Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

harnasx

New member
Jeżeli aplikacja Aspect Ratio 2 fix nie spełnia swojego zadania możesz skorzystać z nowej dostępnej aplikacji . Pozwala na 'ręczne' dopasowanie i korekcję proporcji.
Naciskasz dwa razy Niebieski klawisz aby aktywać, a potem: << , >> , VOL+ , VOL- , P+ , P- oraz klawisze strzałek aby przesunąć.
Klawiszem INFO sprawdzasz obecne proporcje, a naciskając ponownie Niebieski wyłączasz tryb korekcji proporcji.


Pozdrawiam

dziękuję za odpowiedz! proszę jeśli możesz podaj link albo nazwę tego nowego programu i podpowiedz jak go "wgrać" do TV - jestem pod wzgledem ulepszania tego TV mocno początkującym:sad:

z góry dzięki
 

pas5

New member
Nie, z najnowszym FW nie działa Ipla i nie będzie. Samsung położył lachę na serie B :evil:

Eeee..kumpel pomiędzy Świętami a Sylwestrem kupił w Euro RtvAgd Samsunga LE32B650..i jest w nim IPLA..działająca..Tak to jest jeszcze seria B..a nie C.. a soft w nim jest "oczywiście" w wersji 3000.x.
Link: bit.ly/gSmPkz

Tu chodzi o wersję Internet@TV i Maple Browser którą mamy w telewizorach. Ipla na starszej wersji nie zadziała..na tą chwilę... Nowsze modele Serii B mają IPLę..
Link: bit.ly/hCEPiD
 
Ostatnia edycja:

majcin

New member
B650 i SamyGO Audio Stream Switcher

witam,

Panowie mam problem z apliakcją Audi Stream Switcher. Neistety po uruchomieniu aplikacji na TV przy odtwarzaniu filmu *.mkv dźwięk znika co sekundę i znów się pojawia. Przełączanie dźwięku czerwonym guzikiem jakoś nie działa. Macie jakieś pomysły?

Mam LE32B650 z firmware T-CHL7DEUC 2005

pozdrawiam,
majcin
 

kskc

New member
Ja mam pytanie na które kiedyś nie otrzymałem odpowiedzi. Po zmianie ustawień w menu serwisowym mogę teraz kasować i wgrywać do TV. Czy można zatem wgrać do Content Library zamiast tych oryginalnych zdjęć swoje własne, np. jpg, ja nie potrafię, chociaż już kilka razy próbowałem.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Eeee..kumpel pomiędzy Świętami a Sylwestrem kupił w Euro RtvAgd Samsunga LE32B650..i jest w nim IPLA..działająca..Tak to jest jeszcze seria B..a nie C.. a soft w nim jest "oczywiście" w wersji 3000.x.
Link: bit.ly/gSmPkz

Tu chodzi o wersję Internet@TV i Maple Browser którą mamy w telewizorach. Ipla na starszej wersji nie zadziała..na tą chwilę... Nowsze modele Serii B mają IPLę..
Link: bit.ly/hCEPiD
W takim razie zwracam honor, nie wiedziałem że samsung jednak coś poprawił. Teraz tylko niech ktoś spróbuje zaktualizować swój TV i potwierdzi że działa.

Nasuwają się jednak pytania:
- czy lepsza ipla na nowym sofcie, czy SamyGo na starym?

-czy da się zaktualizować Internet@TV i Maple Browser bez aktualizacji fw?
 

reczak

New member
Ja mam pytanie na które kiedyś nie otrzymałem odpowiedzi. Po zmianie ustawień w menu serwisowym mogę teraz kasować i wgrywać do TV. Czy można zatem wgrać do Content Library zamiast tych oryginalnych zdjęć swoje własne, np. jpg, ja nie potrafię, chociaż już kilka razy próbowałem.

Otwórz Media Player wejdż w Photo , wyświetl swoje zdjęcia (w podglądzie miniatury), naciśnij narzędzia > kopiuj. Wiele to się nie zmieści ale zawsze coś. Ja skasowałem część aplikacji z Content Library żeby uzyskać więcej wolnej pamięci.
 

