Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

moras86

New member
Lista aplikacji SamyGO

Lista aplikacji dostępnych dla telewizorów Samsung serii B jest już kompletna.

Zapraszam na stronę:

Samsung | Lista aplikacji
http://moras86.ugu.pl/samsung/pliki/lista/



Strona podzielona jest na dwie sekcje; oddzielnie aplikacje uruchamiane na telewizorze z poziomu Content Library (np. NetSurf Brower) oraz programy powiązane z TV uruchamiane na komputerze (np. Channel Editor). Każda z nich zawiera opis a także informację o: wersji dostępnej do pobrania, rozmiarze (dla aplikacji, które można skopiować do TV), kategorii w Content Library, autorze oraz odnośniki do powiązanych z nią stron (zwykle do wątku na forum SamyGO, podstrony z Wiki@SamyGO, oficjalnej strony ze źródłem). Zwykle nie zamieszczałem aplikacji, które są częścią większych projektów (np. Audio Stream Switcher jest częścią SamyGO PVR), lub zestawień mniejszych aplikacji (typu Aspect Ratio + Telnet Enabler).

PS: Jakbym przeoczył coś ciekawego, któryś z opisów wydawałby się wam zbyt krótki, czy znaleźliście błąd na stronie - piszcie na PM.

Pozdrawiam
moras86
 

joozefx

New member
z siecią Samsunga konkretnie bo domowa jest ok ( to samo u kolegi a jesteśmy w innych sieciach i u innych providerów) a widgetów brak (tylko dostęp do ustawień i informacji o zakłóceniach)

Vibor udało Ci się uruchomić wdgety. Bo ja mam ten sam problem. Nie mam polskich widgetów tylko zagraniczne np. angielskie. Pisałem do samsunga i mojego dostawcy netu i wychodzi na to, że chyba jest to problem z adresem IP.
Napisz proszę czy udało Ci się przez to przebrnąć.
 

joozefx

New member
Chodzi o to, że jak ustawie język polski i kraj polska to nie łączy się w ogóle. Ale jak ustawie UK to idzie przez Yahoo i tam działa OK. Dodatkowo nie mogę nic ściągnąć z strony samsunga na komputer. Kiedyś mi wszystko działało OK, ale jak mi zmienili IP na 109.107.14.xx to zaczęły się problemy. Ip mam zewnętrzne bez proxy a nie mogę się połączyć z serwerem "http://org.downloadcenter.samsung.com/"
Może ktoś wie dlaczego?
 

norbid

New member
PS: Jakbym przeoczył coś ciekawego, któryś z opisów wydawałby się wam zbyt krótki, czy znaleźliście błąd na stronie - piszcie na PM.

Pozdrawiam
moras86

Przy kazdym opisie przydalaby sie daty powstania danej aplikacji.


ATARI800
Nikt na stronie nie napisal ze wyszla nowa wersja emulatora Atari.
Mozna juz obslugiwac program za pomoca pilota i grac na padzie/joyu USB.
Nie mozna za to zapisac ustawien emulatora co powoduje ze po kazdym uruchomieniu emulatora wybor plikow zaczyna sie w "dziwnym" katalogu w pamieci TV.

Mimo tego wielkie dzieki dla autora portu.
czekamy na wiecej.
 

sam650

New member
ATARI800 [...]
Nie mozna za to zapisac ustawien emulatora co powoduje ze po kazdym uruchomieniu emulatora wybor plikow zaczyna sie w "dziwnym" katalogu w pamieci TV.
Zapisywanie konfiguracji (np. klawiszów joysticka, opcji dźwięku) u mnie działa, ale nie ma w niej ścieżki do programów (gier). Tym "dziwnym" katalogiem powinien być podkatalog "files", do którego można powrzucać gry. Nie ma obaw o wolne miejsce, bo gry do Atari XL zajmują tylko od kilku do kilkudziesięciu KB. Zmieści się bardzo dużo. Można też zrezygnować z kopiowania emulatora do pamięci wewnętrznej i uruchamiać go zawsze z pendrive.

Można by zrobić aby katalog z grami był konfigurowalny w pliku cfg. Ale jest z tym trochę kłopotu, bo trzeba przy tym zrobić wszystko, aby użytkownik nie miał szansy wejść do niebezpiecznych rejonów pamięci TV. Kod emulatora jest nieco "rozlazły" i nie wystarczy zrobić zabezpieczenia w jednym miejscu. Może trzeba będzie zrobić jakiś lepszy mechanizm. Release 3 jednak nie pojawi się prędko. Ale sugestie mogę zapisać. Dzięki za uwagi. Jak kto woli - można także pisać na forum Atari.Area po polsku lub na SamyGO in EnGlijsz.
 

vibor

New member
To nie problem w IP. Ustaw właściwy język i kraj i bedzie OK.
to jest tylko i wyłącznie problem z IP ( wcześniej miałem 80.xxxxxxx a teraz 109.xxxxxx) dodatkowo muszę z linków do pobierania aktualizacji ze strony Samsunga wycinać org. bo inaczej wywali mi błąd strony , identyczny problem znalazłem w sieci i też dotyczył IP 109.xxxx, na razie zmieniłem lokalizcje TV na UK i wedgety są , provider nad tym pracuje i być może przywróci mi stare IP
 

chylo

New member
a da się jakoś przesyłać obraz z komputera na telewizor przez dlna? nie chodzi mi o filmy i ogólnie media.
chciałbym użyć telewizora jako 'drugi monitor' i na nim wyświetlać np. przeglądarkę internetową, grać itp.
 

Faja

New member
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga Le40B650 od prawie tygodnia , podłączyłem go do routera i DLNA pięknie śmiga.Postanowiłem zakupić dzisiaj dysk twardy także samsunga (model S2) i przerobiłem system plików na NTFS i skopiowałem filmy w formacie mkv ku mojemu zdziwienie te same filmy które chodziły przez DLNA teraz telewizor na dysku zewnętrznym ich nie widzi, wiecie może co jest przyczyną?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

Faja

New member
POCZYTAJ FORUM. Było wiele razy.

nie NTFS a FAT32.

No tak bo FAT32 obsługuje pliki powyżej 4GB... a tak odnośnie wcześniejszej mojej wypowiedzi to de facto udało mi się odpalić mkv.

Generalnie jak wrzuciłem same filmy w mkv to telewizor nie był wstanie ich zinterpretować , dodałem jeden plik divx'a i później wszedłem w widok folderów i wszedłem w odpowiednie miejsca gdzie były filmy i można było je odpalić.

Pozdrawiam
 

kskc

New member
No właśnie, znalazłem film w mkv TITANIC fULL HD który miał rozmiar jednego pliku 7,5 GB. Tutaj na forum piszecie że nasz TV nie widzi penów z formatowanych w NTFS. W związku że plik jest większy niż 4GB musiałem użyć formatu NTFS. Okazało się że TV bez problemu wszystko z tego pena czyta. Pendrive to Patriot XT 200 8 GB.
 
Do góry