Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

biper1

New member
Z tego rozumiem że nawet nie możesz wejść w menu serwisowe?.
wejsc moge ale jest to tak ze po okolo 5 sekundach telewizor jakby sie zawieszał (nic już wtedy nie mogę zrobić nie działają żadne klawisze) i po 10s sie restartuje zawiozłem do serwisu i gościu mówi że i tak wymieniają całe moduły nie pojedyńcze części więc zobaczymy
 

swojak1

New member
wejsc moge ale jest to tak ze po okolo 5 sekundach telewizor jakby sie zawieszał (nic już wtedy nie mogę zrobić nie działają żadne klawisze) i po 10s sie restartuje zawiozłem do serwisu i gościu mówi że i tak wymieniają całe moduły nie pojedyńcze części więc zobaczymy
Będzie dobrze! to ich wina i kropka, zgnoili soft 3002 niech naprawiają. Popieram co napisał pldeczek1.
 
Ostatnia edycja:

boss131

New member
LE37B650 i LE40C650

Witam!

Mam LE37B651 a w tym tygodniu przyszedł zamówiony przeze mnie dla ojca LE40C650. Muszę przyznać, że robi wrażenie. Zmienili całą oprawę graficzną Internetu i Content Library, dodali na pilocie przycisk Picture Size (zmiana formatu 4:3, 16:9, powiększenie, auto szeroko - jednym przyciskiem). C650 ma inne widgety w internecie, m in. Google Maps - super widget, i wszystko fajnie działa (szkoda, że w naszych TV tego nie ma).

Zauważyłem jeszcze, że w moim LE37B651 przy uruchomieniu filmu lub zdjęć z laptopa z win7 poprzez strumieniowe przesyłanie danych, rozmiar obrazu na TV był maksymalnie w rozdzielczości max dla laptopa 1366x768 (czyli czarna ramka dookoła filmu lub zdjęcia) w C650 rozwiązali ten problem i obraz jest wyświetlany pięknie na całym ekranie (być może jest to wina ustawień laptopa, bo z moim LE37B651 testowałem swojego laptopa z LE40C650 testowałem laptopa ojca, ale na obydwu jest Win7 i ta sama grafika AtiRadeon HD4570). Zauważyłem jeszcze, że w Content jest około 300MB miejsca. Ale za to pilot jest brzydszy i mniejszy.
Jakby ktoś mógł podsunąć te zmiany do SamyGo byłoby miło. Jeszcze muszę sprawdzić pilota od C650 z moim B651 - czy np. będzie działać funkcja przycisku zmiany rozmiaru ekranu. Dodam jeszcze, że kupiłem kino domowe Samsung (promocja system zwrotu kasy oddają 400zł jak się kupi TV 40" i większy i kino domowe na raz, musi być na jednym paragonie, promocja trwa do dziś) i fajnie działa Anynet+ po podłączeniu testowym (testowym, bo podłączałem na razie w celu sprawdzenia czy sprzęt działa i nie miałem czasu żeby podłączyć go na stałe - ale to już niedługo).

Mam jeszcze pytanie czy ktoś zna kod pilota naszych TV bo pilot kina domowego działa z moim TV ale nie wszystkie funkcje, a wiem ze można go zaprogramować. Kody podane w instrukcji kina, dla pilotów TV Samsung to 00, 15, 16, 17, 40, 43, 46, 47, 48, 49, 59, 60 i 98, który wybrać (bo ciężko sprawdzać wszystkie kody, szczególnie jak się nie ma czasu)?

Dodam, że funkcja sleep pilota od kina domowego ładnie działa na TV (bez podłączania kina) i wyświetla się tylko ramka z czasem wyłączenia TV.

Czyli najbardziej brak na pilocie od naszych TV przycisku Sleep i Picture Size. fajnie byłoby jakoś zaprogramować TV, żeby pilot np. pod kolorowymi nie używanymi na co dzień przyciskami miał te funkcje.

Jakby ktoś miał jakieś pytania na temat nowych rozwiązań w C650 to wszystko mogę sprawdzić proszę pytać.

Pozdrawiam.
 

