Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

arkadiuszdworza

New member
Witam,
to mój pierwszy post.
Od dzisiaj z nadajnika w Śremie można ponownie odbierać kanał TVP HD.
Aplikacja geoPVR bez problemu nagrywa ten sygnał.
Wcześniejsze aplikacje PVR - nie nagrywają sygnału HD.
Obraz przy odtwarzaniu w TV jest jak oryginał - nie ma efektu obcięcia boków obrazu - a właściwie jego ściśnięcia jak było przy PVR.
Myślę, ze to dla nas dobra wiadomość.

Co z tym Śremem? Ja mam tylko siedem kanałów cyfrowych. TVP HD nie ma. Czy ktoś jeszcze odbiera TVP HD ze Śremu?
 

bobby_69

New member
Witam mam następujący problem przerobiłem dźwięk DTS na AC3 programem MKV2AC3 i dźwięk jest super ale chodzi mi o to jak wyodrębnić napisy z orginalnego pliku mkv i wkleić je do pliku ze zmienionym dźwiękiem?.Jakim programem to zrobić?

Wydaje mi się że wyodrębnianie to niepotrzebna zabawa i efekt osiągniesz w tym programie. Nie korzystam osobiście (używam PopCorn MKVAC) ale widzę że domyślnie w źródle ścieżka napisów jest odznaczona. Może wystarczy ją zaptaszkować. Trochę byłby to program taki bezsensu gdyby nie dawał takiej opcji i trzeba by było film kilka razy konwertować.

Ale jeśli chcesz się bawić to MKVExtractGUI-2 trzeba skopiować do folderu gdzie jest zainstalowany mkvtoolnix. Otrzymasz napisy w formacie *srt.
 

arkadiuszdworza

New member
Potwierdzam TVP HD jest oraz TVP Kultura Historia i Sport
Pozdrawiam wszystkich
KMSerwis

Kurcze, u mnie nie ma tych kanałów. Czytałem, że ta emisja ma ERP = 20kW (mux 1 chyba 50 kW), a ja mieszkam jakieś 70 km od nadajnika, może dlatego nic nie odbieram. Jak daleko od nadajnika mieszkasz i na jakiej antenie odbierasz? Żal mi tego mundialu w HD. Może kupię lepszą antenę? (odbieram teraz na "wąsach")
 

arkadiuszdworza

New member
Wydaje mi się że wyodrębnianie to niepotrzebna zabawa i efekt osiągniesz w tym programie. Nie korzystam osobiście (używam PopCorn MKVAC) ale widzę że domyślnie w źródle ścieżka napisów jest odznaczona. Może wystarczy ją zaptaszkować. Trochę byłby to program taki bezsensu gdyby nie dawał takiej opcji i trzeba by było film kilka razy konwertować.

Ale jeśli chcesz się bawić to MKVExtractGUI-2 trzeba skopiować do folderu gdzie jest zainstalowany mkvtoolnix. Otrzymasz napisy w formacie *srt.

To nie ja wprawdzie byłam autorem pierwotnego zapytania, ale dziękuję. Działa. Gubi tylko przy wyodrębnianiu polskie znaki, ale to nie jest wielki problem. Wystarczy w edytorze tekstu zmienić kodowanie na UTF8, zapisać i po sprawie.
 

mm4738

New member
Witam,
ja odbieram w Rawiczu MUX-3 na k.28.
Sygnał jest słabszy (20 kW), ale mam wrażenie, ze sygnał na k.23 został też obniżony.
Czytałem gdzieś na innych forach, iż ktoś łapie na płn przedmieściach Wrocławia ten sygnał.
70 km od nadajnika to nie powinien być problem.
Spróbuj może pokręcić anteną.
 

kmserwis

New member
Kurcze, u mnie nie ma tych kanałów. Czytałem, że ta emisja ma ERP = 20kW (mux 1 chyba 50 kW), a ja mieszkam jakieś 70 km od nadajnika, może dlatego nic nie odbieram. Jak daleko od nadajnika mieszkasz i na jakiej antenie odbierasz? Żal mi tego mundialu w HD. Może kupię lepszą antenę? (odbieram teraz na "wąsach")

Ja od nadajnika mieszkam około 25km w lini prostej oczywiście, antena najzwyklejsza kanałowa na Śrem bez wzmacniacza
 

Mavok

New member
Dziękuje wszystkim za pomoc już doszedłem co było nie tak. Problemem był program lub jakiś błąd przy instalacji MKV2AC3 otóż przy konwertowaniu DTS na AC3 zaznaczałem też żeby program dodawał napisy ale mimo tego,że przy napisach był zaznaczony "ptaszek"to faktycznie program tego nie widział i konwertował nie dodając napisów po reinstalacji programu wszystko śmiga bezproblemowo.
 

