Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Działa. Czy aby na pewno wykonałeś wszystko tak jak w opisie uruchomienia?

1. Remote LAN Control (v0.1) - to wrzuciłem do Content Library
2. następnie odpalam - coś tam się niby włącza i następnie wychodzę z Content Library
3. putty mam ustawione wg opisu
4. ip w tv ustawione na 192.168.1.10
5. odpalam aplikacje Remote LAN Control (v0.2)
6. otrzymuje po chwili informacje, że TCPConnect failed with WSA error: 10060
 

harnasx

New member
Aplikacja jest na forum SamyGo Screen Resize (v0.2) . Czytaj też tytuły postów (patrz post 6321).

wielkie dzieki za cierpliwość i wyjaśnienie!
mam nadzieje że mi jeszcze pomożecie z "zaistalowaniem" Screen Resize'a
(wypakować na pendrive i dodać jako ... -no właśnie? jako co? czy jakoś inaczej?
 

moras86

New member
Remote LAN Control (v0.2.5) - Desktop app

Umieściłem nową wersję "Zdalnego pilota LAN" oznaczoną numerkiem 0.2.1
Tym razem nie potrzebuje PuTTY, zaś IP wprowadzić należy do pliku config.ini.

Link do pobrania i dokładniejsza lista zmian - na forum SamyGO.

remotelancontrol.png


Edit:

Mała poprawka do aplikacji (v0.2.5) dostępna na tej samej stronie forum.
 
Ostatnia edycja:
Sprawdź bardzo dokładnie IP. To raczej nie wina TV. Na forum SamyGO był podobny problem.
Link jak podaje moras86
wiem wiem, czytałem, zły IP miał wpisany i wyskakiwał mu ten sam błąd

u mnie nie wiem w czym jest problem, IP już sprawdzałem z kilkaset razy i jest dobry

a jak się włącza remote Lan Control w contant library - to u mnie wyskakuje na chwilę plansza z ładowaniem i wraca do menu gry, następnie wychodziłem z contant library za pomoca return, exit lub tv - może ten program lan control nie uruchamia mi się??
 

pas5

New member
IPLA - Internet@TV i Maple Browser

W takim razie zwracam honor, nie wiedziałem że samsung jednak coś poprawił. Teraz tylko niech ktoś spróbuje zaktualizować swój TV i potwierdzi że działa.

Nasuwają się jednak pytania:
- czy lepsza ipla na nowym sofcie, czy SamyGo na starym?

-czy da się zaktualizować Internet@TV i Maple Browser bez aktualizacji fw?

Gdzieś na forum SamyGO znalazłem że wystarczy wyedytować plik XML widgetu dla nowej wersji Internet@TV i prosta aktualizacja "w treści" pozwala go zainstalowac na starej wersji Internet@TV, jednak nie tyczy się to widgetów odtwarzających Media(filmy,muzyka), jak np. IPLA, lub Youtube.
Może uda się to uruchomić kiedyś... ale raczej uważam, że nie jest to tylko problem wersji softu, skoro wszystkie serie B mają na stronie Samsunga ten sam Firmaware, który jak wiadomo nie aktualizuje wersji Internet@TV i Maple Browser na wyższą..
 

moras86

New member
Remote LAN Control | iPla | telnet na 3000.x

moj szajsung jest uparty
nie chce działać z Remote LAN Control ;-((
1. Pobierz najnowszą wersję
2. Uruchom w TV aplikację (z pena sformatowanego na FAT32)
3. Sprawdź w menu TV, czy ustawione masz ręczne nadawanie IP (sprawdź czy TV przechodzi testy sieci)
4. W pliku config.ini wpisz ip twojego TV
5. Uruchom aplikację na kompie i wybierz jakiś przycisk.
6. Poczekaj na reakcję (ewentualnie podaj kod błędu)