Yanki1010

New member
Witam, w przyszlym tygodniu zamierzam kupic tv LE46B650, w zwiazku z powyzszym mam kilka pytan:
1.czym sie rozni LE46B650 od LE46C650 oraz LE40B650 od LE40C650 oczywiscie procz ceny i wielkoscia cali
2. Tv ma stac w pokoju o rozmiarze 22m , w odleglosci maksymalnie 3,80 m od ogladajacego, czy 46` nie bedzie za duzy? dodam ze bedzie wykorzystywany do wszystkiego tzn. od telewizji poprzez gry (PS3,Xbox360, xbox...) az po filmy (kolejnosc bez znaczenia)
w miare mozliwosci prosze o szybka odpowiedz poniewaz w RTVEUROAGD jest dobra cena (3490zl) za model LE46b650.pozdrawiam
 

swojak1

New member
Nie będę opisywał dokładnie różnica ma go mój kolega, sprzętowo pilotem wielkością pamięci wyglądem mniejszy ma u dołu garb na obudowie i ceną. a programowo to wyżej te różnice opisał boss131 prawie wszystkie natomiast B650 we wszystkich wielkościach mają to samo i tak samo jest w C650. Co do wielkości TV to ja bym kupił jak największy. Ja mam LE37B650 na początu był dla mnie ogromniasty, a teraz kurde jakoś zmalał.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam, w przyszlym tygodniu zamierzam kupic tv LE46B650, w zwiazku z powyzszym mam kilka pytan:
1.czym sie rozni LE46B650 od LE46C650 oraz LE40B650 od LE40C650 oczywiscie procz ceny i wielkoscia cali
2. Tv ma stac w pokoju o rozmiarze 22m , w odleglosci maksymalnie 3,80 m od ogladajacego, czy 46` nie bedzie za duzy? dodam ze bedzie wykorzystywany do wszystkiego tzn. od telewizji poprzez gry (PS3,Xbox360, xbox...) az po filmy (kolejnosc bez znaczenia)
w miare mozliwosci prosze o szybka odpowiedz poniewaz w RTVEUROAGD jest dobra cena (3490zl) za model LE46b650.pozdrawiam
Jeżeli nie zależy Ci na dodatkach SamyGO, to bierz model C, bo obsługuje DTS. No i nad mniejszym nawet się nie zastanawiaj. A jak się okaże, że jest dla Ciebie za duży, to możemy się zamienić :D
 

misiakrp

New member
czy po dlna nie ma napisów ?
z pena film idzie ok ale z serwera dlna juz nie :(
chciałem też sie zapytać czy ktoś korzysta z serwera NAS ?
ja właśnie nabyłem coś takiego dokładnie to
ma to mi rozwiązać dostęp do mediów bo na 3 kompach co innego ;)
jak na razie urządzenie nie obsługuję mkv reszta śmiga ale bez napisów (to samo mam z kompa po DLNA)
a że urządzenie oparte jest na linuxie tak jak nasz tv juz go zhackowali (jeszcze nie testowałem )
idzie po hacku odpalić telnet sambe itp.
fajne też jak kotoś ciągnie torenty ciągną się dysk mały pobór prądu i komp może odpoczywać :)
wiki hack

a bawiłem sie też dvd i niby pokazuję że podłączony ale nic nie czyta :(
 

boss131

New member
Witam!

Czy ktoś może ma LExxB650 i do tego zestaw kina domowego HT-Z220 lub HT-Z222/225? Jeśli tak to proszę o poradę. Mianowicie po podłączeniu LE37B651 i HT-Z220 rozdzielczość wyświetlana to 720×576 (czyli jak dla TV analogowej). W żaden sposób nie mogę jej zmienić. Dodam, że mam włączone funkcje BD Wise i Anynet+. Wszystko działa jednym pilotem ale rozdzielczość nadawana przez HDMI powinna chyba być nieco większa.
Może ktoś wie jak to zmienić? Być może to wina kabla (najtańszy) ale taki sam mam podłączony z N-ką i pokazuje 1080i.
W instrukcji coś piszą o ręcznej zmianie rozdzielczości ale nie udało mi się tego zrobić.
Może ktoś miał podobny problem z innym DVD Samsunga?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Temat nieaktualny. Wszystko działa OK. Okazało się, że głąby z SAMSUNGA nie potrafią nawet dobrze napisać instrukcji obsługi, wystarczyło przycisnąć i przytrzymać przycisk odpowiedzialny za zmianę rozdzielczości.
 
Ostatnia edycja:

wplus

New member
Matryca SQ a AC?

