-110 i jestem zadowolony można instalować paczki QPKG (aplikacje linuksowe) ma Twonky Media obecenie 6, serwer ftp, serwer samby,serwer itunes,DLNA, PS3 media serwer itp a co najważniejsze w czuwaniu (wyłącza się jak nic sie nie robi po 30 min) 5 W a w pracy 7-13 W wiec śmiesznie mało
TM6 dziala nawet juz z MKV ale co z tego jak nie działają napisy :(
samba na tv dała 100 % rozwiązanie śmiga wszystko jak talala idą napisy,idzie przewijać itp
ja z komórki widzę serwer, komórka widzi tv wysyła obraz, wideo, muzyke na tv itp..........
wszystko śmiga !
brakuje mi tylko SKYPE na tv i przepuszczenia z hdmi na optyka więcej niż 2 kanały i będę mega szczęśliwy



No ale ja mam tv z komputerem połączone hdmi, i mam karte geforce gt9500
to co chcesz masz najlepsze rozwiązanie Tv= monitor więc gadżety tobie nie potrzebne :wink:
 
Ostatnia edycja:

enas

New member
Atari800

Witam,

Mam taki problem, mam na penie emulator atari800 uruchamiam program jest ok
uruchamiam jakąś grę jest ok tylko, że nie mogę w nią zagrać bo, nie działają na pilocie strzałki? start select itp. przyciski działają
gra którą uruchamiam to np. riveraid
telewizor le32b651 z softem 2005 po fw

pomocy...
 

miki74

Member
A ja mam pytaniw z takiej serii: w win7 jest opcja po kliknięcu na *.avi ODTWARZAJ DO lecz wyświetlany film jest w dużo słabszej jakości niż bym go puścił z usb na tv. Czy da się coś z tym zrobić aby ta jakość była lepsza?

Polecam XBMC jest wersja na windowsy, linuxy, osx. jest świetnym media center, posiada klienta jak i serwer DNLA. Na ubuntu można uruchamiać tak, by po zalogowaniu się użytkownika uruchamiał się xbmc bez powłoki gnome. XBMC można sterować pilotem.
W czasie instalacji na windowsie komputer warto podłączyć do internetu ponieważ coś dociąga z M$. MC jest w języku polskim, należy przestawić na pl , ma skórki i są fajne dodatki. Można wypuścić dźwięk 5.1 bezpośrednio na głośniki, bądź wyjściem cyfrowym jeżeli taki posiadamy.

xbmc. org/ download/ (wywalić dwie spacje)

Jeżeli potrzebujesz zwykły odtwarzacz popatrz na VLC nowa wersja ponoć wykorzystuje CUDA z gforca .

pozdr.
 
Ostatnia edycja:

lesio7

New member
Witam wszystkich. Jestem z tych co się nawrócili na soft 5000 z samygo (le37b650). Mam pytanko czy jest jakaś aplikacja pozwalająca na lepsze poruszanie się po plikach w czasie odtwarzania mp3, bo w tej chwili to nawet nie można przewinąć utworu który się słucha. Na stronie (samsung netsurf) nic nie znalazłem. Czy są może jeszcze jakieś aplikacje które pomogłyby w płynnym poruszaniu się między scieżkami w trakcie odtwarzania plików mp3 z telewizora. Bawiłem się serią c le40c550 i tam poruszanie się w trakcie odsłuchu jest ok tz można przewijać i przeglądać zasób plików w trakcie odtwarzania?
 

xyros

New member
Norma ja włączam przeglądarkę (netsurf) wyłączam i internet@TV się już włącza, ktoś wspominał też o wejściu w menu i teście połączenia co ponoć też pomaga.
Nie wiem czy zauważyliście, ale samsung usunął jeden z widgetów - repertuar kin, nie dość że nie dodają nowych to usuwają stare, oj gdybym miał tylko wolny czas...


Witam,
a oto odpowiedź Samsunga:
Jest to kwestia oprogramowania, udało nam się wychwycić podobną sytuację
, co zostało przekazane do działu oprogramowania. Sytuacjabędzie zweryfikowana i uwzględniona w następnych jego wersjach. Proszę o
cierpliwość i wgranie nowej wersji firmawe po pojawieniu się na naszej
stronie Samsung Poland
 
Witam,
a oto odpowiedź Samsunga:
Jest to kwestia oprogramowania, udało nam się wychwycić podobną sytuację
, co zostało przekazane do działu oprogramowania. Sytuacjabędzie zweryfikowana i uwzględniona w następnych jego wersjach. Proszę o
cierpliwość i wgranie nowej wersji firmawe po pojawieniu się na naszej
stronie Samsung Poland
u mnie też youtube nie działa, a teraz chcąc mieć działające youtube trzeba zrobić upgrade do nowszej wersji i tym samym pozbawić się samygo
nieźle to sobie wykombinowali, szczerze mówiąc z tych ich widgetów to youtube był tylko najbardziej przydatny
 

reczak

New member
u mnie też youtube nie działa, a teraz chcąc mieć działające youtube trzeba zrobić upgrade do nowszej wersji i tym samym pozbawić się samygo
nieźle to sobie wykombinowali, szczerze mówiąc z tych ich widgetów to youtube był tylko najbardziej przydatny

Nic podobnego .Youtube działa w dalszym ciągu.Wejście w Internet@TV przyspiesza wyjście z niego na 2 -3 sekundy klawiszem Exit w momencie pojawienia się w lewym rogu napisu ,,łączę" i ponowne uruchomienie.
 