W razie problemów, sprawdź:
- firewall
- przekierowanie portu 2345 na routerze
- czy działa ci jakikolwiek inny program do komunikowania kompa z TV (np. DLNA, MessageBox Service 2)


Eeee..kumpel pomiędzy Świętami a Sylwestrem kupił w Euro RtvAgd Samsunga LE32B650..i jest w nim IPLA..działająca..Tak to jest jeszcze seria B..a nie C.. a soft w nim jest "oczywiście" w wersji 3000.x.
Link: bit.ly/gSmPkz

Tu chodzi o wersję Internet@TV i Maple Browser którą mamy w telewizorach. Ipla na starszej wersji nie zadziała..na tą chwilę... Nowsze modele Serii B mają IPLę..
Link: bit.ly/hCEPiD
To niech kolega jak może zapoda fotkę z okienka o wersji Internet@TV.

Z tego co się orientuje jest możliwość uruchomienia telnetu (może i też FTP) na oprogramowaniu 3000.x, więc jeżeli kolega byłby uprzejmy to można by zgrać tą iPlę (ewentualnie cały Menadżer Widżetów) z TV. Zaś potem spróbować uruchomić go na innych TV.

Aby odpalić telnet należy użyć metody konia trojańskiego. Opis -http://sf.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Forced_revert_back_to_older_firmware#Trojan_Horse
(nie zwracaj uwagi, że niżej jest opis przywrócenia starego softu)
 
1. Pobierz najnowszą wersję
2. Uruchom w TV aplikację (z pena sformatowanego na FAT32)
3. Sprawdź w menu TV, czy ustawione masz ręczne nadawanie IP (sprawdź czy TV przechodzi testy sieci)
4. W pliku config.ini wpisz ip twojego TV
5. Uruchom aplikację na kompie i wybierz jakiś przycisk.
6. Poczekaj na reakcję (ewentualnie podaj kod błędu)

W razie problemów, sprawdź:
- firewall
- przekierowanie portu 2345 na routerze
- czy działa ci jakikolwiek inny program do komunikowania kompa z TV (np. DLNA, MessageBox Service 2)
1. pobrałem najnowszą
2. program mam wgrany do TV, uruchamiałem też z pena (z oryginalnego pena)
3. nadawanie IP mam ustawione automatycznie i przechodzi test sieci bez problemu,
jak próbowałem ręcznie ustawić IP, maskę i bramę to nie przechodzi testu, zatrzymuje się na IP.
Natomiast nr IP 192.168.1.10 mam ustawione na koncie developer i bez problemu wgrałem widgety typu facebook, tvn news,
4. w pliku config mam wpisane 192.168.1.10
5. uruchomiłem Remote LAN Control (v0.2.5)
6. po chwili wyskakuje błąd TCPConnect failed with WSA error: 10060

- firewalla nie mam
- przekierowałem port na routerze (mam nadzieję, że dobrze)
- program MeddageBos Service 2 nie działa, wpisałem nr IP TV i próbowałem sms wysłać, niestety bezskutecznie
 
Ostatnia edycja:

harnasx

New member
Screen Resize

Screen Resize - jeszcze raz proszę o wskazówkę jak to zainstalować żeby program był "na stałe" w TV
-do tej pory korzystając ze wskazówek na forum i z Readme zrobiłem tak:
wypakowałem ściągnięty program na pendrive
wczytałem go do Content'u jako Gry przez opcję w TV i działa ale tylko dopuki niewyłaczymy TV - po ponownym właczeniu trzeba znowu wczytwywać program z pendriva :(

Jest możliwość żeby zapisać program w pamieci TV?
Jest możliwość żeby program się uruchamiał przy starcie TV?
 

