Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

norbid

New member
Witam
Wgrałem na pen drive PVR plus ,mam soft 2003 wszystko niby gra, pojawia się MENU Content Library postępuje zgodnie z opisem,przyciskam REC i nagrywa się ,ale gdy naciskam STOP to o dziwo nie zapisuje tylko kasuje plik .Coś robię nie tak może ktoś podpowie ,a może trzeba gdzieś coś skonfigurować

Nagrywasz cyfrowy sygnal z telewizji naziemnej?

"Zmian ustawień programu dokonuje się poprzez wygodne Menu Ustawień, uruchamiane poprzez klawisze Menu + REC."
 

krisr77

New member
Witam, czy ktoś z posiadaczy B650/651 i dekodera HD podłączonego przez HDMI zauważył taką anomalie?

(TV 46B651 na sofcie 2005 + fix ar na usb)

Na kanałach HD z ustawioną proporcją tv na "dopasuj do ekranu" mam minimalny czarny pasek po lewej stronie (2-3mm na TVN, Polsat HD i często sporo większy na TVP HD) wymieniałem 3x dekoder bez skutku więc został sprawdzony na TV Sharpa gdzie problem nie występuje, zastanawiam się czy to wina mojego egzemplarza czy wszystkich 46B650/651, komputer podłączony przez HDMI wypełnia obraz w 100%. Najłatwiej sprawdzić czy ma się taki pasek przestawiając potem obraz na 16:9 (trochę utnie obraz ale paski znikną.)

Tak to wygląda, niestety zdjęcia słabej jakości:

1.
http://img193.imageshack.us/img193/9295/img1715b.jpg

2.
http://img339.imageshack.us/img339/4179/img1714in.jpg

3.
http://img703.imageshack.us/img703/9247/img1713s.jpg


Potwierdzam u mnie na samusngu le32b650 i cyfrowym polsacie (dekoder samsung h370g) to samo choc wczesniej nie zwracalem na to uwagi
 

sznaucerowaty

New member
widziałem wcześniej inny opis, ale to powinno pomóc, linka nie mogę wkleić
Dzięki, pomogło.
Zakładka Extra options > Compression: none dla każdej ścieżki wideo i audio.
scrsht_02.jpg
 

misiakrp

New member
post w tym wątku nr 4173, plus to co ja napisałem dla nowego SamyGo Extension

ok tylko gdzieś robię błąd i nie wiem gdzie
ogolnie

SamyGO-All-Extensions-v0.03.6-r12-for-T-CHU7DEUC-20110103181054 ciemny obraz i reset TV :(

ja zrobilem tak :
\SamyGO\etc\init.d\ 04_04_samba.init zmieniłem notepadem++ (na czerwono)
Kod:
##### CHANGE MEEEEE !!!!! ######
USER="
Kod:
[SIZE=2][COLOR=Red]adminek[/COLOR][/SIZE][SIZE=2]"
PASSWD="[/SIZE][SIZE=2][COLOR=Red]bolo12[/COLOR][/SIZE][SIZE=2]"
PERM="rw" # can be ro or rw
##### CHANGE MEEEEE END ######

[ -e /mtd_rwarea/smb_userdata ] && source /mtd_rwarea/smb_userdata

[ -z $USER ] && exit 1
[ -z $PASSWD ] && exit 1

DEST_DIR=/dtv/usb/smb
SERVER="[/SIZE][SIZE=2][COLOR=Red]192.168.2.01[/COLOR][/SIZE][SIZE=2]"
# SERVER="10.0.0.1" # if you want a fixed server
SHARES=""
FR_NAME="Samba Server"
# M_OPTS="rw,user=${USER},password=${PASSWD}"
M_OPTS="$PERM,user=${USER},password=${PASSWD}"

SERVERS="Don't set me!!"