Ryszard48

Member
Mam pytanie dlaczego po nagraniu na penDrive-a mam takie pliki
Kolega napisał
Cześć wszystkim.

Z moich doświadczeń z PVR mogę powiedzieć tyle, że naprawdę stabilnie i dobrze jak do tej pory działa mi tylko pierwsza wersja, nazwana PVR2.
Druga nie działała wcale (wieszała TV), a ostatnia (od Morasa, post: 5181) - zatytułowała, co prawda, ładnie nagranie - ale nagrała jeden plik, po czym przestała działać - nie wiem czemu.
W związku z tym zostaję na razie z pierwszą wersją, nie ma z nią żadnych problemów.

Mam do wszystkich jedno zasadnicze pytanie, które wiąże się z korzystaniem z PVR, bez względu na wersję:

- czy ktoś ma patent, jak z poziomu TV, pilotem, pousuwać niepotrzebne nagrania z dysku USB?
Podłączanie HDD do kompa tylko po to, by usunąć śmieci jest chol...nie uciążliwe.

Dzięki za ew. pomysły

Ps. Dodam, że mam soft 2004.1; Le46 B651 T3W

Może ktoś ma i podrzuci do testów może u mnie zadziała.
 
Ostatnia edycja:

marylka

New member
wgrywanie widgetow

Mam samsunga LE40B650T2WXXH z softem T-CHL7DEUC-1010.1.Chcialem wgrac nowy soft,ale poczytalem wszystkie te posty na forum i stwierdzilem.że nie ma sensu, gdyz 3000.2 blokuje mozliwosc wgrywania aplikacji od samyGo i narzuca Yahoo zamiast Youtube.Postanowilem wgrac aplikacje o samyGo,czyli np.TVN.24.Sciagnalem plik TVN.24.rar i po rozpakowaniu ukazal sie folder TVN24,ktory jak z opisu wgrywania wynika skopiowalem na pena.Wlozylem pena do TV i z pilota content>zarzadzanie tresciami>usb>gra>no i nie ma TVN24.Chcialbym aby ktos dokladnie wyjasnil jak i ktory plik kopiuje sie na pena i jak sie to uruchamia czy dalej otwiera sie folder TVN24 gdzie sa widget i widget.list czy inaczej,czy moze moj soft musi byc nowszy np.2004.1 lub 2005.0,aby to wgrac.Jezeli aktualizacja softu to jaki plik kopiujemy na pena wiem ,ze exe ale dopisujemy bin czy nie.Prosze o w miare mozliwosci szczegolowa odpowiedz,z gory dziekuje
 

marylka

New member
Okreslilem swoj problem i prosze o pomoc w tym temacie ,jezeli ktos wie w czym tkwi problem to czy moze mnie naprowadzic na wlasciwa droge?
 

mgreta36

New member
poczytalem wszystkie te posty na forum

Poszukaj na tym forum czegos takiego jak LAMPP/XAMPP - jest darmowym wieloplatformowym pakietem, składającym się głównie z serwera Apache, bazy danych MySQL i interpreterów dla skryptów napisanych w PHP i Perlu, ktory stawiasz na Twoim kompie - zaklasz konto devoloperskie w TV - i TV pobiera widget /odpowiednio zmodyfikowany/ z katalogu /opt/lampp/htdocs/widget do swojej pamieci.

Tak to dziala - reszte sobie doczytasz, wszystko juz bylo dokladnie opisane.
 
Ostatnia edycja:

misiakrp

New member
..... poczytalem wszystkie te posty na forum i stwierdzilem.że nie ma sensu,

chyba nie to forum czytałeś albo jesteś bardzo leniwy
Samsung NetSurf | Pomoc (FAQ)
temat był wałkowany poszukaj na tym forum ale instrukcja kolegi moras86 powinna wystarczyć (prościej juz sie nie da)
nie moge wywnioskować tylko czy cofnąłeś soft do 2005 czy jedziesz na serii3000
bo jak masz nową to samygo nie odpalisz to tez bylo wałkowane na tym forum
co nie oznacza ze nie odpalisz widgetów na nowym sofcie ;)
 
Do góry