Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

golab52

New member
:idea:
Jeszcze jedna informacja.
W związku z tym, że widżety Internet@TV dla naszych TV tworzone są przez dostawców niezależnych od firmy Samsung postanowiłem napisać maila do twórców serwisu Ipla, który jako aplikacja dostępna jest na różne systemy (Windows, Mac, Linux) i platformy sprzętowe (iPhone), czy planują stworzenie widżetu dla TV Samsung. Oto jaką dostałem odpowiedź:
Kod:
Dziękuję za list. W chwili obecnej nie mogę zdradzać szczegółów ale
nasza firma pracuje nad rozwojem i dostosowaniem Ipla do kolejnych
platform. Proszę spodziewać się produktów na kolejne platformy
jeszcze w pierwszej połowie tego roku.
Czas pokaże, czy coś z tego wyjdzie, gdyż przydała by się jakiś widżet z VOD.
Jak myślicie do kogo można by jeszcze napisać z prośbą o stworzenie widżetów, w końcu posiadamy jeden z najpopularniejszych w Polsce modeli TV i dla serwisów internetowych (takich jak Gazeta.pl) byłaby to duża reklama i prestiż. Na razie przychodzi mi do głowy jedynie Allegro :p



proponuje wp, onet coś takiego :) by można było poczte sprawdzic hehe:hmm::hmm::hmm:
 

joozefx

New member
Też mam problem z dotarciem do polskich widgetów...
Według tego co tutaj wyczytałem, w Menu/Kanał/Kraj/Kanał cyfrowy oraz /Kanał analogowy ustawilem na Inne, ale w dalszmy ciągu w Internet@TV nie mam możliwość ustawienia Polski jako kraju, jest np. USA,UK,Canada,Sweden,Germany,France,Spain,etc. Ustawienie np USA czy UK daje widgety tylko z tych krajów.

czy ktoś może pokierować co jeszcze może być ustawione nie tak?

Posiadam 32B650 z firmware'm 2009/09/30_002005 choć z tego co czytałem na forum to i tak widgety są niezależne od firmware'u.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w poradzeniu sobie z tymi widgetami...męczy mnie to już tyle dni(i kilka powrotów do ustawień fabrycznych...)

Pozdrawiam, Jarek

Powinieneś wybrać kraj jako "inne" ale w MENU>Ustawienia>Plug&Play...kod...inne.
Ale uważaj bo stracisz ustawienia kanałów. Najlepiej zapisz je na pendrive (vol- i Enter przez 10 s)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
puste foldery

Moi drodzy zmagam sie z pewnym problemem. Udostepniam z kompa folder w nim ok 10 folderów z serialami. Po podmontowaniu serwera samba w TV nie widzę zawartości dwóch folderów, reszta działa ok. Dodam jeszcze że w każdym folderze są divixy, te popularne 350mb. Te dwa foldery których zawartość nie wyświetla się w TV na serwerze samba, po dlna działają normalnie. Chciałbym już całkiem uwolnić się od tego Samsung PC Share Manager. Ktoś ma jakieś pomysły?
 

sirtrotyl

New member
Witam,

Jestem posiadaczem 55b650 od prawie roku i do tej pory wszystko było ok, ale ostatnio pojawił się dziwny problem. Do "Złącza 1" mam podłączoną PS2 i kiedy przełączam źródło na EURO1 w tle słyszę dźwięk z ostatnio oglądanego kanału TV. Próbowałem resetować do ustawień fabrycznych ale to nic nie pomogło :( Na EURO2 taki efekt nie występuje. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?

Pozdrawiam.

Tak, spotkałem się z takim przypadkiem.
U mnie przebija dżwięk z TV naziemnej jak oglądam coś z TV sat podłączonej przez euro.
Najlepiej to słychać jak się w satce włączy jakiś kanał kodowany, na który się nie ma uprawnień i jest ciemny obraz a w tle czasami przebija polsat z anteny naziemnej (po wyłączeniu wzmacniacza lepiej słychać, dochodzą szumy). W nocy testuje się idelnie - cisza dookoła :)
Ale problem występuje tylko czasami i nie wiem czym może być spowodowany.
Miałem podobny przypadek w zwykłym TV Thompson czyli problem jest wspólny albo dla gniazd albo dla kabli euro, ale mogę się mylić.
Może jakiś elektronik zabierze głos w tej sprawie ??
 