Miodekczek

New member
u mnie Lan Control działa, zassałem Remote LAN Control (v0.1).zip rozpakowałem i zawartość wrzuciłem na pena którego podłączyłem do TV. Uruchomiłem w TV: Content, Zarządzanie treściami, USB, Gra, Zdalna kontrola obraz "mygnął" następnie wyszedłem naciskając Return (chyba 5 razy). Zassałem: Remote_LAN_Control_(v0.2.5).zip i rozpakowałem i otworzyłem plik "config.ini" w którym zmieniłem adres IP na IP TV mam wpisany ręcznie inny niż 192.168.1.10. zapisałem i zamknąłem. następnie kliknąłem plik "Remote LAN Control.exe" i działa, nadmieniam że mam włączoną zaporę i firewall'a.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Mam problem z wgraniem softu 2005 przy pomoccy force_FW.

Mam juz na TV wgrane co trzeba,na penie soft + pliki do dodania. Odpalam Force FW z pamieci TV i ...........nic, delikatnie mowiac zawieszka. Nic sie nie dzieje. Ile ma trwac powrot do starego softu / Bo chyba nie 30min ?

Co moze byc zle ?

Edit: Moze ktos zrobic zdjecie w menu serwisowym sekcji OPTION ? Cos przypadkiem zmienilem i mi sie kolory MENU zmienily:d

Oto co mi sie zmienilo po zmianie ktorejs opcji:

Zmiana ikony glosnosci z koleczka na pasek, no i zmiana menu na niebieskie + inne ikony.

thumb_0801dsc0680800x600.jpg


thumb_0801e328c6cdsc0681800x600.jpg
 
Ostatnia edycja:
u mnie Lan Control działa, zassałem Remote LAN Control (v0.1).zip rozpakowałem i zawartość wrzuciłem na pena którego podłączyłem do TV. Uruchomiłem w TV: Content, Zarządzanie treściami, USB, Gra, Zdalna kontrola obraz "mygnął" następnie wyszedłem naciskając Return (chyba 5 razy). Zassałem: Remote_LAN_Control_(v0.2.5).zip i rozpakowałem i otworzyłem plik "config.ini" w którym zmieniłem adres IP na IP TV mam wpisany ręcznie inny niż 192.168.1.10. zapisałem i zamknąłem. następnie kliknąłem plik "Remote LAN Control.exe" i działa, nadmieniam że mam włączoną zaporę i firewall'a.

to ja robie tak samo i porażka
IP TV masz ustawione w Menu > ustawienia > siec > reczne ?? ja tutaj mam atuo ustawione i przechodz mi tryb sieci, natomiast nr IP mam ustawiony na koncie developer wg instrukcji morasa
Samsung NetSurf | Pomoc (FAQ)

może tutaj jest problem
 

markoza

New member
Menu serwisowe nastawy fabryczne dla modelu Samsung LE37B650 i 651 Często pytacie o to Może się przyda komuś
Zrobiłem te fotki zanim zacząłem gmerać w tym menu
 

Attachments

  • DSC04871.jpg
    DSC04871.jpg
    626,6 KB · Wyś: 418
  • DSC04872.jpg
    DSC04872.jpg
    543,6 KB · Wyś: 282
  • DSC04873.jpg
    DSC04873.jpg
    176,4 KB · Wyś: 174
  • DSC04874.jpg
    DSC04874.jpg
    391,6 KB · Wyś: 180
  • DSC04875.jpg
    DSC04875.jpg
    335,2 KB · Wyś: 165
  • DSC04876.jpg
    DSC04876.jpg
    743,3 KB · Wyś: 557
  • DSC04877.jpg
    DSC04877.jpg
    588,3 KB · Wyś: 349
  • DSC04878.jpg
    DSC04878.jpg
    599,6 KB · Wyś: 1247
Ostatnia edycja:

SATAn_

New member
Bez reklam
LOCAL_SET mialem na Rus_1. Ale i poradzilem sobie z przejsciem z 3001.1 na 2005. Blad zrobilem w momencie odpalania force_fw. Nalezy go odpalic z Zarzadzanie zawartoscia/TV/Dzieci a ja odpalalem z Content/Dzieci co powodowalo zawieszanie sie.
 
Do góry