rabbitp

New member
Picasa

Hej mam problem z widgetem picasa.
W ustawieniach Stworzyłem konto, potem zarządzanie , Str. serwisu. Wpisałem nazwę i hasło do picasy. Nie działa. Napisane żebym się zalogował (Aby korzystać ....)
Pomocy
 

interaktiv

New member
Hej mam problem z widgetem picasa.
W ustawieniach Stworzyłem konto, potem zarządzanie , Str. serwisu. Wpisałem nazwę i hasło do picasy. Nie działa. Napisane żebym się zalogował (Aby korzystać ....)
Pomocy
Jasne! Ja Ci pomogę - użyj funkcji "przeszukuj wątek" w narzędziach wątku :) nie musisz dziękować, bo jesteś setną osobą na tym forum, która zakłada konto i pierwszego posta pisze z pytaniem na które odpowiedz już padła, nie dość że leniwy to jeszcze mało oryginalny.
 

rabbitp

New member
Jasne! Ja Ci pomogę - użyj funkcji "przeszukuj wątek" w narzędziach wątku :) nie musisz dziękować, bo jesteś setną osobą na tym forum, która zakłada konto i pierwszego posta pisze z pytaniem na które odpowiedz już padła, nie dość że leniwy to jeszcze mało oryginalny.

No to faktycznie pomogłeś:?. Konta nie zakładałem ale na bieżąco śledzę wątek. Niestety nie ma w nim informacji, która by mi pomogła. Pozdrawiam
 

lukaszsk

New member
Hej mam problem z widgetem picasa.
W ustawieniach Stworzyłem konto, potem zarządzanie , Str. serwisu. Wpisałem nazwę i hasło do picasy. Nie działa. Napisane żebym się zalogował (Aby korzystać ....)
Pomocy

Miałem ten sam problem ale właśnie udało mi się go rozwiązać po wpisaniu loginu i hasła w ustawieniach. Po wejsciu w ustawienia stworzyłem konto i po wejsciu do niego pojawia sie okienko Str. serwisu i mam Witryny: YouTube i Picasa wpisałem i login i hasło do picasa i pojawił sie identyfikator i hasło. Potem wyszełem z ustawień do głównego menu i wcisnąłem czerwony guzik logując się na utworzone w tv konto. Po zalogowaniu8 w prawym górnym rogu pojawiła się moja nazwa użytkownika. Po wejsciu w widget pisaca tv loguje nas na podane przez nas w ustawieniach konto. Wszystko działa jak powinno.
 

spyru

New member
Czy u was tez podczas nagrywania(geoPVR_0v6) gdy plik osiągnie rozmiar 4GB telewizor wyłącza się i po chwili załącza?. Aplikacja ma ograniczenie tylko do tych 4GB i trzeba ręcznie zapuścić następne nagrywanie, czy może jednak potrafi automatycznie przeskoczyć do nagrywania drugiego pliku bez ingerencji użytkownika?.
 

pucpuc

New member
Odtwarzanie filmów z aparatów cyfrowych

Trochę nudnawo tu ostatnio, nasze telewizorki zasadniczo nie psują się i wszystko już o nich wiemy...
Proszę podzielcie się może swoimi doświadczeniami z odtwarzaniem bezpośrednio w media playerze plików filmowych HD z aparatów cyfrowych.
Próbowałem różne aparaty od znajomych i tak:
Samsung WB550 1280x720p - 30 fps avi odtwarza i przewija wprost idealnie i z dźwiękiem.
Canon EOS500D 1920x1080p - 25 fps mov (po zmianie rozszerzenia na mp4) odtwarza bez dźwięku kilka sekund, po czym zamraża obraz i restartuje odbiornik.
Identyczny objaw w przypadku aparatów Canon PowerShot SX20 IS 1280x720p - 30 fps mov i Fuji FinePix HS10 1920x1080p - 30 fps (też niestety) mov.
A np. starszy Fuji FinePix S5600 640x480 30 fps avi - pięknie odtwarza z dźwiękiem.
Ciekawe, że sample takich filmików z YouTube (też w mp4) ściągnięte wtyczką FF Fast Video Download na moim LE40B650 odtwarzają się płynnie.
Wniosek chyba taki, że większość aparatów jest tworzona "pod Amerykę" z formatem MOV i bez czasochłonnej konwersji u nas się niestety nie obejdzie.
Macie jakieś bardziej optymistyczne odkrycia w tym temacie to proszę napiszcie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy model 32B650 to techniczny bubel ?