do_mount()
{
        $(echo -e "[sdh]\nVendor : CifsMount\nProduct : $FR_NAME\n\
Serial : Q80VQLFH\nDevpath : 8\nLun : 0\nMountDir : $DEST_DIR\nFileSystem : vfat\n" >> /dtv/usb/log)

    for i in $S_MOUNTS ; do
        M_POINT="$DEST_DIR/$1/$(echo -n $i | sed -e "s/\\\$/_/g")"
        mkdir -p "$M_POINT" 
        if [ `cat /proc/mounts | grep -c "$M_POINT"` -lt "1" ] ; then    
            mount -o "${M_OPTS}" -t cifs "//$1/$i" "$M_POINT"
        else
            echo "$M_POINT is mounted!"
        fi

    done
}

get_shares()
{
    echo "Search Shares" 
    for i in $SERVERS ; do
    echo "on: $i" 
        S_MOUNTS=$(smbclient -s "$SYSROOT/etc/samba/smb.conf" -U ${USER}%${PASSWD} \
        -g -L $i | grep "Disk|" | grep -v "\\$" | grep -v " Service" | sed -r 's/.*\|(.*)\|.*/\1/')    
        # -g -L $i | grep "Disk|" | grep -v "\\$" | grep -v " Service" | cut -d "|" -f2)    
    [ -n "$S_MOUNTS" ] && do_mount $i
    done
}

get_servers()
{
    if [ -z "$SERVER" ] ; then
        # SERVERS=$(cat /proc/net/arp | grep -v "IP address" | cut -d " " -f1)
        SERVERS=$(cat /proc/net/arp | grep -v "IP address" | sed 's/^\(\w*.\w*.\w*.\w*\) *.*/\1/')
    else
        SERVERS=$SERVER
    fi
}

case $1 in 
    start)
    insmod $SYSROOT/lib/modules/cifs.ko
    get_servers
    get_shares
    ;;
    stop)
    # may can fail if device access the mount from content library
    # for i in $(cat /proc/mounts | grep cifs | cut -d " " -f2) ; do
    for i in $(cat /proc/mounts | grep cifs | sed 's/^\(.*\) \(.*\) cifs .*/\2/') ; do
        umount $i 
    done
    ;;
    status)
    ;;
    *)
    echo "Usage: $0 {start|stop}" 1>&2
    exit 0
    ;;[/SIZE]

czy ip w tym miejscu ?
czy wcale sie nie wpisuje ?
tylko nazwe i haslo ?
gdzie ta inicjacje skryptów zrobiles ?


starsza wer sie odpala jakas baba cos tam gada jest pusta tabela/grafika chwile i wraca do zawartosci pena/gry
co robie nie tak ?
 
Ostatnia edycja:

miki74

Member
ok tylko gdzieś robię błąd i nie wiem gdzie
ogolnie

SamyGO-All-Extensions-v0.03.6-r12-for-T-CHU7DEUC-20110103181054 ciemny obraz i reset TV :(



ja zrobilem tak :
\SamyGO\etc\init.d\ 04_04_samba.init zmieniłem notepadem++ (na czerwono)

czy ip w tym miejscu ?
czy wcale sie nie wpisuje ?
tylko nazwe i haslo ?
gdzie ta inicjacje skryptów zrobiles ?


starsza wer sie odpala jakas baba cos tam gada jest pusta tabela/grafika chwile i wraca do zawartosci pena/gry
co robie nie tak ?

TV nie powinien się tak zachować hmmm . a jaki masz firmware i tv ?

ip nie wpisujesz. zostawiasz domyślnie SERVER=""
Tak wpisujesz usera i hasło, ja dałem również w 04_04_fusesmb.init
Skrypty z rozszerzeniem ".dis" nie będą się uruchamiać, więc odpowiednio zmieniasz nazwę plików z dis lub bez, jeżeli ma się uruchomić przy inicjacji SamyGo. Apache FTP możesz wyłączyć.
Ja PERM="ro" dałem po to by moutowany katalog byl tylko do odczytu dla tv. Spróbuj również udostępnić coś bez hasła.Przed uruchomieniem SamyGO udostępnij zasoby.
 
Ostatnia edycja:

Ryszard48

Member
Witam
Wgrałem na pen drive PVR plus ,mam soft 2003 wszystko niby gra, pojawia się MENU Content Library postępuje zgodnie z opisem,przyciskam REC i nagrywa się ,ale gdy naciskam STOP to o dziwo nie zapisuje tylko kasuje plik.