siwy-24

New member
jaki kabel HDMI

Witam Tv już w domu (wypasik:-D) teraz mam problem z kablem HDMI bo w sklepie powiedzieli ze nie wszystkie kable dobrze współpracują z samsungami,"nie wiem co miał na mysli" pytanie czy kabel z allegro (linka niemoglem niestety załaczyc ) VoiceKraft HDMI-HDMI 2m Gold+FILTR KABEL FULL HD GOLD [FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]HDMI-HDMI [/FONT][FONT=&quot]ver 1,3B [/FONT][FONT=&quot]max roździelczość[/FONT][FONT=&quot] 2560x1600dpi [/FONT][FONT=&quot]2m + filtr ferrerytowy[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
cena 8,35 zl za szt

będzie dobry aby połączyć B650 z Pc , PS3,i w przyszłości z dekoderem tvc .Moze ktos mial problemy z HDMI i poradzi jaki kabel najlepszy do B650.Z gory Dziękuje
 

pldeczek1

New member
Witam Tv już w domu (wypasik:-D) teraz mam problem z kablem HDMI bo w sklepie powiedzieli ze nie wszystkie kable dobrze współpracują z samsungami,"nie wiem co miał na mysli" pytanie czy kabel z allegro (linka niemoglem niestety załaczyc ) VoiceKraft HDMI-HDMI 2m Gold+FILTR KABEL FULL HDGOLD[FONT=&quot]HDMI-HDMI [/FONT][FONT=&quot]ver 1,3B [/FONT][FONT=&quot]max roździelczość[/FONT][FONT=&quot] 2560x1600dpi [/FONT][FONT=&quot]2m + filtr ferrerytowy[/FONT]
cena 8,35 zl za szt

będzie dobry aby połączyć B650 z Pc , PS3,i w przyszłości z dekoderem tvc .Moze ktos mial problemy z HDMI i poradzi jaki kabel najlepszy do B650.Z gory Dziękuje

Wydaje mi sie ze jest za drogi poszukalbym czegos do 5 zl bo w tym zaduzo zlota pewno jest
czego oczekujesz po kabelku za 8 zL? :spam:
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Witam Tv już w domu (wypasik:-D) teraz mam problem z kablem HDMI bo w sklepie powiedzieli ze nie wszystkie kable dobrze współpracują z samsungami,"nie wiem co miał na mysli" pytanie czy kabel z allegro (linka niemoglem niestety załaczyc ) VoiceKraft HDMI-HDMI 2m Gold+FILTR KABEL FULL HD GOLD [FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]HDMI-HDMI [/FONT][FONT=&quot]ver 1,3B [/FONT][FONT=&quot]max roździelczość[/FONT][FONT=&quot] 2560x1600dpi [/FONT][FONT=&quot]2m + filtr ferrerytowy[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
cena 8,35 zl za szt

będzie dobry aby połączyć B650 z Pc , PS3,i w przyszłości z dekoderem tvc .Moze ktos mial problemy z HDMI i poradzi jaki kabel najlepszy do B650.Z gory Dziękuje

Kabel HDMI za 8zl to sie chyba nadaje tylko do przesylania mysli,a nie sygnalu HD.

Szukaj czegos w granicach 100-150zl, to bedzie rozsadna cena za takie cos
 

interaktiv

New member
Szukaj czegos w granicach 100-150zl, to bedzie rozsadna cena za takie cos

Bzdura, dobry kabel HDMI można kupić za ok 15zł trzeba tylko umieć szukać, a jak ktoś nie potrafi szukać to kable za 45zł to już duża grupa przyzwoitego sprzętu.
Tylko naiwniak kupuje kabel za 150zł! To nie światłowód ani kabel do analogu (gdzie jakość kabla przekładała się na jakość sygnału)
Nie będę wymieniał nazw modeli i producentów ale odradzam kable za 300zł często więcej problemów z nimi niż z kablami za 25zł
To że kabel ma kosztować 150zł to czysty marketingowy bełkot sprzedawców którzy nie mają o tym zielonego pojęcia.
 

swojak1

New member
Popieram dokładnie tak jest ja mam kabelek podłączony za 25 złotych z filtrami , od kuzyna dostałem na próbę, kupił za 138 złotych próbowałem na różne sposoby robić w okuł niego różne zakłócenia generatorem różnych sygnałów nie będę wymieniał już jakich. I co i nic obraz był taki sam na jednym i drugim i ładny i ani drgnął, nie wiem może to o materiały z których są zrobione chodzi no bo o nic więcej'
Pozdrawiam
 

nocai

New member
Tylko naiwniak kupuje kabel za 150zł! To nie światłowód ani kabel do analogu (gdzie jakość kabla przekładała się na jakość sygnału)

