Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

agatomil

New member
Jak roziągnąć obraz w pionie

Czy tylko mnie materiał nagrany za pomocą PVR w proporcjach 16:9, telewizor odtwarza jako 4:3. Ściągnąłem filmik kolegi agatomil z postu 4871,i komputer odtwarza ok. a TV 4:3.

Tak jest, ale po zmianie proporcji obrazu przy pomocy aplikacji SamyGo AVrfix 2 do FullScreen - 16:9 wygląda już normalnie. Czyli da się zrobić.
Gorzej ma się sprawa z programami np. polsatu nadawanymi w 4:3 z "pasami" (16:9 uzyskujemy po użyciu funkcji TV powiększenie).
Ktoś wie jak to rozciągnąć w pionie? Bo AVrfix 2 rozciąga mi tylko nagrany materiał do pełnej szerokości, a dwa pasy (góra i dół) zostają, do tego obraz jest spłaszczony i "aż prosi" o wyciągnięcie w pionie. Ktoś wie ?
 

Darosedno

New member
Przerabiam na ac3 w programie audioconverter ale zawsze i tak jest ścieżka English, pytam jak zrobić by convertowało Polska ścieżke a co do programu Mkvtoolnix jeżeli nie jest po polsku to dziekuje bo dużo czasu spedziłem na poprawnym ustawieniu audioconverter-a.Pozdrawiam
 

markatan

New member
Witam to pytanie kieruje do osób które przerabiają filmy z dzwiękiem dts na ac3 w programie AudioConverter.Mianowicie chodzi mi o to jak przerobić film kiedy zawiera dwie ścieżki audio,English dts 5.1 1510 kbps i Polish ac3 5.1 448 kbps.Oczywiście film chce przerobić na Polską ścieżke audio by obejrzeć go bezpośrednio na telewizorze (Samsung LE 40 B 650)

Użyj programu HAALI GDSmux np:
"C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Filters\Haali\gdsmux.exe"
do usunięcia niepotrzebnych ścieżek , napisów i innych śmieci a później już AudioConverter

PS. Właśnie chciałem uruchomić gierki z NURISAM . Zarejestrowałem się ( podałem UDN) , pobrałem i zdziwiłem sie jak włączyłem TV a tu w Content Library jest gotowanie, dzieci i inne pierdoły a nie ma katalogu GRY ????
 

arkadiuszdworza

New member
Witam to pytanie kieruje do osób które przerabiają filmy z dzwiękiem dts na ac3 w programie AudioConverter.Mianowicie chodzi mi o to jak przerobić film kiedy zawiera dwie ścieżki audio,English dts 5.1 1510 kbps i Polish ac3 5.1 448 kbps.Oczywiście film chce przerobić na Polską ścieżke audio by obejrzeć go bezpośrednio na telewizorze (Samsung LE 40 B 650) bo oglądajać przez kompa to ustawiajać na 50hz obraz ma 100 hz ale jest jakościowo gorszy od ustawien na 60hz , a puszczająć bezpośrednio z telewizora obraz jakośc jest nie porównywalna.Jeszcze jedno ostatnio miałem styczność z kablami hdmi 100hz i 120hz czy to może mieć jakiś wpływ że mój hyyy powiedzmy nie posiada tego odświerzania.Pozdrawiam.

Jeśli chcesz obejrzeć film z polską ścieżką, to niczego nie musisz przerabiać. Wystarczy ściągnąć program "mkvmerge GUI" przeciągnąć do niego plik z filmem. Odhaczyć ptaszka przy ścieżce DTS i kliknąć "start muxing". W tym samym folderze co oryginał pojawi się nowy plik tylko ze ścieżką AC3. Wszystkiego góra 5 min. roboty (dla niezorientowanego).
 

Horhe Ortega

New member
Użyj programu HAALI GDSmux np:
"C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Filters\Haali\gdsmux.exe"
do usunięcia niepotrzebnych ścieżek , napisów i innych śmieci a później już AudioConverter
Właśnie o to chodzi.Ja tym robię to wszystko (włącznie z ew. konw. DTS->AC3).Muszę tylko kiedyś jeszcze wypróbować czy zachowując obie ścieżki a zmieniając tylko flagę domyślnej ścieżki będzie odtwarzana ta z AC3.Jest taka opcja w properties-ale nie sprawdzałem czy to zadziała.Pisałem o tym kiedyś a wydaje mi się że to banalnie prosta metoda.Przecież Haali Splitter chyba większość osób ma w kompie?
 

pyza27

New member
DTS światełko w tunelu ??