Nagrywam z cyfrowej TV kablowej , ustawienia mam domyślne czyli auto, a powino być tak jak na filmiku
YouTube - Como grabar en un USB con una televisión Samsung [NUEVO 2010/2011]

Cały czas pojemność pen drive jest 0 MB a powinno być tak jak na 2 fotce
 
Ostatnia edycja:

misiakrp

New member
TV nie powinien się tak zachować hmmm . a jaki masz firmware i tv ?

ip nie wpisujesz. zostawiasz domyślnie SERVER=""
Tak wpisujesz usera i hasło, ja dałem również w 04_04_fusesmb.init
Skrypty z rozszerzeniem ".dis" nie będą się uruchamiać, więc odpowiednio zmieniasz nazwę plików z dis lub bez, jeżeli ma się uruchomić przy inicjacji SamyGo. Apache FTP możesz wyłączyć.
Ja PERM="ro" dałem po to by moutowany katalog byl tylko do odczytu dla tv. Spróbuj również udostępnić coś bez hasła.Przed uruchomieniem SamyGO udostępnij zasoby.

model Samsung LE55b651 frimware 2005

dzieki bardzo działa
problem jest taki że standardowo po ściągnięciu prgoramu większość plików jest z ".dis" między innymi samba wystarczy tylko zmienić bez dis i wszystko śmiga ;)
i teraz tv + serwer plików jest pełni funkcjonalny ;)

mam inny problem mam film zgrany z kamery wideo do formatu AVI qrde wydaję mi się ze kiedyś go odpalałem na tv (ale nie jestem pewien) nie idzie ani z usb, twonky ani samby
nie obsługiwany format pliku :(
juz zgłupiałem to nasz samsug avi czystego nie łapie ?
 
Ostatnia edycja:

myca

New member
mam inny problem mam film zgrany z kamery wideo do formatu AVI qrde wydaję mi się ze kiedyś go odpalałem na tv (ale nie jestem pewien) nie idzie ani z usb, twonky ani samby
nie obsługiwany format pliku :(
juz zgłupiałem to nasz samsug avi czystego nie łapie ?

Co masz na myśli pisząc czysty avi?

Czy to naprawdę ciężko zrozumieć, że avi, mkv, mp4, itd. to tylko kontenery w których są dane audio-video skompresowane (czasami nie) za pomocą kodeków? Jakbyś spróbował przejrzeć tą książeczkę zwaną instrukcją dołączoną do telewizora to byś o tym przeczytał.
Odpowiadając na pytanie, zajrzyj do instrukcji kamery i przeczytaj jakich kodeków używa kamera.
Jeśli jesteś jednak osobą uczuloną na papier ;-), odczytaj dane o kodekach z nagranego materiału jakimś programem robiącym takie rzeczy. Ja polecam MediaInfo.
 

weteran10

New member
Witam.Próbowałem wgrać nowe sterowniki na stałe przez telenet ale przy tej komendzie :md / mtd_rwarea / modules cp / dtv/usb/sda/SamyGO/rt73.ko / mtd_rwarea / modules dostaje komunikat md nie znaleziono z usb wszystko działa super wifi belkin w czym tkwi problem.
 

mgreta36

New member
Witam.Próbowałem wgrać nowe sterowniki na stałe przez telenet ale przy tej komendzie :md / mtd_rwarea / modules cp / dtv/usb/sda/SamyGO/rt73.ko / mtd_rwarea / modules dostaje komunikat md nie znaleziono z usb wszystko działa super wifi belkin w czym tkwi problem.

cos spacji masz tam dużo - sprawdz, tak pisane:
md /mtd_rwarea/modules
cp /dtv/usb/sda/SamyGO/rt73.ko /mtd_rwarea/modules/


md /makedirectory/ - tworzy katalog modules w katalogu mtd_rwarea
cp /copy/ - kopiuje biblioteke rt73.ko do katalogu modules
 

pwolomin12

New member
5.1 z hdmi na s/pdif?

Pytanie krótkie: -
nbox do amplitunera po optyku - jest dźwięk 5.1 w ampli
nbox podłaczony po HDMI do tv LE46b650 a on po optyku do amlitunera - 2 kanały
Czy LE46b650 przerabia dźwięk z wejścia AC3 z HDMI na 2kanałowy?
(z tv do amplitunera idzie 5.1 z odpowiednich kanałów DVB/T i z media playera)
P.S. Na pewno to gdzieś było wałkowane ale może ktoś po prostu się podzieli wiedzą.
Dziękuję
 

misiakrp

New member
Co masz na myśli pisząc czysty avi?