W światłowodzie też się nie przekłada. Tzn, nie przy technice AV, bo przy profesjonalnych rozwiązaniach (CWDM, DWDM) już tak, ale i tak chodzi tu o ilość przesyłania informacji (gęstość upakowania), a nie o samą jakość sygnału.
 

interaktiv

New member
Ja nie napisałem że światłowodzie tylko ze w analogu ma znaczenie, a światłowód odnosił się do ceny. ;)
Dodam tylko co do światłowodów jako już off-topic że w prawdziwe profesjonalnych zastosowaniach - mówię tu o infrastrukturze międzynarodowej, jakość światłowodu ma obecnie takie znaczenie że sygnał teraz też się przesyła w barwach 'światła' (w widmie) to oczym napisal nocai - nie będę rozwijał bo to temat o telewizorach :)
W każdym razie będę kontestować wypowiedzi typu - dobry kabel to taki za 100-150zł bo to typowe twierdzenie laika i papaka nic nie znacząca.
 
Ostatnia edycja:

half269

New member
Witam
mam pytanie
czy soft od LE37B650 bedzie pasowal do LE40B650
a moze ktos ma gotowca spatchowany soft pod 40 cali
chodzi o przejscie z 3000.2 na 2000.5
 

siwy-24

New member
Wydaje mi sie ze jest za drogi poszukalbym czegos do 5 zl bo w tym zaduzo zlota pewno jest
czego oczekujesz po kabelku za 8 zL? :spam:
Tez mi się tak wydawało ze za drogi :neutral: wiec znalazłem za 4,99 zl myślę ze będzie dobry:razz: A na poważnie wszystkie( 1.3b) mają takie same dane tech..i parametry przesyłu sygnału,wiec różnicy jako takiej nie powinno być oprucz żywotności i oczywiście Ceny.Różnica w obrazie hmmm możne jest dla grafika ,fotografa itp. ja lobię dobry obraz ale bez przesady :-D Stawiam jednak 30zl max za kabel HDMI 2 m
 

LeszekTG

New member
Witam
Przerobiłem soft w/g opisu na tym forum tak ze przy wlaczeniu TV startuje telnet i montuje zasoby serwera samba. Jest jeden maly problem: mam w domu router Asus WL500g i z niego bezproblemu odczytuje filmy, ale ten sam film udostepniony w WinXP odtwarzać sie nie chce (komunikat: Nieobsl. form. pliku). Niektóre filmy dzialają i z routera i z XP a czesc dziala tylko kiedy wrzucę je na router. Spotkal sie ktos z takim problemem? Przewertowalem forum ale nic takiego nie znalazłem
 

tom74

New member
Tak, spotkałem się z takim przypadkiem.
U mnie przebija dżwięk z TV naziemnej jak oglądam coś z TV sat podłączonej przez euro.
Najlepiej to słychać jak się w satce włączy jakiś kanał kodowany, na który się nie ma uprawnień i jest ciemny obraz a w tle czasami przebija polsat z anteny naziemnej (po wyłączeniu wzmacniacza lepiej słychać, dochodzą szumy). W nocy testuje się idelnie - cisza dookoła :)
Ale problem występuje tylko czasami i nie wiem czym może być spowodowany.
Miałem podobny przypadek w zwykłym TV Thompson czyli problem jest wspólny albo dla gniazd albo dla kabli euro, ale mogę się mylić.
Może jakiś elektronik zabierze głos w tej sprawie ??

Qcze ale na drugim EURO tego nie mam... Nie wiem czy wzywać serwis bo niedługo kończy się gwarancja :(
 

MarekWoj

New member
czego oczekujesz po kabelku za 8 zL? :spam:
Tego aby był dobrze wykonany i dobrze działał. Co do kabla Voice Kraft, to posiadam dwa tej firmy. 5 metrowy (kosztował aż 17 zł) + 2 metrowy za 6 zł, oba działają tak jak działać powinny. Do jakości wykonania też nie mam zastrzeżeń

Dzięki naiwniakom którzy uważają że drut za 100 zł jest lepszy od druta za 5 zł, producenci robią gruba kasę na prostym produkcie :D
 
Do góry