Znalezione na dts.com

W wolnym przekładzie ..."DTS PARTNEROM SAMSUNG CELU ZAPEWNIENIA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DŹWIĘKU NA CYFROWE TELEWIZORY WORLDWIDE
Partnerstwo Umożliwia Główny TV Producent to najlepsze w swojej klasie Audio

Calabasas, Kalifornia - DTS, Inc (Nasdaq: DTSI) ogłosiła znaczące nowości w przestrzeni cyfrowej telewizji poprzez przystąpienie do współpracy z Samsung Electronics Co Ltd integracji dekodowania dźwięku DTS (lub DTS Digital Surround) technologii w prawie wszystkie Samsung telewizorów całym świecie. globalnymi zespołami partnerstwa globalnego lidera rynku telewizorów z wiodącym dostawcą technologii audio dla rozrywki HD. ważniejsze, doprowadzi do dalszego zwiększenia rozrywki konsumentów, dopasowując DTS najlepsze w swojej klasie technologię audio z przemysłem Samsung -wiodących produktów HDTV.

"DTS jest zachwycona możliwością współpracy z liderem w branży, takie jak Samsung, jak kontynuować nasze wysiłki zmierzające do wprowadzenia najlepszych dźwięku dostępny dla konsumentów," powiedział Brian Towne, Executive Vice President i General Manager, DTS, Inc "Co więcej, mamy nadal koncentrować się w przyszłości kontynuować naszą ekspansję na nowe segmenty domu i rozrywka przenośnych.

Integracja technologii DTS w Samsung telewizorów jest najnowszym etapem rozwoju DTS, firmy, która szybko staje się nazwa gospodarstw domowych na arenie rozrywki domowej. Uznawanie ekspansji DTS jest oczywiste, rosnąca popularność jego DTS-HD Master Audio, technologicznych w formacie Blu-ray i jego pojawienie się w przestrzeń z DTS PC Suite Premium, nowe i atrakcyjne, oferujące wysokiej technologii wykonania. " ...............
 

Darosedno

New member
Jeśli chcesz obejrzeć film z polską ścieżką, to niczego nie musisz przerabiać. Wystarczy ściągnąć program "mkvmerge GUI" przeciągnąć do niego plik z filmem. Odhaczyć ptaszka przy ścieżce DTS i kliknąć "start muxing". W tym samym folderze co oryginał pojawi się nowy plik tylko ze ścieżką AC3. Wszystkiego góra 5 min. roboty (dla niezorientowanego).

Zrobiłem tak jak mówiłeś: po pierwsze nie było łatwo go znaleść po drugie szukałem na darmo,pobrałem wersje MKVExtractGUI_1.6 fakt mieliło pare minut ale nic nie wymieliło poza kopia filmu której nie da się odtworzyć.Jeszcze jakieś ciekawe propozycje ?
 

Darosedno

New member
Po prostu niech mi ktoś powie gdzie w Popcorn MKV Audioconverter zmienić ścieżke na Polską,bo gdy są dwie to przerabia mi tylko ścieżke English.
 

sirtrotyl

New member
Czy na nasze 650-i jest jakiś program umożliwiający przewijanie filmów z pena szybciej niż x2 i dlaczego nie można przewijać do tyłu ??
 

markatan

New member
Po prostu niech mi ktoś powie gdzie w Popcorn MKV Audioconverter zmienić ścieżke na Polską,bo gdy są dwie to przerabia mi tylko ścieżke English.
Nie wiem czy w tym programie jest taka opcja .
Powtarzam :Użyj programu HAALI GDSmux np:
"C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Filters\Haali\gdsmux.exe"
do usunięcia niepotrzebnych ścieżek , napisów i innych śmieci a później już AudioConverter.
Program ten należy do paczki kodeków K-Lite Codec Pack
Kod:
http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Codec-Pack,Program,Windows,13137.html
 