Czy to naprawdę ciężko zrozumieć, że avi, mkv, mp4, itd. to tylko kontenery w których są dane audio-video skompresowane (czasami nie) za pomocą kodeków? Jakbyś spróbował przejrzeć tą książeczkę zwaną instrukcją dołączoną do telewizora to byś o tym przeczytał.
Odpowiadając na pytanie, zajrzyj do instrukcji kamery i przeczytaj jakich kodeków używa kamera.
Jeśli jesteś jednak osobą uczuloną na papier ;-), odczytaj dane o kodekach z nagranego materiału jakimś programem robiącym takie rzeczy. Ja polecam MediaInfo.

masz kolego racje zachowałem sie jak amator ;)

Ogólne
Pełna ścieżka : D:\majorka 1.avi
Format : AVI
Format/Informacja : Audio Video Interleave
Format_Commercial_IfAny : DVCPRO
Profil formatu : OpenDML
Rozmiar pliku : 12,9 GB
Czas trwania : 1h 0 min.
Całkowita przepływność bitów : 30,5 Mb/s
Data nagrania : 2010-10-13 15:10:28

Wideo
ID : 0
Format : DV
Format_Commercial_IfAny : DVCPRO
ID kodeka : dvsd
ID kodeka/Wskazówka : Sony
Czas trwania : 1h 0 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 24,4 Mb/s
Szerokość : 720 pikseli
Wysokość : 576 pikseli
Proporcje obrazu : 4:3
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Standard : PAL
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Z przeplotem
bity/(piksele*ramki) : 2.357
Rozmiar strumienia : 12,2 GB (94%)
Ustawienia kodowania : ae mode=full automatic / wb mode=automatic / white balance= / fcm=manual focus

Audio
ID : 1
Format : PCM
Ustawienia formatu, bez endiana : Little
Ustawienia formatu, znak : Signed
ID kodeka : 1
ID kodeka/Wskazówka : Microsoft
Czas trwania : 1h 0 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.536 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 665 MB (5%)
Przeplot, czas trwania : 40 ms (1,00 klatka wideo)



juz wiem ze tv tego nie ogranie
wcześniej szlo przez nas on miał TM4 i szło teraz wgrałem TM6 i juz nie idzie więc wiem gdzie przyczyna dzięki ;)

można zmienić nazwe ktora wyswietla sie podczas wyboru źródła w tv (chodzi o moduł samba)
 

misiakrp

New member
Pytanie krótkie: -
nbox do amplitunera po optyku - jest dźwięk 5.1 w ampli
nbox podłaczony po HDMI do tv LE46b650 a on po optyku do amlitunera - 2 kanały
Czy LE46b650 przerabia dźwięk z wejścia AC3 z HDMI na 2kanałowy?
(z tv do amplitunera idzie 5.1 z odpowiednich kanałów DVB/T i z media playera)
P.S. Na pewno to gdzieś było wałkowane ale może ktoś po prostu się podzieli wiedzą.
Dziękuję
sam sobie odpowiedziales
nie przepuszcza z hdmi na optyka DD tylko 2 kanaly
co twierdze jest najwiekszy debilizm samsunga moze jak juz opanowali dts dojdą chłopaki z samygo i przepuszczą DD na optyka w nich cała nadzieja :)
 

Ryszard48

Member
Od wczoraj jestem szczescliwym posiadaczem wer. 2005 /byl nieszczesny 3000.2/.
Wczesniej na 3000.2 byla lipa - odpalam PVR - reset TV i nic.
Teraz na 2004 odpalam, wciskam REC i leci... a ze mam kab. UPC i zadnego kanalu cyfrowego to powstaje pusty plik. Chyba tak ma byc. Jak bedzie kanal cyfrowy to i nagrywanie bedzie.

Mam to samo co ty tylko ja miałem soft 2003 potem 2005 i tak jak i na jednym tak i na drugim to samo czyli nie nagrywa się ...Kablówka cyfrowa STREAM podpięta pliki raz na czas zapisują się 0 MB.