70-letnią sąsiadkę obdarowano takim tv i staram się jej pomóc bez instrukcji obsługi. Po podłączeniu dekodera HD po HDMI okazuje się, że tv nie przełącza się automatycznie po włączeniu dekodera. Trzeba wybierać przez source. Brak na pilocie klawisza do zmiany proporcji obrazu, trzeba je zmieniać przez menu... a może się mylę i jest sposób na te dolegliwości ?
 

rabbitp

New member
Miałem ten sam problem ale właśnie udało mi się go rozwiązać po wpisaniu loginu i hasła w ustawieniach. Po wejsciu w ustawienia stworzyłem konto i po wejsciu do niego pojawia sie okienko Str. serwisu i mam Witryny: YouTube i Picasa wpisałem i login i hasło do picasa i pojawił sie identyfikator i hasło. Potem wyszełem z ustawień do głównego menu i wcisnąłem czerwony guzik logując się na utworzone w tv konto. Po zalogowaniu8 w prawym górnym rogu pojawiła się moja nazwa użytkownika. Po wejsciu w widget pisaca tv loguje nas na podane przez nas w ustawieniach konto. Wszystko działa jak powinno.

Bardzo dziękuje brakowało mi właśnie logowania czerwonym. Wszystko działa.
Pozdrawiam
 

Horhe Ortega

New member
EOS kręci 25fps czy 20 w trybie 1080???Próbowałeś tryb 720 30fps?GDSMux(z Haali Media Splittera)+AC3ACM i szybciutko przerabiasz mov na odpowiednie mkv.Chodzi też o format dźwięku-jeżeli nagrywa AAC-to może lepiej zastosować lpcm a póżniej w haali skompresować do np. AC3?Próbowałeś tego typu kombinacji?A metoda .mp4 to opcja gorsza , chociażby ze względu na dźwięk-zob. tabela w instr. obsł. TV.Brak dźwięku wynika z braku obsł. LPCM(i AC3 też) w .mp4.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
70-letnią sąsiadkę obdarowano takim tv i staram się jej pomóc bez instrukcji obsługi. Po podłączeniu dekodera HD po HDMI okazuje się, że tv nie przełącza się automatycznie po włączeniu dekodera. Trzeba wybierać przez source. Brak na pilocie klawisza do zmiany proporcji obrazu, trzeba je zmieniać przez menu... a może się mylę i jest sposób na te dolegliwości ?
Technicznym bublem jest prędzej ten dekoder HD(bez HDMI CEC).W TV jest funkcja Anynet+ i chociaż mój BDP Philipsa ma EasyLink - to uruchomienie go , powoduje automatyczne przełączenie/lub też nawet i włącz. TV.Wył. TV powoduje też wył. BDP.Czy ten dekoder ma klawisz proporcji?W TV klawiszem tools-najszybciej.
 

moras86

New member
Audio Stream Switcher v0.1 || SamyGO PVR v0.7

Nowości ostatniego tygodnia z forum SamyGO. :-D
----------
Audio Stream Switcher
wersja 0.1
samygo.png
Zastosowanie
Dodaje możliwość zmiany rodzaju ścieżki dźwiękowej w filmach, które zawierają więcej niż jeden strumień audio.

Klawiszologia
  • Czerwony - zmiana strumienia audio

Uruchamianie
Standardowo - pobierasz i rozpakowujesz archiwum na pendriva (dysk przenośny) i w TV wchodzisz do:
Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra i wybierasz tą aplikację.

Znane problemy
  • obecnie po uruchomieniu aplikacji nie działa zatrzymywanie filmów (klawisz STOP)
  • mogą wystąpić problemy z klawiszami jeśli w tym samym czasie mamy uruchomioną aplikację PVR

Pobieranie

Więcej informacji


:krol:​
Aktualizacja ważnej aplikacji
----------

SamyGO PVR
wersja 0.7
pvr.png
Obecna wersja pochodzi od sorcerer1 i nie wnosi wielu znaczących nowości, lecz głównie standaryzuje ostatnią znakomitą wersję od geo650.

Zmiany w wersji 0.7:
  • zmiana nazw plików - geopvr.ini do pvr.ini, geopvr.so do pvr.so
  • poprawka konwersji rosyjskich liter do kodowania ASCII
  • dodano opcję tworzenia logów debuggera (patrz konfig w pvr.ini oraz log - pvr.log)
  • przebudowa systemy odczytu pliku konfiguracji
  • wszystkie pliki kodu źródłowego .c kompilowane są oddzielnie
  • dodano plik Makefile; użycie podczas kompilacji komendy 'make' tworzy własne pliki loader.so i pvr.so
  • poprawki błędów

Moje zmany:
  • domyślnie wyłączone tworzenie logów
  • nowa duża ikona
  • znaczne zmniejszenie rozmiaru plików graficznych (bez żadnej utraty jakości)

Pobieranie

Więcej informacji
 
Do góry