Jakobian

New member
Witam!
Albo źle szukam, albo nie ma nic na temat "lekarstwa" na wgrany softu 3001.1 i brak możliwości zmiany softu (komunikat TV - brak plików do aktualizacji). Proszę o info :cry:
 

muhozol

New member
Witam!
Albo źle szukam, albo nie ma nic na temat "lekarstwa" na wgrany softu 3001.1 i brak możliwości zmiany softu (komunikat TV - brak plików do aktualizacji). Proszę o info :cry:
Ja rozwiazalem ten problem bardzo prosto - telefon do serwisu - przyjechali zabrali- wrocili mi go z nowa plyta glowna i wgranym softem w wersji 2005 :)
 

majcin

New member
witam,

Z tego co wiem jak wgrasz soft 3001.1 to już nie wgarsz starszego firmware poza nowszym i tyle. Ja miałem ten sam komunikat i zdegradowałem soft do 2005 korzystając z instrukcji SamyGo.

pozdrawiam,
majcin
 

Jakobian

New member
O ile sobie przypominam to gwarancja (okres gwarancji) na mojego Samsunga chyba już minęła. Zastanawiam się tylko czy firma nie ponosi odpowiedzialności za udostępnienie oprogramowania powodującego uszkodzenie sprzętu.
 

Jakobian

New member
@majcin
Gdybyś przypomniał sobie wg jakiej "instrukcji SamyGo" to zrobiłeś, to daj znać, będę wdzięczny. Wydaje mi się, że przeszukałem wszystko i nie mogę na tę instrukcję trafić, no chyba że mam jakąś zaćmę.
 

Jakobian

New member
A wiec
poradziłem sobie powrót do starej wersji firmware-u jest dziecinnie prosty

1 ściągamy program “force_fw_back_v0.2″ wpisz w google samygo lista aplikacji
2 wypakowujemy go na pendrive
3 wchodzimy w content libery > usb > dzieci
4 kopiujemy program na tv (odblokowanie kopiowania odbywa się przez menu serwisowe jest o tym
trochę w necie)
5 ściągamy firmware stary 2005
6 kopiujemy go na pendrive (może być ten co wcześniej)
7 podłączamy pendrive pod tv
8 odpalamy "force_fw_back_v0.2″ na tv z content libery > tv (nie usb) > dzieci i program sam wgra stary firmware z pendrive (można zaobserwować po uruchomieniu programu ze pendrive pracuje )

Zapytam nieśmiało, czy o tę instrukcję chodzi? Z niewiadomych przyczyn nie brałem jej pod uwagę!
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Hmm.
- instrukcja powrotu do wcześniejszego FW jest znudzenia w tym wątku przypominana.
- co masz na myśli "... udostępnienie oprogramowania powodującego uszkodzenie sprzętu"
 
Ostatnia edycja:

Jakobian

New member
@pedro_78
:oops: Czasami do "twardej głowy" trzeba stukać młotkiem, nawet byłem zły, że w tylu cytatach pojawia sie jakaś instrukcja która [mi się do niczego nie przyda (?)], a lekarstwa na moje kłopoty jak nie było tak nie ma! :oops:
Postaram się zastosować do opisu i mam nadzieję że osiągnę zamierzony skutek.
Przepraszam również wszystkich za zamieszanie jakie zrobiłem.

Ps.
@cypisek_xl
jeszcze raz przepraszam za zamieszanie i dzięki za info o naprawie.
 
Ostatnia edycja:

majcin

New member
@majcin
Gdybyś przypomniał sobie wg jakiej "instrukcji SamyGo" to zrobiłeś, to daj znać, będę wdzięczny. Wydaje mi się, że przeszukałem wszystko i nie mogę na tę instrukcję trafić, no chyba że mam jakąś zaćmę.

Korzystałem z instrukcji z pierwszego wątku na stronie samyGO Forum. Niestety nie mogę wklic linku bo nei napisałem jeszcze 4 postów :(

Przed przystąpieniem do downgrade należy się do tego dobrze przygotować i nie pomijać żadnych kroków. Napewno trzeba zmienić tryby z menu serwisowego (wiselink, Watchdog, rs232).

Niestety u mnie nie zadziałało to (nie wiem dlaczego) i telewizor już się nie chciał włączyć. Musiałem ręcznie podłaczyć się pod telewizor za pomocą RS232 i wrzucić firmware ręcznie. Na szczęście już chodzi :)

pzodrawiam,
majcin
 

reaper7

New member
@lolekanabolek - swietnie działa
może opiszesz jakiego rodzaju problem masz z tą aplikacją ?
Oczywiście na TV też masz odpalony odpowiednią aplikację ?
 
Do góry