A tak przy okazji to może bu ktoś z kolegów zrobił takie coś ,strasznie mnie to kręci
 
Ostatnia edycja:

Ryszard48

Member
Mam to samo co ty tylko ja miałem soft 2003 potem 2005 i tak jak i na jednym tak i na drugim to samo czyli nie nagrywa się ...Kablówka cyfrowa STREAM podpięta pliki raz na czas zapisują się 0 MB.

A tak przy okazji to może bu ktoś z kolegów zrobił takie coś ,strasznie mnie to kręci

Atak na marginesie to może ktoś zrobi taki zegar ,byłbym rad.
images.jpg
 
Ostatnia edycja:

martin288

New member
A ja mam pytaniw z takiej serii: w win7 jest opcja po kliknięcu na *.avi ODTWARZAJ DO lecz wyświetlany film jest w dużo słabszej jakości niż bym go puścił z usb na tv. Czy da się coś z tym zrobić aby ta jakość była lepsza?
 

mgreta36

New member
kolego mam serwer samby qnap 110 (obecnie dziala twonkyM ale kicha bo napisów nie ma)http://translate.google.pl/translat...FS/SAMBA_share_on_a_USB_device_to_bypass_DLNA

A ja z innej - ale podobnej beczki.

Stawiam na PC z linuxem Sambe - w sieci inne kompy /Linux-Windows/ widzą co udostepniam - a extension od SamyGo odpalone na TV nie widzi zasobów.

Natomiast mała aplikacja uruchomiona w telefonie /tez od Twonky/ udostepnia wszystko z telefonu.
Mam karte 16 Gb w telefonie i multimedia po WiFi z telefonu na TV widze ok.
Telefon nie ma funkcji DLNA a mimo wszystko Twonki zalatwia sprawe - na TV widze serwer jako DLNA.

Dane z PC widze na telefonie - oczywiscie z innej aplikacji.


Jednak DLNA to fajna sprawa - pod warunkiem, ze dziala.

Jak to jest ?
 

Ryszard48

Member
Kilka dni spędzonych na czytaniu tego wątku i nic konkretnego nie dowiedziałem się dlaczego nie mogę korzystać z tego projektu.

Przetestował kilka ver PVR i nic ,zrobiłem nawet aktualizację do FM z 2005 r choć nie trzeba było bo na FM z 2003 też miałem to samo. Autor pisał że zaleca soft z 2005. Sygnał mam cyfrowy z kablówki DVB/C czyli spełniam wymogi .PenDrive sformatowane do FAT 32,i nic nadal nie nagrywa.Przeczytał na forum SAMYGO że nowa ver PVR plus ma błędy stare są lepsze ,próbowałem i nic. Ktoś napisał że nawet na leciwych penach nagrywa ,ktoś że nawet wsadził do obu gniazd pena i nagrywał na jednym, a u mnie cisza.
Prawie każdą aplikację przetestowałem i jakoś działa z pena można wypróbować ,a jak dojdę do nagrania to NIC.
REC +rec aby podglądnąć i 0 MB ,naciskam STOP i napis NAGRANIE USUNIĘTE. Jednym działa inny nie czy to wina softu? czy może ja coś nie kumam,chyba nie po takiej lekturze ,więc co nikt nie pomoże.

Pozdrawiam

Mój TV : LE 37B651 T3W
 

xyros

New member
Witam,
czy wy też macie problem z uruchamianiem internetu? Ja muszę czasami kilkakrotnie uruchamiać usługę, bo po prostu telewizor po długiej próbie sam ja opuszcza. Gdzieś wyczytałem narzekania, że po automatycznej aktualizacji Widget Manager do ver. 1.066 tak się dzieje. Jakieś spostrzeżenie, czy tylko u mnie tak dziwnie to wygląda? A jak wrócić do poprzedniej ver. Widget Manager 1.060, która jest dostępna na stronie Morasa i czy to nie będzie miało wpływu na dodatkowo zainstalowane widgety? No i wreszcze takie pytanie - czy komuś działa widget Getty Images, bo u mnie zawiesza telewizor i muszę odpinać go od zasilania?
 
Do góry