Darosedno

New member
Zrobiłem tak jak powiedziałeś nawet zainstalowałem K-Lite Codec Pack.Tylko i co dalej ?
W zakładce imput wżucam fol do output nacisakam start ale stop jest nie aktywne.Prosił bym o dokładniejszw wskazówki.
 

osin

New member
Jak zauważył Pryk99 odrobinę dziś pozmieniałem na mojej stronie startowej do NetSurf.
Główne zmiany od zeszłego tygodnia:
  • dodałem podstronę z prowizoryczną "wirtualną klawiaturą" opartą o pomysł użytkownika raulvola z forum SamyGO. Dzięki temu przy pomocy samego pilota można wklepywać do 10 symboli do wyszukiwania w Google :)
  • .................................................
To chyba tyle.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Hej szukam softu 2004.1 lub 2005.1 nie mogę tego nigdzie znaleźć, masz może jakieś archiwum?

pozdr, Osin
 

swojak1

New member
Mam soft 2004.1 i 2005, nie mam jak przesłać bo tego nie robiłem z dużymi plikami. Co do softu 2005.1 to takiego nie ma jest tylko 2005.
Jakieś sugestie odnośnie przesłania to podeśle.
Pozdro.
 

agatomil

New member
Też bym był zainteresowany oryginalnym 2004.1, bo mam tylko alternatywny.
Do udostępnienia użyj np strony www.przeklej.pl - zajmie Ci to minutę i nic nie musisz rejestrować. Na końcu (w 3 kroku) poda Ci link, który wkleisz na forum.
 

Horhe Ortega

New member
Zrobiłem tak jak powiedziałeś nawet zainstalowałem K-Lite Codec Pack.Tylko i co dalej ?
Jaki masz system i kodeki miałeś do tej pory.Odtwarzałeś przecież jakoś tego typu pliki?K-lite to tylko przykład obecności Haali-ja np. tego wcale nie mam.Na stronie 410/411 było trochę jak wszystko robić w GDSMux(współpracujący z AC3 Filter/AC3ACM).
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Zrobiłem tak jak powiedziałeś nawet zainstalowałem K-Lite Codec Pack.Tylko i co dalej ?
W zakładce imput wżucam fol do output nacisakam start ale stop jest nie aktywne.Prosił bym o dokładniejszw wskazówki.

Specjalnie ściągnąłem Matroska Splitter, żeby zobaczyć jak to działa. Odpalam GDSMux i co widzę? :shock:Dziecinnie prosty w obsłudze program. Prawoklikiem dodajemy plik który chcemy przerobić (add source) na dole w output ustawiamy folder w którym zapiszemy plik. Odznaczamy ścieżki których nie chcemy w twoim przypadku zostawiamy tylko polską i klikamy START. Przerobienie 100mb sampla trwało ok 60s.
Ludzie, naprawdę pomyślcie czasem, zamiast prosić o wyłożenie wszystkiego na talerzu jak dla laików. Obsługa programów pod windowsa jest na prawdę bardzo intuicyjna.;)
 
Ostatnia edycja:

arkadiuszdworza

New member
Nie wiem czy w tym programie jest taka opcja .
Powtarzam :Użyj programu HAALI GDSmux np:
"C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Filters\Haali\gdsmux.exe"
do usunięcia niepotrzebnych ścieżek , napisów i innych śmieci a później już AudioConverter.
Program ten należy do paczki kodeków K-Lite Codec Pack
Kod:
http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Codec-Pack,Program,Windows,13137.html

Zaznaczam ponownie, że kolega Darosedno nie musi niczego konwertować, bo ma już polską ścieżkę AC3. Musi tylko usunąć z pliku MKV angielską domyślną ścieżkę DTS
 

reczak

New member
Starsze firmware.

Na stronie ,,elotrolado" jest starsze fw 2005.0 Prawdę mówiąc jest ono dalej na stronie samsunga tylko brak odnośnika.Podaję namiary HILO OFICIAL SAMSUNG SERIE 6 B650 y SERIE 7 B750 (2009).
 
Do góry