Witam.
W ostatniej promocji Euro zakupiłem LE46B650 (za 3490). Na wystawie stała versja SQ01 i taką potrzebę zgłaszałem sprzedawcy, a po rozpakowaniu w domu mam AC08.
Czy ktoś wie jaka jest różnica w tych matrycach i czy jest sens walczyć o zamianę (ewentualnie wchodzi w grę wymiana nówki AC08 na wystawową SQ01)?
Jeżeli ktoś przechodził taką wymianę sprzętu na SQ to prosił bym o informację jak to załatwiać i czym się podpierać.
Pozdro.
Wplus
 

swojak1

New member
Kup sobie na Allegro pilot uniwersalny 70 zeta bardo solidny "samouk" możesz każdy przycisk zaprogramować od oryginału przystawiając on zapamiętuje i będziesz miał po sprawie. Ja kupiłem bo chciałem wyłączać ekran a słuchać dźwięku i teraz mam ok.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Yanki1010

New member
Dzieki wszystkim za szybka reakcje, ale wiele sie nie dowiedzialem sprawdzalem strone samsunga i porownywalem LE46B650 z LE46C650 i nie wiem na co zwracac uwage zauwazylem tylko ze maja inne procesory obrazu (co wydaje sie wyc waznym elementem) i DTS, czy jest roznica w wysfietlanym obrazie? i nie ukrywam ze zalezy mi na systemie DTS, czy w seri B podlaczajac dysk do tv z filmem w formacie mkv z dzwiekiem DTS majac amplituner podpiety do tv uzyskam dzwiek DTS czy ten dzwiek wydobede tylko z tv seri C?
a i slyszalem ze mozna sprawdzic ile godzin byl uzywany nasz tv, czy ktos wie jak to sprawdzic? pedro 78oraz swojak1,przekonaliscie mnie zostaje przy 46` tylko ktory?
 

whiteman

Member
Dzieki wszystkim za szybka reakcje, ale wiele sie nie dowiedzialem sprawdzalem strone samsunga i porownywalem LE46B650 z LE46C650 i nie wiem na co zwracac uwage zauwazylem tylko ze maja inne procesory obrazu (co wydaje sie wyc waznym elementem) i DTS, czy jest roznica w wysfietlanym obrazie? i nie ukrywam ze zalezy mi na systemie DTS, czy w seri B podlaczajac dysk do tv z filmem w formacie mkv z dzwiekiem DTS majac amplituner podpiety do tv uzyskam dzwiek DTS czy ten dzwiek wydobede tylko z tv seri C?
a i slyszalem ze mozna sprawdzic ile godzin byl uzywany nasz tv, czy ktos wie jak to sprawdzic? pedro 78oraz swojak1,przekonaliscie mnie zostaje przy 46` tylko ktory?
DTS uzyskasz tylko z serią C.
Aby dowiedzieć sie jak sprawdzić ilość godzin użyj funkcji szukaj w tym wątku.
 

swojak1

New member
................. tv uzyskam dzwiek DTS czy ten dzwiek wydobede tylko z tv seri C?
a i slyszalem ze mozna sprawdzic ile godzin byl uzywany nasz tv, czy ktos wie jak to sprawdzic? pedro 78oraz swojak1,przekonaliscie mnie zostaje przy 46` tylko ktory?
Również przychylam się do serii C. myślę że SamyGo wcześniej czy później za niego się też weźmie i jakieś poprawki będzie do niego robić, jest to już nowszy model jakby nie patrzyć.
 
Ostatnia edycja:

misiakrp

New member
Udostępniasz folder z filmem w PC Share, napisy w formacie txt, lub srt i musi działać. Rozumie że film i napisy w folderze który udostępniasz mają tą samą nazwę?

i tu pewnie jest problem :(
nie chciałem tego pc share bo były narzekania na niego w win7 poszło bez instalowania
po prostu działają udostępnione w bibliotekach pliki idzie dlna ale bez napisów ten sam film z pena działa ok
no i nie ma napisów przez dlna w serwerku NAS :(
mam nadzieje że po zhackowaniu pójdzie
to rozumiem ze pc share i po dlna są normalnie napisy !
 

bobby_69

New member
i tu pewnie jest problem :(

po prostu działają udostępnione w bibliotekach pliki idzie dlna ale bez napisów ten sam film z pena działa ok
no i nie ma napisów przez dlna w serwerku NAS :(
mam nadzieje że po zhackowaniu pójdzie
...

Raczej nie pójdzie.
Problem leży raczej w tym że serwer DLNA NAS a nie streamuje napisów.
Tu można sprawdzić swoje urządzenie DLNA i dla jakich mediów uzyskało certyfikat. Search & Match - DLNA
Przerabiałem ten temat u siebie. Działało z napisami wmuxowanymi w avi. o tyle wygodniejsze że można uzyskać napisy takie jak chcemy. Opisałem to ileśset postów wstecz. #2213
 

kurczak80

New member
Kup sobie na Allegro pilot uniwersalny 70 zeta bardo solidny "samouk" możesz każdy przycisk zaprogramować od oryginału przystawiając on zapamiętuje i będziesz miał po sprawie. Ja kupiłem bo chciałem wyłączać ekran a słuchać dźwięku i teraz mam ok.
Pozdro.
Jaki to konkretnie pilot?
 
Do góry